Přeložené z latiny classicus znamená standard, vzorek, ideální. Tato kategorie zahrnuje typické, běžné, konvenční, tradiční věci. Klasicismus v interiéru nevychází z módy a stále zůstává v poptávce. Apartmány, venkovské domy, městské apartmány, vyrobené v tomto stylu, zdůrazňují dobrý vkus a bohatství majitele.

Má klasický styl

V interiéru jsou různé interpretace klasického stylu. Jsou jiné, ale propletené, mají něco společného. Definice tohoto termínu sahá až do starověku. Návrháři chápou klasiku jako přísný, symetrický interiér s neutrálním barevným schématem. Vyznačuje se jasnými liniemi, brilancí, milostí, bohatstvím, luxusem. Existují následující typické rozdíly od ostatních oblastí:

 • použití přírodních materiálů;
 • sklon k geometrii: čtverec, obdélník, koule;
 • použití stručných položek;
 • symetrické uspořádání nábytku.

Rozsah barev

Interiér v klasickém stylu se vyznačuje tlumenými, pastelovými odstíny stěn, stropu, nábytku. Monotony se snadno ředí nábytkem, dekorativními prvky, vyrobenými v následujících barvách:

 • tmavě hnědá;
 • růžová;
 • béžová;
 • mléčná;
 • síra;
 • zlato;
 • bronz;
 • modrá;
 • olivový.

Nábytek

Klasický interiér znamená drahý, elegantní nábytek z přírodního dřeva. Design, čalounění, design může být jakýkoliv, hlavní je kvalita výrobku a symetrický tvar. O MDF a dřevovláknitých deskách není ani otázka. Přijatelná pohovka nebo křeslo s polodrahokamy je přijatelné. Hedvábí, samet a bavlna mohou být použity pro čalounění. Barvení žádoucí monofonní nebo s nenápadným vzorem.

Osvětlení

Klasicismus se vyznačuje velkými, prostornými pokoji, takže osvětlení by mělo být vhodné. Přítomnost lustru je základním prvkem. Jeho rám by měl být vyroben z vyřezaného dřeva nebo kovaného kovu. K dodání luxusního výrobku je pozlacený nebo natřený bronz. Taková konstrukce je opatřena několika rohožemi, na kterých jsou umístěny imitace svíček nebo látkových odstínů. Ozdobte osvětlovací zařízení s křišťálovými přívěsky.

Interiér apartmánu v klasickém stylu zahrnuje světlý, světlý pokoj. Za tímto účelem, pouze stropní lustr nemůže vyrovnat, další světelné zdroje jsou potřeba. K tomu je třeba umístit stojací lampy, nástěnné lampy, stolní lampy. Tyto atributy musí být v souladu s ostatními. No, pokud se vám podaří koupit sadu, jinak bude nutné světelná zařízení vybrat ve stejném stylu.

Dekor

Krb je téměř povinným atributem tradičního interiéru. Dodává pocit útulnosti a pohodlí, kromě toho, roztomilé cetky, dekorativní prvky jsou potřebné k dokončení obrazu, bez kterého není možné udělat. Může to být:

 • štuky na stěnách a stropě;
 • textilie, záclony, přehozy s ornamenty, obrazy, vzory;
 • rytí, fresky, malby;
 • drahé interiéry: svícny, vázy, figurky, hodinky;
 • nástěnné svícny s odstíny.

Domácí interiér

Moderní interiér v interiéru demonstruje materiální bohatství a vynikající chuť majitele bytu. Ztělesňuje velikost, harmonii, pohodlí, zdrženlivost, prokázanou v průběhu let. Tento design směr je vhodnější pro výzdobu venkovských domů, chalup, bytů. Pro malou místnost je lepší zvolit jinou možnost designu.

Obývací pokoj

Hala vždy vypadá nádherně, ladně a slavnostně. Zdobí stěny obývacího pokoje pomocí pastelových barev s nečistotami ze zlata, písku, hnědé, kávové odstíny. Mezi dokončovací materiály pro stěny jsou velmi vhodné klasické tapety neutrální tóny. Sloupy, oblouky, vlysy, štuky, panely - jde jako dekor.

Obr

Stretch bílý strop na fotografii vypadá luxusní v interiéru obývacího pokoje. Nábytek vyrobený z cenných dřevin dodává do místnosti pevnost. Klasický lustr doplňuje stojací lampa a svítidlo stejné barevné škály.

Obr. 2

Klasický obývací pokoj je zároveň luxusem a úsporností. Pro nábytek čalounění vybrané hedvábí a samet. Proti světlým stěnám jsou tmavé pohovky umístěny v úspěšném přízvuku. Křišťálový lustr, porcelánové figurky, zrcadla, starožitné svícny dodávají interiéru bohatství.

Kuchyně

Pro klasickou kuchyň se vyznačuje masivní jídelní nábytek, například velký obdélníkový stůl s vyřezávanými nohami. Je vyrobena z jemného dřeva a doplněna elegantními židlemi. Čalounění s kuchyňskou soupravou je vyrobeno v jedné barevné škále. Víceúrovňový křišťálový lustr dodává elegantní, okázalý jídelní prostor.

Obr. 3

Dřevěný nábytek, fasády zdobené panely, vitrážemi a zlacením dodávají klasickou kuchyni pohodlí a pohodu. Příslušenství a spotřebiče pro domácnost by měly být uchovávány v klasickém stylu nebo skryté za kuchyní. Štuk na stropě a křišťálový lustr - doplní obraz klasického interiéru.

Obr. 4

Ložnice

V pokoji pro odpočinek by měla vládnout atmosféra klidu a relaxace. Přírodní interiér, klidné barvy, hladké linie a tvary se dobře hodí do interiéru ložnice. Vynikající volbou by byla postel s vyřezávanou, vysoce postavenou čelo nebo bohaté čalounění. To dá místnosti prostor. Bílé pozlacené noční stolky a skříň na ohnutých nohou vypadají krásně.

Obr

Je vhodné se podívat do interiéru klasického ložního štuku z polyuretanu, který se nachází například na zdi v čele postele. Závěsná světla visí symetricky na obou stranách.

Obr. 6

Koupelna

Neutrální barvy, měkké textury, ergonomické uspořádání instalatérských prací a nábytku jsou znaky klasické koupelny. Instalatérské práce, včetně vodovodních baterií, mají postříbřené, bronzové nebo měděné povrchy. Bude vhodné dokončit mramorové stěny a podlahu, sněhobílý nábytek a koupelnu, velká zrcadla s drahým rámováním. Elegantní stropní lustr doplňuje vzhled.

Obrázek 7

Tradičně si můžete domluvit malou koupelnu s velkým oknem. Volba bílých odstínů je oprávněná: vizuálně rozšiřují prostor a dodávají mu čistý a jasný vzhled. Nebojte se skutečnosti, že stěny, nábytek, podlaha budou rychle špinavé. Dlažba s jemnými barvami zředí monochromatický design.

Video

Kategorie: