Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Zahradní kultura dávala dobrou sklizeň, měla by věnovat náležitou pozornost její péči. Jednou z nejběžnějších rostlin je pepř. Pro vegetační období pro něj vytvořte dobré podmínky, pořádejte pravidelné, kvalitní krmení. Nováčci v zahradnictví a zkušených zahradníků se často zajímají o otázku výběru hnojiv pro kulturu. Při správném přístupu je zajištěn rychlý růst, zvyšuje se odolnost rostliny vůči chorobám, škůdcům, teplotním poklesům.

Jaká hnojiva jsou potřebná pro pepř?

Obvykle se používají komplexy minerálních živin a organické látky. Aby se kultura cítila pohodlně, střídejte tyto obvazy: používá se týdenní organický, příští 7denní minerální doplňky. Směsi mohou být suché nebo kapalné. Nejúčinnější využití řešení. Zalévání keřů živnou tekutinou, snažte se nepadnout na listy a stonky: toto doporučení se nevztahuje na přísady, které lze stříkat. Pro růst a vývoj plodin používejte komplexy s dusíkem, fosforem, draslíkem, vápníkem, hořčíkem.

Minerální krmiva

Mnoho specializovaných společností nabízí ke koupi výrobky obsahující velké množství vitamínů a minerálů. Než si koupíte určitý komplex, prostudujte jeho složení. Doporučuje se koupit drogy:

 • s dusíkem - používá se ke zvýšení počtu vaječníků, s nedostatkem rostlinné složky, které onemocní, listy stmavnou, plodnice je zpožděna, nadbytek dusíku způsobuje zastavení růstu růstu, výskyt zažloutlého listí;
 • s draslíkem - pomáhá posilovat tkáně, zlepšovat buněčnou strukturu, s přebytkem komponenty, zahušťování stonků je zaznamenáno, nedostatek látky vede k vyblednutí listí, vzhled "popálenin";
 • s vápníkem - pomáhá posilovat rostliny, s přebytečnou kulturou je vystavena chorobám, nedostatek složky vede k výskytu horní hniloby na zelenině;
 • s hořčíkem - pomáhá rozvíjet tkáně, s přebytkem ovoce pomalu dozrává, nedostatek vede ke vzniku žlutých listů;
 • s fosforem - pomáhá urychlit dozrávání plodů, vývoj kořenového systému, s přebytkem listů nachový.

Fosforečná hnojiva

Pepper zejména potřebuje fosfor, když začíná aktivní fáze růstu. Speciální komplexy pomáhají kořenovému systému vyvíjet se kvalitativně, zlepšují přežití rostlin na novém místě. Pro zeleninu používejte následující typy přísad:

 1. "Superfosfát" - se skládá z fosforu a vápníku, je užitečný ve všech fázích vývoje mladých a dospělých rostlin, podporuje vývoj tkání, tvorbu velkých, šťavnatých plodů, keře jsou zalévány roztokem 2 lžičky. lék a 1 litr teplé vody.
 2. „Superphos“ je přísada na bázi fosforu, obsahuje síru, hořčík, vápník a další látky důležité pro papriky, zvyšuje výnos, podporuje rozvoj kořenů, urychluje kvetení, plodnost a chrání před škůdci a chorobami. Doporučuje se aplikovat na sazenice a dospělé keře ve všech fázích vývoje. Použijte 15-20 g přísady na 1 čtverec. m náměstí.
 3. "Foskamid" - přísada je komplexní, prodává se ve snadno stravitelné formě, doporučená ve všech fázích kulturního vývoje (zejména v období kvetení, plodů). Použije se 20 g přísady na 1 čtverec. m náměstí.
 4. Dusičnan amonný - sestává z dusíku, síry, různých stopových prvků, používaných k posílení kořenového systému, vývoje tkání, celkového vývoje keřů. Pro mladé a dospělé kultury použijte roztok 10–12 l teplé vody, 35 g fosforu (např. „Superfosfát“), 15 g dusičnanu amonného, 20 g sulfidu draselného, 10–15 g „močoviny“ (močovina). Před použitím doplňku navlhčete půdu a listy postříkejte vodou.
 5. Síran draselný nebo síran draselný - sestává z 50% draslíku, se zavádí po výsadbě, během období květu, plodnice. Zvyšuje odolnost, podporuje zrání velkých, šťavnatých plodů. Použité 20 g na 1 čtvereční. m náměstí.
 6. Komplexní hnojivo "Kemira-Lux" - sestává z 20% fosforu, 27% draslíku, 16% dusíku. Vhodné pro sazenice během kvetení. Připraví se roztok 1-3 g léčiva, 1 litr teplé vody.

Potaš

Tyto přísady používejte při náklonu, tvorbě a zrání. Draslíková hnojiva pro pepř začnou působit téměř okamžitě po provedení. Suchou směs zřeďte ve vodě podle pokynů výrobce. Přísady se aplikují přímo pod křoví. Aby nedošlo ke škodě na kultuře, nespálit kořeny, zvlhčit půdu před zpracováním. Uvažujme, že draslík nelze zneužít, jinak by rostliny nemohly absorbovat hořčík, vápník, mangan a jiné látky. Obecně se pro léčbu doporučují následující komplexy:

 • "Monofosfát draselný";
 • "Kalimagneziya";
 • "Humát draslíku."

Dusík

Papriky dusíku potřebují ke kvetení období, během formování, zrání zeleniny. Nezapomeňte, že kultura je citlivá na nedostatek látky: objevují se tenké stonky, bledé horní listy, nižší zelení začínají odumírat, žloutnou, suchou. Hlavním dodavatelem dusíku je močovina nebo "močovina", která je k dispozici ve formě bílých granulí. Doplněk vám pomůže získat masité, šťavnaté, jasně zbarvené ovoce. S nadbytkem dusíku v kultuře se mohou objevit příliš velké listy s chlorotickými skvrnami, jasně zelené odstíny.

Komplexní

"Gumi" - komplexní hnojiva pro sazenice pepře a dospělých keřů se používají ke zlepšení růstu a rozvoje zeleniny. Tento typ komplexu obsahuje asi 60% sodných solí, asi 40% minerálních sloučenin s draslíkem, fosforem, dusíkem a různými mikroelementy. Aquadon-Micro, Kemira-Lux a další sloučeniny pomáhají při tvorbě ovoce, vývoji rostlinných tkání. Je velmi snadné pěstovat papriky pomocí přísad, podmínky na otevřeném poli se stávají příjemnými pro zeleninu: vytváří se ochrana před negativními vnějšími faktory (pokles teploty, škůdci).

Organické

Tyto doplňky se doporučují jako doplňkové doplňky. Střídejte je s minerálními komplexy, jak je uvedeno výše. Běžné organické látky jsou:

 1. Dřevo popel - bez této přísady je těžké si představit plný vývoj paprik. Použijte pro mladé a dospělé keře, ve skleníku a na ulici. Při přesazování do každé jamky nalijte hrst popela. To ochrání sazenice před škodlivými účinky vnějšího prostředí. Dospělý křoví vodu s roztokem 5 lžíce. Já popel a 10 litrů vody. Při použití doplňku, postupujte podle dávkování, jinak můžete spálit kořeny.
 2. Kopřiva je jedním z nejlepších bezpečných organických doplňků. Využijte ho během vegetačního období. Kopřiva obsahuje mnoho hořčíku, vápníku, draslíku, organických kyselin, vitamínů. Zlepšuje růst, zlepšuje odolnost keřů.
 3. Kejda - pro intenzivní růst použijte roztok čerstvého hnoje a teplé vody (poměr 1:10). Při nadměrném vzestupu popálenin je možná smrt keřů.

Jak hnojit sazenice paprik

První krmení je organizováno pro sazenice. Hnojení sazenic potřebují nejméně 2 krát. Alternativní kořenový obvaz s listy. Hnojiva se nakupují v obchodě nebo se připravují nezávisle. V druhém případě použijte močovinu (2-3 g "Urea" v 1 litru vody), kompost, humus nebo hnůj (1 kbelík pro 5 kbelíků). Kromě toho jsou takové typy nutričních kompozic účinné:

 1. Smíchejte 2 lžičky. koncentrát "Kemira-Lux" s kbelíkem vody.
 2. Připojte 2 lžičky. Foskamid, 0, 5 st. Já "Superfosfát" s 10 litry teplé vody.
 3. Smíchejte 2 lžičky. dusičnan amonný, 4 lžičky. "Superfosfát", 3 lžičky. síranu draselného, 10 litrů kapaliny.

Místo minerálních hnojiv lze použít organická hnojiva: použijte mullein, vodu v poměru 1: 4 nebo kuřecí výhonky, vodu v poměru 1:10. S tímto přístupem, sazenice budou mít listy syté barvy, kořenový systém se bude vyvíjet. Když papriky mají 7-12 listů, malé pupeny, výška rostlin bude od 20 cm, mohou být transplantovány do zahrady na trvalé místo.

První krmení

Za prvé, krmení sazenic po první dva nebo tři listy formulář u sazenic: po vyskladnění (pokud to bylo hotovo) nejméně 14 dnů by mělo projít. Poprvé se krmí směsí 1 litru. voda, 0, 5 lžičky. "Močovina" (močovina ", 2, 5 ml" Humát sodný "(může být nahrazena draslíkem) nebo 7 g" Močovina "(močovina), 35 g" Superfosfát ", 10 litrů vody: provádí se mírné zalévání.

Druhý

Rostliny jsou po prvním krmení výrazně „transformovány“. Pokud výsledek uspokojí vás, pak podruhé nemůžete přidat přísadu. Pokud potřebujete další krmení, aby to 1-1.5 týdnů před výsadbou sazenic v trvalém místě: rostliny by měly mít asi 5 listů. S tímto přístupem, "děti" budou mít čas na získání imunity, rychle zvyknout na nové místo, bude rychle rozvíjet. Podruhé si tuto kompozici: 1 polévková lžíce. Já "Močovina" (močovina) + 0, 5 Umění. Já Monofosfát draselný + 1 litr vody.

Mikrohnojiva pro sazenice

Kromě toho krmení sazenic "Ideální", "Orton-Fe", "Aquadon-Micro", "Fertika" (mikronutrienty hnojiva jsou aplikovány podle pokynů výrobce). Kromě toho jsou tyto kompozice populární:

 • 15 g "Foskamid" + 10 g "Superfosfátu" + 10-12 litrů teplé vody: mírné zalévání, prováděné 2x s přestávkou týdně;
 • 20 g "krystalu" + 10 až 12 litrů vody;
 • 20 g vody „Kemira-lux“ + 10-12 l vody: 1x zalévání, směs je možné znovu aplikovat 12-13 dní po prvním krmení;
 • 15 g „superfosu“ + 25 g dusičnanu amonného + 20 g síranu draselného + 10–12 l teplé vody;
 • 200 g draselné soli + 40 g "superfosfátu" + 10-12 litrů teplé vody.

Pěstování pepře v otevřeném terénu

Připravit drobivé, kyselé půdy: pro zásobování kyslíkem, půda je uvolněna do hloubky 6-8 cm, použijte rašelinový kompost - 4 kg na 1 km Km. m náměstí, hnojit půdu slámy, dusíkaté přísady. Vyberte si postele, na kterých byly dříve mrkev, okurky, dýně, cuketa, zelí, cibule. Nepoužívejte postele, na kterých byly umístěny lilky, brambory, rajčata. Na stejném místě se doporučuje zeleninu 2krát za sebou nedoporučovat. Pokud jde o krmení, zelenina během vegetačního období se krmí 4-5 krát.

Hnojení při výsadbě

Papriky se krmí před výsadbou na stálém místě. Přidejte do jamek živiny:

 1. Použití organické hmoty: směs 4 g superfosfátu, 300 g rašeliny nebo humusu, 10 g draselné soli, 10 litrů vody.
 2. Pro výživu a ochranu semenáčků z roztočů a jiných škůdců, nemocí, zlepšení přežití rostlin na novém místě, hrsti dřevěného popela, se do každé jamky přidává 35 g „superfosfátu“.
 3. Na 1 náměstí. m čtvereční, použije se komplex 30-40 g "superfosfátu", 10 g chloridu draselného.
 4. Do jamek se přidá 1 litr roztoku zahřátého na 35 ° C z 0, 5 1 mulleinu, 10 litrů vody.
 5. 14 dní po vylodění přidejte hotové směsi dusíkatých živin (použijte je podle stanovených pokynů). Zvažte, zda se zeleň změní na žlutou a suchou, pak je to známkou nedostatku dusíkatých hnojiv.

Top dressing draslíkem v době tvorby vaječníků

Vytvořte živnou směs během vegetačního období, i když kultura nevykazuje žádné vnější známky slabosti, nemoci. Zvláště důležité je použití hnojiv při tvorbě vaječníků. Používejte směsi na bázi draslíku. Vhodné "Kalimagneziya" (30 g na 10 litrů), sulfid draselný, který neobsahuje chlor, škodlivý pro papriky. "Kalimagneziya" se doporučuje zejména pro lehkou půdu. Složení léčiva obsahuje asi 9% hořčíku, což má příznivý vliv na vývoj a posilování kořenů.

Dusíkatá hnojiva v období aktivního kvetení

Udělejte minerální hnojiva v období aktivního kvetení rostlin. Používejte směsi dusíku. Pokud není dostatek hnojiva, pak ztmavne, vrásčitá, objeví se suché listí. Přidá se dusík za použití systému pro kapkové zavlažování, přidají se suché směsi živin jejich rozdělením na zahradní lůžko. Kromě toho je užitečné provádět krmení listů: provádí se postřik listů. Pro zpracování kultury použijte dusičnan amonný, síran amonný a močovinu.

Dusičnan vápenatý při tvorbě ovoce

Když se tvoří plody, čtvrtý obvaz se provádí s komplexy obsahujícími vápník, které pomáhají vytvářet velké, šťavnaté, masité plody. Produkovat obvaz na listy. Zkušení zahradníci používají dusičnan vápenatý: 20 g na 10 litrů vody za 1-1, 5 m2. m náměstí. Pro zvýšení koncentrace vápníku v přípravku přidejte dolomitovou mouku nebo křídu. Nutriční složení může být provedeno vlastníma rukama:

 1. Připravte dusičnan amonný, hydratované vápno, vodu.
 2. Vezměte objem 3 litry, přidejte 300 g dusičnanu amonného nebo amonného, 0, 5 litru vody.
 3. Dejte směs na pomalý oheň.
 4. K vařící směsi se pomalu přidá hasené vápno (asi 140 g).

Fosforová hnojiva během výsadby

Když papriky aktivně plodí, je důležité zavést komplexy obsahující fosfor. Ideálním řešením je použití "superfosfátu". Použijte kompozici podle pokynů na obalu. Udělejte komplex u kořene. Pro dobrou sklizeň, zkuste vodu zalévat hojně, zejména v horkém počasí. 8-10 dní před vychystáváním zeleniny zastavte nutriční složení.

Top obvazový režim, když se pěstuje ve sklenících

Při pěstování zeleniny ve skleníku používají minerální hnojiva i organické látky: používají se týdenní minerální směsi, dalších 7 dní jsou organické. Díky tomuto přístupu bude možné získat velkou a kvalitní sklizeň. Ve sklenících používejte dusičnan amonný, síran draselný, "superfosfát." V průběhu vegetačního období se připravuje 6-7 doplňků: 3krát se aplikují minerální směsi, 3–4krát organické. Za zmínku stojí několik účinných kompozic a metod krmení:

 1. Po výsadbě připravte živnou směs po 14 dnech. Nezapomeňte, že živiny pronikají hlouběji do půdy, rostlin, pokud před obvazem opatrně prolejte zem teplou vodou.
 2. Kromě kořenového zálivky, posypeme. Směs se nastříká při teplotě 22-25 ° C.
 3. Vodní kořeny, stříkejte listy směsí 1 dílu ptačího trusu, 10 dílů vody (pokud jsou trus granulován, pak poměr 1:20, vezměte asi 0, 5 kg trusu na 10 l).
 4. Oplodněte kořeny bulharské pepřové kaše: vezměte 1 díl hnoje, 5 dílů vody. Pro zpracování 1 čtvereční. m náměstí se používá 4-6 litrů živného roztoku.
 5. 4 týdny po výsadbě, během květu, krmte papriky roztokem mulleinu a vody (poměr 1:15). Do kapaliny lze přidávat minerální směs.
 6. Jeden z výše uvedených krytů opakujte ve fázi zrání plodiny.

Lidové léky na hnojivo

Pokud není možné koupit hotová hnojiva, pak doma, v oblasti, sazenice nebo dospělé keře mohou být krmeny dostupnými nástroji. Pomocí míchání jednotlivých produktů, infuzí roztoků, můžete hnojit zeleninu s vysokou kvalitou. Osobně připravené kompozice lze zalévat, stříkat listy. Seznamte se s populárními metodami tvorby přírodních živných směsí pro bulharské a feferonky.

Infuze kopřivy

Často se obyvatelé léta uchylují k přípravě živné směsi založené na mladé kopřivy, jejíž stonky nevytvářely semenný materiál. Pro kvasinky používejte zdravé rostliny bez poškození. Hnojivo se připravuje takto:

 1. Odebírá se 10 litrový kbelík, který je více než polovinu naplněn zelenou kopřivy.
 2. Rostliny lisujte v nádobě, zakryjte vodou, přidejte 40 g kvasinek (pomůže urychlit proces fermentace). Vše důkladně promíchejte.
 3. Na lisovanou hmotu položte několik kamenů, které budou sloužit jako imitace tisku.
 4. Po 2 týdnech promíchejte kvas. Poté směs míchejte každé 3 dny.
 5. Připravenost startéru je indikována kopřivy klesající na dno nádrže. Hnojivo lze zpravidla aplikovat po 18 dnech.

Krmte kořeny a listy papriky infuze kopřivy každých 10 dnů: postupujte podle tohoto doporučení, bez ohledu na harmonogram pro zavedení jiných přípravků. Výživný startér z kopřivy pomůže při rozvoji rostlin, tvorbě masitých, šťavnatých plodů. Složení je vhodné jak pro sladké, tak i pro feferonky. Je možné připravit nutriční směs na bázi kopřivy s chlebem, pampelišky. Fermentace se provádí nejen podle specifikované metody, ale také fermentací metanu, kdy jsou misky se směsí pevně překryty polyethylenem a ponechány po dobu 2 týdnů.

Droždí pepřové hnojivo

V různých stádiích vývoje kultury je obvyklé aplikovat kvasinky. Podporují růst sazenic, dávají listy zdravou barvu, chrání před škůdci, nemoci, pomáhají při tvorbě velkých plodů. Klasický recept používá 200 g droždí, 5 litrů vody. Připravte a použijte směs následujícím způsobem:

 1. Mash 200 g droždí s 1 polévkovou lžíci. Já cukru
 2. Suchou hmotu smíchejte s 5 litry vody, nechte 2 hodiny na teplém místě.
 3. Vezměte 1 díl roztoku, přidejte 10 dílů vody. Vodní směs semenáčků nebo dospělých paprik: pro 1 mladou rostlinu vezměte 0, 5 litru kapaliny, pro dospělého keře - 1 l roztoku.

Pokud se jedná o kuřecí trus, popel, pak použijte populární recept. Nutriční směs se připraví a aplikuje následovně:

 1. Smíchejte 2 lžíce. ptačí trus z 2 lžíce. popel ze dřeva, 1/3 lžíce. cukr, 100 g kvasinek.
 2. Směs se nechá 2 hodiny stát.
 3. Смешайте состав с 10-12 л теплой воды, применяйте по назначению.

Древесная зола и зольный настой

Этот компонент защищает от вредителей, болезней, улучшает вкус овощей, восполняет недостаток калия у растений. Добавляйте золу в лунки при высадке рассады, рассыпайте ее по земле в процессе вегетации растений. Помните, что в золе присутствует практически вся таблица Менделеева, поэтому она так полезна для овощей. Используйте добавку в сухом виде, готовьте из нее питательные растворы. Популярны следующие варианты грунтовых подкормок:

 1. Посыпайте сухой золой места, где располагаются корни растений.
 2. Готовьте зольный настой: смешайте 500 г золы с 10 л воды, оставьте настаиваться на 3-5 дней (во время приготовления периодически помешивайте жидкость).
 3. Сделайте закваску для лучшего формирования завязей из 1 кг крапивы, 1 кг коровяка, 1 ст. popel ze dřeva. Настаивайте смесь неделю. В 1 л воды разводите 1 л настоя. Этим настоем поливайте каждый цветущий кустик.

Video

Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Kategorie: