Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Módní trend mezi milovníky páry - turecké lázně nebo Hammam. To je populární, protože teplota, vlhkost jsou v příznivém poměru pro hojení těla a relaxaci. Mnozí chtějí vybudovat takový zdroj potěšení doma, v zemi nebo dokonce v bytě.

Jak postavit turecké lázně s vlastními rukama ve fázích

Chcete-li vybavit hammam vlastníma rukama, musíte se důkladně zabývat otázkou plánování. Musíte pochopit, že pro vybavení turecké lázně budete potřebovat 2 místnosti: pro samotnou vanu a umístění vybavení. Je lepší mít samostatnou sekci pod vanou, ale pokud si přejete, můžete si ji sami navrhnout sami. Chcete-li vytvořit hamam, udělejte to sami:

 • vytápění pro stěny, podlahy, lehátka (elektrická nebo parní);
 • parní generátor;
 • osvětlovací systém;
 • speciální konstrukce stropu (ve tvaru kopule);
 • samostatný systém větrání, kanalizace.

O topném systému: je lepší používat elektrické, protože je výhodnější, snadněji se instaluje a udržuje. Než se dostanete do podnikání, měli byste nejen vytvořit plán, měření, značení vybavení liniové, ale také spočítat, kolik to potěšení bude stát finančně. Lidé s průměrnou mzdou se nezavazují stavět hamam, protože Samostatná dodávka prostor nevyžaduje malé finanční prostředky a samotná budova zabere spoustu peněz.

Jak udělat hammam v bytě

Postavit turecké lázně v bytě je reálné, stačí pečlivě naplánovat vše. Prostor pro zařízení může být velmi malý - dostatek místa je 2 až 2 m. Za předpokladu, že je to možné, je možné v pravidelných místnostech vyrobit zaoblený strop, ale je žádoucí, aby stropy v bytě nebyly standardní, ale vysoké. Místo Kurny by stačil konvenční jeřáb, ale je lepší sledovat klasický design. V bytech jsou izolovány mini-hamam, využívající parní kabiny, které mají ve svém designu již zakřivený strop.

Dokončete

Pro zdobení zdí hamamu v klasice nepoužívejte běžné dlaždice, ne mozaiky a mramor. Tento materiál má nezbytné vlastnosti: trvanlivost a dobrou tepelnou vodivost. Hamam domy s rukama rozložit mramor, použité dlaždice pro hamam nebo mozaiku. S tímto můžete vytvořit neobvyklé výkresy podlah a stěn. Mozaika pro hamam, řádně vyložená mistrem, kurnou, vyrobenou z mramoru, poskytne požadovanou chuť, atmosféru skutečné turecké parní lázně.

Jak si vybrat lampy pro hamam

Je důležité zvolit bezpečné a trvanlivé osvětlení. Hamam v domě je osvětlen LED lampami a pásky s vodotěsnými vlastnostmi. Světlo imitující hvězdnou oblohu je populární, jeho světlo je regulované, má také vlastnosti odolné proti vlhkosti. Svítidla vybírají monochromaticky nebo barevně, podle svého vkusu. Existuje mnoho možností osvětlení na trhu od výrobců jako RGB, WDT, Xenoflex. Takové osvětlení můžete instalovat vlastníma rukama.

Parní generátor pro hamam to udělejte sami

S pomocí parogenerátoru se parní lázeň stane doma. Toto zařízení čerpá páru při dané teplotě do 50 ° C a vlhkosti 98%. Moderní parní generátory mají následující výhody:

 • kontrolovat množství páry;
 • místnost cirkuluje parou;
 • Vestavěná automatika udržuje nastavenou teplotu, vlhkost vzduchu.

Víceúčelové parní generátory pro hamam mohou být vybaveny nádrží pro aromatické oleje, systémem předúpravy vody, automatickým odtokem. Pokud chcete nejlepší byt možnost - je lepší koupit standardní model s minimálním souborem nezbytných funkcí. Evropští výrobci, kteří získali důvěru spotřebitelů:

 • Luxus;
 • Timo;
 • Ido;
 • Vířivka

Projekt turecké lázně

Projekt vlastní koupelny, ať už je to ruská nebo turecká, je specifický. Aby vytvořená parní lázeň přinášela radost a ne problémy spojené s nespravedlivým plánováním a stavbou, je třeba předem zvážit klady a zápory. Hamam bude drahý a jeho výstavba potrvá dlouho. Ale v dlouho očekávané parní lázni pak můžete relaxovat své tělo i duši. Než začnete stavět své vlastní ruce, musíte naplánovat všechny kroky:

 • provádět měření prostor s přihlédnutím ke konstrukci stropu a velikosti zařízení;
 • zvážit provedení hamamu (dekorace, umístění lehátek, kuřete);
 • naplánovat umístění osvětlení, odvodnění a větrání;
 • zvážit systém podlahového vytápění, stěny, lehátka.

Stěny před stavbou jsou ošetřeny speciální vrstvou, která zabraňuje destruktivnímu působení vlhkosti. Proveďte hydroizolaci vlastních rukou tak, aby lázeň nezpůsobila poškození budovy a sloužila vám po dlouhou dobu. Důležitým aspektem je zadržování tepla uvnitř budov pomocí tepelné izolace, což vám umožní šetřit zdroje a zamezit vytápění sousedních místností, pokud není možné vytvořit samostatnou konstrukci.

Design

Design hamam si může naplánovat sami nebo objednat od návrháře. Vezměte v úvahu velikost místnosti, vybavení, požadovanou velikost, počet lehátek. Musíte si vybrat finální materiál: dlaždice, mozaiku nebo mramor. Připravený design turecké parní lázně najdete na internetu a vyberte si podle svého vkusu, aby vám zbytek v hammamu přinesl maximální potěšení. Dveře do turecké lázně mohou být skleněné nebo dřevěné. Interiér sauny netrpí, pokud si objednáte výrobu tradičních dřevěných dveří.

Výkresy

Kresby jsou první věc, kterou musíte udělat. Naplánujte si budoucí koupel s konstrukcí stropu. Od své velikosti a další plánování. Kopule na stropě se vypočítává v každém projektu individuálně. Svah vytváří na stěnách kondenzát. Nesprávně navržený strop může zachytit většinu podlahové plochy. Tomu se lze vyhnout, pokud budete studovat stavební technologie, spočítat vše předem. Plánuje se pro hammam vlastníma rukama, aby každý detail interiéru byl zobrazen na jediném výkresu. Schematicky vytvořte plán:

 • větrání;
 • oteplování;
 • přívod páry;
 • kanalizace;
 • osvětlení.

Je lepší svěřit výstavbu tureckých lázní hammamu zkušenými pracovníky, kteří budou pracovat od projektu až po výstavbu. Ale udělat hammair vlastníma rukama je možné. Na internetu můžete najít standardní projekty s již plánovaným umístěním solária a zásobovacích systémů. Prostory mohou být kulaté, čtvercové, obdélníkové, ve tvaru plástev. Poskytování elektřiny pro osvětlení je dáno důvěryhodným transformátorem, který běží na síti. Větrání, vytápění a kanalizace - všechny momenty lze plánovat samostatně.

Systém větrání

Teplota v hammamu by měla být udržována optimální a cirkulace vzduchu je důležitou součástí klimatu uvnitř „vytvořené termosky“. Systém větrání je plánován okamžitě spolu s hlavním plánem výstavby. Větrání je zajištěno jak in-line, tak i nucené. Namísto bývalého okna se často odvzdušňují potrubí. Tyto vlastnosti jsou zohledněny:

 • velikost lázně;
 • uspořádání místnosti (tvar místnosti).

Odvzdušňovací trubka je vzduchotěsná, vyrobena z nerezové oceli se speciální trubkou pro odvod kondenzátu. Častěji volíme nucené větrání. V místnosti, vyhrazené pro koupelnu, jsou umístěny 2 průduchy, umístěné naproti sobě. Často provádějte vícestupňové větrání, když jsou větrací otvory umístěny v různých výškách. Můžete si udělat jakýkoliv typ větrání vlastníma rukama, ale je důležité, aby byl oddělen, pak bude zajištěna optimální teplota v zimě iv létě.

Fotografie tureckého hamamu v bytě i v zemi

Video: jak udělat hamam

Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Kategorie: