Věci z příze jsou velmi populární. Pletení pro začátečníky je vždy důležité, mnoho lidí se chce naučit toto řemeslo. Jedna z nejjednodušších a nejrozumnějších technik je považována za šátek. Ve starověku, tento vzor byl nezbytný pro downy šály. Skládá se z reliéfu a hladkých řad, které se střídají. S pomocí základní metody tkaní, lidé dělají řadu krásných věcí. Výuka pletení tímto způsobem je popsána níže.

Vlastnosti podvazkového pořadače

Shawl vintage pletení má řadu funkcí a výhod na rozdíl od jiných možností pro vytvoření plátna:

 • výrobek se neroztahuje, nezmění počáteční formu;
 • věci vytvořené pomocí pletení šátků s pletacími jehlicemi vypadají objemně;
 • hrany nitě nejsou zkroucené;
 • Pletací jehly pro začátečníky v technice šátků je dobrá základní dovednost, ideální základ pro složitější variace a vzory.

Podrobný návod s diagramy a popisy pletení podvazky

Zkusme pochopit, jak se pletení provádí na pletacích jehlách pro začátečníky. Zvažte několik variant starověkého vzoru a podrobné algoritmy pro jeho vytvoření. Díky jednoduchým instrukcím krok za krokem pro vytvoření ornamentu se každý začínající švadlen naučí takové řemeslo. Vzory pro pletení tkanin nití jsou vytvořeny ve třech scénářích: přední, špatné a kruhové.

Pletení vzor obličeje smyčky

Začněme s podrobným vysvětlením pro začátečníky. Jak tkát vinobraní ornament obličeje "šupin"? Technologie procesu se skládá z následujících bodů:

 1. První technika začíná klasickou technikou: ukládáme libovolný počet smyček se dvěma paprsky, včetně smyček na hraně.
 2. Vyndáme jednu pletací jehlu, posuneme ji doprava.
 3. Na ukazováčku druhé ruky položte nit, která pochází z míče. Je třeba stisknout další prsty, kromě velkého.
 4. Uchopte první smyčku série se správným pletacím nástrojem. Opatrně vytáhněte ukazováček zleva doprava, provyazhaem. Tímto způsobem je první smyčka hrany výrobku broušena, další - první v řadě.
 5. Vpíchněte jehlu do první smyčky vlevo, uchopte nit. Pletení vpředu (za přední stěnou).
 6. Vytvořte nové smyčky, dokud nezůstane nic. Otočíme plátno: část, která je na nástroji, vezmeme v levé ruce a "razíme" zbytek prvků produktu na modelu.
 7. Opakujte kroky 3 a 5, abyste získali požadovanou délku výrobku.

Popis pletení švadleny

Hadřík je často pleten obruba smyčky. I když máte málo zkušeností s tvorbou věcí pomocí takové techniky, pak krok za krokem algoritmus pomůže zvládnout toto umění dokonale. Algoritmus tvorby vzoru vypadá takto:

 1. Vracíme se k předchozímu schématu, ale místo druhého bodu děláme následující: odstraníme jehlu za strunu. Pracovní závit by měl být umístěn vpravo od smyčky, která se nachází na levém pletacím nástroji.
 2. Pravý nástroj je vložen do levé smyčky pod nití.
 3. K získání obruba smyčky s jehlou, která je v pravé ruce, vlákno je uchopeno. Vytáhněte ji zleva doprava proudovou smyčkou produktu.

Mistr třídy na pletení na kruhové jehly

Šátek pletení v kruhu pomocí speciálního zařízení s vlasec. Někdy se pro pohodlné vytváření kresby používají dva koncové nástroje - se dvěma pracovními konci. Tento způsob tkaní z nití také není obtížný, zejména pokud se naučíte technologii prvních dvou metod. Kruhový proces vyvyazyvaniya ornamentu se střídají řádky skládající se z hladkých zad a obličejových "šupin".

Vzdělávací video návody pro začátečníky

Zajímá vás, jak se naučit plést od nuly? Free video tutoriály na všechny druhy řemesel jsou to, co potřebujete. Pomocí podrobných workshopů můžete rychle zvládnout všechny způsoby, jak vytvořit reliéfní plátno. Naučte se techniku ​​pletení s pletacími jehlicemi pro začátečníky - diagramy a podrobný popis ve video tutoriálech. Jako bonusové video - technika tvorby teplého šálu. Pokud budete postupovat přesně podle schématu, výsledky nebudou dlouho trvat. Pečlivě si přečtěte válce a po týdnu nebo dvou budete mít šanci potěšit matku s elegantním pláštěm, dát dítěti hustý krásný klobouk, překvapit svého manžela vlněným svetrem.

Lekce číslo 1

Lekce 2

Jak uvázat šátek podvazkový vzor

Kategorie: