Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Mikroby a viry se nacházejí všude: jejich klastry jsou v metru, v kancelářích, ve vzdělávacích institucích a dokonce i doma. Nejmenší pokles imunity vede k proniknutí patogenu do těla a dalšímu rozvoji onemocnění, takže každý by měl vědět, jak léčit zimu horečkou doma a jak v takové situaci správně užívat léky a lidové léky.

Co je zima

Když se podchlazení hypotermie snadno proniknou do lidského těla. Tento stav navíc umožňuje aktivaci spících bakterií. Nachlazení v každodenním životě se často nazývá virové infekce, vyvolané podchlazením těla. Jejich seznam zahrnuje ARVI, akutní respirační infekce, chřipku, nazofaryngitidu, herpes simplex. Před zahájením léčby je nutné určit typ respirační infekce.

Jak léčit nachlazení

Léčbu je třeba zahájit, když byly objeveny první známky onemocnění. Jednou z podmínek pro rychlé zotavení je dodržování lůžkového odpočinku. Pokud mluvíme o tom, jak léčit nachlazení, pak se musíte poradit s lékařem. Antibiotika jsou předepsána, pokud má pacient bakteriální komplikace a velmi vysokou teplotu. V ostatních případech budou neúčinné. Proti nachlazení můžete bojovat následujícími způsoby:

 • užívání antipyretik;
 • inhalace;
 • bylinné dekorace;
 • pít velké množství vody;
 • recepty tradiční medicíny.

Existuje mnoho účinných způsobů léčby nachlazení, ale léčbu by měl předepsat specialista. Někteří pacienti se snaží najít dobré léky sami, ale nakonec se nemohou zbavit příznaků nemoci. V takových případech je lepší dělat s horkým nápojem, teplotní pilulky a brát vitamíny. Pomáhají vyrovnat se se snížením imunity, což eliminuje některé symptomy nemoci.

První pomoc

Když je nos naplněn, objeví se kašel a hrdlo bolí, lékaři doporučují kontaktovat vaši kliniku. Pokud to nelze provést v určitém čase, musí pacient poskytnout první pomoc sám. Prvním krokem bude měření tělesné teploty: pokud je vyšší než 37, 5 stupňů, je zakázáno stoupat nohy a provádět další termální procedury a zahřívání mastí, tření, inhalace způsobí více škody než užitku. Když je horečka nezbytná:

 • dodržovat lůžko;
 • na kartáč, čelo, lýtko připravte obklad octu;
 • pít odvar z malin s medem.

Ihned si vezměte léky, aby se snížila teplota, to je nemožné. Tato reakce těla na pronikání infekčních agens je normální, protože bojuje proti útočníkům. Pokud teplota nad 38 stupňů trvá déle než 24 hodin, je nutné se poradit s lékařem, aby nedošlo k vážným komplikacím. V situacích, kdy to nelze provést, se doporučuje používat antipyretika.

Léky

Když vyvstane otázka, jak léčit nachlazení, lékaři si musí vybrat ze dvou skupin drog: symptomatické a ovlivňující viry s imunitou. První skupina zahrnuje Paracetamol, Analgin a další léky, které zmírňují horečku a bolesti v kloubech. Symptomatické léky zahrnují antihistaminika navržená tak, aby zmírnily otoky ze sliznic (feniramin, promethazin). Jsou předepsány pro bolest v krku a těžké přetížení. Seznam antivirotik zahrnuje:

 • Interferony. Pro zabránění reprodukce viru uvnitř buněk je nutné urychlit zotavení během chřipky a ARVI.
 • Interferonové induktory. Mají podobný účinek s interferony.
 • Inhibitory neuraminidázy. Inhibujte virus, což způsobí, že zemře uvnitř infikovaných buněk.
 • Bylinné přípravky. Mají inhibiční účinek na infekční agens a pomáhají zvyšovat imunitu.

Pokud má pacient těžký rým, pak jsou předepsány vazokonstrikční prostředky. Patří mezi ně fenylefrin, vyrobený ve formě prášku a kapek, Galazolin, Sanorin. Těhotenství a kojení jsou takové podmínky, kdy jsou antivirotika a další léky užívány s velkou opatrností. S mírnou indispozicí předepsané bylinné infuze. Suchý kašel s bronchitidou u dospělých a dětí začíná být léčen sirupem ze sirupu, šalvěje nebo prvosenky (Herbion, Bronhikum, Insty).

Zvláštní důraz je kladen na prevenci chřipky a dalších nemocí lékařů. Když přijde chladné období, lidem se doporučuje užívat vitamíny, vyhnout se podchlazení.

Antibiotika

U zánětů a závažných infekcí se dobře osvědčily syntetické a polosyntetické léky, které potlačují růst buněk. Když lékaři zmiňují jakýkoliv rychlý lék na nachlazení, mnozí pacienti si mylně myslí, že odborníci mluví o tom, že je začnou léčit antibiotiky. To neodpovídá realitě vůbec. Antibiotika nemohou zmírnit příznaky virových onemocnění. Lékaři je předepisují při závažném zánětu. Účinná antibiotická léčiva:

 • Ospamox;
 • Amoxiclav;
 • Zinnat;
 • Suprax;
 • Augmentin.

Tento způsob léčby pomůže, pokud má pacient silnou bolest při kašli, je pozorován zánět sliznice hrdla. Je povoleno užívat antibiotika doma, ale lékař musí na takovou léčbu dohlížet. Trvání takové terapie je 5-7 dnů. Pokud je zima silná a nejsou žádné znatelné změny, pak byste měli přestat užívat léky a znovu je prozkoumat.

Inhalace

Pokud jde o léčbu rýmy, která je doprovázena kašlem, pak lékaři říkají inhalaci léků v plynném nebo plynném stavu. Inhalace doma se často provádí na základě odvarů z heřmánku nebo mořské soli. Postup by neměl způsobit bolesti hlavy. Pokud pacient snáší manipulaci tvrdě, doporučuje se zastavit. Lze použít k inhalaci:

 • 10-20 kapek eukalyptu, jalovce nebo gáforového oleje na litr kapaliny;
 • směs cibulové šťávy a česneku;
 • vařené brambory s kůží.

Lidové léky

Málokdo má po ruce antipyretická a vazokonstrikční léčiva, když se objeví první příznaky chřipky nebo ARVI. V takových situacích se doporučuje léčba nachlazení lidovými prostředky doma. Nejjednodušší způsob, jak vzít horký čaj: můžete přidat med nebo lžíci suché trávy, a teplota nápoje by neměla být nad 40-45 stupňů. Užitečné je dodržování lůžkového odpočinku.

Byliny pro SARS

Při léčení nachlazení pomocí infuze léčivých rostlin se musí dodržovat dávkování. Důsledky porušení proporcí mohou být stejné jako v případě otravy drogami. Vzhled vyrážky po přijetí odvar na základě suché bylinky ukazuje alergie. V takových případech je lepší upustit od léčby rostlin. S chladnou nápovědou z následujících bylin:

 • heřmánek;
 • kořen lékořice;
 • řebříček;
 • aloe;
 • Ľubovník bodkovaný;
 • lopuch;
 • meduňky;
 • eukalyptu

Odpočinek

Přibližně 75% občanů země s nachlazeními raději chodí pracovat společně, aby si mohli odpočinout v posteli doma a věří, že nemoc by měla odejít sama. Ale vzhledem k další zátěži na těle, onemocnění začíná postupovat, což způsobuje komplikace, jako je intenzivní horečka, rýma a kašel. Je možné se těmto účinkům vyhnout, pokud pozorujete odpočinek na lůžku. To neznamená, že by pacient měl být neustále v posteli. Musí být dodržena následující pravidla:

 1. Teplota v místnosti by měla být 17-20 stupňů a vlhkost nesmí být nižší než 45%.
 2. Každé 3 - 4 hodiny musíte vstávat a procházet se po místnosti, abyste zlepšili průtok krve tělem.
 3. Maximální množství vitamínu C spotřebovaného denně by nemělo překročit 0, 5 mg. Může být nahrazena citronovou šťávou nebo pomerančem.
 4. V případě, že teplota nepřesáhne 38 stupňů, nepoužívejte antipyretické tablety.

Pití

Pacienti s nachlazení mohou být léčeni nejen tabletkami, ale také teplým mlékem. Příliš horké nápoje je třeba se vyhnout, pokud má osoba horečku, protože vytvoří další zátěž pro tělo. Je dovoleno pít teplé dekorace z heřmánku, meduňky nebo rybízu. Mohou přidat lžičku cukru. Ale v každém případě budete muset nalít vařící vodu přes suché bylinky, a pak počkat 20-30 minut, dokud se roztok ochladí. Pokud pacient nemá rád čaj a mléko, pak mu můžete dát více vody. Stejně jako ostatní nápoje přispívá k eliminaci toxinů.

Léčba nalačno

Tato metoda je vhodná pro fyzicky vyspělé lidi. Pokud se obyčejný člověk rozhodne, že bude léčen nalačno, nemoc bude postupovat rychleji. Odmítnutí jídla je nutné, když se objeví první příznaky nachlazení. Suchý půst trvá maximálně 3 dny a pak se do stravy zavádí voda. Po 3 až 4 dnech je možné jíst zeleninové jídlo. Před hladováním se poraďte se svým lékařem.

Jak zabránit nástupu nachlazení

Při prvních příznacích nemoci je nutné pít více tekutin a dobře zahřát tělo. Povoleno vzít horké koupele. Vysoká účinnost při léčbě nachlazení se projevuje inhalacemi esenciálních olejů. Je nutné přezkoumat dietu. Potřebujeme přidat více čerstvého ovoce a zeleniny do menu. Jídlo by mělo být lehké, protože z jejího těla dostane energii k boji s nemocí.

Studená léčba bez horečky

Když si člověk všimne příznaků malátnosti, ale teploměr ukazuje normální teplotu, nechává tento projev nemoci bez pozornosti. V takové situaci je lepší jít k lékaři: on bude schopen diagnostikovat a říct, co si vzít na zimu. Pokud pacient nemá čas navštívit lékaře, ale ví o infekci, měli byste se řídit obecnými doporučeními:

 • dodržovat lůžko;
 • užívat léky, které posilují imunitní systém a zničí viry;
 • pít více tekutin;
 • vyhnout se stresu.

Jak vyléčit chlad na 1 den

Nemnoho pracovníků může vzít seznam nemocných bez snížení platů. Takoví zaneprázdnění lidé se zajímají o to, jak rychle vyléčit za 1 den. Vše záleží na tom, jak rychle byly příznaky zjištěny:

 • Proti kašli a bolesti v krku pomůže opláchnutí slabým roztokem peroxidu vodíku.
 • Zahájení rýmy zabrání sliznici mýdla.
 • V noci si můžete udělat koupel s horkou nohou s hořčicí.

Video

Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Kategorie: