Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Dítě kašle, když je povrch hrdla podrážděný. To nastane během nemoci nebo když tělo bojuje proti infekci, vylučovat hodně sputa. Co když se u dítěte objeví suchý kašel? Mladé matky jsou často zmatené a začínají panikařit, zejména pokud není kašel. Jak pomoci vašemu dítěti uklidnit, zbavit se tohoto onemocnění, zjistit příčiny a metody léčby nemoci? Léčit nebo spoléhat na lidové prostředky?

Co je to suchý kašel

Dospělý a dětský kašel je jedním z reflexů, které pomáhají zbavit tělo přebytečného hlenu, choroboplodných zárodků a cizích těles. Když se začne dusit, kapalina nevykašle jako sputum, tento proces se nazývá suchý kašel. To je obzvláště nebezpečné, pokud se objeví u dítěte. To je příznak virové infekce, která může být dlouhá v přírodě, a může jít po několika dnech, pokud budete postupovat podle správné stravy a odpovídající léčby.

Když se suchý kašel u dítěte nebo staršího dítěte stane trvalým, je to důsledek vážné nemoci. Bolest hrtanu, průdušnice nebo mandle vedou k silnému útoku, který se stává dusivým a způsobuje zvracení dítěte. V takových případech byste neměli týrat dítě, musíte okamžitě kontaktovat pediatra, který vám řekne, co je třeba přijmout a jak uklidnit dítě.

Důvody

Pro zastavení probíhajícího suchého kašle dítěte a zmírnění jeho stavu je nutné určit, co tento proces iniciovalo. Moderní medicína má několik desítek důvodů pro výskyt záchvatů u dětí, uvádíme nejčastější z nich:

 1. Akutní bronchitida je důsledkem zánětlivého procesu v průduškách, který je doprovázen zvýšením tělesné teploty až o 38 ° C, kašlem suchého štěkání a celkovou slabostí. Diagnóza se provádí poslechem průdušek se stetoskopem. Léčba tohoto onemocnění je zaměřena na ředění vysušeného hlenu v průduškách. Suchý kašel způsobený akutní bronchitidou, úspěšně léčený léky a lidovými prostředky po dobu 5-7 dnů.
 2. Laryngitida a faryngitida jsou onemocnění, při kterých dochází k těžkému edému hrtanu. Zvonění hlasu je doprovázeno neustálým bolestí v krku. Při sebemenší námaze se objeví krátký dech. Suché hrdlo nedává dítěti odpočinek.
 3. Černý kašel je onemocnění, které začíná suchým kašlem, zpočátku dítě příliš nevadí. O týden později se útoky stávají více rušivými. Není možné diagnostikovat černý kašel. existuje podobnost s běžným nachlazením. Často je zaměňován za alergický kašel. Onemocnění je dlouhé, špatně léčitelné. Černý kašel je nemocný jednou za celý život, pak se vyvíjí silná imunita.
 4. Záškrt orofarynxu (záď) je smrtící nemoc. V doprovodu horečky do 38 ° C, suchý štěkavý kašel. Postupem času se stává paroxyzmální. Pokud nezavoláte lékaře včas, záškrt se stane chronickým. Často je toto onemocnění komplikováno pneumonií.
 5. Tuberkulóza vyvolává u dítěte suchý kašel. Toto onemocnění je určeno pouze klinickými analýzami.
 6. Alergické a chladné. Tyto dvě nemoci jsou často podobné symptomy. Mnoho rodičů si položí otázku: jak odlišit alergický kašel od nachlazení? To není snadné bez absolvování příslušných testů. Alergicky - vzniká neočekávaně, má paroxyzmální charakter, naopak, postupně se zvyšuje, od mírného kašle až po hluboké křeče na den nebo déle.
 7. Bronchiální astma je kombinací tří složek: alergií, snížené imunity a poškození nervového systému. Během astmatického záchvatu u dítěte během inhalace a výdechu jsou v průduškách slyšet pískavé zvuky, dochází k prodlouženému suchému kašli.
 8. Přítomnost určitých typů živých organismů (hlístů) v lidském těle přispívá k suchému kašli u dítěte. Škrkavky žijí nejen ve střevech, jako většina červů, ale pohybují se všemi vnitřními orgány: dostávají se do plic, způsobují suchý kašel.

Léčba lidových prostředků

Mnozí rodiče se během nemoci dítěte nechtějí uchýlit k pomoci moderní medicíny. Pokud nechcete krmit své dítě škodlivými sirupy a pilulkami, naložit malé tělo s chemicky propagovanými produkty, pak můžete využít zkušeností našich babiček, kteří věděli, jak léčit a jak zmírnit vážný stav pacienta. Většina typů kašle u dítěte může být vyléčena doma pomocí lidových receptů.

Byliny

Po mnoho staletí získala bylinná terapie mnoho zkušeností a nepřestává vykazovat pozitivní výsledek v boji proti suchému kašli u dítěte. Vzhledem k léčivým vlastnostem rostlin je mnoho onemocnění vyléčeno a profylaktické použití přírodních prvků tento výsledek posiluje. Zde jsou některé možnosti užitečných bylin:

 • Špaček má první místo v léčbě všech typů suchého kašle. Třísloviny obsažené v listech této rostliny mají ředící účinek na husté viskózní sputum, které jí pomáhá rychle vykašlávat. Čaj z podběráku se ráno opije ve formě tepla a v kombinaci s přírodním medem ochutná i nejnáročnější dítě. Doporučuje se pít večer před spaním. Vykreslování anti-pobuřující účinek, tato rostlina rychle dal na nohy svého dítěte.
 • Kořen lékořice, stejně jako předchozí tráva, má vykašlávací účinek na sputum. Při správném použití rychle vyléčí bronchitidu, laryngitidu. Uvolňuje stav při vyčerpání suchého kašle při astmatickém záchvatu. Lékořice má protizánětlivý účinek, pozitivně ovlivňuje celkovou pohodu dítěte. Bylina se používá ke zvýšení imunity a zotavení po nemoci.
 • Althea kořen pomáhá zbavit se suchého kašle kvůli velkému obsahu éterických olejů, hlenu a kyseliny askorbové. Tato bylina ředí sušené sputum kvůli jeho obklopujícím vlastnostem, přispívat k jeho rychlému odstranění z plic a průdušek.
 • Sběr oreganu, měsíčku, máty, kořene lékořice a fialové byliny má účinný účinek vykašlávání při suchém kašli u dítěte.

Hořčičná omítka

V lékařství, hořčičné omítky jsou používány jako agent oteplování kvůli obsahu esenciálního oleje, který způsobí spěch krve a vede ke zvýšenému dýchání. Používejte je opatrně, protože hořčice způsobuje zvýšenou produkci sputa, což může způsobit křeč v průduškách a hrtanu, tedy komplikaci - obstrukční bronchitidu. Výpary z hořčicových omítek jsou žíravé a při vdechování mohou způsobit popáleniny sliznice. Hořčice omítky jsou rušivý postup, výhody tohoto léku dosud nebyly prokázány. Kontraindikace k použití:

 • Alergie na hořčici. Pokud se na zadní straně horkých sáčků objeví červené skvrny, měli byste tento postup okamžitě opustit.
 • Kožní onemocnění.
 • Zvýšená tělesná teplota.
 • Srdeční onemocnění a problémy s tlakem.

Inhalace

Děti vzácně milují inhalaci, pokud se vám podaří přesvědčit dítě, aby dýchalo nad teplou párou, pak může být suchý, přetrvávající suchý kašel rychle vyléčen, aniž by to poškodilo zdraví. Pomocí této populární metody je nahradíte chemikáliemi, sirupy a tabletami. Výhody použití inhalace se suchým kašlem:

 • aktivní hydratace sliznice nosohltanu, přispívá k ředění sputa;
 • má protizánětlivý účinek;
 • za předpokladu, že se k inhalaci používají přírodní složky;
 • Přidání jedné nebo dvou kapek (ne více) levandule, rozmarýnu nebo tea tree esenciálního oleje vám dá dvojí účinek: zmírní suchý kašel a zachrání dítě před bolestmi hlavy.

Ale se všemi pozitivními vlastnostmi, které mají inhalaci, nezapomeňte na kontraindikace:

 • tělesná teplota nad normální;
 • emfyzém (plicní onemocnění);
 • srdeční problémy;
 • přítomnost hnisavého sputa.

Komprimuje

Nepodceňujte výhody jednoduchého, na první pohled národní metody léčby kašle. Během ukládání na hrudník dochází k hlubokému zahřátí tkání. Tento účinek má protizánětlivý, analgetický účinek. Komprese jsou několika typů:

 1. Alkohol.
 2. Mastná.
 3. Suché
 4. Mokrý
 5. Hot.

Uložení komprese, musíte se ujistit, že teplota dítěte je normální, jinak to bude vyvolávat ještě větší zvýšení. Proveďte tento postup ve večerních hodinách tak, aby po odstranění dítěte okamžitě šel do postele. S péčí musíte použít medový obklad. Často je dítě na tento výrobek alergické. Lékaři varují rodiče před alkoholem, protože alkohol se vstřebává kůží a poškozuje malé tělo.

Léky

Někdy se lidové léky, se všemi jejich výhodami, nedokážou vyrovnat s zanedbávanými chorobami. Pak léky na noční kašel přicházejí na pomoc rodičům. Chcete-li se rychle zbavit nemoci, musíte vyhledat pomoc pediatra, který vám řekne, jak odstranit kašel fit a předepsat vhodnou léčbu diagnózy. Antitusika jsou užívána v noci, těsně před spaním a vykašláváním během dne.

Sirupy

Moderní léčiva mají několik stovek různých sirupů proti kašli, drahé a levné. Vyrobeny pro dítě, mají příjemnou sladkou chuť, vůni, díky ovocným přísadám a přírodním barvivům. Tento přípravek je předáván dětem do tří let, protože Dítě tohoto věku je těžké polykat pilulku. Sirupy pro suchý kašel u dítěte, v závislosti na příčině jeho výskytu, mají měkký, obklopující účinek. Před použitím si pozorně přečtěte návod, vynechejte kontraindikace. Existuje několik typů:

 • antitusický sirup, například Sinekod. Jmenován, když je neproduktivní, bolestivý, nezastavuje kašel. Léčí nemoci, jako je černý kašel, záď;
 • antispazmodický sirup, jako je například Pektolvan Ivy, se užívá k úlevě od suchého kašle.

Alergické přípravky proti kašli

Nejúčinnějším způsobem vyléčení tohoto typu kašle je odstranění zdroje alergie. Mohou to být zvířecí chlupy, prach, chemikálie (prací prášek, aerosoly). Pokud to problém nevyřeší, musíte použít léky, které potlačují alergickou reakci. Právo předepsat léčbu má pouze lékař. Musíte vědět, že takové léky mají účinek, pokud si doma vyčistíte příčinu alergie. V opačném případě bude akce mírná.

Suché léky

Aby se zmírnil obsedantní kašel u dítěte, lékař často předepisuje suchý lék. Tento lék se před použitím zředí převařenou vodou a vezme se interně. Výhody suché směsi:

 • má přírodní složení, které zahrnuje kořen lékořice;
 • má širokou škálu účinků, je používán jako expektorant, zmírňuje křeč, lék proti bolesti;
 • vhodné dávkování ve formě sáčků, použité ihned po výrobě;
 • dlouhou životnost.

Dozvědět se více o tom, co je to směs suchého kašle.

Další drogy

V případě pneumonie, zánětu průdušek, průdušnice a laryngitidy předepisuje lékař kromě populárních metod i rozpustné prášky proti kašli, například „ACC“. Tento lék se užívá po dobu sedmi dnů. Úleva přichází na druhý den léčby. Dobře rozpouští sušené sputum a umožňuje snadné uvolnění průdušek a plic. Díky svému dráždivému a antioxidačnímu účinku bojuje s bakteriemi a infekcemi způsobenými ARVI.

Co dělat, když suchý kašel nezmizí

Čím déle dítě kašle, tím rychleji se v mozku vytvoří návyk kašle. Důvod zmizí a útoky zůstávají celé měsíce. Ve většině případů je to způsobeno dehydratací, nízkou vlhkostí v domě. Tyto důvody jsou snadno eliminovány pitím velkého množství vody (nikoli sycených, ne sladkých nápojů), denního mokrého čištění nebo přidáním zvlhčovače (nejlépe).

Video

Všichni drahý Dr. Komarovsky, stejně jako nikdo jiný, nebude schopen říct o příčinách výskytu dlouhého suchého kašle, o tom, jak pomoci zmírnit stav nemocného dítěte a jeho rodičů, pokud dítě vykašlelo celou noc. K dispozici a s humorem obsaženým v tomto pediatrovi odhalí informace o metodách léčby, o kontraindikacích jedné nebo druhé metody. Odpovídá na nejproblematičtější otázky rodičů.

Recenze léčby

Irina, 27 let: „Můj syn má 3 roky. Před měsícem jsem začal chodit do mateřské školy, necelý týden později - druhý den ráno jsem onemocněl. Vrátil se domů s horečkou. Suchý kašel začal pouze v noci. Nevěděl jsem, co v takových případech pomohlo, a začal jsem ji léčit lidovými prostředky: vařil jsem heřmánek, podběl a šípky. Po použití bylin, po několika dnech, kašel zvlhčil, rýma zmizela.

Olga, 25 let: „Po propuštění z porodnice měla moje dítě suchý kašel. Nevěděl jsem, jak správně léčit toto onemocnění u dětí mladších než jeden rok. Dítě bylo bez horečky a dalších známek zimy. Ne náhodou jsem viděl převod Dr. Komarovského, který hovořil o kašli u dětí. Důvod byl nalezen v měkkých hračkách a kobercích, které byly v našem pokoji. “

Natalia, 32 let: „Když má moje dítě neproduktivní kašel, myslím, že je to ze suchého vzduchu v domě a vím, jak zastavit nemoc: dělám mokré čištění v místnosti, představuji pitný režim, ve formě čisté vody a teplého čaje s medem, Zapnu zvlhčovač pro suchý vzduch na noc a vzduch v domě. Ve snu neuzavírám okno ani v zimě. A to je vše! Nepřijímám žádnou chemii a nechodíme k lékařům, do nosu nic nekapáváme. “

Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Kategorie: