Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

K odstranění svědění, otoku, zápachu s plísňovými infekcemi na kůži použijte Mikoseptin - návod k použití léku obsahuje informace o jeho působení a indikacích pro použití. Léčivo může být také podáváno jako preventivní opatření k prevenci vývoje plísňových patologií. Přečtěte si návod k použití Mikoseptina.

Masti Mikoseptin - návod k použití

Podle farmakologické klasifikace se mast Mikoseptin vztahuje na léčiva pro externí použití s antifungálním účinkem. Léčí projevy plísňových infekcí (vyrážka, edém) a používá se jako prevence jejich recidivy. Aktivními složkami kompozice jsou kyselina undecylenová a její sůl zinku, které působí na širokou škálu mikroorganismů.

Složení

Mikoseptin se vyrábí ve formě masti pro vnější použití. Jeho detailní složení a popis jsou uvedeny v tabulce:

Popis

Třífázová suspenze emulze typu bílá barva se žlutavým nádechem, olejovitá konzistence charakteristická vůně, viditelná jemná tuková zrna

Koncentrace kyseliny undecylenové na 1 gram mg

50

Koncentrace zinečnaté soli kyseliny undecylenové v mg na 1 g

200

Složení

Pevné a kapalné parafíny, bílá vazelína, voda, kyselina stearová, methylparaben, oleomacrogol (slovapol), bílý vosk, vepřové monoglyceridy (dimodan)

Balení

Hliníkové trubky po 30 g, kartonové krabice s návodem k použití vložené dovnitř

Dlouho jsem nemohl najít účinný lék na nehty houby. Tolley podtsela v bazénu, nebo jinde, ale bylo to hrozné! Zkoušel jsem různé prostředky, nepomohl, rozhodl se jít k lékaři a to je to, co mi bylo doporučeno. Čtěte více …

Farmakodynamika a farmakokinetika

Léčivo Mikoseptin obsahuje kyselinu undecylenovou a její soli, které mají výrazný fungistatický účinek a fungicidní účinek na dermatofyty rodu Trichophyton, Epidermophyton a Microsporum, snižují bariérové funkce buněčné stěny plísně. Aktivní složka zinek má adstringentní účinek, který pomáhá snížit výskyt příznaků podráždění kůže a zajišťuje rychlé hojení kůže a eliminaci vyrážky.

Léčivo má určitý stupeň bakteriostatického účinku proti kmenům gram-pozitivních a gram-negativních mikroorganismů Pseudomonas aeruginosa, Proteus rettgeri, Aeromonas hydrophila, Yersinia enterocolitica. Vzhledem k nízké systémové absorpci léčiva nejsou k dispozici žádné údaje o jeho farmakokinetice, absorpce v krevním oběhu je minimální.

Indikace pro použití

Návod na použití léku Mikoseptin indikoval následující indikace, v jejichž přítomnosti může být použit:

 • léčba, prevence plísňových kožních onemocnění způsobených plísněmi citlivými na masti;
 • povrchové mykózy kůže, kožní onemocnění hladké kůže, nohou, tříselné a interdigitální dermatomykózy;
 • trichophytosis horních a dolních končetin;
 • hojení kožní pleny;
 • smíšené kandidální, bakteriální infekce;
 • mohou být použity k léčbě postižené kůže prstů nehtové houby;
 • prevence plísňových infekcí s nadměrným pocením, projevem podráždění v oblastech mokré plenkové vyrážky (třísla, pod prsními žlázami), pichlavého tepla.

Dávkování a podávání

Masti Mikoseptin je určen pro vnější použití. Nanáší se na čistý a suchý povrch postižené kůže dvakrát denně. Kurz trvá 4-6 týdnů, po vymizení klinických projevů, aby se zabránilo opakování infekce, se doporučuje používat mast jednou denně po dobu jednoho týdne, pak každý druhý den nebo dvakrát týdně po dobu jednoho měsíce. Pokud tuto lhůtu uvedenou v pokynech nesplníte, budete muset být znovu léčeni.

Zvláštní pokyny

Návod na použití masky Mikoseptin uvádí pravidla pro její použití, která jsou uvedena v části zvláštních pokynů:

 • Je zakázáno aplikovat lék na otevřené povrchy rány, poškozenou kůži, periorbitální zónu;
 • Zamezte styku s očima, v případě proniknutí vypláchněte teplou vodou, vyhledejte lékaře;
 • Před nanesením na suchou pokožku, aby na ní nezůstala žádná vlhkost;
 • neexistují údaje o interakci léčiva s jinými léky, možnost kombinace Mikoseptiny s jinými léky stanoví lékař;
 • lék neovlivňuje koncentraci pozornosti a rychlost psychomotorických reakcí, takže může být použit v řízení vozidel a nebezpečných strojů.

Mikoseptin během těhotenství

Použití masti Mikoseptin během těhotenství a během kojení je pro každého pacienta stanoveno ošetřujícím lékařem. Lék má nízkou systémovou absorpci, ale před použitím je nutné vyhodnotit přínos pro matku, riziko pro plod. Podle lékařů nelze během laktace aplikovat mast na oblast mléčných žláz. Kontraindikace pro užívání drogy je věk dítěte do dvou let.

Vedlejší účinky a předávkování

Návod k použití Mikoseptina indikoval možný projev vedlejších účinků ve formě zarudnutí kůže, svědění, svědění, otok, pocit pálení, vzhled kožní vyrážky. Možné jsou vzácné projevy tvorby puchýřů, ekzémů, které procházejí nezávisle a nevyžadují zrušení léčby. Pokud se objeví příznaky přecitlivělosti, ukončete léčbu a vyhledejte lékaře. Případy předávkování masti nejsou popsány. Při náhodném požití, pocit nevolnosti, zvracení. Léčba se skládá z výplachu žaludku, symptomatické léčby.

Kontraindikace

Nepoužívejte lék u dětí do dvou let. Hlavní kontraindikací, při nichž je zakázáno používání masti Mikoseptin, je přecitlivělost na kyselinu undecylenovou, její deriváty, parabeny a další složky přípravku. Je zakázáno aplikovat lék na vlhkou pokožku, vředy, puchýře, vyhýbat se kontaktu s očima, v oblasti kolem nich.

Podmínky prodeje a skladování

Je možné si koupit Mikoseptin na předpis od ošetřujícího lékaře, lék je uchováván mimo dosah dětí, chráněn před slunečním zářením, vlhkostí při teplotě 10-25 stupňů. Doporučuje se pevně přišroubovat trubku, aby se do ní nedostala voda. Doba použitelnosti masti je tři roky.

Analogové Mikoseptina

Přímé (podobné složení a aktivní složky) a nepřímé (stejné farmakologické účinky) analogy Mikoseptinu jsou následující masti, které vydaly ruské a zahraniční farmaceutické továrny:

 • Nitrofungin;
 • Loceryl;
 • Amoderm;
 • Exoderil;
 • Mikolak;
 • Atifan;
 • Lamiderm;
 • Lamicon;
 • Mykosyl;
 • Lamiphen;
 • Terbizil.

Cena Mikoseptina

Mikoseptinovou mast lze zakoupit prostřednictvím internetových lékáren nebo lékáren za cenu, která závisí na typu lékárny, na úrovni obchodní marže. Orientační ceny mastí v lékárnách v Moskvě a Petrohradu jsou uvedeny níže:

Název lékárny

Cena za balení 30 g, v rublech

Pilyuli.ru

391

Baltsko-med

405

Dialog

307

Okno nápovědy

459

Požehnej vám

433

36, 6

349

Zdravzona

343

Recenze

Tatyana, 35 let

Mezi prsty se začalo vlhnout, objevilo se svědění a pálení. Myslel jsem, že je to houba a šel k doktorovi. Potvrdil diagnózu, předepsanou mast Mikoseptin. Použil jsem to podle instrukcí - dvakrát denně jsem mazal kůži a po vymizení příznaků houby jsem pokračoval v dalším měsíci a půl. Šest měsíců uplynulo, nedochází k recidivě, doufám, že k tomu nedojde.

Alexey, 28 let

Vzhledem k nadměrné hmotnosti, plenky vyrážka začala objevovat v záhybech pod mým prsa. Zpočátku jsem na to nepřikládal žádnou pozornost, ale brzy se začaly pěstovat červené skvrny, které svědily a spálily kůži. Bál jsem se, koupil jsem si krém proti plísňovým infekcím, Mikoseptin, začal mazat kůži. O týden později všechno šlo, opustil jsem kurz, ale po 10 dnech to všechno začalo znovu.

Oksana, 31 let

Na nohou jsem našla šupinatou kůži. Stěžoval si, že ho svědí, rozhodl jsem se otřít je smetanou, kterou jsem sám vyléčil. Mikoseptin dobře zvládl léčení, pálení. Později jsem si přečetl v recenzi, že jsem ho musel použít i poté, co symptomy uplynuly, takže jsem to udělal, doufejme, že se infekce nevrátí.

Alexander, 44 let

V tříslech jsem našla červené puchýře. Zpočátku jsem si myslel, že je to pichlavé teplo nebo alergie, a rozhodl jsem se, že to projde sám, ale nevyšlo to. Spoty začaly růst, tak jsem šel k lékaři. Rozhodl se nejprve napsat mast Mikoseptin, ale byl jsem alergický na jednu ze složek kompozice. Lékař naléhavě začal hledat analog Mikoseptinu, který je pro mé tělo bezpečnější.

Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Kategorie: