Mladé ženy chtějí vypadat svěží a v každém věku. Krása nemůže existovat bez rtů, jejichž stav umožňuje posuzování věku. Abychom jim dodali požadovaný tvar, chybějící objem, odstranili vrásku, nebo jen učinili smyslnou, používají se různé kosmetické metody. Injekce kyseliny hyaluronové jsou populární, které jsou v nabídce služeb mnoha kosmetických salonů.

Co je kyselina hyaluronová

Hlavní složkou tekutiny, která vyplňuje kloubní vaky lidského těla, je kyselina hyaluronová. Tento polysacharid (hyaluronát) je součástí epitelu, pojivové tkáně a kůže. Třetí část hyaluronátových molekul je každý den zničena a znovu vytvořena, ale s věkem je tento proces inhibován. Redukce molekul této látky ovlivňuje vzhled, provokuje suchou pokožku, výskyt vrásek.

Pro kosmetické účely se kyselina hyaluronová získá výběrem nepatogenních bakterií druhu Streptococcus, které mohou tuto látku syntetizovat. Jeho popularita a poptávka je způsobena následujícími vlastnostmi:

 • Po subkutánním podání je hyaluronát rovnoměrně rozdělen mezi buňkami dermis a váže částice kolagenu elastickými vlákny. V důsledku toho je kůže vyhlazená, vrásky zmizí.
 • Hyaluronové injekce na rty pomáhají vyrovnat se s jizvami, akné a dalšími kožními defekty, protože tato látka stimuluje proces regenerace tkání.
 • Hyaluronát má jedinečnou vlastnost - schopnost zadržovat molekuly vody, tvořící viskózní hmotu. Tato želé-jako látka, "matrice", vyplňuje mezibuněčný prostor a zajišťuje správné fungování tkání. Toxiny a odpadní produkty bakterií jsou vylučovány matricí, transportují živiny do orgánů a tkání.

Indikace pro použití při lipoliftingu

Injekce hyaluronátu jsou typem lipoliftingu. Tzv. Čerpání tuků z míst, kde je nadbytečná, s následným zavedením do dalších částí obličeje. V tomto případě se kyselina hyaluronová přidává do tukových buněk nebo se podává nezávisle. Postup je určen mladým dívkám, ženám zralého věku, mužům. Indikace pro jeho provádění jsou následující:

 • Nevýrazné, tenké ústa. Kyselina hyaluronová v rtech pomůže zvýšit objem, učinit je smyslnými.
 • Přítomnost jizev, které deformují tvar úst při rozhovoru. Injekce zahájí proces regenerace buněk, vyrovnají reliéf, učiní úsměv symetrický.
 • Věkové změny povrchu rtů - přítomnost výrazných vrásek, snížených koutů úst. Injekce vyhladí kožní záhyby, učiní přirozenou úsměvovou linii.
 • Touha změnit tvar úst. S pomocí "krásných záběrů" můžete obrysy úst proměnit, zvětšit nebo vyjádřit.

Zvětšení rtů kyselinou hyaluronovou

Existují různé přípravky na bázi kyseliny hyaluronové, které jsou určeny pro korekci obličeje. Liší se množstvím účinné látky, kompozice a nazývají se plnidla. Toto slovo znamená "výplň" z anglického výplně. Kosmetik, spolu s pacientem, vybere produkt, který má být použit, poté provede sérii mikroinjekcí. Mezi nejčastější způsoby obnovy a změny tvaru rtů patří biorevitalizace a lipofilling.

Biorevitalizace

Pokud potřebujete vyrovnat barvu rtů, učinit je elastickými, odstranit vrásky, odstranit známky stárnutí, ale nezvyšujte objem - měli byste si vybrat biorevitalizaci. Pro tento účel se používají léky s nestabilizovanou látkou, jejichž molekuly nemají pevné vazby. Po injekci se rozcházejí, nezávisle volí oblasti, které vyžadují opravu. Částice kyseliny hyaluronové stimulují tělo k produkci vlastního a slouží tak k regeneraci tkání. Účinek není okamžitě viditelný - tělo potřebuje čas na syntézu vlastního hyaluronu.

Nástroj je vstřikován pomocí mikronežlí nebo kanyl - tubuly, které pomáhají distribuovat látku co nejrovnoměrněji. Existuje možnost laserové injekce kyseliny hyaluronové, pro tento účel je léčivo s nízkomolekulárním složením vystaveno infračervenému paprsku. Tato metoda je považována za méně účinnou. Pro dosažení stabilního výsledku se doporučuje provádět 2-5 procedury (injekce nebo laser) během 1-2 měsíců. To přispěje k nápravě tvaru poté, co je látka zcela distribuována v dermální vrstvě.

Lipofilling

Ti, kteří chtějí výrazně zvýšit objem rtů, je žádoucí zvolit lipofilling. Injekce obsahuje vlastní tukové buňky a kyselinu hyaluronovou, která se používá jako pomocná složka. Lipofilling je určen pro osoby s neexpresivními ústy, přítomností jizev, nedostatečnou vrstvou podkožního tuku. Tento postup je traumatičtější než biorevitalizace, ale tukové buňky mohou zůstat v místě vpichu injekce delší.

Zřídka má lipofilling procedura komplikace. Mezi nebezpečné následky - atrofie transplantovaných buněk, které mohou vést k růstu tkání, které je třeba odstranit. Častěji jsou po injekcích pozorovány hematomy, mírný otok, dočasná ztráta citlivosti. To vše s řádnou péčí zmizí za 1-2 týdny a výsledek zákroku trvá rok.

Hyaluronová kyselina na rty injekce

Pro kvalitní výsledek kosmetologové nabízejí osvědčené značky léků. Lip kyseliny hyaluronové může být střední a nízké hustoty. Mezi oblíbené výplně patří:

 • Stylage, Francie. Moderní lék, jehož hlavní výhodou je přítomnost mannitolu v kompozici. Tato látka snižuje pravděpodobnost edému a hematomů, prodlužuje dobu trvání kyseliny hyaluronové. Stylage vyrábí biogely pro pichnutí v oblasti úst Speciální rty a M, L (hustota 18, 5 mg / g), z nichž každá je prezentována ve dvou verzích - s lidokainem a bez lidokainu.
 • Pluryal, Lucembursko. MD Skin Solutions vyvinula univerzální výplně, které mohou být použity k úpravě tvaru, objemu rtů, odstranění hlubokých vrásek, vrásek, atd. Prostředek obsahuje čištěnou a speciálně stabilizovanou kyselinu hyaluronovou, jejíž molekuly jsou uspořádány do mřížky. Taková struktura gelu pomáhá činidlu rovnoměrně rozdělit tkáň, její hustota je 18, 5 mg / ml.
 • Restylane, Švédsko. Vývojáři Q-MED vytvořili řadu produktů pro pokožku obličeje, krku a dekoltu pomocí vlastní technologie. Produkty této společnosti jsou dnes považovány za jedny z nejlepších na světě - prošly všemi kroky laboratorních a klinických testů a jsou považovány za zcela bezpečné. Výhodou tohoto produktu je nízká hustota biogenu v kombinaci se zvýšenou tekutostí.
 • Teosyal Kiss, Švýcarsko. Vysoce retikulární lék - to znamená, že má retikulární strukturu, která pomáhá molekulám kyseliny hyaluronové přirozeně zaplnit všechny existující dutiny mezi buňkami dermis. Konfigurace mřížky látky zajišťuje trvalý účinek.
 • Surgiderm, Francie. Vývojáři této drogy používali nejnovější výsledky vědců a vytvořili unikátní formuli Matrix 3D. Existuje několik typů výrobků této společnosti, které se liší mírou hustoty a jsou určeny k odstranění různých problémů. Pro úpravu tvaru úst, která dává smyslný objem, je indikováno použití léku Surgilips.
 • Juvederm, Spojené státy. Stejně jako ostatní výrobci vyrábí společnost Allergan několik možností korekce vzhledu na bázi kyseliny hyaluronové. Pro rty použijte Juvederm 30 HV a Juvederm Ultra Smile s lidokainem. Tyto přípravky mají průměrnou hustotu, vykonávají skvělou práci s úkolem, zvedají potopené oblasti dermis, dlouhodobě udržují své vlastnosti a téměř nedávají komplikace.

Příprava postupu

Při plánování injekcí kyseliny hyaluronové byste měli zvážit některé nuance. Ti, kteří mají často herpes na obličeji, je lepší se mýlit. Tři dny před injekcemi začněte užívat antivirotika (Acyclovir, Vivorax), abyste se vyhnuli pravděpodobnosti další exacerbace bezprostředně po zákroku. Není nutná žádná jiná předchozí příprava.

Před zavedením léku je nutné provést anestezii. Častěji v kosmetologii se na místo aplikace aplikuje speciální anestetikum s lidokainem. Taková anestezie má výhody - po ní není hematom a otok, ale trvá pouze 30-40 minut. Tentokrát stačí provést sérii injekcí. Pokud je zapotřebí delší a spolehlivější „zmrazení“, může lékař nabídnout lokální (injekční) anestezii, která trvá od 50 minut do 2 hodin.

Při výběru metody anestezie stojí za to vědět, že injekce může způsobit zvýšený otok tkání, který se okamžitě neodstraní. Někdy se otok vyvíjí rychle, přímo v průběhu zákroku, což může vést k nesprávné distribuci léku. Aplikační metoda má jiné nevýhody - je méně účinná a některé injekce mohou způsobit bolest a nepohodlí. Obě metody jsou založeny na přípravcích na bázi lidokainu, ubystezinu a ultrakainů.

Korekce rtů

Existuje několik postupů pro provádění postupu, volba zařízení závisí na úkolu. Nejoblíbenější jsou:

 • Naplnění kontury. Tato technika vyžaduje, aby měl lékař zkušenosti a důvěru. Do horní a dolní kontury lékař vytvoří sérii mikroinjekcí. Postup musí být proveden rychle - otoky tkáně se zvyšují s každou sekundou, což může vést k asymetrii.
 • Plnění rtů. V tomto případě lékař aplikuje lék rovnoměrně po celé rovině vnějšího povrchu úst. Výsledkem je, že rty vypadají přirozeně a získávají objem.

Bez ohledu na volbu metodiky se postup provádí podle konkrétního schématu. Kroky korekce s použitím kyseliny hyaluronové:

 1. Lékař sedí v křesle.
 2. Provádí se aplikovaná anestezie. Lékař aplikuje krém nebo gel s anestetikem a přilepí masku z horní části filmu tak, aby lék pronikl do kůže co nejhlouběji.
 3. Po 5-15 minutách kosmetička odstraní film a odstraní zbytky anestetika z kůže pomocí houby.
 4. Lékař otevře obal s lékem, který je v injekční stříkačce s jehlou. Pro tenké rty se používá 0, 5–1 ml přípravku, pro významné zvýšení objemu, 2-3 ml.
 5. Lékař provádí sérii injekcí, rovnoměrně tráví lék. Kyselina hyaluronová se vstřikuje do rtů velmi tenkou jehlou v úhlu 30–40 ° do hloubky 1-2 mm. Před každou injekcí by se měl pacient nadechnout, aby minimalizoval bolest.
 6. Po další injekci lékař provede jemnou masáž tkáňové oblasti - to pomáhá rovnoměrnému rozložení léčiva.
 7. Po zákroku je možné zarudnutí kůže v místě vpichu injekce, které proběhne do půl hodiny.

Péče o pleť po zákroku

Chcete-li udržet výsledek déle, je důležité, abyste po zákroku řádně pečovali o pokožku. Doporučení odborníků na sledování prvních dnů:

 • nepoužívejte rtěnku s pigmentem;
 • nenavštěvujte parní lázeň (vana, sauna), nekoupejte se;
 • nepijte horkou kávu, čaj;
 • nepijte alkohol - to může způsobit dehydrataci, popraskání kůže, pocit sucha v krku;
 • opustit solárium a pláž;
 • po zákroku vypít více vody - až 3 litry denně, aby se molekule kyseliny hyaluronové poskytly potřebným objemem kapaliny, aby se vytvořil nový kontury úst;
 • každý den masírujte místa vpichu, střídajte pohyby s hladením patky - to pomůže, aby se gel rovnoměrně rozložil do tkání;
 • Mazání denních rtů máslem, které změkčuje a hydratuje jemnou pokožku.

Kolik kyseliny hyaluronové v rtech

Výrobci přípravků s hyaluronem naznačují, že výsledek injekcí by měl být udržován od 7 měsíců do jednoho roku. Kyselina hyaluronová je biologicky rozložitelná látka, která je schopna se vstřebávat a odstraňovat z těla, a proto se časem rty dostávají do své přirozené formy. Zároveň mají velký význam individuální charakteristiky těla, rychlost metabolických procesů.

Výhody a nevýhody zvětšování rtů hyaluronem

Ne každý se může okamžitě rozhodnout změnit vzhled pomocí moderních kosmetologických metod. Chcete-li učinit informované rozhodnutí, stojí za to prozkoumat výhody a nevýhody postupu. Výhody jsou následující:

 • Rychlý výsledek. Injekce se provádějí do půl hodiny a rty se téměř okamžitě tvarují. Konečný obrys a objem se vytvoří během 1, 5–2 týdnů.
 • Účinek omlazení - ženy po 50 injekcích pomůže vypadat svěží a mnohem mladší.
 • Výsledek není uložen na celý život. O rok později můžete postup zopakovat, ale nemůžete se k němu vůbec vrátit.
 • Nízká, téměř nulová pravděpodobnost alergie, protože léčivo je přirozenou látkou pro tělo.
 • Kromě tvaru a objemu rtů získávají jasnou barvu, stávají se hydratovanými.

V některých případech je léčivo s hyaluronem nahrazeno jiným typem léčiva. Nevýhody postupu:

 • Pravděpodobnost vzniku fibrózy - patologická proliferace tkáně, která může být později chirurgicky eliminována.
 • Podávání léčiv je bolestivý postup. Anestézie neřeší vždy své úkoly.
 • Očekávaný výsledek je velmi závislý na správné volbě léku a dovednosti specialisty. Jinak se může tvořit asymetrie, několik těsnění na kůži.
 • Po injekcích na kůži se může objevit otok, zarudnutí, hematom.
 • Cena injekce hyaluronu se na rozpočet nevztahuje.

Kontraindikace

Ne každý může být aplikován hyaluronem. Kontraindikace postupu jsou následující:

 • těhotenství a kojení;
 • přítomnost rakoviny;
 • krevní onemocnění (porucha srážení);
 • čerstvé oděrky, škrábance na obličeji;
 • exacerbace kožních onemocnění (dermatóza);
 • při infekčních onemocněních (ARVI, chřipka);
 • během menstruace (což zvyšuje pravděpodobnost hematomů).

Kolik stojí zvýšení rtů kyselinou hyaluronovou

Cena injekcí hyaluronu do rtů závisí na úrovni kosmetického salónu, kategorii lékaře, zvoleného léku. Náklady na řízení v Moskvě a v moskevském regionu:

Název léku

0, 5 (0, 8) ml, rublů

1 ml rublů

2 ml rublů

Surgiderm (Francie)

10500-15000

15800-17000

29000–32000

Juvederm, Spojené státy

9500-10300

15500–17500

20 000-25 000

Restylane, Švédsko

11500-10900

15800–18700

28000–32000

Teosyal, Švýcarsko

10500–1100

13000–16400

16800-18000

Kde je lepší dělat

Pro uspokojení výsledku tohoto postupu je vhodné obrátit se na kliniky nebo místnosti pro ošetření krásy, které jsou licencovány Ministerstvem zdravotnictví a zvláštní podmínky pro výkon těchto úkolů. Je důležité předem si promluvit s lékařem, abyste zjistili, jak dlouho je aktivní. Kliniky, kde můžete postupovat:

 • Centrum estetické medicíny "Armida", Moskva, Malá jízdní dráha, 9.
 • Klinika "Laser Doctor", Moskva, st. Bratislavská, d. 6.
 • Clinic AllergyFree, Moskva, Ave. Mira, dům 150, hotel "Cosmos".
 • Centrum estetické medicíny "Novoklinik", Moskva, Krutitsky Val, 3.

Hyaluronka v rtech - foto před a po

Video

Recenze

Elena, 31 let

Vždy jsem neměl rád horní ret - velmi tenký a nevýrazný. Dlouho přemýšlel, co si vybrat - mezoterapie nebo biorevitalizace. Rozhodnuto o druhé variantě - po ní dochází ke komplikacím méně často. Záběry byly bezbolestné, ale brzy se objevilo několik modřin. Zánět prošel úplně za 2 týdny a výsledek se mi opravdu líbí.

Bogdana, 44 let

Doufal jsem, že vrátím rty mládí, abych je udělal baculatým a rozhodl se vstříknout hyaluronku. Vybral jsem si francouzskou drogu Surgiderm - i když je cena vysoká, ale chtěl jsem dostat slušný výsledek. Další den se objevil zánět kolem úst - skvrny a v místech injekce se cítily kousky výplně, které se za měsíc nerozpustily.

Lilia, 24 let

Rozhodl jsem se o postupu inflace rtů poté, co to můj přítel udělal - musela po zranění obnovit úlevu. Vyberte si 1 ml léku, myslím, že udělat více. Nejtěžší věc po zákroku je zanechat dekorativní kosmetiku, všechno ostatní je nesmysl. Nic mě nebolelo a můj vzhled se stal nádherným.

Igor, 49 let

Manželka se rozhodla vstříknout hyaluronku do rtů, aby odstranila známky stárnutí, ale nepřidala objem. Malé vrásky vyhlazené, barva se objevila, teď (po měsíci) vypadá dobře. Známí a přátelé si toho nevšimli, ale všichni se začali chválit. Je škoda, že tento efekt nebude trvat dlouho, po roce se bude muset postup opakovat.

Kategorie: