Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Problém skvrny na perech je znám všem: žákům, studentům, pracovníkům v kanceláři a dokonce i lidem, kteří nejsou s duševní prací spojeni. Z tohoto důvodu se mnoho zajímá o to, jak umýt inkoust z oblečení. Neměli byste experimentovat - existuje mnoho osvědčených způsobů, jak obnovit čistotu produktu a jeho dřívější vzhled. Seznamte se s osvědčenými metodami.

Jak umýt inkoust z oblečení

Nechceš to úplně zkazit? Poté postupujte podle základních pokynů:

 1. Po zvolení vhodného nástroje jej zkuste použít na samostatném kusu látky, který se vždy prodává s výrobkem. Neexistuje žádný takový řez, můžete pečlivě vyzkoušet na nenápadném místě, lépe - na zadní straně výrobku.
 2. Existuje mnoho způsobů, jak odstranit skvrny, ale ne všechny z nich jsou šetrné a vhodné pro všechny tkáně. Jak umýt inkoust z pera s oblečením, které se prolévá? Nepoužívejte výrobky s rozpouštědly - změní barvu. Další věc - ocet, který pomáhá fixovat stín na barevné tkaniny. Chcete-li odstranit skvrny od syntetických látek, měli byste zvolit tekutiny s acetonem.
 3. Pokud po odstranění inkoustových skvrn zůstanete, měli byste se pokusit je umýt čistou vodou a mýdlem.
 4. Pro odstranění skvrny z výrobku připravte pracovní plochu a položte ubrousky (papír) pod tkaninu tak, aby se rozpuštěný inkoust neroztáhl po tkanině.

Jak umýt inkoust

Na oblíbených věcech se vytvořily stopy psacího produktu? Chemické látky lze použít k jejich odstranění. To může vytvořit speciální prací prostředek, uložit odstraňovač skvrn (levné nebo dražší, například Vanish, ACE). Léčivý prostředek založený na přírodní žluči není méně účinný - antipyatinové mýdlo. Praktické věci jsou velmi populární pro odstraňování inkoustu:

 • amoniak;
 • glycerin;
 • ethylalkohol;
 • aceton na nehty;
 • soda;
 • citronová šťáva;
 • kyselé mléko;
 • Nádobí;
 • benzín a mnoho dalších.

Jak umýt inkoust z kuličkového pera

Úplně odstranit skvrny mohou být improvizované způsoby, které jsou k dispozici v každém domě. Naučte se, jak to udělat lépe. Způsoby a metody použití:

 1. Čpavek. Zřeďte ji stejným množstvím vody, pak aplikujte na inkoustový blot, nechte působit. Po 2 minutách položku opláchněte, postup opakujte, pokud je to potřeba. Ideální pro košile, halenky z bílých tkanin.
 2. Glycerin. Tento neagresivní prostředek by měl být aplikován na špinavou plochu po dobu jedné hodiny, poté opláchnut slanou vodou, přikryt mýdlem. Zpravidla stačí jeden takový postup.
 3. Pokud nevíte, jak umýt inkoust z oděvů z lnu, bavlněné tkaniny, použijte směs alkoholu a acetonu ve stejném poměru. Smíchejte 2 ingredience, zahřejte směs, namočte do ní gázu a vyžehlete skvrnu.
 4. Kyselé mléko. Efektivní pro odstranění čerstvých značek. Vezměte kyselé mléko, namočte věc do nástroje, pak ji omyjte mýdlem a přidejte do vody několik kapek amoniaku.
 5. Citronová šťáva. Produkt naneste na stopu inkoustu, omyjte. Vhodné pro všechny barvy kromě bílé.
 6. Soda Ideální odstraňuje skvrny z jemné tkáně. Udělejte kaši vody, soda, přidržujte směs na věcech, odstraňte a umyjte věc.
 7. Kyselé mléko Zvláště účinně odstraňuje nečistoty na barevných tkaninách. Namočte v jogurtu zkažené věci, po 10 minutách, omyjte mýdlem na prádlo, opláchněte.
 8. Krém na holení Pěnový výrobek aplikujte na inkoustový blot. Když je krém namočený, produkt opláchněte.
 9. Směs alkoholu a terpentýnu. Vhodné pro odstranění starých skvrn. Je nutné promíchat ingredience ve stejném množství, navlhčit skvrnu směsí, počkat hodinu a půl. Omyjte.
 10. Zubní pasta. Naneste na špinavé místo, po chvíli odstraňte. Je lepší použít bílou pastu, protože barva bude mít dlouho opláchnout.

Jak umýt inkoust z plnicího pera

Tyto psací stroje musí být často doplňovány, takže skvrny na věcech z nich nejsou neobvyklé. Jak umýt inkoust z pera oblečením? Jednoduché a běžně používané metody odstraňování:

 1. Talek. Jakmile se objeví skvrna, musíte ji rychle posypat mastným práškem (škrobem), pak jej přikryjte papírovým ručníkem. Skvrny zmizí, protože absorbent je absorbuje.
 2. Prací mýdlo. Umyjte špínu z pera, otřete špinavou oblast štětcem. Opláchněte teplou vodou. Metoda je vhodná pro malé skvrny.
 3. Benzín Ideální pro odstraňování nečistot z vlny. Očistěte skvrnu z pera produktem, poté předmět umyjte v teplé vodě s práškem.
 4. Hořčičný prášek. Pomáhá odstraňovat skvrny od gelového psacího zařízení s hedvábnými výrobky. Je nutné prášek smíchat s vodou do stavu kaše, nechat věci. O den později otřete, opláchněte oblečení chladnou vodou.
 5. Petrolej. Odstraňuje skvrny na vlně. Přípravek by měl být ošetřen petrolejem, poté omyt.

Přečtěte si také: jak umýt kuchyňské utěrky doma.

Video: Jak umýt kuličkový inkoust v oblečení

Recenze

Irina, 18 let

Manžel má takovou pozici, že se každý den v špinavém oblečení vrací: nyní s bloty, nyní s rozvody. Včera pokazil nové džíny tím, že je rozmazal kuličkovým perem. Musel jsem hledat na internetu informace o tom, jak se zbavit blotů. Po přečtení, co pomáhá při záchraně, jsem se rozhodl to zkusit. Skvělý nástroj! Stopy nezůstávají na tkanině ani na kůži.

Maria, 26 let

Když jsem začal studovat na univerzitě, zeptal jsem se mámy, jak si umýt inkoust z gelu z oblečení. Poradila několika způsoby, z nichž si vybrala jedno kyselé mléko. Je vždy po ruce, je to velmi pohodlné. Po dobu 30 minut namočte něco do kyselého mléka a pak ho umyjte práškem. Nikdy takhle neuspěl. Vyzkoušejte to!

Olga, 31 let

Když můj lupič začal chodit do první třídy, začalo mučení. Bylo velmi obtížné odstranit značky rukojeti na oblečení - bylo to praní běžným práškem, ne vždy úspěšně. Slyšela jsem o problému a maminka mi doporučila použít speciální mýdlo na prádlo. Našel jsem to snadno v nedalekém supermarketu, po koupi užitečného produktu žiji bez starostí.

Lily, 25 let

Pokud se na oblečení objeví stopa inkoustu, vyjměte ji, dokud je čerstvá. Pak se musíte opravdu pokusit vyčistit špinavý výrobek. Před mytím je důležité odstranit skvrnu. K tomuto účelu používám kaši sody a vody. Někdy se to neplaví najednou, pak to stojí za to zkusit to znovu. Doporučuji vám, abyste to věděli všem.

Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Kategorie: