Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Každý, kdo neví, jak si vybrat granátové jablko, vždy riskuje nákup nezralého a bez chuti. Proto existují zvláštní pravidla, která by měla být vedena za účelem nákupu zralého, sladkého, zdravého produktu plného vitamínů.

Jak si vybrat granát

Skuteční znalci si vybírají granátové jablko v barvě, váze a slupce. Barva se mění od oranžovožluté po hnědočervenou, v závislosti na typu a době, kdy začala zrát. To je věřil, že zralé ovoce je nutně červené nebo vínové, ale to není tento případ: existují bílé a růžové ovoce, které nejsou horší než ty klasické v přítomnosti užitečných mikroprvků. Nezralá (jakéhokoliv typu) je rozpoznatelná tvrdou a zelenou slupkou. Pokud nevíte, jak si vybrat správné granátové jablko, věnujte pozornost jeho slupce. Musí:

  • být suché a tenké;
  • obtyagivatová zrna;
  • nemají hnilobu ani podivné skvrny nepřirozených odstínů - vně i uvnitř;
  • být celé, bez trhlin a promáčknutí.

Kvalitní výrobek je jen zdánlivě lehký. Zaměřte se na gravitaci, protože váha závisí na velikosti šťavnatých zrn - těžké ovoce je přesně šťavnaté a nezralé. Další možností je zvuk: pokud jemně klepnete na ovoce ukazováčkem, uslyšíte zvuk, jako byste se dotýkali kovu. Pokud je tlumené, pak je zrno uvnitř kyselé, bez šťávy. Zralost je určena květenství (vaječník) - květ musí být suchý, zralý, bez zeleně.

Jak si vybrat granát v obchodě

Často dávají před zkažený, nezralý nebo přeplněný produkt, který má poškození, takže výběr granátu v obchodě není tak snadné. Musíme si vybrat z nové strany, která je uložena za zbytkem, ale měla by vypadat lépe. Vezměte si ovoce, které se vám líbí a zkontrolujte: mělo by být pevné na dotek, bez jakýchkoli měkkých skvrn nebo hnědých skvrn. Postupně na něj tlačte - pokud jsou pod prsty vytvořeny zářezy, měli byste odmítnout koupit.

Je dobré, když je řezané ovoce blízko, aby bylo zajištěno, že je uvnitř. Máte právo požádat, abyste nakrájeli zeleninu nebo ovoce, abyste si koupili adekvátní produkt, který začíná dozrávat, ale ve velkých prodejnách tento rozmar, který je zřídkakdy povolen, je proto lepší provádět takovéto nákupy na trhu. Nyní víte, jak si vybrat bílé nebo jiné granátové jablko z nabídky na trhu.

Jak zjistit zralé granátové jablko

Zralé granátové jablko můžete identifikovat, když má výrobek řez. Je důležité se podívat na vnitřek ovoce byl šťavnatý, a zrna jsou hladké a krásné, oddělené tenkými membránami. Měkký hnědě zbarvený produkt byl zřetelně shnilý, byl již zaspal. Na zrnech mohou být také skvrny nebo dokonce mech, pokud produkty leží dlouho, buďte opatrní. Když nevíte, jak určit zralost granátového jablka, cítíte to: zralé ovoce má neutrální nasládlý zápach a silný zápach naznačuje, že před několika měsíci začal dozrávat.

Jak si vybrat lahodné granátové jablko

Měkké, zelené nebo poškozené ovoce nebude chutné - musíte ochutnat kyselinu, ne požadovanou sladkost. Výběr lahodné granátové jablko, odsunout od výše. Zároveň dávejte přednost stranám, které byly dodány z okolních zemí - Uzbekistánu nebo Turecka. Tato země nabízí zákazníkům nejen klasický rubín, ale také bílou odrůdu, ve které je více vitamínů než v jablku, ale uvnitř je lehká a sladká. Vezměte si turecké granátové jablko - je chutnější a silnější než uzbecké "kolega", začíná zpívat rychleji.

Jak si vybrat sladké granátové jablko

Sladké ovoce, nebo ne, můžete pochopit pouze chuť. Chcete-li koupit správné ovoce, musíte jít na trh, kde budou prodejci rádi, že vyříznou a dá vám šanci vyzkoušet pár zrn. Je lepší porovnat produkty z různých zásobníků před konečným rozhodnutím. Při výběru sladkého granátového jablka se zároveň u prodejců přesvědčte o zemi, kde sbírali ovoce, ao přibližné době, kdy začali dozrávat.

Video: jak si vybrat ten správný granát

Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Kategorie: