Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Podzim a jaro - doba, kdy je lidské tělo oslabeno, náchylné k nemocem. Pro udržení zdraví v těchto obdobích je důležité zvýšit obranyschopnost těla, aby se zabránilo faktorům, které přispívají ke snížení imunity. Chcete-li to provést, můžete sledovat lékařská a populární doporučení. Naučte se, jak posílit imunitní systém dospělého.

Než se zvýší imunita dospělého

Pokud jste nemocný s ARVI častěji 4 krát ročně, někdy se cítíte slabí, trpíte problémy v zažívacím systému, je naléhavé přijmout opatření k posílení imunitního systému. Nezapomeňte změnit svůj životní styl, sledovat jídlo, starat se o kvalitu odpočinku: spát alespoň 8 hodin, místo posezení v televizi, jít na přírodu, navštívit bazén. No stimulovat imunitní systém temperování těla, vitamíny, tinktury, speciální pilulky.

Přípravky pro zlepšení imunity u dospělých

Lékárna prodává mnoho nástrojů na posílení imunitního systému. Forma uvolnění může být zvolena v závislosti na osobních preferencích, způsobu ovlivnění, očekávaném efektu. Tablety by se měly používat, pokud nejsou žádné závažné onemocnění gastrointestinálního traktu. Pokud jsou problémy s trávením, doporučuje se upřednostnit kapsle, tekuté formy (sirupy, roztoky, tinktury). V závislosti na složení léků jsou:

 1. Bylinný původ, který se vyrábí pomocí bylin. Jako hlavní aktivní složka lze použít echinacea, aloe, Rhodiola rosea, hloh, ženšen a další.
 2. Živočišný původ obsahující složky pocházející z vnitřních orgánů prasat, skotu.
 3. Bakteriální původ, obsahující enzymy stafylokoky, pneumokoky, stimulační infekci. Drogy jsou naprosto bezpečné.
 4. Interferonové induktory. Doporučuje se pro osoby s oslabenou imunitou a pro ty, kteří právě začínají klesat. Léky jsou dostupné ve formě mastí, rektálních čípků, kapek.
 5. S obsahem nukleové kyseliny. Přispívají k rozvoji ochranných protilátek v těle, kvůli možným komplikacím v nemocnici.

Prášky na imunitu pro dospělé

Níže jsou uvedeny běžné léky pro imunitu u dospělých:

 1. Cykloferon. Léčivo patří do skupiny interferonových induktorů. Nástroj má výrazný antivirový, protizánětlivý účinek, je účinným imunomodulátorem. Uplatňuje se podle konkrétního schématu. Například, pro zlepšení imunity, musíte pít 2 tablety v čase po dobu 10 dnů v určitých dnech. Léčebný režim je podrobně popsán v návodu pro léčivo.
 2. Ribomunil. Moderní imunomodulátor, působící jako vakcína. Obsahuje ribozomy, oslabené buněčné membrány některých virových infekcí. Při uvolnění do krevních mikroorganismů přispívají k rozvoji protilátek proti patogenům virových infekcí, zvyšují imunitu.
 3. Kagocel Prostředky pro imunitu, stimulující produkci vlastního interferonu. Kagocel má antivirový účinek, může být použit pro léčebné a profylaktické účely.

Vitamíny pro imunitu dospělých

Vitamíny se doporučují k udržení obranyschopnosti těla, k doplnění nedostatku živin, k normalizaci metabolických procesů. Tyto prostředky pro zvýšení imunity u dospělých se doporučují těm, kteří často trpí sezónním nachlazení. Účinné jsou následující komplexy:

 1. Multi-tabs Immuno Plus. Je určen k posílení imunitního systému, normalizaci střevní mikroflóry po onemocnění, užívání antibiotik, zlepšení metabolických procesů. Komplex se skládá z vitamínů, minerálů, kyseliny listové, chrómu, selenu, železa, laktobacilů.
 2. Vitrum. Účinný lék sestávající z 13 vitamínů, 17 minerálů, vyvážených mezi sebou. Doporučuje se pro doplnění minerálních nedostatků, stopových prvků, prevenci nedostatku vitamínů, udržení celkového zdraví. Vitrum se plní silou, pomáhá s únavou.
 3. Abeceda. Pokud nechcete pít drogy pro zlepšení imunity u dospělých, můžete zkusit Abeceda. Lék je velmi populární díky jeho snadnému použití: celá denní dávka minerálů, vitamínů je obsažena ve 3 různých tabletách. Pro prevenci by měli být každý den během chladného období opilí.

Tinktury pro imunitu u dospělých

Většina prodávaných tinktur je založena na léčivých rostlinách. Obsahují přírodní živiny, proto jsou bezpečnější než léky ke zvýšení imunity u dospělých. Nejoblíbenější tinktury:

 1. Echinacea tinktura. Rostlina obsahuje 7 skupin užitečných látek, které pomáhají člověku eliminovat patogenní bakterie, mikroorganismy, stimulovat aktivitu lymfocytů, odstraňovat volné radikály a eliminovat bolest. Pro zlepšení imunity se doporučuje 20 kapek denně.
 2. Ženšenová tinktura. Připravené z kořene, listy, které mají stejné blahodárné účinky na tělo. Nástroj účinně potlačuje patogenní bakterie, zlepšuje imunitní zdraví, pomáhá při nervovém vyčerpání, zvyšuje odolnost vůči virům a mikrobům.
 3. Tinktura čínské lemongrass. Rostlina je široce používána v tradiční medicíně. Tinktura se doporučuje pro zvýšení duševní bdělosti, boj proti patogenním bakteriím, zvýšení imunity. Tonizující účinek přípravku trvá asi 6 hodin, pak postupně mizí.

Lidové léky na zlepšení imunity u dospělých

Efektivní v raných stadiích vývoje nemoci, stejně jako pro prevenci a posilování ochranných sil. Doporučeno:

 1. Konzumujte med. Je užitečné jíst ve své čisté formě, ale je efektivnější kombinovat ho se zeleným čajem a citronovou šťávou. Tento nápoj by se měl vypít ½ šálku dvakrát denně po dobu přibližně 3 týdnů.
 2. Pít bylinkový čaj. Sbírejte se nebo si kupte jahodové listy, provázek, lékárnu heřmánek (květiny). Vezměte přísady ve stejném množství, promíchejte ve skleněné nádobě, nalijte vroucí vodu (250 ml). Napětí v 15-20 minut, pití odvar místo čaje.
 3. Jíst česnek a pít jeho šťávu. Pro prevenci onemocnění, zvyšování imunity se doporučuje jíst 1 zub na jídlo. Chcete-li posílit tělo, tonizující účinek, můžete přidat 10-12 kapek zeleninové šťávy ve sklenici teplého mléka, pít před spaním.

Jak si vybrat prostředky ke zlepšení imunity u dospělých

Nejprve se rozhodněte o vydání formuláře. Pokud nejsou žádné zvláštní zdravotní problémy, neobtěžuje žaludek, můžete dát přednost tablety, které jsou nejčastější produkty v ruských lékárnách. Můžete si vybrat prostředky, které nejen pomáhají zvyšovat ochranné síly, ale také pomáhají v raných stadiích akutních respiračních virových infekcí, chřipky. Pro prevenci by měla upřednostňovat drogy rostlinného původu: Echinacea, ženšen. Jsou levné, mohou být použity bez lékařského předpisu.

Cena anti-imunitních produktů pro dospělé

Bylinné přípravky budou stát méně: tinktury, odvar, tablety. Například, cena Echinacea ve formě pastilky je od 150 do 200 rublů, lemongrass sirup - od 100 rublů, ženšen tinktury - od 40 rublů. Vyšší cena vitamínových komplexů: Vitrum stojí nejméně 500 rublů, více karet - od 550 rublů a více. Všechny finanční prostředky lze zakoupit v internetovém obchodě za stanovené ceny, objednané u lékárníků prostřednictvím katalogů a zakoupených v lékárnách.

Video: znamená zlepšení imunity u dospělých

Recenze

Evgenia Viktorovna, 48 let

Pracuji ve statistickém oddělení a často si všímám žádostí na internetu takhle: „Zlepšit imunitu dospělého velmi rychle, lidové léky“. Nerozumím těm, kteří řídí jejich zdraví, a pak hledají způsoby, jak je obnovit. Moje rodina a já jsme zvyklí pít vitamíny a preventivní lék. Zřídka nemocný.

Olga, 27 let

Po přečtení několika článků o zlepšení imunitních lidových prostředků u dospělých jsem se rozhodl pít tinkturu Echinacea. Začátek loňského podzimu, takže mohu sdílet výsledky. Produkt je velmi účinný, dobře snášený. Ani rok nemá na rtech herpes, žaludek funguje bez selhání a rýma ani ve snu nesnívá.

Elena, 34 let

Abych napravil špatné zdraví, užívám speciální imunomodulátory již půl roku. Za cenu je ženšenová tinktura levnější, ale moc mi to nevadilo. Líbilo se mi pít Cycloferon. Cena je mnohem vyšší, ale tato metoda opravdu funguje. Nemocný s chladem maximálně dvakrát ročně - to potěší. Neexistují žádné vedlejší účinky.

Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Kategorie: