Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

V ORL praxi je běžná nemoc jako je vezikulární faryngitida. Také se nazývá herpangina. Podle příznaků je nemoc poněkud odlišná od klasického bolestivého hrdla, způsobeného zvýšenou aktivitou viru Coxsackie. Vyskytuje se v dětství, omezuje pacienta na lůžko s bolestmi v krku.

Co je herpes v bolestech hrdla

Nebezpečným původcem herpanginy je enterovirus zvaný Coxsackie Group A nebo B. ECHO echoviry doplňují jeho aktivitu, která ovlivňuje sliznice úst, střev a dalších vnitřních orgánů. Ve skutečnosti se jedná o akutní infekční onemocnění alergické povahy, které je kombinováno s dysfunkcí jiných vnitřních systémů. Riziko identifikovalo žáky a předškoláky. Útok u dětí a dospělých začíná náhle.

Herpes v krku - jak se přenáší

Herpetická tonzilitida je zvláštní pouze pro osobu a nemoc je přenášena fekálně-orálními a vzduchovými kapkami po kontaktu s pacientem. Jednoduše řečeno, můžete se nakazit z nosiče bolavého krku prostřednictvím infikovaných předmětů v domácnosti a slin s handshake. Pokud víte, jak se přenáší herpes v krku, pokud dítě dodržuje základní pravidla prevence, můžete se vyhnout extrémně nežádoucím infekcím.

Herpes hrdlo u dětí

Častěji trpí mladší generace ve věku 3–12 let charakteristickým onemocněním. Herpangina u dítěte postupuje spontánně, omezuje pacienta na lůžko. V ústní dutině jsou zviditelněna ložiska patologie, která vypadají jako stomatitida pod vlivem viru herpes. Doplnění tohoto příznaku je akutní záchvat bolesti, dítě je těžké polykat, odmítá jíst. Rodiče se musí neprodleně poradit s lékařem, jinak mezi důsledky herpetických bolestí hrdla jsou porušení vnitřních orgánů a systémů.

Herpes bolest v krku u dětí - příznaky

Protože inkubační doba nebezpečného viru je krátká, po 3 až 5 dnech od okamžiku infekce začnou nepříjemné symptomy, které zbavují chuť k jídlu a způsobují, že se dostanou do postele. Kromě výše uvedených příznaků herpetického bolestí v krku u dětí jsou v těle pozorovány následující nežádoucí změny:

 • bledost kůže;
 • výskyt zvracení;
 • hyperémie sliznice;
 • otok měkkého patra;
 • svědění a nepohodlí zadní stěny hltanu;
 • zvětšené mandle (žlázy);
 • teplotní reakce;
 • bolesti křeče v břiše;
 • hojný slintání;
 • stíny kolem úst;
 • oteklé lymfatické uzliny (u komplikovaných klinických snímků).

Zánět mandlí při léčbě dětí

Rodiče by už měli reagovat, pokud je zarudnutí hrdla, a strouhanka si stěžuje na bolest v krku. Pokud včas potlačíte enterovirovou infekci, můžete se vyhnout lokálním změnám na sliznici, zachovat imunitu dětí. Účinná léčba i při oligosymptomatickém toku zahrnuje podávání protizánětlivých léčiv. Jejich hlavním cílem je eradikace enterovirové infekce, potlačení příznaků herpanginy u dítěte. Léky z jiných farmakologických skupin jsou zaměřeny na obnovu postižené sliznice, potlačující příznaky stomatitidy.

Antibiotika pro aktivitu enterovirové infekce jsou přijímána výhradně pro účely okresního pediatra, otolaryngologa. Léčebný režim pro herpetickou anginu pectoris u dětí je následující: \ t

 1. Antivirová léčiva: acyklovir, cykloferon, viferon, interferon.
 2. Antipyretika: Nurofen, Panadol, Ibuprom.
 3. Imunostimulační léky: Immunal, Tsitovir-3, Imunorix.
 4. Lokální antiseptika pro kloktání a zavlažování krku: Chlorophyllipt, Geksorální sprej, Miramistin, Ingalipt.
 5. Antihistaminika: Tavegil, Suprastin, Fenistil.

Herpangina u dospělých

Pokud se herpes objeví na žlázách, je lepší léčit tuto virovou chorobu včas. Herpes bolest v krku u dospělých je vzácný jev, nicméně, kvůli symptomatologii, to dělá jej bedridden, nutit jej otevřít nemocniční list na dobu neurčitou. Foci patologie mohou vypadat neškodně, ale herpes na mandlích rychle postupuje, provokuje výskyt afinních ran. I s ohromnou apatií, letargií a nadměrnou ospalostí je třeba léčit herpes bolest v krku včas.

Herpes bolest v krku u dospělých příznaků

Toto infekční onemocnění postupuje spontánně. Před léčbou herpes v bolestech krku je nutné studovat klinický obraz, se specifickými stížnostmi vyhledat pomoc specialisty. Vše začíná bolestivým bolestem v krku a bublinkami na obloze, jazykem (jako eroze). Další příznaky herpetické anginy pectoris u dospělých jsou uvedeny níže:

 • šedavě bílý květ na sliznici s obsahem fibrinu;
 • obecné symptomy intoxikace;
 • zvýšení teploty;
 • zvýšená únava;
 • bledost dermis s cyanózou špičky nosu;
 • zánět a citlivost submaxilární, mentální lymfatické uzliny;
 • nesnesitelná bolest v krku;
 • otoky mandlí.

Pokud herpes v bolestech hrdla postupuje, papuly (uzliny) se objeví na zčervenalých ložiscích sliznice, které, v nepřítomnosti pozitivní dynamiky, jsou transformovány do váčků naplněných zakaleným obsahem. Navíc, kromě vesikulu, pacient může pozorovat výskyt hemoragické vyrážky v palatálních obloucích, měkké a tvrdé patro. Pokud se objeví herpes forma indikovaného onemocnění, zánět dásní silně krvácí.

Herpes hrdlo u dospělých léčených

Apthous bolest v krku ve starší generaci je úspěšně léčena podobnými konzervativními metodami, ale riziko komplikací je mnohem vyšší. Záleží na skutečném zdraví a imunitě organismu. Účinná léčba herpesu v krku u dospělých zahrnuje identifikaci patogenních faktorů, které by mohly způsobit relaps. Poté, co musí být léčebně účinně odstraněny. Lékaři zajišťují přítomnost následujících farmakologických skupin pro angiogenitidu herpes:

 1. Lokální antiseptika: Ingalipt, Chlorophyllipt.
 2. Antivirová činidla: Viferon, Interferon.
 3. Antihistaminika: Claritin, Supradin.
 4. Antipyretikum: ibuprofen.
 5. Imunostimulancia: Immunal, Polyoxidonium.

Antibiotika pro herpes bolest v krku

Aby nedošlo k šíření patogenní infekce u komplikovaných klinických snímků bolesti v krku herpesové formy, doporučuje se užívat antibiotika a čtvrtou generaci. To je dobrá příležitost k produktivnímu vyhlazení patogenní flóry, urychlení procesu hojení. Antibiotika pro herpes v bolestech hrdla by měla být předepsána ve spojení s probiotiky (Linex), aby se odstranilo podráždění sliznice. Na druhou stranu se tyto léky s antibakteriálním účinkem osvědčily:

 • Amoxiclav;
 • Augmentin;
 • Flemoxin Solutab;
 • Unidox Solutab;
 • Amoxicilin.

Video: Herpes hrdlo - příznaky a léčba u dětí

Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Kategorie: