Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Jídlo bez kalorií - vidíte, to zní divně. Jsme zvyklí na získávání energie z potravin, abychom zajistili normální fungování našeho těla. Energie je kalorií, zpracovaná z různých potravin, což znamená, že všechny potraviny se liší v kaloriích. Více nedávno, to stalo se známé, že tam mohou být produkty s minus kalorií. Co je to - další fikce nebo skutečná skutečnost, vědecky ověřená? Mýtus nebo pravda? Zkusme na to přijít.

Co znamená negativní kalorií?

Absolutně žádné kalorické potraviny nejsou, protože je známo, že každá potravina má svou vlastní energetickou hodnotu. Některé potraviny však obsahují méně kalorií, než potřebují pro plné trávení. K parafráze se ukazuje, že lidské tělo vynakládá na zpracování více zásob energie, než od nich dostává. V důsledku toho negativní obsah kalorií je vlastnictvím určitého produktu s tak nízkou energetickou hodnotou, který jednoduše neumožňuje pokrýt náklady těla na jeho trávení a absorpci.

Všechny druhy metod hubnutí jsou velmi populární, jsou založeny na dietě nízkokalorických jídel, ale neměli byste být omezeni pouze na povolený seznam produktů. Pro efektivní hubnutí bez poškození zdraví by dieta měla být výživná a vyvážená, to znamená, že sacharidy musí být doplněny snadno stravitelnými bílkovinami a tuky. To může být libové maso, ryby a jiné mořské plody. S výhodou se napařují. Zeleninové složky menu je lepší použít čerstvé.

Negativní seznam kalorií

Potraviny bez kalorií - výhradně rostlinného původu. Téměř neobsahují proteiny a tuky, množství sacharidů je minimální. Negativní seznam kalorií obsahuje většinu zeleniny a ovoce. To není high-kalorií jídlo - vynikající způsob, jak zhubnout a stimulovat metabolismus, to není mýtus. Pouze zde byste se neměli lichotit sami - nízkokalorické potraviny nejsou schopny odstranit přebytečný tuk, což bude vyžadovat fyzickou námahu. Nízkokalorické potraviny by měly být základem vyvážené stravy. Co si vybrat - viz tabulka.

Zelenina

Ovoce, bobule

Byliny, Koření

Všechny zelené zeleniny,

Mrkev

Řepa,

Lilek,

Rajčata,

Listy salátu

Špenát

Citrus,

Jablka

Hrušky

Ananas

Papaya

Peach

Všechny druhy bobulí

Kopr,

Petržel,

Basil,

Zázvor

Skořice,

Další pikantní

a horké koření

Zelenina

Téměř veškerá zelenina, s výjimkou škrobu, s nízkým obsahem kalorií. Během tepelného ošetření mění své složení, vlastnosti a energetickou hodnotu, ale jakékoliv ovoce a zelenina lze bezpečně zahrnout do vašich oblíbených jídel. Přidá to nejen chuť, ale také pomůže snížit příjem kalorií. Dalším mýtem je skutečnost, že kalorií z mastných a sacharidových jídel se mohou překrývat kvůli potravinám bez kalorií. Chcete-li zhubnout, musíte myslet dopředu na racionální menu. Energetická hodnota nízkokalorické zeleniny je uvedena v následující tabulce.

Jméno

Kcal na 100 gramů

Celer (listy a stonky)

13

Okurky

14

Salát

15

Ředkvička

20

Chřest

21

Špenát

23

Lilek

24

Zucchini

24

Rajčata

24

Salát z rukoly

25

Bulharský pepř

27

Bílé zelí

28

Květák

30

Zelené fazolky

31

Celer (kořeny)

32

Mrkev

33

Brokolice

34

Červená řepa

48

Ovoce

Mnoho druhů ovoce a bobulí má také minimální počet kalorií - bude to vynikající doplněk k jídlům při organizaci nízkokalorických jídel za účelem hubnutí. Nicméně, některé druhy ovoce obsahují mnoho přírodních cukrů, které mohou poněkud zpomalit proces poklesu nadváhy. Která z nich může být zahrnuta ve vaší stravě pro hubnutí - viz tabulka níže. Jedná se o plody s negativní kalorií, aby se zvýšila jejich energetická hodnota.

Jméno

Kcal na 100 gramů

Brusinky

26

Citron

33

Jahody

34

Apple

37

Rybíz

38

Grapefruity

38

Meloun

38

Oranžová

38

Papaya

41

Meruňky

41

Malina

42

Hruška

42

Švestka

43

Peach

43

Angrešt

43

Borůvky

44

Ananas

49

Kiwi

51

Mango

67

Video: produkty s negativní kalorií hubnutí

Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Kategorie: