Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Alžběta RumjancevováPro píli a umění není nic nemožné.20. prosince 2014

Ruční výroba je již pevně v módě. Pletení zaujímá zvláštní místo mezi všemi různými technikami. Pletené halenky, šaty, tašky, klobouky a dokonce i kabáty jsou obzvláště důležité již několik let. Pletení pro začínající jehlice přinese mnoho příjemných chvil do života. Autorské modely budou cenově dostupné pro každou řemeslnici, stejně jako skvělý dárek pro příbuzné a přátele.

Učíme se plést od začátku - krásné vzory a vzory pro začátečníky

Než začnete vytvářet složité vzory, musíte porozumět terminologii a naučit se psát smyčky na pletacích jehlicích.

Všechny vzory lze popsat dvěma způsoby:

 1. Slovní popis, který je velmi nepohodlný, protože složité prolamované vzory jsou popsány velmi těžkopádně.
 2. Grafický popis vzoru ve formě diagramu.

Vzor pletení je čtyřúhelník nakreslený do buněk. Jedna buňka - jedna smyčka. Vodorovná čára sestávající z buněk je počet smyček, které je třeba vytočit, aby se opakování vzoru vodorovně dokončilo. Vertikální - počet řad, které musí být upleteny, aby se dosáhlo vertikálního spojení.

Rapport je požadovaný počet smyček, které tvoří vzor. V diagramu je vztah znázorněn jako dvojice svislých čar. Každá buňka obsahuje informace o způsobu pletení smyčky, která se nazývá symbol:

 • přední smyčka v přední řadě a obruba - na špatné straně;
 • očko z obruby v přední řadě a přední očko na špatné straně;-
 • zachycení ze 6 smyček se sklonem doprava. První, druhé a třetí oko upleťte zpět na pletací špendlík, upletete čtvrté, páté oko a poté sundejte sejmutá oka ze špendlíku na levé pletací jehlici a upletete je předními.-
 • zachycení ze 6 smyček se sklonem doleva. Nasuňte první, druhé a třetí oko dopředu na pletací špendlík. Upleťte čtvrté, páté a šesté oko, sejměte vyklouznutá oka ze špendlíku na levé jehlici a upletete.-

podvazkový steh

Toto je nejjednodušší vzor, se kterým se doporučuje začít všem pletařkám. Abyste to mohli provést, musíte být schopni plést s obličejovými smyčkami.

 • První řada: sejměte bez pletení okrajové smyčky, všechny ostatní upletete obličejovými smyčkami, poslední smyčku upletete ze špatné strany;
 • Druhá řada a další pleteme jako první.

Jedná se o oboustranný vzor, takže jej lze použít při pletení šátků, šátků, dupaček, návleků, límečků.- Podívejte se na podrobné video o podvazkovém stehu.

ŠÁLKOVÝ ÚPLN. Jak správně! Nuance. Pletení pro začátečníky.

Zásoba

Už z názvu je jasné, že punčochy a ponožky se tímto způsobem pletou odedávna. Tento vzor se používá při pletení absolutně jakýchkoli produktů. Jedná se o dvoucestný úplet, který není náročný na zavazování.

 • První řada: krajové očko sejmeme bez pletení, zbytek upleteme předními očky, poslední očko upleteme nesprávným. Aby byl vzor rovnoměrnější a úhlednější, je lepší uplést přední smyčky za zadní stěnou.
 • Druhá řada: odstraňte bez pletení okrajové smyčky, všechny následující pletené obruby.

Existuje velké množství různých způsobů pletení elastických pásů: prolamované, dvojité atd. Výrobky vyrobené s elastickým páskem jsou velmi elastické a pohodlné na nošení. Kromě toho se elastický vzor používá k výrobě manžet, spodních dílů halenek, límečků atd.

 • První řada: proklouzněte bez pletení krajového oka, upletete 3 oka, upletete 2 a tak dále až do konce řady, poslední oko obracejte;
 • Druhá řada: proklouzněte bez pletení krajového oka, upleteme 2 oka, obracíme 3 na konec řady. Obrouč poslední steh.

Aby byl vzor kompletní, je třeba při nalévání počítat s násobností spojení rovných 5 smyček, tzn. musíte vytočit počet smyček, násobek 5 plus dvě hrany.

Vzor kosy

Trendem roku 2014 jsou pletené kabáty. Mnoho módních domů představilo modely vyrobené s copánkem, turniketem a dalšími podobnými vzory.

Tento poutavý vzor vypadá neuvěřitelně složitě, i když tomu tak není. Hlavním rysem při pletení těchto vzorů je křížení smyček, které byly předtím odstraněny na samostatné pletací jehlici.

Pro pletení s tímto vzorem musíte nahodit počet smyček, násobek 11, plus 2 oka pro symetrii a plus 2 krajová oka.

 • První, třetí, sedmá a devátá řada: odstranit bez pletení jeden okraj,obruba 2, obličej 9 , obruba 2, obrace poslední smyčku;
 • Druhá a všechny sudé řady: naklouzněte bez pletení jeden okraj, upleteme 2, obruba 9, upleteme 2, poslední oko obručíme;
 • Pátá řada: sejmout bez pletení jeden okraj, uplést2 oka s obrubou, 3, 4, 5 smyček, sejmout na další pletací jehlici nebo špendlíku na pletení, 6, 7, 8, obličejový, z další pletací jehlice, přemístěte smyčky doleva a obracejte je, pletete 3 , obracejte 2, obracejte poslední oko;
 • Jedenáctá řada: sejmeme bez pletení jeden okraj, pleteme2 obrace, 3 lícové, 6,7,8 smyček, sejmeme zpět na další pletací jehlici, upleteme 9,10,11 lícových smyček a poté 6 , Odstraňte 7,8. smyčku z přídavné pletací jehly a upletete obličejové , obruba 2, obruba poslední smyčky.

Vertikální vztah je připraven. Chcete-li pokračovat v pletení, opakujte vše z první řady. Více o vzoru copánku se dozvíte z videa.

Pletení copánků na pletacích jehlicích Vzor 6 Vzor pletení

Snadné lekce pletení pro ženy

Až se spojí první ukázky se vzory, chci začít plést výrobek co nejdříve. Níže je jednoduchá technika pletení, která v této věci nevyžaduje mnoho zkušeností.

Pletené ponožky

Pletené ponožky jsou teplé a pohodlné za každého počasí. Existuje obrovská škála různých modelů ponožek: síťované, polopunčochy, punčochy, krátké ponožky, s manžetami atd. Některé modely jsou pletené na dvou pletacích jehlicích, ale ve většině případů se klasické pletení ponožek provádí na pěti pletacích jehlicích.

Po zvládnutí základů pletení ponožek bude snadné zvládnout techniku nejsložitějších a nejsofistikovanějších vzorů.Tento článek obsahuje krok za krokem mistrovskou třídu pro pletení ponožek na pěti pletacích jehlicích. A ani pletení podpatků nebude těžké.Podívejte se také, jak uplést domácí pantofle.

Šátkový límec nebo šátek

Snood je favoritem této sezóny. Univerzální doplněk nahradí čepici, šálu a dokonce i pelerínu. Kombinuje se jak se sportovní bundou, tak s tím nejnáročnějším kožichem. Šátkový límec je produktem nejen pro chladné období. Pletená z tenkých nití s prolamovaným vzorem se stane oblíbeným doplňkem v chladném létě a na začátku podzimu. Podívejte se také, jak uplést snood-pipe s pletacími jehlicemi.

Černý nánožník a kabát stejné barvy - elegantní kombinace; modrý, lila nebo růžový límec vytvoří jemný romantický vzhled; tmavé odstíny zelené, modré nebo vínové dodají obrazu extravaganci a jas. Podrobnosti ve video tutoriálu níže.

Snood s kosou ve dvou otáčkách s pletacími jehlicemi. snud. Pletení je snadné!

Pletení s jehlicemi pro začínající jehlice je dobrou zkušeností při zvládnutí tohoto typu kreativity. Šátkový límec lze uplést několika způsoby: na dvou pletacích jehlicích nebo na kruhových. Se dvěma pletacími jehlicemi je tento výrobek pleten podle principu obyčejného šátku, který je následně šit do tuby. Podrobná mistrovská třída, jak plést snood, je popsána v tomto článku.

Papuče

Obzvláště oblíbené jsou pletené pantofle:

 • jsou neuvěřitelně dekorativní;
 • pro děti jsou pletené v podobě zářivých veselých hraček;
 • nohy v pletených pantoflích jsou v pohodlných podmínkách;
 • pokud jsou pletené z vlny lamy nebo psa, budou mít takové výrobky stále léčivé vlastnosti;
 • pletené pantofle lze snadno prát v pračce.

Po prostudování následujícího článku můžete uplést pantofle pro celou rodinu.

Dicky

Dalším šikovným zimním doplňkem je bryndáček. Tento přípravek dokonale ochrání krk a krk před větrem a mrazem. Kompletní s čepicí a palčáky bude pletená přední košile vypadat ještě harmoničtěji.

Začínající řemeslnice si snadno a rychle zaváže košili. Existuje mnoho modelů tohoto příslušenství a mnoho způsobů, jak je plést. Košile převázaná gumičkou bude hustší a teplejší. Při pletení výrobku s raglánem pleteme smyčky symetricky kolem linie. Pokud upletete přední díl košile jako kruhové sedlo, bude proces pletení ještě jednodušší.

Šátek

Módu šátků přinesl do Evropy Napoleon Bonaparte po svém egyptském tažení. Empírové záchody, které byly v té době v trendu, byly zároveň neuvěřitelně studené a absolutně nevhodné pro studené evropské zimy.Císařův dar přišel ke dvoru co nejlépe a lehkou rukou Josefiny se stal pevně v módě.

Od těch dob uplynulo mnoho let, ale šátek je stále relevantním doplňkem, který dodává obrazu ženskost a přitažlivost. Šátky jsou pletené v různých tvarech a velikostech, za použití různých materiálů. Prolamovaný výrobek z jemné vlny vás v zimě zahřeje a pletený chlupáč z hustého úpletu dodá vašemu vzhledu romantiku.

Krok za krokem návod na pletení pro začátečníky

Plést dětské věci je zvláštní potěšení:

 • můžete pracovat s nitěmi jasných barev;
 • realizujte svou kreativitu;
 • produkty pletou rychle;
 • pro jejich výrobu můžete rozpustit jakoukoli nepotřebnou věc.

Pletací palčáky

Dětské palčáky jsou nepostradatelným zimním doplňkem. Přestože jsou levné a dostupné v široké škále obchodů, dítě si zamiluje především ručně pletené palčáky podle svých preferencí.

Palčáky lze plést na dvou nebo pěti jehlicích. Práce je rozdělena do čtyř etap:

 1. Plést od manžety k palci;
 2. Pletení dírky na palec;
 3. Výrobky na pletení špiček;
 4. Pletení palce.

Kojenecká vesta

Vesta je velmi pohodlné oblečení pro dítě

 1. Nejjednodušší způsob, jak začít, je vytvořit vzor v životní velikosti. Tento krok zjednoduší všechny následující a odstraní bandážování téměř hotového výrobku.
 2. Dětskou vestičku lze uplést na dvou pletacích jehlicích - pak musíte sešít boční švy. Pokud pletete na pěti pletacích jehlicích nebo na kruhových, produkt se ukáže jako bezproblémový. Zůstanou jen ramenní švy.
 3. Dalším krokem je výběr vzoru, který bude použit k upletení výrobku. Je-li použito více vzorů, je nutné vytvořit vzor pletení pro každou část výrobku. To pomůže vyhnout se nepříjemným chybám.

Naučte se uplést halenku pro novorozence s pletacími jehlicemi.

Šála Klobouky

Čepice-šátek - analog snood. Hlavní rozdíl od něj je v tom, že se již vícekrát neomotává kolem krku. Svázat tento produkt je velmi snadné. Nejlepší volbou techniky by bylo pletení na kruhových nebo pěti pletacích jehlicích. Tento článek popisuje, jak uplést tento doplněk.

Velikost čepice by měla perfektně sedět. Pokud je malý, bude se nosit nepohodlně, pokud je velký, neochrání před větrem a mrazem. Široké modely také nechrání před chladem, a na to je třeba pamatovat při výběru modelu. Stahovací šňůrka, pletená ze stejných nití jako čepice, zajistí pohodlné uchycení kolem krku.

Video

Ne každý má dost peněz na nákup nových věcí pro děti, ale každý se může naučit plést. Hlavní věc je mít touhu a trpělivost. Je velmi vhodné naučit se základy pletení z videonávodů. Pletení vašich prvních výrobků pro děti bude jednodušší a dostupnější.Zkušení pletařky budou také těžit z toho, že je uvidí a naučí se některé pletací techniky. Podívejte se na další nápady na pletení pro novorozence.

Kojenecké dupačky

Takže chci dát miminku kus své něhy a lásky. Je třeba si uvědomit, že všechny výrobky určené pro kojence jsou pletené se švy směrem ven. Počet švů by měl být omezen na minimum a měly by být pečlivě zpracovány. Pletené nebo háčkované dupačky by měly velmi přesně sedět na velikost nožiček, aby bylo miminku pohodlné. Díky prezentovanému videu bude snadné a jednoduché uplést první botičky pro vaše miminko.

Pletení. Kozačky pro novorozence /// Pletení. Kozačky pro miminka

Naučit se plést bundu bez rukávů od začátku

Bunda bez rukávů je velmi pohodlný oděv vhodný pro každou příležitost. Tento produkt zpestří šatník malé parádnice a stane se její oblíbenou věcí.Výrobek můžete ozdobit jasnými veselými detaily a vzory pomocí jiných druhů vyšívání: výšivka, háčkování, aplikace, makramé. Bunda bez rukávů pro dívku bude během pár večerů kontaktována s videem, které podrobně ukazuje postup práce.

Vesta pro holčičky. Část 1

Hračka pro děti

Dětské ručně pletené barevné hračky se stanou mezi dětmi oblíbenými. Skvěle zapadnou do interiéru dětského pokoje a zprostředkují teplo a něhu maminčiných rukou, snadno se umyjí a rychle schnou. Video detailně ukazuje proces pletení takového výrobku.

Lekce koček pletení

Podívejte se blíže na háčkovací hračky - vzory a popisy najdete v mistrovských kurzech krok za krokem.

Pletení pro začínající jehlice bude skvělý druh kreativity.-

Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Kategorie: