Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Streptocidní mast, kterou lze zakoupit v jakékoliv lékárně, má silný antimikrobiální účinek. Nástroj se používá externě, působí jemně, urychluje regeneraci z infekčních lézí kůže. Toto léčivo má několik analogů, ale bakteriostatický účinek sulfanilamidu je nesrovnatelný.

Streptocidová mast - složení

Specifikovaným lékem je farmakologická skupina širokospektrých antibakteriálních léčiv. K dispozici ve formě masti určené k externímu použití. Chemické složení Streptocidní masti zahrnuje dvě složky - sulfanilamid a petrolatum. První - je antibiotikum, druhé - vyhlazuje agresivní účinek na citlivou pokožku. Streptocidní masť neobsahuje toxické složky, v kompozici existuje mnoho analogů se streptotsidomem.

Tento člen sulfonamidové skupiny je účinný proti řadě patogenů, které produkují v horní vrstvě epidermis. Mezi ně patří původce antraxu a záškrtu, E. coli, původce toxoplazmózy, chřipky a katarální pneumonie, Vibrio cholerae, herpes, chlamydie, klostridium, patogenní kokci a další škůdci. Nadměrná aktivita infekce způsobující infekci v těle je redukována na pozadí porušení integrity membrán, po které jsou mikroby z těla neviditelně odstraněny.

Mechanismus účinku Streptocidní masti způsobuje kompetitivní antagonismus s PABA a inhibici enzymu dihydropteroátsyntetázy. V důsledku toho je narušena syntéza nukleových kyselin, je pozorován stabilní bakteriostatický účinek s ohledem na patogenní flóru. Mast má nízkou absorpční schopnost do systémového oběhu, takže riziko intoxikace je minimální. Streptocidní kompozice může být uvolněna ve formě prášku, který má stejný farmakologický účinek v těle.

Streptocidní mast - na co se používá?

Dopad syntetických látek je rychlý a zaměřený, ale dříve, než začnete aplikovat mast, měli byste se poradit se svým lékařem, abyste vyloučili vlastní léčbu. Infekční onemocnění kůže - hlavní indikace pro použití Streptocidní kompozice. Lék je předepisován jako samostatná léčba nebo součást integrovaného přístupu k problému v nepřítomnosti alergických reakcí. Podrobnější indikace pro použití masti Streptocid jsou uvedeny níže:

 • ulcerózní léze dermis;
 • tepelná a mechanická poranění kůže;
 • infekční a zánětlivé procesy dýchacího systému, například při angině pectoris;
 • furuncles a carbuncles;
 • růžové akné a akné;
 • streptoderma;
 • pyodermie;
 • chronická cystitida;
 • hnisavé léze kůže;
 • erysipel kůže.

Streptocidní akné

Vzhledem k tomu, že léčivo má výrazný antimikrobiální, baktericidní a sušící účinek, aktivně se používá v moderní dermatologii se zvýšenou aktivitou Staphylococcus aureus. Streptocidní mast proti akné je považována za produktivní a spolehlivý nástroj, který potlačuje zánětlivý proces dermis, odstraňuje zrakové zarudnutí, svědění a černé skvrny.

Lék je předepsán lokálně, a pro jeho pravidelné používání, namočte gázovou podložku do kompozice a umístěte ji na oblasti obličeje se spoustou akné. Stabilní antibakteriální účinek je pozorován již po prvním sezení, nicméně je důležité dokončit průběh až do konce. Akné nejprve zbledne, pak vyschne a pak úplně zmizí z povrchu kůže.

Léčba ran pomocí streptocidu

V případě porušení integrity kůže přitahuje i tento účinný nástroj. Streptocidní masti na rány je nutná i pro malé praskliny, oděrky, řezy, modřiny. Předpokládá se, že terapeutická kompozice se aplikuje v tenké vrstvě až třikrát denně, dokud kůže zcela neobnoví svou integritu. Léčba trvá krátce - od 5 do 7 dnů, riziko intoxikace je zcela vyloučeno. Lékem může být nejen léčba, ale také účinná prevence, zejména u dětí.

Streptocid pro herpes

Streptocidi je nejen antibakteriální, ale také antivirotikum lokálního použití. Když se objeví příznaky herpes, ale také použít, léčení vředů až 2-3 krát denně. Když streptocidní kompozice zasáhne sliznici, pacient má nepříjemné pocity, ale toto je dočasný jev. Po každém postupu si důkladně umyjte ruce a zlikvidujte veškerý zbytkový přípravek. Streptocidní herpes masť má selektivní terapeutický účinek, takže je lepší použít e jako součást komplexní terapie.

Streptocid Burn mast

Pokud se do dutiny rány aplikuje mast Streptocid, terapeutický účinek se pozoruje okamžitě. Uvedený lék podporuje regeneraci postižených tkání, snižuje zánět a potlačuje akutní záchvat bolesti. Streptocidní mast na popáleniny je předepsána bez vedlejších účinků, takže předběžná konzultace s odborníkem pro pacienty nebude zbytečná. Je povolen v komplexu s panthenolem.

Streptocidní v nose se zimou

Vzhledem k tomu, že léčba je v kontaktu se sliznicí, je při léčbě dýchacích cest tímto způsobem nutná návštěva otolaryngologa. Streptocidic masti je předepsán pro bolest v krku, laryngitida, tracheitida, sinusitida, jako pomocná léčba pro zmírnění nosního dýchání. Léčivý přípravek je nutné inhalovat až 2-3krát denně. Streptocidní masti v nose se často nepoužívá, alternativou jsou vasodilatátory ve formě nosních kapek.

Streptocidní masti v gynekologii

S progresivní vulvovaginitidou nebo po operaci je tento lék předepsán, protože nejenže zmírňuje zánět a vyhlazuje patogenní flóru, ale také přispívá k produktivní obnově postižené sliznice. Tampony se streptocidní mastí v gynekologii musí být vloženy přes noc po dobu 7-10 dnů. Lék má rychlou akci, nesmí být doplněn užíváním tablet, jiných léků. Častěji se streptocidní masti stává pomocnou léčbou, urychluje výsledek.

Streptocidní mast pro hemoroidy

Pokud je hemoroidní uzel zapálen, pacient pociťuje nejen nepohodlí, ale také znatelnou bolestivost. Instrukce streptocidu ve formě masti informuje, že indikovaný lék, když je používán externě, pomáhá snižovat léze patologie, předcházet krvácení a zmírňovat syndrom akutní bolesti. Streptocidní mast z hemoroidů se aplikuje přímo na místo patologie až 2-3 krát denně až do úplného vymizení alarmujících symptomů. Lék je levný, obvazy nepotřebují, takže je to zejména v poptávce v lékařské praxi.

Liniment Streptocide - návod k použití

Než si objednáte a zakoupíte určené léky v online lékárně, je důležité si přečíst návod, vyloučit lékařské kontraindikace. Na takto vyčištěnou pokožku naneste tenkou vrstvu pouze na streptocidní základní mast. Po aplikaci Streptocide je nutné si po každém sezení umyt ruce a provádět stejné manipulace. Pacientské posudky uvádějí, že se na kůži může objevit malá vyrážka.

Streptocidní mast - návod k použití pro děti

Lék není v dětství zakázán, ale nevědomky může poškodit mladší generaci. Streptocidní masti je pro dítě vhodnější používat ve věku při vědomí, přičemž se vyhýbá kontaktu se sliznicemi. Nejčastěji se používá pro popáleniny a rány, k odstranění drobných odřenin, škrábanců. Zevně aplikujte streptocidní masti, je povoleno provádět obvazy na čisté kůži.

Streptocidní masti - kontraindikace

Existuje celá řada klinických případů, kdy je použití Streptocidní masti absolutně kontraindikováno. Jedná se o léčebné kontraindikace Streptocide, které se nedoporučuje rozbít v žádném věku. Všechna stávající omezení uvedená v návodu platí pro následující stavy těla:

 • přecitlivělost na chemické složky mastí Streptocid;
 • selhání ledvin;
 • thyrotoxikóza;
 • rozsáhlé poškození štítné žlázy;
 • onemocnění hematopoetického systému;
 • laktace, těhotenství;
 • chronické onemocnění jater;
 • anémie, azotémie, deficitu glukóza-6-fosfát dehydrogenázy;
 • plicní tuberkulóza;
 • basedovoy nemoc;
 • dětský věk - do 14 let.

Streptocidní mast během těhotenství

Při přenášení plodu je taková schůzka vhodná, pokud přínos matky převažuje nad možným poškozením nenarozeného dítěte. Pokud farmakologický účinek nenarušuje prenatální vývoj, streptocidní mast během těhotenství je předepisována pro vředy, velké plochy akné, kožní hyperemie. V prvním trimestru je lepší upustit od takového předpisu, v následujících případech se chovat striktně podle pokynů lékaře.

Vedlejší účinky Streptocide

Pacient přezkoumává, že lék není vhodný pro všechny pacienty. U některých klinických snímků nejsou vedlejší účinky vyloučeny, což snižuje kvalitu života a způsobuje emoční nestabilitu pacienta. Vedlejší účinky Streptocide snižují seznam kupujících, což se odráží v návodu. Anomálie mohou být:

 • ataxie, agranulocytóza, leukopenie;
 • známky dyspepsie, vyjádřené průjmem, nevolností, zvracením, enterokolitidou;
 • periferní neuritidu;
 • eosinofilie;
 • záchvaty migrény, závratě;
 • alergie, lokální reakce.

Alergie na Streptocide

Tento léčivý přípravek, který vyrábí Rusko, může vyvolat příznaky intoxikace vyvolané hemoragickou vyrážkou na těle. Alergie na streptocidní masti se vyskytuje v každém věku, vyžaduje okamžité ukončení léčby a výběr analogu. V případě předávkování je takový nežádoucí účinek, kdy pacient systematicky nadhodnocuje denní dávku. Ošetřená oblast akumuluje vysokou koncentraci sulfonamidu, což vyvolává svědění, otok, zarudnutí. Je důležité upravit dávkování nebo zvolit jiný lék.

Cena streptocidní masti

Náklady na léčivý přípravek jsou dostupné pro pacienty a lék je vydáván v lékárně bez lékařského předpisu. Ceny na internetu jsou mnohem nižší než maloobchodní ceny, ale pokud je naléhavé zahájit léčbu, je lepší jít do okresní lékárny. Před zahájením kurzu je důležité se poradit se svým lékařem o koupi Streptocidic masti. Pokud nejsou žádné zdravotní kontraindikace, níže uvedená tabulka ukazuje sazby Moskvy pro tuto mast:

Název lékárny

Cena, rublů

EleksirFarm

30

ZdravZone

50

Lékárna IFC

70

Europharm

65

Lititoria

35

Alexandrovská lékárna

65

Kremlinská lékárna

65

Streptocidní mast - analogy

Pokud lék není vhodný, musíte zadat náhradu. Může být podobný s identickým chemickým složením nebo farmakologickým účinkem v těle. Volba je prováděna ošetřujícím lékařem s přihlédnutím k individuálním charakteristikám těla, lékové interakci s účastí v komplexní terapii. Analogy Streptocidní masti nejsou slabší a zaměřují se na následující lékařské přípravky:

 • Hexicon;
 • Celerm;
 • Efizol;
 • Candida;
 • Azitsin;
 • Aspekard;
 • Metronidazol;
 • Rotokan;
 • Fluomizin;
 • Lamicon;
 • Makropen;
 • Digran;
 • Berodual.

Recenze

Arina, 31 let

Používám pouze tuto mast na popáleniny a zranění, pomáhá rychle a efektivně. Hlavní věc - nedostanou do očí, jinak silně sevře. Cena léku je cenově dostupná a musíte ji používat jen pár dní. Pokud není v lékárně žádná mast, koupím rozpustný prášek, pro ošetření ho použiji stejným způsobem. To stojí za penny, ale nástroj byl testován několik let.

Alexandra, 35 let

Streptocidní kompozice může být použita, pokud udeří zlatý streptokok. Pomáhá mi, nástroj je levný, cenově dostupný a efektivní. Zasaženou oblast potíraju tenkou vrstvou, neumývám ji a nic na ni nedám. Tento postup se nejlépe provádí před spaním. Při dodržení lékařských pokynů je streptocidní kompozice naprosto neškodná, výsledkem je.

Zoya, 41 let

Mám silnou alergii na streptocidní kompozici, takže nemůžu použít léčivé činidlo. Ale moje dcera s popáleninami a oděrkami, pravidelně mačkám - to opravdu pomáhá. Domnívám se, že je to nejlevnější nebo účinný prostředek pro případná zranění kůže. Můžete si ji koupit v lékárně, předpis není nutné, a léčba trvá pouze 5-7 dnů, ne více.

Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Kategorie: