Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Rozšíření obytného prostoru je krokem, který navazuje na stavbu dřevěného / cihlového domu. Aby se veranda časem neobracela, měla by být postavena na pevném základu. Nejdelší je monolitický typ nadace. V tomto případě však základ již nebude úplný. Pochopte, jak jej správně postavit.

Jak vytvořit základ

Existují různé typy konstrukcí, které se liší stavební technikou a pevnostními charakteristikami. Každý z nich má své vlastní charakteristiky, což činí základnu prodloužení víceméně obtížnou během výstavby. Základní typy:

 • pásku
 • sloupcovité;
 • hromady
 • deska.

Veranda je postavena častěji na pásovém základu. Jedná se o běžný typ konstrukce, kterou lze použít na lehké a masivní budovy. Rozdíl bude v hloubce základu a přítomnosti / nepřítomnosti výztuže. Základ pásu se položí do výkopu, jehož rozměry jsou určeny:

 • o vlastnostech půdy;
 • úroveň tlaku na základně;
 • šířka stěn.

Sloupový základ je postaven položením sloupů z kovu nebo betonu s výztuží do země. Tato možnost má slabou nosnost za předpokladu, že hovoříme o výstavbě velkého objektu (domu). Z tohoto důvodu je sloupový základ častěji používán jako základ kompaktní verandy z lehkých materiálů. Konstrukce může být provedena z jednotlivých sloupků, které jsou kombinovány s podrážkou mělkého pásu.

Základem piloty je konstrukce velkého množství pilot (speciálního typu sloupků se spirálovým hrotem) v kombinaci s páskou z cementové malty a v některých případech bez ní. Je-li nutné určit, jak vytvořit základ pro rozšíření domu, volí se pro těžké konstrukce možnost pilotování. Je-li základna domu vyrobena ve formě monolitické desky, můžete spojit dvě budovy, pokud zhotovíte desku i pod verandu. Projekty na rozšíření domu jsou z větší části na stejném typu základny.

Jak připojit nový základ k existujícímu

Existují dva hlavní způsoby výstavby:

 1. Samostatná základna. Tato technologie je realizována častěji a design vypadá jako samostatný základ, který není připojen k hlavní budově. Mezi domem a verandou je dilatační spára. Pros - eliminuje riziko poškození staré základny bydlení při zvedání půdy, smrštění. Mezi budovami položené hydro, tepelná izolace.
 2. Tvrdé spojení dvou sousedních základů. Tato metoda předpokládá potřebu kombinovat struktury pomocí ocelových tyčí (výztuž).

Poslední možnost je těžší, ale je spolehlivější. Je důležité správně vypočítat hloubku základny, aby se zabránilo významnému smrštění nové konstrukce. Pokud potřebujete udělat správné rozhodnutí o tom, jak vytvořit základ pro rozšíření do domu, pak zvolte metodu tvrdého spojování, ale pod podmínkou, že půda je špatně hrudkovitá. V tomto případě je proces smrštění snadno předvídatelný.

Jak zaplnit základ pro přístavbu domu

Stavbu podobného typu se doporučuje vybavit jako v obytném domě. Chcete-li získat rozměry budoucí základ, musíte podkopat již připravené základny, pak určit jeho hloubku a šířku. Před zahájením práce je třeba provést analýzu půdy, která určí její strukturu a zároveň pravděpodobnost smrštění. Pro práci bude potřeba materiál:

 • cementová značka M200 / M300;
 • vyztužení (průměr od 10 mm);
 • říční písek;
 • štěrk;
 • motouzy a sázky;
 • desky;
 • drát;
 • nehty.

Pokud máte pochybnosti, jak správně vyplnit základ pro rozšíření, postupujte podle pokynů:

 1. Proveďte značení oblasti. Za tímto účelem, po obvodu verandy položte kolíky, natáhněte provázek.
 2. Vykopejte výkop podle předem stanovených rozměrů.
 3. Je důležité pamatovat na to, abyste na dně vytvořili odvodnění: podložku z písku a štěrku.
 4. Namontujte bednění, pro tuto desku bude užitečné.
 5. Namontujte ventil: musí být připojen drátem.
 6. Nalijte roztok. Stěny jsou postaveny až po 3-4 týdnech, ale nejprve je třeba provést hydroizolaci hotové konstrukce. Současně je věnována úplnému vysušení betonu.

Základ pro prodloužení domu z pěnových bloků

Budova na takovém pozemku je často postavena vedle dřevěného domu. Jedná se o lehký materiál, který zajistí minimální zatížení půdy. Takže můžete připravit základ pro prodloužení pěnových bloků. Hlavní etapy výstavby jediného budoucího areálu verandy:

 • Výkop je kopání.
 • Připravuje se drenážní vrstva (písek a štěrk).
 • Hydroizolační materiál je potažen (fólie nebo střešní krytina).
 • Pěnové bloky se pokládají na cementovou maltu.
 • Je velmi důležité, aby vodotěsnost podél horní a boční strany, je také vhodné ohřát základnu, protože tento materiál je hygroskopický a není příliš odolný vůči teplotním extrémům.

Prodloužení do domu na pilotech šroubů

Pokud je zem slabá a celková zátěž z verandy je velká, použijte piloty. Pokyn:

 1. Šroubové piloty ležely v zemi na požadované úrovni. Měly by vyčnívat mírně nad povrch.
 2. Z výše uvedeného jsou plošiny upevněny závitovým spojem.
 3. Pokud zjistíte, jak vytvořit pilóty základ pro rozšíření do domu bezpečně, nezapomeňte, že je nutné kombinovat podpěry. K tomu se používá rámový nosník nebo dřevo.
 4. Důležitým rysem této konstrukce pod dřevěnou / cihlovou verandou - při pokládce pilot je nutné kontrolovat výškový rozdíl na zemi. Je třeba vzít v úvahu rozdíl v potenciálu objektu pod vlivem přemístění půd a při zvedání.

Výstavba přístavby do domu na deskách

Tato možnost se používá ke zjednodušení stavebního procesu, pokud tloušťka podešve cihlového domu přesáhne 40 cm, a v případě, kdy je půda slabě hliněná. Pak je snazší rozhodnout, jak spojit nový základ se starým, protože je možné použít metodu ligace armatury. Posloupnost akcí:

 1. Stanoví se rozměry desky.
 2. Připravuje se jáma, v ní se připravuje štěrk.
 3. Pro připojení základny použijte pevný způsob připevnění: do starých otvorů s otvory, jejichž průměr přesahuje velikost ocelových tyčí. Množství výztuže, která má být položena, se provádí na základě jaké konfigurace bude prodloužení (s uzavřenou nebo otevřenou smyčkou).
 4. Tyče jsou instalovány na svých místech (v otvorech), musí výrazně vyčnívat.
 5. Namontované bednění.
 6. Roztok se nalije.
 7. Plovoucí (mělký) suterén verandy je osídlen odděleně od základny starého obydlí.

Video: základ pro rozšíření domu vlastníma rukama

Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Kategorie: