Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Jednou z nejnepříjemnějších nemocí, i navenek zdravých osob, je plísňová infekce. Když se ostatní léky nedokázaly vyrovnat s mykózou nohou, kožním onemocněním nebo drozdem, lékař předepíše Irunin - návod k použití tohoto nástroje tvrdí, že ničí dermatofyty, kvasinky a plísně. Před zahájením léčby si přečtěte dávky léku, vedlejší účinky a seznam kontraindikací.

Iruninův lék

Anti-mykotický lék Irunin je širokospektrální lék, který se používá v lékařské praxi k léčbě rezistentní houbové flóry různých etiologií. Výrobek vyrábí ruská farmaceutická společnost Veropharm. Podle lékařských odborníků je zvláštností tohoto léčivého přípravku zachování léčebného účinku i po ukončení léčby.

Složení a uvolňovací forma

Léčivo je dostupné ve formě tablet pro orální a intravaginální léčbu. Podrobné složení a Irunina pro každou formu vydání jsou popsány v tabulce:

Perorální pilulky

Svíčky Irunin

Popis

žluté kapsle s kulovými bílými granulemi uvnitř

bílá nebo téměř bílá, prstencová

Obaly

Balení 5, 6, 7, 10, 14, 15 ks (1 balení obsahuje 1, 2 nebo 3 destičky s tabletami a návodem)

kontury buněk 10 tablet (1 balení obsahuje 1 buňku a návod k použití)

Koncentrace účinné látky

100 mg itrakonazolu

200 mg itrakonazolu

Pomocné látky

cukrové pelety, oxid titaničitý, želatina, barvivo žlutého chinolinu, kyselina methakrylová, sacharóza, methylparaben, hypromelóza

škrob, povidon, mastek, stearát hořečnatý, laurylsulfát sodný, laktóza

Dlouho jsem nemohl najít účinný lék na nehty houby. Tolley podtsela v bazénu, nebo jinde, ale bylo to hrozné! Zkoušel jsem různé prostředky, nepomohl, rozhodl se jít k lékaři a to je to, co mi bylo doporučeno. Čtěte více …

Farmakodynamika a farmakokinetika

Antifungálního účinku léčiva je dosaženo narušením syntézy ergosterolu (jedné z důležitých složek buněčné membrány plísní). Při perorálním podání je maximální koncentrace zaznamenána po 3 až 4 hodinách, zatímco obsah itrakonazolu v kožních tkáních je přibližně 4krát vyšší než v krvi. Při vaginálním použití tablet v dávkách uvedených v návodu se absorpce itrakonazolu do systémové cirkulace nevyskytuje. Všechny složky tablet se rozkládají v játrech a vylučují se spolu s močí a výkalem.

Indikace pro použití

Irunin je předepsán pro prevenci akutních a recidivujících plísňových infekcí. Podle návodu k použití je léčivo účinné proti těmto zástupcům patogenní flóry:

 • dermatofyty - Trichophyton a Microsporum spp., Epidermophyton floccosum;
 • kvasinkové houby rodu Candida - albicans, glabrata, krusei;
 • plísňové houby - Paracoccidioides brasiliensis, Cladosporium, Dermatidis, Sporothrix;
 • dimorfní houby - Sporothrix schenckii.

Tobolky Irunin

Jsou jmenováni po úplném vyšetření pacienta a přesné diagnóze. Podle instrukcí může být důvodem jmenování Irunina:

 • mykóza očí, nohou, ústní sliznice;
 • onychomykózy, pokud se kvasinky nebo dermatofyty staly původci onemocnění;
 • systémové mykózy:
  1. hluboká viscerální kandidóza;
  2. histoplazmóza;
  3. blastomykóza;
  4. sporotrichóza;
  5. kryptokokózy;
  6. parakokidioidóza.
 • pityriasis versicolor;
 • kožní onemocnění;
 • houbová keratitida.

Při perorálním podání léčiva přetrvává terapeutická koncentrace v epidermis další 1 měsíc po ukončení léčby. U lézí nehtů se účinná látka koncentruje v keratinu 6–8 dní po zahájení léčby a účinnost léku trvá 5–6 měsíců po ukončení 90denního cyklu antifungální terapie.

Vaginální tablety Irunin

Při použití intravaginální metody se předepisují tablety pro léčení lézí vaginální sliznice houbami Candida, vulvovaginální kandidózou akutní formy (kdy jiné léky nedaly požadovaný účinek) a pro léčbu recidivující drogy. Terapeutická koncentrace účinných látek v průběhu třídenní terapie trvá dva dny po zrušení Iruninu.

Dávkování a podávání

Tobolky Irunin jsou určeny k perorálnímu podání po jídle. K vložení do pochvy se používají tablety ve tvaru prstence. Přibližný dávkovací režim podle pokynů uvedených v tabulce:

Indikace

Dávka mg

Počet aplikací za den

Délka léčby, ve dnech

Pityriasis versicolor

200

1

7

Kožního onemocnění

100-200

1

7-15

Kandidóza ústní sliznice

100

1

15

Vulvovaginální kandidóza

200

1-2

1-3

Houbová keratitida a kožní infekce

200

1

21

Pokyny objasňují, že při léčbě chronických infekcí nehtů chodidel a rukou by měla být délka léčby zvýšena o 15 dní, během kterých by měl být přípravek Irunin užíván v dávkách 100 mg denně. Biologická dostupnost itrakonazolu může být také snížena v důsledku narušení imunitního systému. V tomto ohledu musí pacienti s diagnózou AIDS nebo transplantací orgánů užívat dvojnásobnou dávku přípravku Irunin.

Pro onychomykózu se používá princip pulzní terapie, kdy pacient potřebuje užívat 2 tobolky nebo 200 mg dvakrát denně po dobu jednoho týdne, poté si vezme třítýdenní přestávku a léčbu opakuje. S kontinuální taktikou léčby onychomykózy se lék opije po dobu tří měsíců, 200 mg jednou denně. Doporučené dávky pro léčbu systémové kandidózy se liší podle typu infekce podle uvážení lékaře.

Zvláštní pokyny

Návod k použití obsahuje další informace týkající se léčby. Během léčby je třeba poznamenat, že:

 • léčivo má inotropní účinek, a proto se nedoporučuje používat v anamnéze s těžkým onemocněním srdce;
 • ženy ve fertilním věku, které užívají přípravek Irunin, by měly v průběhu léčby dbát na to, aby používaly odpovídající antikoncepci, a to až do první menstruace po vysazení tablet;
 • při nízké kyselosti je absorpce itrakonazolu narušena, proto se u pacientů užívajících antacida doporučuje, aby je užívali nejdříve 2 hodiny po užití přípravku Irunin;
 • pacientům s přecitlivělostí na azoly musí být tablety podávány s opatrností;
 • Je zakázáno používat Irunin u pacientů s komorovou dysfunkcí, cirhózou jater a onemocněním plic a ledvin;
 • s výskytem periferní neuropatie by měla odmítnout užívat tablety;
 • při užívání tablet po dobu delší než 1 měsíc je nutné sledovat játra;
 • během používání vaginálních tablet by se měl vyvarovat pohlavního styku.

Během těhotenství

V průběhu experimentálních studií bylo zjištěno, že aktivní složky léčiva mají negativní vliv na plod a mohou způsobit různé vývojové abnormality. Z těchto důvodů je Irunin během těhotenství předepisován pouze k léčbě systémových mykóz ve druhém nebo třetím trimestru a pouze v případě, že riziko pro zdraví matky převyšuje potenciální hrozbu pro dítě. Pokud je to nutné, užívání léku během laktace by mělo zanechat kojení.

Interakce s léky

Irunin je nutné pečlivě kombinovat s jinými léky. Návod k použití popisuje následující principy interakce itrakonazolu s: \ t

 • rifampicin, rifabutin, fenytoin a další induktory jaterních enzymů - snižuje biologickou dostupnost itrakonazolu;
 • terfenadin, mizolastin, astemizol, cisaprid, chinidin - prodloužený účinek léků a zvýšení vedlejších účinků;
 • léky metabolizované jaterními enzymy SURZA nevylučují zvýšenou intenzitu a dobu působení těchto prostředků;
 • léčiva, která snižují kyselost žaludku - snižuje absorpci itrakonazolu.

Irunin a alkohol

Během léčby se nedoporučuje užívat žádné léky s antimykotickým účinkem, protože se zvyšují hepatotoxické účinky a účinnost léčby. Tablety Iruninu nejsou výjimkou. Léčbu tímto lékem je nutné zahájit nejdříve 24 hodin po posledním užití alkoholických nápojů.

Vedlejší účinky

Při použití vaginálních tablet se mohou objevit lokální nežádoucí příznaky: svědění, pálení, kožní vyrážka. Tyto projevy nejsou život ohrožující a nevyžadují přerušení léčby. Při užívání tobolek se mohou vyskytnout následující tělesné reakce: \ t

 • orgány gastrointestinálního traktu - nevolnost, bolest žaludku, zácpa, cholestatická žloutenka, anorexie, dyspepsie, těžké toxické poškození jater;
 • centrální nervový systém - bolest hlavy, závratě, únava, neuropatie;
 • kardiovaskulární systém - edém, srdeční selhání městnavého typu;
 • jiné systémy - menstruační poruchy, močení, hypokalémie, kopřivka a další alergické reakce, angioedém, Stephen-Johnsonův syndrom.

Předávkování

Recenze lékařů naznačují, že případy předávkování jsou zjištěny velmi vzácně. V případě náhodného předávkování by Irunin měl okamžitě jít do nemocnice. Pro tyto pacienty se první hodinu provádí výplach žaludku a poté se podávají sorbenty: aktivní uhlí, Enterosgel, Smecta, Polysorb, Sobrex a další.

Kontraindikace

Vaginální čípky se nedoporučují během těhotenství a laktace, s alergiemi na itrakonazol nebo jiné složky léčiva. Mezní kapsle pro perorální podání zahrnují:

 • přecitlivělost na jednu nebo více složek přípravku;
 • dětský věk;
 • těžké srdeční selhání;
 • onemocnění jater nebo ledvin;
 • současná léčba léky, které jsou stabilizovány za účasti specifických jaterních enzymů.

Podmínky prodeje a skladování

Lék je propuštěn z lékáren pouze po předložení lékařského předpisu. Léky uchovávejte při teplotě ne vyšší než 25 stupňů, mimo dosah dětí. Doba použitelnosti tablet - 2 roky.

Analogový Irunina

Existuje mnoho podobných podstatných i klinických a farmakologických vlastností analogů Iruninu. Podle instrukcí mají následující léky podobné indikace pro použití:

 • kapsle itrazolu;
 • Tablety Rumicosis;
 • Řešení Mikosist;
 • Nizoral tablety;
 • kanditrální kapsle;
 • Orungální roztok;
 • svíčky Livarol;
 • krém a mast Klotrimazol.

Cena Irunina

Tento lék je považován za relativně levný prostředek, cena jeho analogů je mnohem vyšší. Irunin si můžete koupit v každé lékárně v zemi, objednat prostřednictvím katalogu oficiálního výrobce nebo zakoupit prostřednictvím internetového obchodu. Cena v Moskvě se liší v závislosti na místě prodeje a je uvedena v tabulce:

Název lékárny

Cena, v rublech

Stolichki

244

Ilan

110

Onpharm

389

EpiFarma

765

Novo-Peredelkino

419

Dyspharm

308

Video

Recenze

Andrei, 36 let

V poslední době čelí takové nepříjemné a obtížné, pokud jde o léčbu nemoci - houba na nehtech. Co jsem nezkusil: masti, krémy, lidové léky - nic nepomohlo. Lékař předepsal Irunin podle schématu 7 dnů léčby - 3 týdny. Účinnost tablet potěšila. Po šesti měsících jsem na problém úplně zapomněl.

Irina, 45 let

Předepsal jsem si čípky Iruninu pro léčbu chronické vaginální kandidózy. Chci poznamenat, že jsou zavedeny velmi snadno, nezpůsobují nepohodlí a téměř se necítí uvnitř. Používá se o něco déle, než je uvedeno v návodu, asi 2 týdny. Nebyly žádné vedlejší účinky, ale opakované testy ukázaly, že jsem úplně zdravý.

Valentina, 32 let

Po prázdninách přišel domů s houbou na nohou. Okamžitě se obrátil na dermatologa. Kromě masti pro místní expozici, lékař předepsal pít Irunin tablety na měsíc. Během léčby nedošlo k žádným vedlejším účinkům, i když jejich seznam v návodu je velmi působivý. Podařilo se mi úplně se zbavit postižených nehtů za šest měsíců.

Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Kategorie: