Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Kašel u dítěte může být vyvolán z mnoha důvodů. Rodiče jsou vždy velmi znepokojeni tímto projevem nachlazení, protože jsou připraveni vyzkoušet si jakýkoliv sirup proti kašli pro děti, aby pomohli drobky. Chcete-li najít nejlepší a nejužitečnější nástroj pro použití, měli byste se pokusit zjistit, které onemocnění způsobilo příznak. Musíte se dozvědět o nejpopulárnějších a nejúčinnějších moderních drogách.

Vlastnosti léčby kašle u dětí

Příznakem stažení sputa je přirozená reakce těla na vnější podněty. Je zcela normální, že každý člověk periodicky kašle. Neměli byste paniku, pokud příznak u dítěte do dvou let nezpůsobí úzkost, neinterferuje se spánkem, není doprovázen horečkou, nebo rýma. Pokud však nedává dítěti dobrý spánek nebo jídlo, je alergická reakce nebo zbytková zima, je naléhavé přijmout opatření.

Suchý kašel

Příčiny tohoto příznaku jsou různé:

 • zima, virus, infekce;
 • hypothermie;
 • černý kašel
 • reflux (často pozorovaný u dětí do jednoho roku);
 • podráždění sliznic vnějšími faktory.

Léčit suchý kašel u dítěte je obtížnější než u dospělých: dítě se pohybuje méně a leží více v poloze na zádech, v důsledku čehož dochází ke stagnaci sputa. Léčbu nemocí u kojenců do jednoho roku smí léčit pouze přípravky předepsané odborníkem a vypočítává dávku, nikoli matku. Doporučuje se používat vykašlávání drog, protože až dva roky, děti nemohou vyhnat hlen, takže se ujistěte, že je koupit prostředky, které odchází sputum. Musíte také zajistit, aby dítě během léčby pilo dostatek tekutiny.

Mokrý

Mokré kašlání u dětí je snadnější k léčbě. Děti od tří let odvážně dávají sirup proti kašli levně a účinně s bezpečným složením. Kojenci budou vhodnější bylinky, například matka a nevlastní matka, ale pouze po konzultaci s pediatrem. Pomáhají také kašlové přípravky s bylinnými prvky v kompozici. Během léčby se musíte ujistit, že dítě hodně pije. Mukolytická činidla, například Omnitus, Stoptussin, Travisil, Fluimutsil, nelze kategoricky použít.

Klasifikace léků proti kašli

Podle jejich vlastností jsou všechna antitusická činidla obvykle rozdělena do tří skupin:

 • vykašlávání;
 • mukolytický;
 • kombinované a centrální akce.

Expektoranty

Pokud je dítě nemocné, naléhavě potřebuje koupit lék na suchý kašel, například "Erespal", "Abeceda", "Gelisal". Tyto léky ředí hlen a transformují neproduktivní příznak, ze kterého děti trpí a špatně spí. Po požití se sputum stává méně tlustým a viskózním, pohybuje se snadněji. Expektorant může být reflexní účinek, který dráždí sliznice nebo resorpční. Po požití resorpčního léku se uvolňuje hlenový lék.

Mukolytika

Suspenze této skupiny, například Mukaltin, Linkas, Bronhikum, Ambrobene, ředí husté a lepkavé sputum, které je obtížné oddělit. Takové léky se nedoporučují pro novorozence a děti do dvou let. Mukolytika, jako je kořenový sirup lékořice, jednoduše ředí hlen, ale nepřispívá ke zvýšení jeho objemu, což nelze říci o vykašlávacích lécích. Měly by být používány pro onemocnění dolních částí dýchacích cest. Nikdy je nekombinujte s antitusiky.

Antitusické léky kombinované a centrální

Takový lék proti kašli pro děti by měl být používán velmi opatrně, protože mohou být zahrnuty škodlivé složky. Tyto léky jsou často dostupné s kodeinem, například kapkami sirupu nebo synecodu. Přítomnost nebezpečné složky se odráží v názvu a léky působí na ty segmenty mozku, které způsobují reflex. Prostředky této skupiny nejen blokují útoky, ale také anestezii, klid. Zpravidla se používají pro děti, které kašel tak těžké, že nemohou spát v noci, trpí těžkými útoky.

Seznam nejúčinnějších sirupů proti kašli pro děti

Farmaceutické společnosti nabízejí dětem širokou škálu sirupů proti kašli. Nejoblíbenější jsou slyšet všichni, ale stojí za to zjistit potřebné informace podrobněji, protože to pomůže maminky a tatínky najít nejlepší sirup proti kašli pro děti, pokud se dostanou nemocné. Je důležité vždy myslet na to, že užívání léků je nezbytné, jasně dodržovat doporučení ošetřujícího lékaře a pečlivě měřit dávku. Sirupy a kapky proti kašli by se neměly stát druhem léku, vše, co potřebujete s mírou.

Lasolvan

 1. Složení: 15 nebo 30 mg hydrochloridu ambroxolu ve složení 5 ml.
 2. Indikace: "Lasolvan sirup pro děti" je vhodný pro starší děti a kojence, kteří mají viskózní sputum. Používá se u onemocnění horních cest dýchacích při akutních nebo chronických projevech: bronchitida, pneumonie, astma, při kterých se hlen nepohybuje dobře. "Lasolvan" zvyšuje sekreci a ředí sputum, usnadňuje proces jeho separace.
 3. Aplikace: děti od narození do dvou let předepsané 3 ml léku dvakrát denně, od dvou do šesti let, dávka je stejná, pouze třikrát denně. Starší děti by měly užívat 5 ml léku dvakrát nebo třikrát. Pokud 5 ml představuje 30 mg hydrochloridu ambroxolu, dávka by měla být snížena na polovinu.
 4. Cena: od 195 rublů.

Fluditec

 1. Složky: v přípravku pro děti na 1 ml 20 mg karbocysteinu.
 2. Indikace: "Flyudekit děti" vzít děti starší než dva roky s akutními chorobami plic nebo průdušek, kašel se sputem. Doporučená schůzka pro onemocnění nosohltanu, středního ucha.
 3. Použití: Děti do 5 let se doporučuje užívat 5 ml přípravku dvakrát denně. Starší děti by měly užívat stejné množství třikrát denně.
 4. Cena: od 280 rublů.

Herbion

 1. Složení: hlavní účinnou látkou v suchém sirupu proti kašli je kopinatý extrakt z kopinatých stromů. Ve složení léku z extraktu kořene mokro-primrose.
 2. Indikace: zvolit lék na základě příznaků dítěte. Prostředky s jitrocelem mají příznivý vliv na hrdlo, nedovolují dráždivým látkám vyvolat útoky. Vitamín C v kompozici má posilující účinek na tělo. "Gerbion" s prvosenkou ředí a odstraňuje hlen.
 3. Aplikace: bylina pro mokrý kašel se aplikuje třikrát lžičku. Droga z neproduktivní aplikovala třikrát dvě lžíce. Oba by měly být důkladně omyty.
 4. Cena: s jitrocelem - od 240 rublů, s prvosenka - od 230 rublů.

Alteyka

 1. Složení: hlavními účinnými látkami v kompozici jsou bylinné extrakty.
 2. Indikace: "Alteyka" se doporučuje k léčbě dětí s neproduktivním kašlem. Lék je vykašlávání, pomáhá zmírňovat otoky a záněty, a také snižuje množství žaludeční šťávy vyrobené tak, že horní dýchací cesty nejsou podrážděné jím.
 3. Použití: "Alteyka" doporučeno pro kojence dvakrát ve 2, 5 ml. Kojenci do dvou let potřebují stejné množství, ale třikrát denně. Předškoláci používají 5 ml léku 4 krát, a starší kluci si 2 malé lžíce 4-5 krát od rána do večera.
 4. Cena: od 135 rublů.

Jitrocel Syrup

 1. Složení: jako součást produktu výhradně rostlinné složky, z nichž hlavní je extrakt psyllium.
 2. Indikace: prostředky označované jako kategorie mukolytik. Sirup pro kašel pro děti, stejně jako jiné mukolytické léky, zmírňuje křeče a záněty, zabíjí bakterie. Pomáhá průduškám zbaveným hlenu. Lék je vhodný pro použití při onemocněních dýchacích cest, alergiích.
 3. Použití: od roku do 6 let - 3 ml čtyřikrát denně. Starší dětem se doporučuje, aby pili 5 ml tolikrát, kolikrát.
 4. Cena: od 170 rublů.

Prospan

 1. Složení: Hlavní složkou ve složení bylinného přípravku je extrakt z listů břečťanu. V 5 ml prostředku 35 mg extraktu.
 2. Indikace: Prospan se doporučuje pro děti s neproduktivním kašlem. Má uklidňující účinek, uvolňuje dítě před útoky a přispívá k odstranění sekretů.
 3. Použití: děti od 1 do 3 let - 2 ml 2x. Děti do pěti let ji používají ve stejné výši třikrát. Děti starší pěti let se doporučuje užívat 5 ml léčiva třikrát.
 4. Cena: od 420 rublů.

Dr. IOM

 1. Složení: přípravek obsahuje extrakty z celé sady bylin.
 2. Indikace: lék se doporučuje pro děti s respiračními chorobami s paroxyzmálním kašlem a sputem, které se neodchyluje. Za pouhé dva dny přijetí se stav dítěte výrazně zlepší.
 3. Aplikace: sirup se podává ve věku 3 až 5 let, 2 ml třikrát a starší se doporučuje zdvojnásobit dávku.
 4. Cena: od 148 rublů.

Ambroxol

 1. Složení: hlavní látkou ve složení léčiva je ambroxol hydrochlorid. V nástroji pro děti 5 ml tvoří 15 mg hlavní složky.
 2. Indikace: mukolytický lék s výrazným vykašlávacím účinkem. Doporučené použití pro odstranění onemocnění horních cest dýchacích: bronchitida, tracheitida, nachlazení, pneumonie, angína.
 3. Aplikace: od narození do dvou let, 2x denně, potřebujete 2, 5 ml. Až sedm let musíte pít lék ve stejném množství třikrát a starší 5 ml.
 4. Cena: od 20 rublů.

Granule ATsTs pro vaření sirupu

 1. Složení: tablety s acetylcysteinem v sáčcích, které se ředí převařenou vodou. V 5 ml prostředku bude 100 mg účinné látky.
 2. Indikace: výsledný sirup se používá k léčbě zánětu dýchacích cest, kde dochází k suchému kašli s obtížným oddělením hlenu, otitis media, akutní a chronické sinusitidy. Převádí jej na mokré, má vykašlávací účinek.
 3. Použití: děti nemohou používat granule. Děti od 2 let by měly být ředěny v pytli třikrát denně.
 4. Cena: od 120 rublů. pro 20 sáčků.

Joset

 1. Složení: v pěti mililitrech přípravku obsahuje 1 mg salbutamolu a 2 mg bromhexinu.
 2. Indikace: Lék je kombinován. Salbutamol v prostředku má bronchodilatační účinek, zabraňuje křečím. Bromhexin má expektorační a antitusické vlastnosti, což činí hlen méně viskózní. Lék se používá k zastavení neproduktivního kašle při onemocněních dýchacích cest.
 3. Použití: až šest let - 5 ml třikrát denně. Starší kluci používají 10 ml.
 4. Cena: od 170 rublů.

Evkabal

 1. Složení: 100 g "Evkabal" obsahuje 3 g extraktu jitrocelu v tekuté formě, 15 g extraktu tymiánu.
 2. Indikace: Lék se používá v komplexní léčbě zánětu dýchacích cest, v přítomnosti sputa obtížně oddělitelné. Doporučené použití pro rýmu, faryngitidu, laryngitidu, tracheitidu, bronchitidu.
 3. Použití: děti do 6 měsíců dávají 5 ml denně. Děti mladší než jeden rok se doporučují dvakrát denně. U starších dětí se dávka zdvojnásobí a aplikuje dvakrát.
 4. Cena: od 200 rub.

Gedelix

 1. Složení: Hlavní složkou kompozice je extrakt z listů břečťanu.
 2. Indikace: Homeopatický lék „Gadelix“ je předepisován pro onemocnění dýchacích orgánů infekčního zánětlivého typu s přítomností hlenu, který je obtížné stáhnout: bronchitida, tracheorbronchitida. Tenké sputum podporuje jeho rychlé odstranění.
 3. Použití: děti do jednoho roku dostávají 2, 5 ml denně po jídle. Až pět let platí totéž třikrát denně a starší čtyři.
 4. Cena: od 350 str.

Ascoril

 1. Složení: kombinovaný lék se salbutamolem, bromhexinem a guaifenesinem v kompozici.
 2. Indikace: Nemoci dýchacích orgánů se separací hlenu - nachlazení, bronchitida, pneumonie, akutní a dlouhodobá tracheobronchitida. Účinný sirup proti kašli pro děti as exacerbací astmatu, alergií. Ascoril se užívá pro černý kašel s křečovitými záchvaty. To je také předepsán pro tuberkulózu. Ascoril je předepisován kojencům s cystickou fibrózou, vrozenou vadou.
 3. Aplikace: třikrát denně dávejte předškolním dětem 5 ml. Starší děti se zdvojnásobily.
 4. Cena: od 230 rublů.

Video: jak si vybrat lék proti kašli - Dr. Komarovsky

Podívejte se na video, ve kterém známý expert Evgeny Komarovsky radí, jak si vybrat sirup proti kašli pro děti. V půlhodinovém programu lékař spolu se svými rodiči chápe příčiny kašle pro kojence, jejich typy a pravidla léčby. Po sledování videa máte jistotu, že si budete jisti, které sirupy pro kašel pro děti stojí za to koupit v lékárnách a bezpečně použít pro mladé pacienty. Podívejte se na video s názorem renomovaného pediatrického lékaře o nemoci a její léčbě.

Zpětná vazba na výsledky po aplikaci

Veronica, 28 let

Jakmile se zchladí, moje dítě začne chytat chlad a kašel. Nejlepší mu pomáhá sirup "Alteyka". Věřím tomuto léku, protože je zeleninový a chutný. Začal jsem ji kupovat poté, co jsem našel fotku v časopise pro maminky. Nástroj je levný a jsem naprosto klidný, protože jeho komponenty nepoškozují mého syna.

Tatyana, 34 let

Dcera je často trápena paroxyzmálním kašlem. Dáváme jí levný a časem prověřený sirup Ambroxol, doporučený lékařem. Dříve pili "Flavamed". Droga jí pomáhá dobře, záchvaty uklidňují večer prvního dne léčby. Dávám své dceři třikrát půl lžíce, jak je uvedeno v návodu, takže máme dost lahví na dlouhou dobu. Také jsem svému příteli poradil, aby s nimi zacházel s dětmi.

Elena, 40 let

Mým dětem vždy pomáhají kašlat Eucabalus. Dávám to při léčbě nachlazení, bronchitidy. Současně používáme jiné prostředky léčby. Už dlouho bylo slyšet, že jitrocel a tymián jsou velmi účinné pro nachlazení. Velmi spokojen s efektem recepce "Evkabal". Stav dětí se téměř okamžitě zlepšuje, kašel se stává vlhkým.

Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Kategorie: