Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Pro další příjem, mnoho lidí si vybrat oblast, jako je chov králíků. To není tak překvapující, protože králík podnikání je velmi cenově dostupný a jednoduchý druh domácího zemědělství, které nevyžaduje velké investice materiálních zdrojů. Kromě toho, chov domácích zvířat netrvá moc času a úsilí.

Jak chovat králíky

Volba plemene a účel kultivace hrají důležitou roli v prvních fázích šlechtitelského procesu králíků, takže musíte začít tímto krokem. Existují tři hlavní oblasti, do kterých lze rozdělit všechna možná plemena: maso, masa na kůži a dolů. Zisk a zdroje lze získat pouze pod podmínkou chovu zdravých, rodokmenných zvířat. Zkontrolujte „kvalitu“ dospělých jedinců podle následujících kritérií:

 • tuk;
 • stav trupu, chlupů, očí;
 • mobilita;
 • barva;
 • hmotnost

Vybraná instance chovu musí mít všechny nezbytné vlastnosti, které jsou v daném plemenu zajímavé. V žádném případě nekupujte nemocná, vyčerpaná nebo obézní zvířata: nebudou schopny chovat zdravé potomstvo a získat kvalitní králíka. Věnujte pozornost tvaru uší, tlap a hlavy, zkontrolujte stav hromady, jinak vám chov králíků nepřinese zisk.

Chov králíků jako obchodu

Pěstování jedinců jako hlavního zdroje příjmů je velmi ziskové, ale musíte strávit spoustu času na předběžných výpočtech, přípravě a zadávání zakázek. Tipy:

 1. Nejprve je třeba postavit králičí farmu nebo zakoupit hotové systémy.
 2. Připravený podnikatelský plán najdete s přesnými kalkulacemi nákladů, ziskovosti, nákladů a přiložených fotografií, technických schémat.
 3. Chov králíků jako podnikání vyžaduje strukturování dostupných zdrojů, promyšlené a ochotu neustále se učit, měnit proces a brát v úvahu chyby.
 4. Pro chov poprvé vyberte pouze masná plemena, poskytnou vám slušnou úroveň příjmu.

Králíci pro sebe

Dekorativní plemena mohou být pěstována pro své vlastní potřeby, protože malá zvířata rostou rychle a jsou nejplodnějšími živočichy ve zbytku fauny. V průběhu roku, jeden králík dává v průměru šest okrolov - přináší asi 25 jedinců mladých zvířat. Chov králíků pro sebe je ziskové povolání, které pravidelně poskytuje zdravé dietní maso, kožešiny a kůže. Porážka se provádí několikrát za rok, průměrná hmotnost jednoho zvířete je 4 kg.

Jednotlivci by měli být udržováni v pohodlí a poskytovat všechny nezbytné podmínky. To je:

 • buňky pro údržbu;
 • pomocná zařízení;
 • Miska na pití;
 • krmný žlab;
 • hnízdo.

Chovat králíky pro chov

Králičí maso je známé pro své blahodárné vlastnosti, doporučuje se používat v každém věku. Můžete chovat králíky na farmě, ve vesnici nebo na farmě. Pro účely pěstování je vybrána zvláštní kategorie jednotlivců. S prodejem a prodejem jatečně upravených těl získávají dobrý zisk, proto kupují masná plemena králíků pro domácí chov, je jich velký počet:

 • Poltava stříbro.
 • Nový Zéland White;
 • Evropské stříbro;
 • Novozélandská červená;
 • flandre;
 • Californian;
 • stříbro;
 • rizen;
 • bílý obr;
 • Sovětská činčila;
 • francouzský beran;
 • šedý obr.

Jak začít chovat králíky

Tato činnost přinese výsledky pouze v případě, že budou striktně dodržována pravidla obsahu a nebudou chybět žádné chyby. Začátek chovu králíků zahrnuje několik etap, z nichž první je získání mladých zvířat. Králík musí být zcela zdravý, doporučuje se koupit samice na farmářských výstavách, kde je nižší pravděpodobnost, že dojde k „vadnému“ produktu (geneticky nebo s latentními hemoragickými onemocněními). Věk králíků musí být nejméně dva nebo tři měsíce starý.

Zkontrolujte králíky na vady. Chovaná zvířata musí plně vyhovovat stanoveným normám pro externí parametry. Dále je nutné poskytnout zvířatům vše, co potřebují, pro které staví předem klece, klece, vykopávky a tak dále. Volba způsobu chovu králíků spadá zcela na bedra podnikatele, rozhodnutí musí být pečlivě zváženo. Výběr optimální stravy pro jednotlivce je dalším stupněm produktivního chovu, proto je nutné zajistit, aby bylo jídlo vyvážené a rozmanité.

Jak udržet králíky

Tradičně, obsah králíků v omezeném prostoru. Chovatelé králíků po celém světě však mají divizi: volný a buněčný chov. Každý typ má své klady a zápory. Volba obsahu závisí na dostupných zdrojích. Například buněčná metoda je vhodnější pro lidi, kteří chovají malý počet králíků v omezené oblasti. To může být dvůr, chata, garáž, kůlna nebo dokonce balkon.

Svobodná země si může dovolit pouze velké vlastníky půdy, pro něž je tato činnost hlavním typem příjmů. Chov králíků doma znamená maximální péči o zvířata, jsou chráněni před nejrůznějšími chorobami. Dává přednost buněčnému obsahu, je možné nejen kontrolovat zdravotní stav žen, jejich výběr a křížení, ale také regulovat další důležité činnosti - veterinární, krmné.

Chov králíků v jámě

Jedním z nejstarších způsobů volného chovu je chov králíků v jámě. Nyní je tato metoda zřídka používána vzhledem k velkému množství nepříjemností, nicméně někteří lidé dodržují tento přirozený způsob chovu. Hlavní výhodou metody je jednoduchost a téměř úplná absence nutnosti použití dalších zařízení.

Králíci ve voliérách

Vedení chovných králíků v klecích může být nebezpečné pro jejich zdraví, protože čistokrevní jedinci potřebují prostor pro pohyb. Abychom jim poskytli tuto příležitost, mnoho lidí staví speciální skříně. Velikost plotu závisí na počtu mladých, ale odborníci doporučují udržet samce odděleně za účelem kontroly šlechtitelského procesu. Chov králíků v klecích je považován za ekonomičtější variantu, protože pro stavbu konstrukce vyžaduje mnohem méně materiálů.

Obsah králíků v klecích

Pomocí moderních metod chovu zvířat můžete dosáhnout vynikajících výsledků, protože chov králíků v klecích není jediný způsob. Při budování speciálních oblastí pro pěší není třeba udržovat osoby v nepřetržitém provozu. Je nutné je pouze včas uvolnit, aby se zabránilo onemocnění nebo obezitě. Buněčný obsah králíků zahrnuje mnoho výhod, z nichž nejdůležitější je stav masa. Čím měkčí je, tím je na trhu ochotnější.

Králičí farma

U velmi velkých zemědělských struktur může být potřebná celá chovatelská stanice králíků. Vedení a chov jedinců na hangárech by měl být automatizován a nevyžadovat častý lidský zásah. Moderní technologie přispívají k dosažení stabilního příjmu s minimálními investicemi, ale odborníci doporučují ke koupi již patentovaný systém. Minimalizuje rizika v počátečních stádiích, protože zvířata chovaná na mini-farmách prakticky nejsou náchylná k rozvoji onemocnění.

Jak se starat o králíky

Chov králíků není vůbec obtížný. Je důležitější vědět, jak se o ně správně starat. Pravidelná péče o králíky je klíčem k úspěchu, takže byste měli vždy dodržovat pravidla:

 • Jednotlivcům by mělo být vždy poskytnuto dostatečné množství čerstvých potravin a čisté vody pro aktivní růst.
 • Je třeba udržovat čistou klec nebo klec pod širým nebem.
 • Neignorujte očkování králíků, protože v důsledku nedostatku očkování mohou zvířata začít bolet, což pro jejich velkou akumulaci je spojeno s rychlým přenosem virových a jiných patogenů.

Jak krmit králíky doma

Správně formulovaná strava pro zvířata pomáhá rychle získat dobré maso, takže tento úkol by měl být osloven se zvláštní odpovědností. Míra krmení králíků v zimě a v létě se liší, protože každá sezóna je bohatá na zdravé produkty. Na jaře pro úspěšný chov králíků jsou krmeni zelenou trávou, která je střídavě nahrazována dalšími složkami. Neustálé dávání jedné kopřivy nebo pelyněku není příliš rozumné, proto by optimální dieta pro zvířata měla zahrnovat:

 • zelenina;
 • obiloviny;
 • poboček.

Co může krmit dekorativní králík

Dekorativní plemena vyžadují důkladnější péči než průmyslová. Krmení okrasných králíků doma musí nutně zahrnovat takové složky, jako je seno, suché krmivo, zelenina a kořenová zelenina. Výživa zvířat by měla být nejen různorodá, ale také vyvážená. Některá zelenina, jako například brambory, je lepší zcela vyloučit z jejich stravy kvůli možným problémům se střevy. Sušenky jsou však velmi užitečné pro dekorativní plemena: někdy jsou nahrazena ranním nebo večerním krmením.

Co krmit králíky na maso

Někteří odborníci se potýkají s problémem výkrmu zvířat, protože někdy i při dobrém chovu se následně odmítají jíst. Nejlepším řešením je postupovat krok za krokem režim krmení, který pomůže zvířatům rychle přibrat na váze. Krmení králíků za účelem dodržení zvláštní diety:

 1. Přípravná fáze spočívá v převodu jedinců na zrno, krmivo nebo otruby.
 2. Ve druhé fázi se hlavní složkou výživy stává kalorická kaše a kaše.
 3. Zlepšená krmná fáze zahrnuje přidání čekanky, kmínu nebo kopru.

Chov králíků doma

Plánování páření u chovných králíků umožní získat potomstvo po celý rok. Je lepší použít několik jedinců najednou kvůli odlišnému stupni dojení u žen. S nedostatkem mléka v jednom z jeho mladých může být transplantován do jiného. Před pářením je nutné pochopit reprodukci králíků, zejména proto, aby se zabránilo potratům. Nedoporučuje se překračovat zvířata, která jsou v příbuzenství: zohledňuje se možný negativní dopad na potomstvo.

Hlavním pravidlem je korekce háčku - králík je během lovu vtažen do klece k samci, ale ne naopak. To je vysvětleno tím, že muž, který zasáhne nové území, bude obsazen svým vývojem, a proto může být proces páření v zájmu chovu opožděn. Délka lovu u samic je 3-5 dní, přestávka může trvat 8 až 9 dnů. Pro oplodnění, samice dost jeden nebo dva krytiny, po kterém králík je znovu umístěn v oddělené kleci nebo voliéře. Doba těhotenství je 30 dnů, během které zvíře potřebuje zvláštní péči.

Video: Králík průvodce pro začátečníky

Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Kategorie: