Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Rostlina leonuri herba, lépe známá v lidovém lékařství jako mateřská tráva, je široce používána jako přírodní a levné sedativum. Existuje mnoho indikací: pijí se zvýšenou emoční vzrušivostí, s poruchami spánku, s neurotickými poruchami a dalšími onemocněními, která jsou v naší době běžná.

Užitečná tinktura matky

Alkoholické infuze motherwort - úžasné v jeho léčivé vlastnosti znamená užitečné pro řadu onemocnění: s vegetativní dystonie, neuralgie, tachykardie, nespavost, zvýšená podrážděnost, úzkost. Použití tinktury motherwort také pomáhá ženám zmírnit bolest během menstruace a dokonce obnovit zbloudilý menstruační cyklus.

Velmi cenný z lékařského hlediska jsou srdcovité a pětileté matky s mírným sedativním účinkem. Oni jsou obyčejní v Evropě a Asii (rostou v polích a v jiných otevřených oblastech), ale téměř po celém světě je známo, co je tinktura motherwort užitečná. Nízká cena tohoto léku je velmi cenově dostupné a populární.

Motherwort tinktura - návod k použití

Jednou z výhod infuze je, že není návyková, má velmi málo kontraindikací a vedlejších účinků. Mnoho lidí, zejména žen, by nemělo nést láhev tinktury. Na každém kroku nás čeká únava, frustrace, stres. Přidejte k tomu "magnetické bouře", změny počasí, toxiny - a dobré, a přírodní sedativum se stává nutností.

Motherwort tinktura - návod k použití: \ t

 • koupit pouze přírodní infuzi, která obsahuje pouze účinnou látku a alkohol;

 • při chronických onemocněních si vezměte průběh infuze se symptomy - můžete se omezit na jedno použití;

 • Buďte opatrní při užívání kapek, pokud vaše činnost vyžaduje vysokou koncentraci pozornosti nebo pokud řídíte.

Motherwort tinktura - indikace

Proč a proč pijí lidé z mládí i staří? Zde jsou hlavní údaje:

 • onemocnění štítné žlázy;

 • stresem vyvolané bolesti hlavy;

 • neurastenie;

 • mírná nespavost;

 • menstruační bolest.

Princip působení motherwortu je následující: snižuje krevní tlak (pomáhá s hypertenzí) a četnost srdečních rytmů, zvyšuje sílu kontrakcí srdce rozšiřuje krevní cévy. Jak správně pít tinkturu motherwort? Neexistují žádná zvláštní pravidla, hlavní věcí není dělat to nalačno a nepřekračovat dávku přijatelnou pro jeho věk. Je lepší pít infuzi s čajem nebo vodou, nicméně, podle recenzí, i šťáva nebo soda je přípustná.

Motherwort Tinktura - složení

Podle standardů, složení tinktury motherwort zahrnuje jen trávu a ethylalkohol v poměru 1: 5 - toto je jak kapky jsou dělány ve většině farmaceutických společnostech. V kvalitním léku by neměly být žádné další složky. Pokud jste zmateni přítomností alkoholu ve složení léku (například chcete dát to dítě), můžete si tinkturu připravit pomocí vařící vody.

Jak si vzít kapky

Pokud víte, jak si vzít tinkturu z mláďat, přinese vám to jen prospěch a bude mít všechny akce uvedené v návodu. Ačkoli mnoho lidí pije tento lék, protože zažívají stres, doporučuje se průběh léčby tímto lékem (nejméně 25-30 dnů). Bez ohledu na přítomnost úzkosti a vzrušení, vezměte 30-40 kapek tinktury před jídlem (3x denně) a jednou před spaním.

Jsou situace, kdy i jeden miligram alkoholu je pro osobu nebezpečný a léčba je stále nutná. Kombinace různých bylin, můžete si udělat uklidňující čaj: ľubovník bodkovaný, maminka, heřmánek a máta peprná - všechny tyto bylinky lze zakoupit v lékárně v sušené formě. Účinek tohoto čaje bude lehčí než u infuze alkoholu a optimální dávka je ½ šálku.

Motherwort - vedlejší účinky

Nejvýraznější vedlejší účinky motherwort - ospalost, žízeň, nevolnost, říhání nebo pálení žáhy. Máte-li tyto příznaky, znamená to, že jste se mýlili s dávkou, nebo lék nevyhovuje vám a měli byste zkusit léčbu jinými způsoby: tinktura pivoňky nebo valeriánu, nebo alkohol-free tinktury. Tyto vedlejší účinky nemají vážné následky - pro jejich odstranění pít velké množství vody.

Motherwort Tinktura - Kontraindikace

Pro všechny jeho nepopiratelné výhody, výše uvedená alkoholická infuze není vhodná pro každého - existuje určité procento lidí, kterým je kontraindikováno.

Tinktura Motherwort - Kontraindikace:

 • individuální nesnášenlivost složek léčiva;

 • snížená tepová frekvence;

 • hypotenze (nízký krevní tlak);

 • žaludeční vřed;

 • těhotenství a kojení;

 • věku do 12 let.

Kapky nelze používat během těhotenství, protože mohou způsobit kontrakce dělohy, což vede k předčasnému porodu. Vzhledem k obsahu alkoholu do 18 let můžete tuto infuzi používat pouze pod dohledem lékaře. V jiných případech (u dospělých) není léčivo kontraindikováno za podmínek správné dávky.

Motherwort předávkování v kapkách

Optimální dávkování léku - 30-40 kapek 4 krát denně, o čemž svědčí recenze, ale stává se, že nevědomky člověk pije více léků, než je požadováno. Důsledky předávkování mateřským šelmem v kapkách - alergická reakce, intenzivní žízeň, nevolnost nebo zvracení, které po požití velkého množství vody projdou. Pokud nepomůže pití, poraďte se s lékařem.

Cena tinktury z mláďat

Dalším nesporným plusem bylinné infuze je její nízká cena. Tržní hodnota tohoto léku je od 20 do 65 rublů a prakticky si ho může dovolit každý. Neexistuje žádný obrovský rozdíl mezi tím, kolik valeriánských nákladů v kapkách (19 - 37 rublů) a pivoňka (asi 30 rublů). Tyto léky se prodávají v jakékoli lékárně bez lékařského předpisu za nízké ceny, ale pro vaše pohodlí si můžete objednat nebo koupit v internetovém obchodě tak, že jej najdete v katalogu Tinktury a extrakty.

Video: jak pít motherwort v kapkách

Recenze

Nina, 57 let:

Spirit infuze motherwort - skvělá alternativa k pilulkám, které se mi nelíbí, a snaží se použít minimálně. Neexistuje žádná "chemie" a maximální užitek v něm, a cena je k dispozici i důchodci. Kapky přijímají nejen mne, ale i mé dospělé děti. Umývám 30-40 kapek sklenicí vody a po 5 minutách se cítím lépe, klidněji.

Irina, 19 let:

Doslova jsem vyléčila nespavost tímto lékem. Měla jsem v životě období, kdy jsem zažila hodně, ale po průběhu léčby jsem se stala mnohem snazší. Motherwort mi hodně pomohl, je to skvělý způsob, jak zmírnit stres. Teď spím dítě spát! Vzhledem k obsahu alkoholu má drsnou chuť, ale je to docela tolerovatelné.

Petr, 44 let:

Zkoušel jsem různé prostředky jako sedativum: od Novopassitu, k lékům předepsaným neurologem … V důsledku toho se kapky motherwortu ukázaly být nejlepším lékem na nervy, pokud jde o parametry „cena - efekt“. A nezažil jsem vůbec žádné vedlejší účinky!

Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Kategorie: