Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Jednou z populárních a nezbytných možností pro domácí spotřebiče je myčka nádobí (PMM). Aby to trvalo déle než jeden rok, a nádobí poté, co jiskřilo čisté, musíte být schopni vybrat účinné detergenty. Současně jsou výrobky některých výrobců schopny provádět několik funkcí najednou. Než se rozhodnete pro prací prostředek, vezměte v úvahu jeho vlastnosti, spotřebu, výhody, nevýhody.

Jaké čisticí prostředky potřebujete pro myčku nádobí?

Moderní výrobci domácích chemikálií nabízejí výběr produktů prezentovaných v různých cenových kategoriích. Ve směsi mohou být přítomny látky obsahující chlor, sodík, fosfáty, fosfonáty, různá bělicí činidla a další složky. Mycí prostředek můžete koupit v myčce na nádobí v několika formách:

 • prášek;
 • gel;
 • pilulky.

Prášek

Nejekonomičtější a nejoblíbenější typ pracího prostředku pro PMM je prášek. Jeho významnou výhodou je snadnost použití a přijatelná cena. Současně existuje riziko, že práškové částice mohou poškrábat nádobí, ale to je velmi vzácné. Další nevýhodou je možnost inhalace mikročástic během uvolňování léčiva, což může nepříznivě ovlivnit zdraví. V jednom cyklu mytí nádobí trvá asi 30 g produktu.

Gel do myčky

Jednou z bezpečných a pohodlných možností myčky je gel. Změkčuje vodu, nepoškozuje (neoxiduje) stříbrné výrobky a neobsahuje abraziva, která se používají při agresivním čištění. Kromě toho může gel odstranit i odolné skvrny. Takový produkt se rychle rozpouští ve vodě, vhodný pro mytí nádobí z porcelánu a zároveň je obtížné ho zbavit. Je pravda, že voda nezmäkne, nestará se o detaily PMM.

Prášky pro PMM

Další formou detergentu pro myčky nádobí jsou tablety. V mnoha případech je tabletová forma detergentu velmi pohodlná a účinná, přičemž nemá nevýhody, které má prášek. Minus: během krátkého cyklu nemusí tableta čas na rozpuštění, protože jeho účinnost se sníží. S měkkou vodou po dobu 1 cyklu trvá pouze 1 tableta. Složení lisované tablety může obsahovat sůl, klimatizaci.

Chemické složení

Ekologické čisté produkty pro PMM jsou 2–3krát dražší než běžné a jsou od té doby utraceny více nehospodárně díky nižší účinnosti Koncentrace produktů vytvořených na základě přírodních složek je mírnější. Při nákupu běžných domácích chemikálií se ujistěte, co je součástí tablet pro myčky nádobí, práškového nebo gelového produktu:

 • neiontové povrchově aktivní látky (povrchově aktivní látky);
 • polykarboxyláty;
 • kyseliny.

Dnes v Moskvě, Petrohradě nebo v jiném městě v zemi můžete najít desítky takových výrobků. V přítomnosti některých chemikálií v kompozici nemusí okamžitě panikařit, protože ne všechny složky jsou zdraví škodlivé. Hlavní složky chemických látek pro domácnost pro PMM jsou:

 • E1101 nebo proteázu. Vzhledem k vlastnostem ničení proteinových vazeb v organických látkách jsou tyto látky široce používány pro výrobu mycích prostředků. Proteasy se vyrovnávají se zbytky zmrzliny, čokolády, obilovin, bramborové kaše. Až donedávna byla tato složka použita jako potravinářská přísada, stabilizátor.
 • E110 nebo lipáza. Složka, která pomáhá rozpouštět všechny tuky. Dříve byl použit jako potravinářská přísada, takže v malé koncentraci v domácnostech není myčka nádobí E110 příliš děsivá.
 • Chlor. O poškození této komponenty, můžete mluvit na dlouhou dobu, ale koncentrace chloru, který není smýt příbory a další produkty, je zanedbatelný. Ve srovnání s běžnou vodou z vodovodu získává tělo desítky nebo dokonce stokrát méně chloru než při použití produktů obsahujících chlor pro MMP, tj. ty jsou méně škodlivé. Závěrem je: nesnižujete množství chloru v těle, pokud odmítnete používat výrobky s obsahem - zde jsou potřeba jiné metody.
 • Tenzida. Nejdůležitější komponenty, které tvoří prakticky jakýkoliv detergent. Díky nim se provádí oddělení jakýchkoli nečistot od měkkého nebo tvrdého homogenního povrchu, je zajištěno dokonalé mytí nádobí. Většina této látky obsahuje toaletní mýdlo. Ten nepoškozuje tělo (pokud nezaschne kůži), takže si vyvodte vlastní závěry.
 • Fosfáty. Tyto prvky mohou mít negativní vliv na lidské zdraví, například porušují acidobazickou rovnováhu kožních buněk a je odpovědný za ochranu. To může způsobit dermatologické onemocnění. Fosforečnany se mohou hromadit v těle a případně způsobit alergickou reakci, mikro-zánět. Naproti tomu do těla vstupuje pouze malá část fosfátů, které zůstávají s každým mytím. Mnohé z těchto látek se spojují s konzervami, klobásou, sódou.

Typy detergentů

Abyste se zbavili vodního kamene, změkčili tvrdou vodu a zajistili spolehlivý a trvanlivý provoz MMP, měli byste zvolit vhodný seznam profesionálních nástrojů. Nejlepší je koupit domácí chemikálie ve velkých obchodech, které často provádějí prodeje a propagace - to je skvělý způsob, jak koupit drahý výrobek s dobrou slevou. V závislosti na úkolu si můžete objednat takové prostředky pro myčku:

 • sůl ke změkčení vody;
 • Směs pro mytí nádobí;
 • kondicionér kondicionéru;
 • ekologický výrobek;
 • univerzální výrobek 3 v 1.

Soli změkčovače vody

Účelem této speciální soli je chránit zařízení před vážením. Externě od běžné stolní soli se liší více homogenními, velkými granulemi. Tento produkt je podroben několika úrovním čištění, takže neobsahuje škodlivé nečistoty. Složení soli může zahrnovat příchutě, citrát sodný, peruhličitan sodný, disilikát a další složky. Často se nazývá regenerace (obnovení).

Chemický proces po použití takové soli změkčuje vodu, díky které kapalina vstupuje do nádrže, která je bez škodlivých nečistot. Pokud ho nepoužijete, pak se časem nezdaří výměník iontů v myčce a jeho části budou postupně zakryty špínou. To vše dříve nebo později povede k rozpadu celé PMM. Sůl se před zapnutím přístroje nalije do speciální nádrže.

Mycí prostředek v autě

Tato kapalná myčka nádobí umožňuje rychlé a účinné mytí nádobí. Některé sloučeniny mají vysoký odmaštění v horké i studené vodě. Kvalitní výrobek je schopen odstranit stopy potravin, tuků rostlinného a živočišného původu ze všech typů povrchů, aniž by jim způsobil stopu. Některé varianty výrobku obsahují přísady, které chrání PMM před korozí.

Kondicionér kondicionéru

Účelem této domácí chemie je chránit nádobí před vznikem skvrn. Vysoce kvalitní kondicionér může zajistit lesk a lesk pokrmů, odstranit vodní skvrny a zbytky pracích prostředků, odstranit nečistoty, mastnotu a nepříjemný zápach. Kromě toho neutralizuje zásady a kyseliny, které jsou přítomny v detergentních prostředcích, které zůstávají na příborech, nádobí během mytí.

Pro minimalizaci kontaktu částí PMM s chemickými činidly lze použít také oplachové oplachování. Výrobek je k dispozici v pevné i kapalné formě. První varianta se používá ve strojích bez výdejního stojanu a druhá ve výdejním automatu. V prvním případě je oplach fixován na horní polici uvnitř vozidla. Výrobci nabízejí výběr výrobku s různými příchutěmi.

Univerzální nářadí 3 v 1

Jsou nejoblíbenější díky trojnásobnému efektu. Skutečnost, že působí současně jako čisticí prostředek, speciální změkčovač vody a oplach. Některé možnosti mohou také sloužit jako osvěžovač automobilů, ochranná bariéra proti měřítku atd. Takové chemikálie pro domácnost jsou prezentovány v několika formách, například existují environmentální pilulky. Pomocí nich nemůžete přidávat sůl ani oplach. Dokonale odstraňují tuky a nečistoty, čistí nádobí a nezanechávají stopy.

Produkty šetrné k životnímu prostředí

Tento typ výrobku je ideální pro ženy v domácnosti, které hledají nástroj, který lze zcela umýt v myčce. Takový výrobek šetrný k životnímu prostředí neobsahuje parfémy, nezůstává na nádobí a je hypoalergenní. Je prezentován ve formě gelu, tablet a prášku. Výrobci nabízejí výběr produktů s různými pachy. Jeho výhody pro tělo jsou zřejmé, ale výsledek bude záviset na kvalitě, složení.

Jak si vybrat finanční prostředky pro PMM

Pro začátek nezapomeňte, že byste nikdy neměli používat běžné domácí chemikálie pro myčky nádobí pro ruční mytí. Takže brzy zničíte auto a nakonec. Vyberte si nejlepší výrobek podle třídy, typu myčky. Nezanedbávejte tipy, které jsou popsány v pokynech pro techniku, snažte se šetřit. Dále zvažte následující kritéria:

 • Výrobce. Na domácím trhu jsou domácí chemikálie vyráběné v Německu, Rakousku, Dánsku a některých dalších zemích velmi oblíbené. Mezi známé a oblíbené značky patří Somat, Topperr, Aquarius, Claro, Bravix, Reckitt Benckiser, Frosch atd.
 • Typ finančních prostředků. Sůl je naprosto nezbytným výrobkem, bez něho bude auto brzy pokryto vápnem. Pokud použijete prášek, pak budete určitě potřebovat opláchnutí - to bude odplavit zbytky chemie z nádobí. Tablety obvykle obsahují tento typ produktu. Navíc budete potřebovat čistící prostředky, protože Asi jednou za 1–3 měsíce je třeba myčku vyčistit zevnitř pomocí dlouhého programu - nádobí není naloženo. V případě potřeby si můžete objednat univerzální výrobek tři v jednom.
 • Snadné použití. Levnou a ekonomickou možností je prášek. Má rychlou, snadnou rozpustnost, ale je obtížné dávkovat. Dobrou alternativou by byla tabletová forma - takové produkty není třeba měřit a nelze je náhodně rozlit jako prášek. Nicméně, s krátkým mycím režimem, tablet nebude mít čas se řádně rozpustit. Přípravek ve formě gelu je dodáván v plastové láhvi, je výhodné, když se rychle rozpouští, jemně myje nádobí a je vhodný pro všechny mycí cykly, včetně krátkých. Gel se snadno dávkuje a nalije do speciálního prostoru v myčce.
 • Složení. Prací prostředky, které obsahují chlor a alkalické oxidační sloučeniny, nejsou vhodné pro mytí nádobí z hliníku. Pro většinu materiálů jsou vhodné produkty na bázi kyslíku a alkalických sloučenin má jemnější účinek. Existuje také sloučenina s enzymy, které neobsahují oxidační činidla - jsou nejměkčí a lze je použít při nižších teplotách (40–50 ° C). Pokud výrobek obsahuje chlor, pak si všimněte, že se jedná o tvrdou a agresivní složku, která omývá veškeré nečistoty. Tato volba není vhodná pro "jemné" a křehké nádobí, například pro křišťál, porcelán, nikl stříbro, stříbro, malované výrobky.
 • Bezpečnost použití. Pokud vy nebo někdo ve vaší rodině trpíte alergiemi, pak dávejte přednost speciálním ekologickým výrobkům. Mají přírodní hypoalergenní složení bez vůní. Při nákupu jiného výrobku, tj. bez předpony "eco" si pozorně přečtěte komponenty. Je žádoucí, aby produkt, který je předmětem zájmu, neobsahoval fosfáty, barviva, chlorové bělidlo a další toxické prvky.

Hodnocení myčky

Spotřebitelé, kteří hledají produkty, které mohou zajistit správný výsledek, by měli vzít v úvahu hodnocení tablet pro myčky, prášky nebo gely. Porovnejte výhody a nevýhody, vlastnosti a ceny domácích chemikálií pro PMM. Chcete-li to provést, přečtěte si tabulku:

Jméno

Země původu

Typ finančních prostředků

Cena

Filtero 7 v 1, 150 ks.

Německo

Prášky

1272

Víla Platinum Vše v jednom, 18 ks.

Belgie

Kapsle

432

Somat Standart Soda Effect, 2, 5 kg

Rusko

Prášek

837

Frosch soda, 30 ks.

Německo

Prášky

609

Calgonit Finish All in 1 Power Gel, 1300 ml

Polsko

Gel

1477

BioMio BIO-Celkem 7 v 1 s eukalyptovým esenciálním olejem, 30 ks.

Dánsko

Prášky

385

Claro trojitá akce, 3 kg

Rakousko

Prášek

843

Povrchová úprava Quantum Powerball, 80 ks.

Polsko

Prášky

2050

Minel Celkem 7 v 1, 40 ks.

Německo

Prášky

500

Čistý a čerstvý aktivní kyslíkový citron, 4 ks.

Německo

Prášky

51

Eonit 5v1, 20 ks.

Rusko

Prášky

350

Tableta Filtero 7 v 1 tabletě

Tento výrobek má sedm funkcí, zatímco je relativně levný. Filtero 7 v 1 je inovativní domácí chemikálie, které jsou doporučeny pro použití v myčkách od předních výrobců. Výrobek nemá významné nevýhody, tím více je relativně levný. Jedna tableta má následující funkce:

 • opláchnutí;
 • Čisticí nádobí;
 • sůl ke změkčení vody;
 • ochrana skla;
 • neutralizátor zápachu;
 • zesilovač oplachování pro odolné nečistoty;
 • čištění nerezové oceli a stříbra na lesk.

Víla kapsle

Víla Platinum All-in-One zvládá kontaminanty téměř jakékoliv složitosti, včetně spáleného a sušeného tuku. Kapsle se rychleji rozpouští ve srovnání s tabletami pro myčku, takže začne okamžitě působit. Kapsle se snadno používají, protože musí být umístěny pouze do myčky bez vybalení. Jedna kapsle je dostatečná pro jednu zátěž. Kompozice má proteázu, která může způsobit alergickou reakci. Navíc kapsle obsahuje:

 • fosfáty (30%);
 • neiontové povrchově aktivní látky (5–15%);
 • fosfonáty (5%);
 • polykarboxyláty;
 • enzymy;
 • limonen;
 • linalool a další

Jednou z vlastností kapslí Fae je, že jsou schopny chránit povrch skla a stříbra. Další výhody a vlastnosti produktů:

 • přítomnost solí, oplachování;
 • prevence tvorby šupin;
 • není třeba rozbalovat kapsli;
 • rychlá rozpustnost ve vodě;
 • udrží v myčce příjemnou vůni;
 • může dokonce vyčistit filtr z myčky;
 • poskytuje výjimečný lesk;
 • nízkoteplotní výkon;
 • odstraňuje mastnotu z auta.

Somat

Prášek pro myčku Somat od renomovaného výrobce Henkel se vyrábí ve láhvi s pohodlnou rukojetí a dávkovačem. Prášek Somat Standart s účinkem sody je schopen odstranit i složité nečistoty a usušené skvrny. Vytvořeno pouze pro mytí nádobí, tzn. auto se nestará. Jedna láhev, v závislosti na objemu může být dost pro 80-100 dřezů. Je poměrně levný, zahrnuje:

 • fosfáty (15–30%);
 • kyslíkové bělidlo (5–15%);
 • neinogenní povrchově aktivní látky (méně než 5%);
 • parfémy;
 • enzymy;
 • D-Limonen;
 • síran sodný;
 • barviva atd.

Prášek Somat vyžaduje použití dalších formulací, což je malá nevýhoda. Kromě toho, že neumývá dobře skvrny z hrnce a pánve. Vlastnosti prášku jsou:

 • pomalá spotřeba;
 • spolehlivé čištění desek, šálků atd.;
 • snadná aplikace;
 • nenápadná vůně;
 • velmi pohodlný dávkovač.

Frosch soda tablety

Formule s přírodní sodou od německého výrobce Werner & Mertz Gmbh dokonale bojuje s tukem. Multifunkční kapsle slouží jako oplach, sůl, ochrana skla a lesk pro nerezovou ocel. Frosch lze použít k odstranění tvrdohlavých nečistot, jako např Tato kompozice je schopna rozpouštět i sušené zbytky potravin, například z ovesných vloček, mletého masa, hořčice, zatímco produkt nechrání před mechanickým poškozením. Zahrnuty jsou neorganické povrchově aktivní látky, enzymy, kyslíkové bělidlo, soda atd. Hlavní funkce:

 • zabraňuje vzniku vodního kamene;
 • zabraňuje zakalení skla, dlouhodobě zachovává lesk;
 • dává nádobí a další výrobky z nerezové oceli lesk bez dalšího leštění;
 • odstraňuje trvalé nečistoty.

Calgonit Finish Gel

FINISH All-in-1 Power Gel je silný, transparentní gel, který dobře zvládá nečistoty různého původu a pomáhá odstraňovat většinu bakterií. Produkt je zcela opláchnut vodou. Pro lehce znečištěné příbory, talíře atd. Stačí 20 ml gelu a 25 ml vysoce kontaminovaného. Hlavní rozdíl mezi FINISH All-in-1 a jinými formami spočívá v tom, že je snazší dávkovat gel pro nízko, středně a silně kontaminované produkty. Díky funkci rychlého rozpuštění je možné jej použít s programy pro krátkodobé i nízké teploty. Struktura zahrnuje:

 • fosfáty (15–30%);
 • polykarboxyláty (5–15%);
 • neiontové povrchově aktivní látky (méně než 5%);
 • fosfonáty (méně než 5%);
 • limonen;
 • konzervační látky;
 • enzymy;
 • aromatické látky.

Tablety BioMio BIO-Total

Ekologicky šetrné kapsle pro BioMio BIO-Total 7 v 1 myčkách s eukalyptovým esenciálním olejem jemně a účinně odstraňuje nej přetrvávající nečistoty. Mohou to udělat i při nízkých teplotách. Přítomnost máchání ve směsi poskytne sklu a nerezové oceli extra lesk a lesk. Eukalyptový olej dodá příjemnou vůni. Každá tableta je chráněna biologicky rozložitelným obalem. Složení BioMio BIO-Celkem 7 v 1:

 • кислородный отбеливающий агент (15–30%);
 • поликарбоксилаты (меньше 5%);
 • натуральная отдушка;
 • неиногенные ПАВ;
 • limonen;
 • enzymy.

BIO-Total 7 в 1 не содержит фосфаты, агрессивные ПАВ, искусственные ароматизаторы и другие похожие вещества. За счет функции соли он смягчает воду, предупреждает появление известкового налета, способствуя долговечной и надежной работе машины. Недостатков нет, к преимуществам относятся:

 • šetrnost k životnímu prostředí;
 • bezpečnost;
 • snadnost použití;
 • смягчение, ополаскивание;
 • приятный эвкалиптовый запах;
 • univerzálnost;
 • надежная защита посудомойки.

Claro в порошке

Трехразовое действе Claro обеспечивает идеальную чистоту салатниц, блюдец, кружек и др. Зеленая гранула удаляет сильные загрязнения, засохшую пищу, белая – очищает благодаря активному кислороду, а синяя – устраняет пятна воды и известь. Порошок Claro отличается хорошей эффективностью, приемлемой стоимостью, но не допускайте его попадания на кожу и в глаза. Struktura zahrnuje:

 • фосфаты (15–30%);
 • отбеливатель на базе кислорода (5–15%);
 • поликарбоксилаты (меньше 5%);
 • фасфонаты;
 • душистые вещества и др.

Finish Quantum в таблетках

Продукция от бренда Finish предотвращает образование подтеков и следов капель, расщепляет и удаляет жир, пригоревшую, присохшую пищу. Правда, Finish Quantum Powerball стоит дороже многих аналогов. При использовании нужно соблюдать меры предосторожности, продукт может вызывать раздражение. Капсулы состоят из таких средств, как триполифосфат натрия, отбеливатель, поликарбокилаты, энзимы, ароматизатор и др. В них содержится несколько мощных функций:

 • удаление чайного налета;
 • усиленная функция очищения;
 • смягчение воды;
 • эффективное расщепление жира;
 • предотвращение образование накипи;
 • защита фильтра агрегата.

Minel Total 7 в таблетках

По цене эта бытовая химия сравнительно недорогая, но она отлично расщепляет жир и масло, а специальные вещества способны предотвратить образование подтеков, разводов. В капсулах содержатся отбеливатели на основе кислорода, ополаскиватель, соль, фосфаты, неиногенные ПАВ и другие веществ, поэтому соблюдайте меры предосторожности. Применение немного неудобное, т.к. перед тем как положить капсулу в дозировочный отсек машины, с нее нужно снять защитную пленку.

Одной капсулы вполне хватит на один процесс мойки. Столовые приборы с расписными и деревянными ручками потребуется мыть вручную. Функции Minel Total 7:

 • хорошо удаляет жир, масло;
 • полностью устраняет остатки пищи;
 • придает стеклу идеальный блеск;
 • защищает изделия от потускнения;
 • препятствует формированию известкового налета, накипи.

Clean & Fresh Active Oxygen Lemon в таблетках

Использование этой продукции облегчает эксплуатацию посудомоечной машины. Вещества, входящие в состав капсул, защищают нагревательные элементы машины от образования накипи, улучшают результат при мытье посуды и существенно экономят время хозяек. С их помощью можно удалить загрязнения любой сложности. Блюдца, салатницы, чашки и прочие изделия приобретают идеальную чистоту, свежесть без разводов уже после использования одной капсулы.

Clean & Fresh Active Oxygen Lemon содержит энзимы, аромазитор (лимонный), соль, ополаскиватель, отбеливатель и др. Каждая таблеточка состоит из четырех цветных слоев:

 • Синий. Сила очистки с активным кислородом.
 • Белый. Защищает посудомоечный агрегат от появления накипи, наслоения извести.
 • Žlutá Придает лимонный запах, защищает стекло.
 • Синий. Придает изделия блеск и сияние стекла.

Эонит 5 в 1

Моющее средство для посудомоечной машины от отечественного производителя удаляет остатки пищи, обеспечивая качественную и быструю мойку. Продукция дозирована, но перед применением с таблеточки обязательно нужно удалить пленку. Другими преимуществами являются экономичность и многофункциональность. Основными функциями Эонит 5 в 1 являются:

 • растворение жира, масла;
 • удаление сложнейших инкрустаций;
 • выведение пятен;
 • гигиенизирование.

Video

Recenze

Elena, 35 let

Заказала моющее средство для посудомоечной машины Finish Quantum Max от польского производителя. Понравилось удобство применения, хорошую результативность, придание изделия блеска. Упаковка с 54 таблеточками стоит относительно недорого – 780 рублей.

Julia, 29 let

Искала подходящую продукцию ПММ, в итоге за 279 р. купила Top House 3 в 1 (16 штук) в интернет-магазине с доставкой по почте. Выбор оказался удачным, т.к. эта бытовая химия эффективно удаляет практически любые загрязнения и защищает столовые приборы из серебра от потемнения. Правда, остаются небольшие разводы.

Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Kategorie: