Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Boj proti prvním příznakům stárnutí pro ženu začíná nejjemnější zónou - oblastí kolem očí. Kůže kolem nich je mírně elastická a tenká. Jsou zde zobrazeny první věkové proměny - vzniká otok, kůže ztrácí svěžest. A vyvstává otázka, jak odstranit vrásky pod očima.

Jak se objevují první vrásky

V oční oblasti je horní vrstva kůže extrémně tenká - asi 0, 5 mm. V okolí očí je málo svalů, které udržují pružnost a malé množství mazových žláz. Kůže očních víček je snadno roztažená a podrobena pohybu - mrkáme, smíme se, mžouráme, mluvíme, stavíme grimasy. Výsledkem je, že kůže kolem očí má velké, někdy nadměrné zatížení.

Příčiny vrásek v této oblasti mohou být nezdravá strava, hormonální poruchy (snížení hladiny estrogenů), špatné návyky (kouření, alkohol, nedostatek spánku), zhoršené metabolické procesy, nekvalitní péče nebo nedostatek.

To vše vede ke skutečnosti, že kůže kolem očí je již 25-30 let stará vystavena výskytu nepravidelností, záhybů a prvních vrásek. Jak odstranit vrásky pod očima? S pomocí speciální, dobře zvolené, systematické péče, gymnastiky, masáží, salonů a dalších procedur.

Péče o oči

Stejně jako na kůži celé tváře, oblasti kolem očí vyžadují komplexní péči. Obsahuje 3 fáze: očistu, hydrataci a výživu, tonizaci.

Čištění

Odstranění očního make-upu každý den by mělo být neotřesitelným pravidlem. K tomu, dva bavlněné tampony jsou navlhčeny mlékem nebo jiným make-up odstraňovačem (mastný, dvoufázový) a zakryjí oči po dobu 40-60 sekund, pak se make-up od shora dolů. Pohyb by se neměl natahovat, zranit kůži.

Hydratační a výživná

Pro tyto účely se používají speciální gely a krémy schválené oftalmology. Nelze použít pro oční víčka určená pro jiné účely. Ve složení jsou velmi odlišné a může dojít k podráždění a odlupování.

Oční krém by měl být aplikován v malém množství od vnějšího očního víčka k nosu. V žádném případě to nemůže být rozmazané.

Tónování

Extrakty z různých rostlin ve formě tonik a pleťových vod osvěžují a zklidňují pokožku. Navlhčete vatové tyčinky a aplikujte na oči 5-10 minut. Účinek bude patrný okamžitě.

Kosmetika

Kosmetika od vrásek kolem očí by měla být "aktivní", funkční, vysoce kvalitní. V jeho složení by měly být zvlhčující složky a složky, které ovlivňují tvorbu kolagenu, regeneraci kůže. Důležitou složkou takové kosmetiky je kyselina hyaluronová. Udržuje vlhkost uvnitř pokožky a dobře ji hydratuje.

Za užitečné se považují výtažky z hedvábí a rostlin, ceramidy, vitamíny A, E, C, alantoin, peptidy, éterické oleje a další látky. Jako součást krémů je třeba se vyvarovat hormonů, glycerinu. V denním krému na kůži kolem očí musí být zahrnuty také filtry proti slunečnímu záření. Krém pro tuto citlivou oblast nemůže být levný.

Aplikuje se ráno a před spaním, ale v malých množstvích, aby se zabránilo otokům očních víček. Velmi užitečné jsou masky, séra a koncentráty, které aktivně bojují proti vráskám. Látky v jejich složení, dodávají pleti pružnost a pružnost, zvyšují ochranné vlastnosti a vyhlazují ji.

Gymnastika

Gymnastika pro oči je nutná k posílení očních svalů, zvýšení schopnosti rychle se zaměřit a zlepšit vidění.

Všechna cvičení jsou prováděna při sezení s rovným hřbetem. Pohyb se provádí pouze očima.

Více o gymnastice se dozvíte z video lekce:

Masáže

Vlastní masáž je účinným způsobem, jak se zbavit vrásek kolem očí a prodloužit mladost pokožky.

Musí se provádět na očištěné kůži malým množstvím krému. Efektivní masáž na japonské technologii. Všechny pohyby by měly být lehké a hladké, nemůžete se pohybovat a svírat kůži, abyste se vyhnuli zranění a deformaci.

Technika provádějící japonskou masáž prezentovanou ve videu

Správná výživa v boji proti vráskám kolem očí

Základ výživy pro pružnou a krásnou pleť bez vrásek by měl být založen na výrobcích bohatých na kolagen, vitamíny a minerály:

 • maso, zejména krůta;
 • mastné ryby;
 • mořský kale;
 • zeleninové saláty (mrkev, zelí, rajče) se zelení;
 • potraviny bohaté na vitamín C (borůvky, divoká růže, citrusy);
 • sójové výrobky.

Redukce vrásek s hardwarem

Někdy, když jsme vyzkoušeli všechny domácí prostředky, jak se zbavit vrásek, uchylujeme se k procedurám v salonu. Jaké metody moderní kosmetologie pomohou s tímto problémem vyrovnat?

 1. Mezoterapie - představení pod kůží speciálních živin a hydratačních látek, které pomáhají vytvářet elastin a kolagen, vyhlazují vrásky.
 2. Fotorejuvenizace - využití speciálního pulzního světelného záření, které přispívá k obnově přírodních procesů a produkci kolagenu.
 3. Botox - zavedení speciální drogy, která snižuje aktivitu svalů obličeje.
 4. Plasty Contour - zavedení speciálních plniv přírodního a syntetického původu (kyselina hyaluronová, akryl, silikon).

Prevence vrásek

Aby se zabránilo vzniku vrásek pod očima, je důležitá prevence a péče o sebe, které zahrnují následující opatření:

 • Plně zdravý 8hodinový spánek.
 • Povinné odmítnutí špatných návyků.
 • Snížení času stráveného na slunci.
 • Snížení mimické aktivity (omezení emocí).
 • Pití 6-8 sklenic vody denně, mytí studenou vodou.
 • Správně zvolená pravidelná péče.

Čerstvé a odpočaté oči - nejlepší tvář dekorace. Vyjadřují naše emoce a pocity, zkušenosti, náš vnitřní svět. A musíme se postarat o to, aby zůstali na dlouhou dobu mladí a krásní.

Co je nové a užitečné z těchto informací? Podělte se o své vlastní recepty pro odstranění vrásek pod očima v komentářích v dolní části stránky.

Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Kategorie: