Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Tento vedlejší produkt má vysoký obsah tuku, ale také obsahuje velké množství stopových prvků, vitamínů, které jsou v přirozené formě. Po vaření bude vepřová paštika obsahovat biologicky důležité složky, které se hojí, vyživují lidské tělo, které lze snadno strávit a dlouhodobě skladovat.

Jak udělat paštiku z vepřové játra

Chcete-li vytvořit vynikající svačinu, stačí si koupit čerstvý vedlejší produkt. Játra by měla být červenohnědá, bez krevních sraženin, skvrny, hladký povrch. Věnujte pozornost tomu, že nejsou žádná místa pokrytá žlučí, méně žlučovodů. Aby se připravila paštika z vepřové játry, nejprve se dobře promyje, zbaví se filmu (filmu).

Vepřová játra paštika může hořce. Aby se tomu zabránilo, je nutné maso namočit ve studené vodě, několikrát vyměnit kapalinu. Před vařením se doporučuje blanšíst vedlejší produkt. K tomu, řezané játra na velké kousky, ponořte do osolené vody, vařit po dobu 5 minut. Poté maso přeložte do cedníku, opláchněte studenou vodou. Poté budou játra šťavnatá, měkká a ne hořká.

Vepřová játra paštika v pomalém hrnci

Vaření tohoto chutného sendvičového občerstvení lze provést několika způsoby. Jednou z možností je pomalý vařič, vynikající a velmi pohodlné zařízení, které ocení všechny hostesky. Pomáhá připravit velké množství různých jídel doma bez velkého úsilí. Vepřová játra paštika v multivariační pomáhá dosáhnout požadovaného stavu vedlejšího produktu, po kterém můžete snadno pomocí sekání. Není třeba kouřit v kuchyni s pánevem nebo troubu ohřívat, vše funguje rychle a jednoduše.

Pečená vepřová paštika paštika

Zpravidla je předkrm přiveden do požadovaného stavu poté, co byl pečený nebo dušený, ale v tomto provedení se vše provádí jinak. Vepřová játrová paštika pečená v troubě by měla být rozdrcena na jednotný stav a teprve potom pečená, rozprostřená do forem. Na rozdíl od klasického vaření s touto volbou může být svačina podávaná okamžitě horká, není třeba čekat, až vychladne. Část léčby může být konzumována okamžitě a druhá může být odeslána do chladničky pro skladování.

Vepřová játra paštika ve sklenicích

Mnohé ženy v domácnosti jsou na zimu s rajčaty, okurkami, ale takové solení nikoho nepřekvapí. Můžete vařit vepřové játra paštika ve sklenicích doma. Jako další složky zpravidla berou houby, cibuli a čerstvou zeleninu, koření, bylinky. Před uzavřením musí být banky sterilizovány v mikrovlnné troubě nebo troubě. Z nádobí stále potřebujete víčka, velký uzavírací kontejner, mixér nebo mlýn na maso a struhadlo. V budoucnu jen následujte jeden z receptů, které budou uvedeny níže.

Domácí vepřová játra paštika paštika - recept

Na pultech obchodů najdete tuto hotovou léčbu za rozumnou cenu. Nicméně, většina žen v domácnosti chce vědět, jak udělat vepřové játra paštika doma. Častěji se náklady na vlastní vaření výrazně snižují, než je přeplatek za balení v supermarketu. Tam je klasický recept na játra vepřové játra paštika, ale tam jsou možnosti s přidáním dalších koření, zeleniny, aby požadovanou chuť. Můžete nezávisle nastavit množství přísad, na základě osobních preferencí, hlavní věc je udržet proporce.

Vepřová paštika doma

Doba přípravy: 1-1, 5 hodiny.
Dávky na kontejner: 15.
Kalorií: 145 kcal / 100 g.
Účel: svačina.
Kuchyně: Evropská.
Obtížnost přípravy: střední.

Domácí vepřová paštika může být vařena v pomalém sporáku nebo v troubě, ale v každém případě je algoritmus akcí podobný. Ujistěte se, že si koupíte dobrý kus jater, protože zkažené maso výrazně ovlivní chuť. Níže je recept na vepřové játrové paštiky, který zahrnuje také sádlo a čerstvou zeleninu. Budete potřebovat větší pánev, abyste uhasili všechny ingredience.

Složky:

 • cibule -2 ks;
 • sůl;
 • mrkev - 300 g;
 • vepřová játra - 1 kg;
 • černý pepř;
 • máslo - 200 g;
 • čerstvý tuk - 300 g

Metoda přípravy:

 1. Rozdělte tuk na velké kousky, položte na vyhřívanou pánev.
 2. Oloupejte, umyjte mrkev, nakrájejte na tenké talíře a poté slámu nasekejte. Přidejte k pánvi (už by měl být tuk pro smažení ze sádla), přikryjte víčkem.
 3. Cibuli nakrájejte tak, aby vám to nejlépe vyhovovalo, v kostkách nebo polokroužcích. Přidejte do mrkve, promíchejte a znovu zakryjte.
 4. Praní jater, řez žil, film. Vedlejší produkt můžete předem namočit v mléce / vodě. Játra se rozdělí na střední kousky, přidají se ke zbytku ingrediencí, přikryjí se víčkem, svaří 5 minut.
 5. Všechny složky jemně promíchejte, nechte vařit dalších 30 minut. 10 minut před připravením přidejte sůl a pepř podle chuti. Zkontrolujte připravenost pokrmu může být na nepřítomnost jejich, když řez největší kus jater.
 6. Pomocí mlýnku na maso otočte hotovou hmotu dvakrát, abyste vytvořili homogenní, jemnou svačinu.
 7. Je lepší přidat máslo na teplou hmotu, pak ho můžete jednoduše rozřezat na kousky a roztavit. Pokud se paštika zchladí, je třeba nejprve rozpustit máslo.
 8. Hmotu důkladně promíchejte, ochlaďte ji převedením do jiné nádoby.

Vepřová játra paštika doma

Doba vaření: 2-2, 5 hodiny.
Porce na nádobu: 20-25.
Kalorií: 160 kcal / 100 g.
Účel: svačina.
Kuchyně: Evropská.
Obtížnost přípravy: střední.

Vepřové maso vepřové játra doma chutná, bez hořkosti, pouze pokud si vyberete dobrou játra. Podívejte se na čerstvější, červenohnědé maso bez skvrn, takže je zde minimum živých nebo žlučovodů. Můžete jíst tuto svačinu ihned po vaření, nebo zachovat na zimu v plechovkách (pokud si to přejete). Níže je krok za krokem recept na vytvoření tohoto pokrmu.

Složky:

 • sádlo - 1 kg;
 • česnek - 10 hřebíček;
 • játra - 1 kg;
 • černé pepře;
 • cibule - 0, 5 kg;
 • srdce - 1 kg;
 • mrkev - 0, 5 kg;
 • bobkový list;
 • nové koření.

Metoda přípravy:

 1. Veškeré maso nakrájíme na velké kousky, dáme do hrnce, zakryjeme vodou a zapálíme. Když se kapalina vaří, vypusťte ji, opláchněte droby tekoucí vodou, vraťte ji zpět do pánve, znovu vařte a snižte teplotu na takovou úroveň, aby obsah mírně vařil, vložte sůl. Přidejte koření 20 minut před koncem vaření.
 2. V oddělené nádobě přeložte hrubě nasekané sádlo, přikryjte ho vodou a vložte do ohně a po vaření ho snižte. Obě pánve mají 2 hodiny.
 3. Nejdříve velký střih, pak procházejte mrkví, cibulkou a česnekem.
 4. Připravené sádlo, droby flip cedník, nechte vypustit veškerou kapalinu. Poté se rozemele a smíchá se zbytkem složek. Pokud konzistence nevypadá zcela homogenně, znovu projděte hmotou.
 5. Dejte ingredience do hrnce, dejte na oheň, držte cibuli až do konce. Pokud to potřebujete, můžete dosolit.
 6. Dále můžete svačinu rozložit na sterilizované nádoby nebo sloužit.

Lahodné vepřové játra paštika - tajemství vaření

Klasický způsob výroby paštiky z vepřové játry je poměrně jednoduchý, ale trvá několik hodin přípravy a přípravy. Pokud budete udržovat proporce správně, pak by neměly být žádné problémy. Nezapomeňte, že jídlo bude mnohem chutnější, pokud budete mít čerstvý vedlejší produkt bez skvrn, s hladkým povrchem. Zde je několik dalších tipů, jak udělat vynikající domácí vepřovou játrovou paštiku:

 1. Pokud výsledná hmota vypadá příliš tenká, dejte pár lžíce mouky.
 2. Pokud budete vařit svačinu v pomalém vařiči, pak to bude zase více pevné. Toto občerstvení není rozmazané na chlebu a nakrájíme na plátky.
 3. Pro změnu, před pečením, můžete dát tvrdý sýr na jídlo.

Video: Jak připravit paštiku z vepřové játry

Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Kategorie: