Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Krása, vyrobená ručně, byla vždy v módě. Různé ruční techniky vyžadují určitou úroveň dovednosti. Ale je tu materiál, se kterým se snadno pracuje i pro začátečníky. Hromadné kuličky, kytice květin, další výrobky z vlnitého papíru jsou velmi jednoduché a vypadají neuvěřitelně krásně.

Co může být vyrobeno z vlnitého papíru

Prvním účelem vlnitého (lisovaného), krepového papíru je balení. Poté, co byl použit jako technický materiál pro balení nádobí, keramické figurky. Později spotřebitelé ocenili dekorativnost tohoto balíčku a výrobci ho začali malovat v jasných barvách. Hlavním posláním zaseknutého papíru na dlouhou dobu však zůstal nezměněn. Byl používán jako přední, slavnostní balení. Vlnité plechy a nyní slouží k výzdobě kytic, dárků, ale nejen pro to.

Je příjemné pracovat se světlými listy z vlnitého papíru. Snadno se stříhají, ohýbají, udržují svůj tvar dobře a dlouhodobě udržují „obchodovatelný“ vzhled. Tento materiál se používá při výrobě květin a kytic, maleb, aplikací pro zdobení domu na dovolenou, vánočních ozdob, suvenýrů. S pomocí vaší fantazie můžete vyzdobit místnost se sněhově bílými kuličkami, motýly, listy, růžemi, astry, gladioly.

Aplikace z vlnitého papíru je technika, která je k dispozici i dětem. Zvládnete-li to s rodinou, strávíte s rodinou nezapomenutelný, teplý večer. Aby bylo možné práci ukončit, ujistěte se, že máte po ruce:

 • listy krepového papíru nebo role různých barev;
 • nůžky;
 • pravítko;
 • lepidlo;
 • ořezávání jemného drátu různých délek;
 • nit.

Vlnitý papír květiny

Mezi řemeslnými výrobky z vlnitého papíru zaujímají květiny zvláštní místo. Úžasné vlastnosti materiálu oživují okvětní lístky a listy, vytvářejí papírové postavy podobné skutečným rostlinám. Velký počet video pohledů s mistrovskými kurzy na výrobu květin hovoří o popularitě těchto produktů. Vámi vytvořené květiny můžete použít jako:

 • velké dekorativní prvky, uspořádané po jednom nebo v malých skupinách k výzdobě sálů pro dovolenou;
 • prvky pro kytice a kompozice ve vázách;
 • části pro kytice pro zvláštní účely (svatba, výročí);
 • prvky pro zdobení velkých postav (písmena, čísla):
 • kytice sladkostí.

Svatební květiny z gofrobumagi

Umělé květiny jako svatební doplněk se stávají módními. Uspořádání pro nevěstu - zodpovědná záležitost, ale kreativní a zajímavá. Malé bílé nebo světle růžové růže z vlnitého papíru mohou být základem původní kytice. Jak udělat růže z papíru vlastníma rukama? Chcete-li vytvořit jednoduchou, jemnou růži, musíte vzít:

 • vlnitý papírový pruh bílé nebo růžové barvy;
 • tenký proužek zeleného krepového papíru;
 • malé kousky papíru světle zelené;
 • teype-floristic, zelená;
 • drát pro výrobu stonků.

Barevná lišta je základem květu. Šířka by měla být 7-7, 5 cm a délka - asi 45 cm, tenký zelený proužek slouží k zdobení drátu. Listy jsou vyrobeny z kusů limetkového papíru. Když je materiál připraven - můžete začít. Udělejte pár z těchto růží a pokuste se z nich vytvořit krásnou kytici.

 1. Ozdobte hranu ve tvaru růžice. Proces se podobá fixaci těsta při formování knedlíků. Mírně protáhněte samotný okraj vlnitého pásu, dvakrát jej přeložte do rohu a mírně jej posouvejte, abyste upevnili lem. Ústup 1-1, 5 centimetrů a akci opakujte. Tento okraj musí být proveden po celé délce papírového pásu.
 2. Otočte proužek do malé růžice s tvarovanou hranou, upevněte ji drátem zespodu, vyztužte páskou.
 3. Natočte malý stonek tenké zelené pásky.
 4. Připevněte na něj 1-2 listy, odstřihněte je z materiálu lehčího tónu. Květina je připravena!

Sladké kytice z vlnitého papíru

Vyprávět o řemeslech z vlnitého papíru, je nemožné, aby si vzpomenout na sladké kytice. Skládají se z květů, ve kterých jsou pupeny skryté čokoládové bonbony. Takový originální dárek přinese radost dětem i dospělým. Pro lahodnou kytici budete potřebovat:

 • barevně zaseknutý papír;
 • silné drátěné nebo grilovací tyčinky;
 • zelená pásková páska;
 • tenká růžová stuha;
 • zelená květinová stuha pro listy;
 • bonbóny.

Vezměte vlnitý obdélník 18 x 12 cm a pevně ho naviňte kolem bonbónu („ocas“ jeho obalu by se měl podívat nahoru). Vložte hůlku nebo drát do dna válce, posílte květinu na stonku páskou. Nad bonbónem navlékněte papírový válec kusem tenké pásky tak, aby sladká „náplň“ zůstala pevně fixovaná. Rozprostřete okraj květu ve formě okvětních lístků tak, aby bylo vidět cukroví. Udělejte kytici květin, zdobí ji zelení a stuhy.

Topiary z vlnitého papíru

Dekorativní strom, zdobení domu, a jak je uvažováno, přinášet štěstí - topiary - může být provedeno vlastními rukama. Pro taková řemesla jsou drobné květy vyráběny z vlnitého papíru: sněženky, máky, růže, sedmikrásky, tulipány. Topiary není tvořen vzory. On - vaše stvoření a jeho vzhled závisí pouze na fantazii autora. Květiny z lisovaných listů papíru jsou ideální pro zdobení vašeho malého stromu štěstí.

Vlnitý papír Pompons

Topiary lze vyzdobit nejen květinovými figurkami. Vypadá skvělý strom, zdobený pompoms - načechrané papírové kuličky. Aby to bylo velmi jednoduché. Musíte si vzít 8 čtverců z vlnitého papíru, dát hromádku a vše najednou hodit na akordeon. Skládaná harmonika uprostřed je pevná, ale musíte ji opatrně vytáhnout drsným závitem a svázat. Hrany mohou být zaoblené nebo naostřené - bambule budou různých tvarů. Jemně rozprostřete okvětní lístky pom-pom, přidejte mu tvar koule.

Objemná řemesla z vlnitého papíru

Pro adekvátní výzdobu velké místnosti pro děti nebo dospělé potřebujeme nejen balóny. Trojstranné postavy z uvíznutého papíru vytvoří správnou náladu. Velký počet s počtem let na narozeniny dítěte, romantický nástěnný nápis na svatební hostinu, obří pivoňky nebo slunečnice v květináčích, vánoční ozdoby a novoroční obrazy - je tu nápad na každou dovolenou!

Vlnité papírové kuličky

Univerzální krepový papír dekorace - kuličky. Světlé, elegantní obří buchty visí jeden po druhém nebo ve skupinách, aby vytvořily atmosféru slavnostní zábavy a bílou, jemně růžovou - pro romantickou náladu. Pokud chcete překvapit hosty, nebuďte líní, aby vyzdobili místnost pro dovolenou s takovými míčky. Jsou vyrobeny stejně jako pompony, pouze čtvercový blok by měl být větší.

Vlnitý papír dopisy

Chcete na stěnu vyzdobit velkolepé znamení? Nakreslete dopisy, které chcete na tlustém kartonu a vyřízněte je. S pomocí zaseknutého papíru otočte nápis do opravdového mistrovského díla. Chcete-li pracovat, připravte:

 • vlnitý papír;
 • nůžky;
 • PVA lepidlo;
 • tužku.

Papír nakrájejte na stejné čtverce o rozměrech 5 x 5 cm, čtverce mohou mít jednu nebo různé barvy. Náhodně ohněte papír kolem neostříhané tužky ve středu náměstí. Ukazuje se malý papírový sáček se dnem. Bez odstranění tužky ponořte dno lepidla a nalepte ho v každém rohu dopisu. Začátek. Čtvereček po čtverci, přilepte celý prostor nápisu bez mezer, vyberte barvy podle náčrtu.

Vlnitý papír číslice

To se provádí stejně jako dopis. Pokud bude vaše postava volumetrická, nezapomeňte vložit její konce. Vyberte barvu pro čísla na základě celkového designu. Bude to skvělé, pokud je postava podobná té na dortu. Chcete-li, aby děti a dospělí nezapomenutelnou dovolenou pro děti, kombinujte různé druhy řemesel z vlnitého papíru.

Video: Sváteční dekorace z vlnitého papíru

Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Kategorie: