Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Jako velmi cenná rostlina používá lidstvo velmi dlouhou dobu (je považováno za nejstarší pěstovanou rostlinu). Jinak označovaný jako fíkovník, fíky obyčejný sladký je používán v potravinách (čerstvý, sušený, sušený, ve formě džemu), a jako lék. Léčivé vlastnosti fíků pro člověka jsou neocenitelné.

Co je obr

Fíkovník je strom rodiny Ficusů, který lze nalézt pouze v subtropech: na jižním pobřeží poloostrova Krymu, Gruzie, Arménie, Uzbekistánu, Abcházie a Egypta. Rostlina má mnoho dalších jmen - karamel, fík, fíkovník, fíkovník, obr. Čerstvé ovoce, v závislosti na odrůdě, má jinou barvu. Může být žlutá, zlatá, zelená, modrá, dokonce téměř černá. Strom sám může dosáhnout výšky 10-13 metrů, ale nejdůležitější není to. Plody samy o sobě mají největší zdravotní hodnotu. Trochu méně, ale listy a kořen jsou také užitečné.

Co jsou užitečné fíky

Příznivé vlastnosti fíků jsou obrovské a chemické složení je velmi bohaté. Nejužitečnější jsou bobule. Obsahují obrovské množství tuků, proteinů, vitamínů (A, B, PP, C, β-karotenu). Mezi prospěšné látky patřily důležité stopové prvky, jako je draslík, hořčík, vápník, sodík, fosfor, měď, železo a kyseliny a kumariny. Ve víně berry najdete spoustu glukózy a fruktózy.

Fíkovník zůstává druhým ovocem po ořechech, pokud jde o obsah draslíku. Léčivé vlastnosti fíků jsou široce využívány pro léčebné účely: pro léčbu kašle, astmatu, anémie, vitiliga, febrifu a prostředku tachykardie. Pomáhá hodně při zvětšení jater, ledvinových kamenech. Má silný močopudný, projímavý účinek. Listy vinných hroznů obsahují látky, které podporují hojení ran.

Vhodné fíky jsou sušené

Toto ovoce má množství léčivých vlastností. Nejčastěji se používá v sušené formě, protože fíky jsou málo skladovány a špatně přepravovány. Příznivé vlastnosti sušených fíků jsou rozmanité. Například:

  • dobře čistí střeva od toxinů, toxinů (kvůli laxativním účinkům, ochutnávka vína normalizuje zažívací procesy);
  • pomáhá účinně překonávat nachlazení (kašel, bolest v krku, horečka);
  • je lékem na bronchiální astma a tachykardii;
  • léčí ženská zánětlivá onemocnění;
  • pomáhá zbavit se ledvinových kamenů a kamenů močového měchýře;
  • zvyšuje hemoglobin, pomáhá při léčbě anémie (vzhledem k vysokému obsahu železa);
  • léčí zvětšená játra.

Sušené víno bobule jsou dobré pro nervový systém. Při pravidelném používání zlepšuje duševní aktivitu, normalizuje všechny nervové procesy a je prostředníkem dobré nálady.

Co jsou užitečné fíky čerstvé

Bobule stromů mají léčivé účinky. Čerstvé fíky se běžně používají při onemocněních ledvin, močového měchýře a jater. Šťáva z bobulí vína může otřít obličej pro kožní onemocnění (vyrážky, akné, další záněty). Mohou se léčit houby, revmatismus. Díky mnoha užitečným látkám, které tvoří čerstvý fíkovník, se používá v kosmetickém průmyslu. Terapeutický extrakt se používá v kosmetice, parfémech (prostředky pro tělo, obličej a koupel). Zároveň je nezralá bobule nepoživatelná a místo zdravé a chutné buničiny obsahuje bílou mléčnou šťávu.

Čísla - užitečné vlastnosti pro ženy

Výhody fíků pro ženy jsou již dlouho uznávány. Vědci potvrdili, že tato bobule má pozitivní vliv na zdraví ženy, pomáhá dobře vypadat. Vzhledem k tomu, že obsahuje hodně vápníku, jíst fíky, můžete zapomenout na vypadávání vlasů a špatný stav nehtů. Látky obsažené v ovoci mají pozitivní vliv na zdraví během menstruace. Pomáhají zmírnit bolest, překonat emocionální výbuchy v PMS. Obr je úspěšně používán při zánětlivých onemocněních ženských pohlavních orgánů, jeho užitečnost je nesporná.

Co je užitečné fíky pro muže

Fíkovník je považován nejen za ženský všelék na nemoci, ale i za člověka. Působí dobře na sílu (to je věřil, že fík dokonale zvyšuje sílu mužů, a to i ve vyšším věku), zabraňuje prostatitis a pomáhá člověku zapomenout na tento druh onemocnění. Za tímto účelem se několik druhů ovoce nalije vroucí vodou nebo namočené v mléce a tato směs se přijímá 1-2krát denně. Fíky pro muže jsou velmi užitečné a mohou nahradit mnoho chemických léků.

Fíky s kašlem

Fíky z kašlí jsou skvělým lékem. Ovoce pomáhá zbavit se kašle, bolesti v krku, horečky, byla vynalezena k použití s mlékem. Recept je jednoduchý: musíte vzít 2-3 suché stonky a sklenici mléka. Proces vaření: nasekané ovoce smíchejte s vařícím mlékem a vařte asi 2 minuty. Pak odstraňte z tepla a trvejte asi hodinu. Chcete-li sladit směs můžete přidat špetku cukru.

Fíky během těhotenství

Během těhotenství je pro ženu škodlivé užívat léky, takže nejlepší volba by byla obr. Fig vám umožňuje léčit nachlazení a kašel bez zásahu škodlivých léků, neovlivňuje zdraví matky a dítěte. Lékaři doporučují užívat fíky během těhotenství, aby udrželi požadovanou úroveň vitamínů. Když těhotné ženy mohou mít problémy s trávením (zácpa, frustrace, atd.), Je třeba jíst 2-3 ovoce denně. To pomůže vrátit proces trávení zpět do normálu.

Obr

Nahoře, mnoho bylo řečeno o výhodách vinných hroznů jako lék. Ale téměř nikdo neví o jeho výhodách pro hubnutí. Obsahuje balastní látky, které zabraňují vzniku pocitů hladu. Pokud je namísto obvyklého jídla nejméně 1 - 2 plody denně, můžete v krátké době zhubnout a přínosy pro zdraví. V tomto obrázku je velmi důležité hubnutí. Pomáhá očistit tělo toxinů, snížit hladinu cholesterolu, zbavit člověka zácpy. Příznivé vlastnosti této rostliny mají vynikající výsledek pro hubnutí.

Figy - kontraindikace

Na obr jsou léčivé vlastnosti, ale pokud máte v plánu jíst fíky, je třeba vzít v úvahu kontraindikace, jinak můžete způsobit spoustu škod. Toto ovoce by nemělo být používáno pro gastritidu, pankreatitidu, dnu, cukrovku (v sušeném ovoci je velké množství cukru). Sušené fíkovník je zakázáno používat pro lidi, kteří jsou obézní (v sušené formě je velmi vysoký obsah kalorií). Mělo by být pozorné na používání tohoto produktu před důležitými událostmi, protože má silný projímavý účinek.

Video: výhody fíků pro tělo

Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Kategorie: