Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Život rostlin může narušit patogenní účinky škůdců, kteří ničí kořenový systém, narušují proces kvetení. V seznamu takových provokujících faktorů je červený klíšťák, který se také nazývá pavučina. To je první nepřítel rostlinného světa. Člověk používá všechny možné prostředky, aby ho vyhladil.

Jak se zbavit roztočů

Výskyt rostlin se zvýšenou aktivitou indikovaného škůdce je velmi žádoucí. Osoba chápe důvod, proč „domácí botanická zahrada“ začala vypadat tak špatně, proto okamžitě začíná bojovat proti roztočům. Za prvé, vidí vzhled tenké sítě na listech, a pak si všimne jejich rozbité integrity v podobě malých otvorů v základně. Než budete bojovat s roztočem, musíte zvolit nejúčinnější metodu. Možnosti jsou následující:

 1. Chemické Nákup speciálních léků, které obsahují akaricidy, pomáhá rychle vyřešit problém. Syntetické složky paralyzují škůdce, snižují jeho masovou aktivitu a poskytují rychlou smrt bez poškození domácí kultury.
 2. Biologická metoda. Získání určitého škůdce, který ničí pavoučí roztoč, ale nedotýká se samotné rostliny. Je také možné zapojení biologických akaricidů.
 3. Agrotechnické. Tvorba nepříznivých podmínek pro stanoviště pavouka. Metoda je účinná, ale její provedení musí být kombinováno s jinými metodami vyhlazování škůdce.
 4. Lidé. Je možné zabít škůdce, pokud zvolíte spolehlivý a efektivní recept pro starší generaci. Pokud důvěřujete lidovým radám, boj proti roztočům ve skleníku a doma bude produktivní a skončí rychlým vítězstvím.

Spider mite na pokojové rostliny

Péče o domácí kultury nutně zajišťuje včasné vyhlazení všech hmyzů, které mohou poškodit rostlinu. Pokud se pavoučí roztoč najednou objeví na vnitřních květinách, je nutné jednat okamžitě. Prvním krokem je zjistit, jak to může vypadat, jak se to projevuje, a pak ho pomocí všech známých metod vyvést ven. Existuje několik:

 1. Infikovaná květina musí být izolována od „domácí botanické zahrady“, jinak bude škůdce pokračovat ve výrobě pavučin a zničí již sousední rostliny. Zakryjte ho celofánem, vytvořte těsnost. Pavoučí roztoč se bojí vysoké vlhkosti, umírá.
 2. Umyjte nemocnou rostlinu pod tekoucí vodou, k tomuto účelu se smí používat prací prostředek nebo mýdlo. Praní nevylučuje všechny škůdce, ale významně snižuje počet jejich populací.
 3. Zahradník potřebuje léčit nemocné a zdravé letáky spolu s půdní vodou, kde může přidat takové specializované léky jako Intavir, Fitoverm, Karbofos a další insekticidy. Přidejte Aldicarb přímo do půdy.
 4. Činnost chemikálií se střídá, jinak pavoučí roztoč vytváří stálý odpor vůči určitému jedu. Kromě toho může být postižená rostlina ošetřena ultrafialovým světlem.

Spider mite na okurky

Pokud škůdce působí ve skleníku, jsou první, kdo trpí, okurky. Začíná splétat listy těchto domácích kultur, což má za následek zhoršení samotného ovoce. Pokud se na okurkách objevilo klíště, je nutné jednat okamžitě. Při zpoždění utrpí celá plodina. Produktivní boj s roztoči na okurkách zahrnuje následující opatření:

 1. Prvním krokem je vykopat půdu, protože škůdce žije ve své horní vrstvě, odstraňte všechny plevele ze skleníku nebo spiknutí.
 2. Pečlivě zkontrolujte každý list, a když se spojí, postižené vzorky se rychle vyjmou a spálí. Dále zpracovávat okurky s biologickými produkty.
 3. S cílem zničit patogenní faunu ve skleníku, zvýšit vlhkost vzduchu, zvýšit kontrolu nad pěstovanými rostlinami, systematicky je postříkat jedem pro parazity.
 4. Nakupujte z lékárny insecticaroacaricides a akaricidy a ošetřujte je listy hlavně večer.

Spider Tick Náprava

Sortiment výrobků proti těmto parazitům se neustále zvětšuje a je možné ho používat doma, při dodržení preventivních opatření a bezpečnosti. Nakoupené výrobky z roztočů obsahují pesticidy a jiná chemická činidla, takže k postřiku "pacientů" by mělo dojít v gumových rukavicích. V opačném případě je důležité vybrat co nejspolehlivější lék, aby se tento globální problém vyřešil co nejdříve.

Actellic

Tento veřejně dostupný insektoakricid vykazuje destruktivní účinek na mnoho škůdců pěstovaných rostlin a vyznačuje se systémovým účinkem na zaměření patologie. Aktellik je na prodej ampulí na 2 a 4 ml dle výběru. Při prvním objemu se musí 1 ampule zředit v 0, 7 l vody a důkladně promíchat. Po postříkání nemocné rostliny spreji.

Bitoxibacillin

To je další účinné terapeutické a profylaktické opatření na záchranu pokojových rostlin a nejen z roztočů. Chemické složení bitoxibacilinu obsahuje smáčedla a lepidla, která změkčují agresivní účinky činidel. Hlavní složkou jsou bakterie bacillus. Z toho vyplývá specifický název.

Acarin

Pokud rostlina začne vypadat špatně, je doporučeno použít lék Akarin. Příprava terapeutické kompozice by měla odpovídat následujícím poměrům: 1 - 2 ml koncentrátu na 1 litr vody, provozní průtok - 1 litr na 100 m2. m. Postřik nemocných kultur by se měl konat ve slunném, suchém, ale ne horkém počasí. Činnosti jsou dostačující pro 6-8 hodin a zpracování se provádí 3-5 dnů denně.

Neoron

To je další silný akaricid, který obsahuje brompilate. Léčivo Neor se vyznačuje dlouhým terapeutickým účinkem, protože účinek získaný po postřiku trvá 30 dnů. K přípravě roztoku je nutné kombinovat 1, 5 - 2 ml léku s 1 litrem vody, důkladně promíchat. Poté, kvalitně zpracovat každý infikovaný list v belene Putin.

Demitan

Tento lék má rezistentní baktericidní a akaricidní vlastnosti, je charakterizován nízkou spotřebou kompozice a vysokou účinností proti roztočům a jejich vajíčkům. Demit je platný do 60 dnů, není toxický, proto je naprosto neškodný pro životní prostředí. Často jsou ošetřováni ovocnými stromy a křovinami (rybíz) v zahradě, zeleninou ve skleníku a na zahradě.

Lidové léky na roztoče

Mnohé, pro lepší čištění květin, používají přístupnější a zároveň účinné alternativní recepty. Jejich použití v domácnosti nepoškozuje zdraví. Navíc, po krátké době, jednou-nemocná rostlina ožívá znovu, začne kvést. Výběr lidového léku na roztoče, musíte věnovat pozornost následujícím receptům:

 1. Sušené pampelišky kořen trvat v teplé vodě (1 litr) po dobu dvou hodin. Po namáhání a použití kompozice pro mytí nemocných listů.
 2. Nakrájejte kořen bramboříku na kousky, vařte 40 minut ve vroucí vodě. Chcete-li trvat na noci, a ráno filtrovat, použití pro vysoce kvalitní zpracování infikovaných kultur.
 3. Skutečný tabák, lékárna z heřmánku, měsíček - to jsou užitečné rostliny, jejichž odvar, připravený klasickou metodou, se také používá k boji proti roztočům.

Video: boj proti roztočům na krytých rostlinách

Recenze

Anna, 37 let

Používám léčbu alkoholu z roztočů. Nejpřístupnější metoda, která není nutná pro poskakování. Jedinou podmínkou je, že nemocná rostlina musí mít tvrdé listy. Prostě si mnul jejich složení a po několika dnech je problém pryč. Tak jsem zachránil fíkus a čínská růže na balkóně, když jeho roztoč zasáhne pavučinu.

Mina, 40 let

Léčím domácí kultury křenem, ale nepoužívám jeho kořeny, ale jeho listy. K přípravě léku jsou nejprve potřeba mlýnek na maso (je lepší vzít si listy střední velikosti) a pak nalijte vodu a trvejte na tom, aby přes noc. Ráno, kmen a sprej na postižených rostlin. Tento nástroj můžete použít pro domácí kultury v květináčích.

Elena, 32 let

Moje roztoče jsou neustále zapálené na balzamu. Květina přestane normálně jíst, mizí a tenká síť pokazí celý vzhled. Tady je můj lék na škůdce: vezmu si půl sklenice popela na litr vody a předem ho prosej. Trvám na složení 5 dnů a po umytí listí pracuji v půdě.

Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Kategorie: