Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Parafin v kapalné formě nebo kapalný parafín se používá v mnoha oblastech. Tento nástroj má mnoho užitečných vlastností, prakticky nemá žádné kontraindikace pro děti a dospělé, ale před použitím vazelíny si přečtěte návod a dávkování.

Co je to vazelínový olej

Minerální látka bez obsahu škodlivých organických složek a jejich sloučenin - kapalný parafín (vazelína, tekutý parafín). Nemá žádnou barvu, jde dobře s řadou tuků a olejů (kromě ricínového). Tento lék se doporučuje pro dospělé a děti, ale může být použit pouze podle pokynů a dávkování a typ aplikace změkčovadla závisí na konkrétním problému, který chcete vyřešit.

Složení vazelíny

Z čeho je vyrobena vazelína? Příprava univerzálního působení sestává ze sloučeniny pevných a kapalných sacharidů. Získává se zpracováním ropných frakcí po destilaci petroleje. Přírodní vazelínový olej - aplikace, která je běžnější, je vytvořena z přírodní parafinové pryskyřice. Umělá látka obsahuje ceresin, parafin, různé oleje a složky pro zvýšení viskozity.

Co je to vazelínový olej?

Kapalný parafín patří k multifunkčním prostředkům, proto je jeho použití velmi široké: v kosmetice, strojírenství, potravinářském průmyslu (mazání zařízení). Častěji se však používá v medicíně: zde je stručný seznam toho, pro co se petrolatum používá:

 • boj proti zácpě (u novorozenců);
 • léčba onemocnění kloubů;
 • péče o pleť pro malé děti, pro ženská prsa během krmení;
 • odstranění bolesti po dlouhodobé fyzické námaze;
 • obnovení zdravých vlasů, změkčení a zvlhčení pokožky obličeje, rtů, loktů, nohou;
 • léčba trhlin, ran a jiného poškození epidermy.

Olej z vazelíny - návod k použití

Aby se dosáhlo požadovaného účinku a nepoškodilo tělo, mělo by být použití vazelíny prováděno výhradně podle pokynů. Abstrakt je zpravidla k dispozici v každém balení s médiem. Kapalný parafín se užívá orálně nebo se používá pro vnější expozici. Záleží na věku osoby, specifickém problému a osobních charakteristikách.

Jak si vzít

Lékaři doporučují mezi jídly používat tekutý parafín. Nejlepší je použít lék na lačný žaludek - dvě hodiny před jídlem nebo dvě hodiny po jídle. Účinek se objeví asi za 5-6 hodin. Léčba vazelínou by neměla překročit pětidenní období, jinak hrozí riziko otravy. Jak pít vazelínový olej v souladu s věkem pacienta:

 1. Děti do tří let - ½ lžičky.
 2. Děti od 3 do 7 let - 1 lžička.
 3. Dítě od 7 do 14 let může užívat 1, 5 čajové lžičky.
 4. Dávkování pro dospělé - 2, 5 lžíce, pro seniory - 2 lžičky.

Pro zácpu

Tekutý parafínový lékař často psát o chronických problémech se židlí. Jak pít vazelínový olej pro zácpu? Lék musí být užíván dvakrát denně po dobu 1 nebo 2 lžíce. Je to vynikající mazivo, které aktivuje a urychluje proces vyprazdňování. Stěny střeva jsou obaleny vazelínou, výkaly jsou změkčeny a odstraněny z těla.

Pro novorozence

Velmi často se parafín v tekutém stavu používá pro novorozence - vazelínový olej - jeho použití pomáhá vyrovnat se s následujícími úkoly ke zlepšení zdraví mladého dítěte:

 • prevence a léčba pichlavého tepla;
 • zvlhčování nosních dutin;
 • ošetření, odstranění seboroických krust na hlavě;
 • zmírnění podávání klystýru nebo odvzdušňovací trubice;
 • zvlhčování a hojení podráždění kůže;
 • eliminace zácpy (mírné projímadlo).

V kosmetologii

Kapalný parafín je součástí mnoha kosmetických přípravků. Jeho cena je nízká a kombinace užitečných vlastností poskytuje vynikající výsledek pro vaši krásu a zdraví. Vazelínový olej v kosmetologii se aplikuje následovně:

 • pro masáže;
 • podporuje růst a posílení řas, obočí;
 • napomáhá péči o vlasy;
 • používá se k prevenci omrznutí kůže obličeje, rtů.

Pro obličej

Vazelínový olej - jehož použití je dnes velmi populární - často fixuje pokožku obličeje. Je součástí různých krémů, masek, mastí a podobných kosmetických prostředků. Ne každý má možnost zakoupit značkové výrobky, protože cena je vysoká. Vazelínu pro obličej lze použít k vytvoření domácích masek:

 1. Přípravek s tekutým parafínem proti vráskám. Je nutné vytlačit šťávu z několika listů aloe. Vezměte 15 ml výsledné kapaliny, rozemele s vazelínou (1 lžička). Produkt naneste na pokožku obličeje. Po 20 minutách opláchněte vodou při pokojové teplotě.
 2. Univerzální parafínová maska. V jedné nádobě zkombinujte následující složky: jód (2 kapky), med (3 čajové lžičky), tekutý parafín (7 gramů). Komponenty dobře promíchejte, namažte kůži. O dvě hodiny později vyfoukněte obličej bavlněnou podložkou.
 3. Bělící maska (ihned po přípravě). Je nutné míchat citronovou šťávu a zakysanou smetanu (5 ml), vazelínu (3 g). Aplikujte přípravek na obličej, opláchněte teplou vodou za hodinu.

Pro řasy

Neméně důležité je vazelína na řasy a obočí. Obnovuje vlasy, vyživuje je, podporuje aktivní růst a posilování. Vazelínový přírodní olej pomůže dosáhnout požadovaného trvalého účinku a za nejnižší cenu. Pro proceduru musíte mít na ruce bavlněné pupeny nebo pečlivě vymytý kartáč z řasenky, kartáč na řasy.

 1. Bavlněné tampony nebo máčené v tekutém parafínu. S jeho pomocí se horní řasa zpracovává. Přebytečné prostředky jsou odstraněny, vlasy česané tak, že žádné hrudky přilepené dohromady (jako na fotografii).
 2. Pak jsou spodní řasy rozmazané malým množstvím vazelíny.
 3. Obnovující maska se nechá přes noc a ráno se vypere.

Pro vlasy

Pokud chcete obnovit vlasy, zjemnit je, je hedvábné a krásné, můžete použít jednoduché a cenově dostupné nástroje. Perfektní vlasový olej Vaseline. Chcete-li udělat domácí lék, stojí za to kombinovat tekutý parafín s lopuchem, rakytníkem nebo olivovým olejem. Můžete také přidat několik kapek esenciálního oleje: máta, jehly, levandule. Maska se aplikuje na vlasy, omývá se za hodinu.

Cena

Mnozí se zajímají o to, kolik nákladů na vazelínový olej a kde ho koupit. Parafínové léky mohou být prodávány v lékárnách, kosmetických prodejnách, snadno se nakupují v internetovém obchodě. Cena vazelíny závisí na výrobci výrobku, formě jeho uvolnění (lahve, lahvičky, ampule) a objemu balení. Přibližná cena se pohybuje od 20 do 60 rublů.

Video

Recenze

Maria, 28 let

Trpěl jsem zácpou, vyzkoušel spoustu drog a lidových léků. Účinek byl dočasný. Přítel doporučil objednat Vaseline olej přes internet - aplikace dala úžasné výsledky. Židle se zlepšila, bolest při vyprazdňování zmizela. Nástroj má rozumnou cenu, je snadno koupit.

Natalia, 34 let

Během těhotenství a kojení začaly vypadávat vlasy. Rozhodl jsem se vyzkoušet vazelínový olej - rychlá aplikace ve formě masek byla účinná! Cena drogy je velmi atraktivní, recenze o ní jsou pozitivní. 2 týdny po zákroku vlasy začaly vypadat mnohem méně často, staly se měkkými a objevil se zdravý lesk.

Olga Petrovna, 60 let

Z hlavy vnučky bylo nutné odstranit seboroické kůry. Rozhodli jsme se odložit nákup moderní kosmetiky a využít vazelínu, kterou si můžete koupit v lékárně. Po několika týdnech se dítě zbavilo problému, pokožka se jemně vyčistila. Doporučuji všem: levný, užitečný nástroj s neocenitelným přínosem, který lze snadno zakoupit v online lékárně.

Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Kategorie: