Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Efektivní hubnutí s fixací výsledku je možné pouze při správné výživě, cvičení, čištění těla toxinů. Všechny tyto tři body musí být vyvážené a nesmí do sebe zasahovat. Pro tyto účely, ovesné vločky je nejvhodnější pro hubnutí, který může být volán skutečná studna užitečných mikroelementů, vlákno, zdroj energie. Pomáhá čistit střeva toxinů, strusek, stojaté vody, musí být zahrnuta do stravy pro všechny nemoci žaludku.

Co ovesné vločky je nejlepší pro hubnutí

Hlavním důvodem, proč je ovesná kaše zahrnuta ve stravě pro hubnutí - normalizaci metabolismu. To je jedna z hlavních etap na cestě k hubnutí bez opětovného náboru. Na přepážce v obchodě si všimnete různých druhů ovesných vloček, takže je třeba zjistit, který z nich je lepší pro hubnutí. Ujistěte se, že balení s výrobkem je vzduchotěsné, jinak hrozí nebezpečí, že absorbuje vlhkost a zhorší se. Nejběžnější byly kaše "Hercules" a "Extra". Jsou rozděleny na:

 1. Ovesné vločky "Extra 3". Dobře se hodí pro malé děti, lidi s citlivými žaludky. Vločky mají tenkou strukturu, rychle se vaří, mění se v kaši, která je snadno stravitelná.
 2. Ovesné vločky "Extra 2". Trvá to trochu déle (asi 10 minut), ale má také jemnou strukturu a je snadno stravitelný. Tato kaše se skládá z krájených obilovin.
 3. Ovesné vločky "Extra 1". Je vyroben z celých zrn, obsahuje mnoho sacharidů, má hustší strukturu. Budete trávit asi 15 minut na vaření, kaše bude hustá, chutná.
 4. Ovesné vločky "Hercules" má nejhustší vločky, vaří déle než jiné druhy obilovin, ale nakonec dostanete hustou a chutnou snídani.

Jak vařit ovesné vločky

Výhody ovesných vloček pro hubnutí do značné míry závisí na tom, jak je produkt přirozený, stejně jako na správnosti jeho přípravy. Lepší možností by byla kaše vyrobená z celých zrn ovsa, která se bude vařit déle než ostatní odrůdy. Pozitivní vliv na vaše tělo je z tohoto hlediska výraznější. Před vařením důkladně opláchněte ovesné vločky nebo zrna pod tekoucí vodou. Pro vaření použijte níže uvedené recepty.

Na vodě

Jedna z nejjednodušších, cenově dostupných a pohodlných možností vaření ovesných vloček je na vodě. Kaše je stále silná, výživná, užitečná. Recept se používá jako alternativa k ovesným vločkám na mléce, protože obsah kalorií a tuku v tomto případě je nižší. Čas strávený vařením je méně příbuzný s jinými možnostmi. V případě potřeby můžete přidávat sušené ovoce pro chuť. Budete potřebovat:

 • celá zrna ovsa nebo vloček - 1 polévková lžíce;
 • máslo - 50 g;
 • sůl podle chuti;
 • voda - 2 šálky.

Vaření:

 1. Ovesné vločky myjeme tekoucí vodou, namočíme.
 2. Nalijte kaši na pánvi, nalijte vodu, dejte na pomalý oheň.
 3. Když vaříte, odstraníme pěnu tak, aby pokrm později neměl hořkou chuť.
 4. Kašu vaříme po dobu 10-15 minut, mícháme ji, aby nedošlo k popálení.
 5. Po této době odstraňte a vypněte oheň, nechte kaši pod víkem po dobu 10 minut, aby byla skutečná.
 6. Máslo se přidává při chuti.

Na mléko

Pokud nechcete zhubnout na prvním místě, pak je lepší vařit ne na vodě, ale na mléce. Budete milovat lahodné, výživné kaše. Možnost vaření zlepšuje metabolismus, jen počet kalorií bude vyšší. Tento nepořádek je velmi oblíbený u dětí a souhlasí s ním mnohem snadněji. Pro přípravu potřebujeme:

 • mléko - 2 t;
 • kaše - 1 polévková lžíce;
 • máslo - 50 g;
 • sůl podle chuti;
 • cukr - 4 lžíce. Já

Vaření:

 1. Po důkladném umytí zrn pod vodou můžete nechat namočené, aby se zkrátila doba vaření.
 2. Nalijte mléko do pánve (bez kaše), dejte na klidný oheň. Přiveďte ho do varu. Ujistěte se, že mléko neuniká.
 3. Přidejte k ovčímu mléku ovesné vločky, dobře promíchejte, vařte 20 minut. Sundejte se z ohně.
 4. Zakryjte víkem tak, aby pokrm trval 5 minut.
 5. Přidejte máslo, přikryjte víčkem a nechte ho vařit dalších 5 minut.

Na kefíru

Pokud nemáte mléko, a nechcete vařit ovesné vločky na vodě, můžete použít kefír jako základ, který sám o sobě má pozitivní vliv na naše tělo. Ukazuje se vynikající, vydatná snídaně nebo večeře s nízkou kalorií. Kombinovaný účinek kefíru a ovesných vloček zlepšuje fungování žaludku a střev. Pro přípravu potřebujeme:

 • ovesné vločky - 40 g;
 • hustý kefír - 1 polévková lžíce;
 • půl banán;
 • cukr podle chuti nebo medu;
 • mražené bobule - 150 g;
 • mletá skořice podle chuti;
 • matice (pro dekorace).

Vaření:

 1. Pokud máte husté vločky jako „Hercules“, měly by být mlety mixérem (ale ne do mouky).
 2. Nalijte je kefírem, promíchejte, nechte vařit 10 minut. Pokud stále používáte husté vločky, je lepší nechat je stát přes noc v chladničce.
 3. Přidej cukr nebo med do chuti, vanilky nebo skořice pro aroma.
 4. Zmrazené bobule důkladně omýt, oloupané z větviček, přidat do ovesných vloček.
 5. Nakrájejte banán na malé řezy nebo ho rozmíchejte do kašovitého stavu, přidejte do misky.

Ovesné vločky recepty na hubnutí

Krupa vám dává možnost vařit nejen zdravé, ale i chutné pokrmy. Lidé přišli s mnoha recepty s touto kaši, které přispívají k hubnutí, což umožňuje, aby bylo chutné. Ovesné vločky obsahují mnoho sacharidů, které jsou hlavním zdrojem energie pro člověka, takže budete mít vždy sílu jít do sportu během vaší stravy. Doporučuje se vyzkoušet pokrmy podle níže uvedených receptů.

Kissel

Snídaně je důležitým jídlem pro dospělé i děti. Většina lidí ve spěchu pije šálek čaje nebo kávy, chytí sendvič. Po takovém jídle chci mít po hodině svačinu znovu, ale žádný užitek vůbec není. Ovesná polévka je výživný nápoj, který po dlouhou dobu uhasí pocit hladu, posiluje vás celý den. K tomu budete potřebovat:

 • ovesné vločky "Hercules" - 250 g;
 • studená voda - 3 lžíce;
 • kůra černého chleba.

Vaření:

 1. Naplňte vločky ve večerních hodinách studenou vodou, dejte kůrku chleba, pouze černé - jiné typy se nevejdou. Nechte se alespoň jeden den bloudit.
 2. Tekutinu přetékejte přes cedník. Oteklé vločky mop se sítem ve stejné tekutině.
 3. Výsledný startér nastavený v ledničce a použití pro vaření želé.
 4. 1 šálek mléka nebo vody se zahřívá, přidejte 1 šálek droždí.
 5. Míchejte nepřetržitě, přiveďte želé do varu, osolte je podle chuti.

Přečtěte si další recepty na výrobu želé z ovesných vloček.

S medem

Vzhledem k tomu, že celá ovesná strava si myslí, že je třeba zhubnout, musíte sledovat množství sladké stravy ve vaší stravě. Cukr není v tomto případě nejlepším pomocníkem, takže musíte použít sladidlo nebo med. Je to nemožné, jinak se jídlo stane klonováním. Ovesné vločky s medem pro hubnutí více preferované, chutné možnosti. Pro přípravu tohoto pokrmu potřebujeme:

 • vločky - 0, 5 st .;
 • med - 1 polévková lžíce. l.;
 • voda - 1 polévková lžíce.

Vaření:

 1. Voda přivede k varu.
 2. Dejte jí ovesné vločky, přiveďte do hotového stavu.
 3. Trochu soli, přidejte med podle chuti.

S tvarohem a jogurtem

Jako příjemná, zdravá svačina si můžete připravit koktejl s ovesnými vločky, tvarohem, jogurtem. Se správnou dietou pro hubnutí, měli byste mít 4-6 jídla v malých porcích. Pomáhá urychlit metabolismus. Recept bude užitečný zejména jako brunch nebo odpolední svačina. Pro vaření budete potřebovat:

 • Ovesné vločky - 2 lžíce. l.;
 • Jogurt - 150 ml;
 • tvaroh - 3 lžíce. l.;
 • kakao - 1 lžička;
 • mražené ovoce (banán, jablko);

Vaření:

 1. Do mísy vložte ovesné vločky a jogurt, nechte ho vařit po dobu 5 minut a pak porazte.
 2. Přidejte tvaroh, nakrájený banán a metla znovu.

Snídaně kastrol

Dalším příkladem chutné a zdravé snídaně během diety je kastrol s ovesnými vločky. Skvělá volba pro ranní jídlo k obvinění ze živosti, pocit plnosti pro první polovinu dne. Příprava jídla rychle vzhledem k tomu, že recept používá možnost instantní ovesné vločky. Miska není složitá a pro vaření bude potřebovat následující složky:

 • Instantní ovesné vločky - 6 lžíce. l.;
 • jogurt - 1 polévková lžíce;
 • tvaroh - 400 g;
 • vejce - 2 ks;
 • sůl podle chuti;
 • rozinky.

Vaření:

 1. V misce přidejte jogurt, sůl, ovesné vločky, vejce a dobře promíchejte.
 2. Přidejte tvaroh, opět důkladně promíchejte.
 3. Namažte tvar kastrolů, posypte ovesnými vločky.
 4. Roztáhneme těsto ve formě, ozdobíme rozinkami podle chuti.
 5. V peci s teplotou 180 stupňů jsme dali 30 minut.
 6. Vyndáme, když je kastrol pečený uvnitř a stane se rudý.

Apple a ovesné vločky smoothies

Pokud jste milovník smoothies, pak vařit z ovesných vloček není těžké. Chcete-li zhubnout, je nutné pít ráno. Opilý večer má opačný účinek. Příprava:

 • v mixéru zalijeme teplé mléko;
 • dát chuť nebo ovoce, ochutnat med, skořici;
 • přidejte 3 lžíce ovesných vloček;
 • všechny dobře porazit a pít chlazené.

Recenze o výsledcích hubnutí

Anton, 20 let: Po vstupu na univerzitu jsem začal dramaticky přibírat na váze. Rozhodl jsem se zkusit jíst ovesné vločky častěji ráno. Nemůžu říct, že ji mám rád, ale recepty byly velmi chutné. Váha opravdu začala odcházet - pomalu, ale jistě. Za měsíc jsem upustil 2 kg a dokonce se zamiloval do ovesných vloček.

Lera, 24 let: V mé stravě jsem již dávno zahrnovala ovesné vločky, protože je těžké myslet na chutnější a zdravější jídlo! Každý, kdo bude zhubnout, doporučuji začít s dietou, aby nedošlo k trápení sebe a své tělo. Nezapomeňte na to, že k dosažení co nejlepšího efektu se musíte věnovat sportu.

Julia, 18 let: Když je v dopoledních hodinách málo času, ráda se napařuju na mléko. Ukazuje se, lahodnou snídani s minimem času stráveného. Nemůžu jíst každé ráno - nudím se, takže se střídám s jinými pokrmy. Kdyby však byla nutná dieta, snědla bych ji každý den.

Artem, 35 let: Aktivně se věnuji sportu, takže před tréninkem jsem vždy jedl část jídla s ovesnými vločky. Dává mi to sílu dělat bez přetížení žaludku, zmírňuje nepříjemné pocity při fyzické námaze.

Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Kategorie: