Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

S nástupem chladného počasí se téměř všichni potýkají s nachlazením. Odborníci každoročně neuspokojivě předpovídají hrozící vlnu chřipky a akutní respirační infekce. Epidemie trvá téměř dva měsíce, během kterých se mnohým lidem daří onemocnět. Symptomy ARVI a chřipky jsou podobné příznakům jiných onemocnění, takže není vždy možné detekovat přítomnost onemocnění v čase. V tomto přehledu se naučíte, jak určit virus, způsoby infekce a stadia infekce v lidském těle.

Jaké jsou příznaky a příznaky ARVI

Je důležité poznamenat, že příznaky SARS u dospělých a dětí jsou stejné, mezi nimi nejsou žádné rozdíly, závažnost symptomů se však může lišit v závislosti na fungování lidského imunitního systému. Infekce dýchacích cest jsou diagnostikovány na základě celkového stavu těla. Lékař se naučí od pacienta o všech příznacích akutních respiračních virových infekcí, na základě čehož dospěje k závěru, že neexistuje žádná nebo žádná nemoc. Po potvrzení diagnózy je léčba zahájena okamžitě. Přečtěte si o tom bude v knize O. E. Komarovsky o této nemoci.

Inkubační doba

Je důležité určit přítomnost mikrobů v lidském těle, které dále způsobují onemocnění předem. Existuje rozdíl mezi běžným nachlazením a symptomy ARVI, například časem aktivního vývoje infekce. Respirační onemocnění v první fázi probíhají bez jakýchkoliv speciálních příznaků, během této doby se infekce vyvíjí a mikroby se množí aktivně. Tato doba se nazývá inkubační doba SARS u dětí nebo dospělých.

Začíná dnem, kdy se zdravý člověk obrátil na pacienta a došlo k infekci, avšak nebyly pozorovány žádné projevy infekce. Inkubační doba končí, když se objeví první příznaky ARVI. Každý organismus je schopen udržet vývoj nemoci odlišně, proto je období po infekci prvních příznaků pro každého odlišné. V průměru to může trvat několik hodin až dva týdny. Onemocnění také probíhá různými způsoby, záleží na metodách léčby, účinnosti vybraných léků, životním stylu samotného pacienta.

První známky

Virová infekce u dítěte a dospělého začíná vysokou tělesnou teplotou. Na pozadí obecné nevolnosti lze pozorovat prudký nárůst jeho výkonu až na 38-39 ° C. Zvýšená teplota přetrvává několik dní, někdy se snižuje ráno a pak se zvyšuje ve večerních hodinách. Kromě toho, v přítomnosti akutní respirační infekce v těle, může se objevit bolest a bolest v očích, třes, bolesti těla a slabost.

První známky ARVI:

 • prudké zhoršení celkového blahobytu;
 • zimnice;
 • třes;
 • rýma;
 • bolest v krku;
 • kašel;
 • nadměrné pocení;
 • ospalost;
 • nedostatek chuti k jídlu.

Kolik je teplota na SARS

Zvýšení tělesné teploty u respiračních infekcí je známkou toho, že tělo s nemocí bojuje. Leukocyty v lidské krvi aktivně zničí cizí virus. Je užitečné, aby pacienti věděli, kolik času by zvýšená tělesná teplota měla udržet, aby se příliš nestarali a aby se chránili před konzumací dalších léků: obvykle trvá dva až pět dní. Během této doby, produkoval správné množství protilátek, které bojují s nemocí. Pokud teplota vadí pacientovi více než 5 dní, pak má infekce složitý tvar.

Jak ARVI bez teploty

Někdy se příznaky SARS objevují bez zvýšení tělesné teploty. Tento typ onemocnění je nebezpečný, protože infikovaný nadále chodí do školy nebo do práce, aktivně distribuuje patogeny ARVI mezi zdravé lidi. Pro tento průběh onemocnění existuje několik důvodů:

 1. Za prvé stojí za zmínku, že tímto způsobem se projevuje mírná forma onemocnění (rotavirová infekce).
 2. V některých případech to znamená neschopnost těla bojovat s virem (oslabená imunita).

Vlastnosti akutních respiračních virových infekcí

Virová onemocnění se objevují při poškození epitelu dýchacího ústrojí. Kromě typických příznaků může být onemocnění doprovázeno slzením, známkami otravy těla. Jedná se o nebezpečný problém, především kvůli komplikacím, které se vyvíjí s předčasnou nebo nesprávnou léčbou. Mezi nimi vyzařují bronchitidu, pneumonii, tracheitidu. Diagnostikujte ARVI pomocí sérologických a virologických analýz. Podle závažnosti onemocnění se rozlišují mírné, střední a těžké formy onemocnění.

Existují následující respirační infekce, z nichž každá má své vlastní charakteristiky:

 • rotavirus;
 • chřipka;
 • parainfluenza;
 • rhinovirus;
 • adenovir;
 • respirační syncyciální;
 • koronavirus.

U dospělých

Hlavní příznaky ARVI u dětí a dospělých nejsou příliš odlišné, ale někdy nemocní i nadále chodí do práce (ve školce, ve škole), doufajíce, že nemoc projde. Nepřehlížejte infekci, pokud je teplota až 40, zejména pokud antipyretika nemají požadovaný účinek. Dospělí s touto chorobou mohou navíc pociťovat zákal mysli, nedostatek kyslíku, edém, vyrážku na těle. Při včasné léčbě lékaře trvá léčba přibližně týden a je zde možnost vyhnout se reinfekci nebo závažným komplikacím.

Jakékoliv virové onemocnění může být kdykoli vážnější, například:

 • bronchitida;
 • čelní onemocnění;
 • sinusitida;
 • otitis media;
 • meningitida;
 • sinusitida;
 • porucha srdečního rytmu;
 • neuritis

U dětí

Podle statistik je tělo dětí ve srovnání s dospělými náchylnější k virovým onemocněním (zejména od tří do dvanácti let). Často je ARVI u dětí do jednoho roku, například s umělým krmením, kdy se obrana těla oslabuje. Děti by měly být zvláště chráněny před viry (omezit kontakt s cizími lidmi, nenavštěvovat veřejná místa ve výšce epidemie, temperovat dítě). SARS u kojenců je velmi obtížné léčit, proto je nejlepší zabránit infekci.

Tabulka rozdílů ve symptomech chřipky a ARVI v roce 2022-2023

Srovnání symptomů chřipky a SARS
Známky Chřipka ARVI
Horečkaaž 40 stupňů37-38 stupňů
Kašel, bolest v krku, rýmaobvykleobvykle
Únava, bolesti tělaobvyklezřídka nevyjádřeno
Chlazeníobvykles těžkými formami

Video o akutních respiračních onemocněních

SARS v zimě je nejčastějším typem onemocnění, které je přenášeno vzduchem rozptýlenými kapičkami z nakažených na zdravé. Inkubační doba a proces onemocnění závisí na individuálních vlastnostech organismu. Další informace o tomto onemocnění se dozvíte po sledování videa níže.

Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Kategorie: