Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Cesta k blondýnkám je trnitá a nebezpečná. Mnoho dívek, které našly dlouho očekávaný tón, ztmavne ze zklamání: stín je to, ale kvalita vlasů je dost chromá. Vše není ztraceno: pokud již není možné obnovit vlasy do původního stavu, pak mu můžete dát vitalitu, brilanci a poslušnost.

Co je obnovení vlasů po zesvětlení

Vyčištění používá peroxid vodíku různých koncentrací - 3-12% v kombinaci s jinými chemikáliemi. Uvolňují povrchovou vrstvu vlasů, zvyšují váhy. Peroxid proniká a reaguje s přírodními pigmenty, oxiduje a ničí. Takový dopad je agresivní: čím vyšší je koncentrace peroxidu a čím častěji, tím déle je barvení ve světlých barvách, tím více je struktura vlasů narušena. Pokud vám chybí procento okysličovadla, pak mohou být vlasy spáleny od prvního zbarvení.

To se neprojevuje v tom nejlepším způsobu - prameny se stávají matnými, suchými, křehkými, připomínajícími slámu. Předpokládá se, že zesvětlování pomocí barvení jednotlivých pramenů není schopno poškodit vlasy, jako by mělo zcela zbarvené. To je částečně pravda, ale po zvýraznění potřebují stejnou péči, protože musí být zcela zbarveny. Jak obnovit vlasy po zesvětlení? Tak jako dříve, nebudou, a úkol restaurování je omezen na udržení jejich druhu ve stavu blízkém přirozenému.

K tomu jsou kosmetické a salonní procedury, „lepení“ vlasových vousů, které trčí v nepořádku (šampony, balzámy, oplachy nebo rovnání keratinu, laminování, tónování). S nedostatkem času nebo z jiných důvodů, s výjimkou návštěvy salónu krásy, můžete zkusit vyléčit a obnovit vlasy po zesvětlení doma.

Výživa s produkty obsahujícími organické rostlinné oleje chrání prameny vlasů před nepříznivými vnějšími vlivy - zabarvení, žloutnutí, podchlazení nebo vyhoření. Vzniklé po škodlivém efektu zesvětlování jsou dutiny vlasů naplněny výživnými částicemi, které příznivě ovlivňují vzhled.

Není nutné zneužívat výživné masky s oleji, po celé délce - vlasy jsou těžké a poškozené elastické vlákna vnitřní vrstvy budou vytaženy a následně roztrženy. Zvláštní pozornost by měla být věnována péči o silně zraněné tipy: pravidelně se dělit na smyk, vyživovat a hydratovat. Masky pro obnovu vlasů po odlehčení vám s tím pomohou.

Obnovení vlasů po zesvětlení doma

Myslíte si, jak rychle obnovit vlasy po odlehčení, obejít kosmetický salon? K dispozici jsou všechny nástroje používané k využití - stačí se podívat do chladničky. Jejich hlavní výhodou je přirozenost a neškodnost ingrediencí, která umožňuje řešit jeden problém bez vytváření dalších. Milovníci něčeho neobvyklého se mohou podívat do lékárny, například na glycerin nebo vitamin B5.

Jak obnovit spálené vlasy po zesvětlení

Situace se spálenými vlasy je snazší zabránit, než napravit situaci. Nejúčinnějším nástrojem jsou nůžky, ale pokud se omlouváte za to, že jste se podíleli na dekoraci vašeho obrazu, můžete řezat pouze tipy. Aby vaše vlasy měly přirozený, živý vzhled, musíte se o ně starat, předcházet zranění, dalšímu sušení a křehkosti. Toto opatření je dočasné, protože spálené prameny v budoucnu budou muset být ještě sníženy. Jak oživit vlasy po zesvětlení maskami:

  • Želatinový sáček (1 lžička) nalijte malé množství vody po dobu 10-15 minut. Pak se míchá, rozpustí se ve vodní lázni. Zadejte žloutek syrových slepičích vajec, 1 polévková lžíce. Já balzám Naneste, navlhčené vlasy, zabalte do plastu. Zahřát hlavu, zabalenou v ručníku. Nechte 1 hodinu, poté důkladně opláchněte vodou bez šamponu.
  • 1 lžička. henna bezbarvá, syrový vaječný žloutek, 1 polévková lžíce. Já směs rostlinného oleje, rozdělte vlasy. Kryt, zahřát hlavu. Doba expozice je 30-40 minut. Opláchněte šamponem, opláchněte balzámem.

Jak obnovit bělené vlasy přírodními produkty

Vlasy po vyčeření jsou velmi suché. Získáte hydratační účinek při prvním použití masek z jedlých složek. Zde jsou některé recepty:

  • ½ litru třídenního kefíru nebo mírně zahřátého jogurtu. Hmotu rozprostřete po celé délce, včetně kořenů. Nasaďte si na hlavu čepičku z celofánu, zabalte s ručníkem. Masku uchovávejte po dobu 40 minut, poté opláchněte hlavu velkým množstvím teplé vody. Mokré vlasy s ručníkem, přirozeně suché.
  • Pomocí mixéru nakrájejte mango nebo avokádo. Nalijte limetkovou šťávu a olivový olej. Namočte na vlasy půl hodiny, umyjte si vlasy šamponem, opláchněte vodou a citronovou šťávou.
  • Smíchejte 1 žloutek, šťouchanou banán a tuhý jogurt. Přidejte 1 lžičku. med a rostlinný olej. Rozetřete na nemyté prameny, držte 30-40 minut. Šampon si umýt vlasy, opláchnout balzámem.

Jak obnovit bělené vlasy s bylinkami

Pokud se provádí vyčiření bez barvení, ale pouze za použití oxidačního činidla, pak se v místě rozpuštěných vlastních pigmentů vytvoří dutiny. Při léčbě léčivých bylin mohou být naplněny zeleninovými barvivy, které často dávají nečekaný stín. Pro bělené vlasy vhodné heřmánek, přidáním zlatého odstínu nebo bezbarvé henny. Jak obnovit vlasy po zesvětlení bylinami: \ t

  • Opláchnutí vlasů odvar z heřmánku po umytí, můžete neutralizovat negativní účinky tvrdé vody z vodovodu, odlehčení a přidání lesk na prameny. Pro přípravu 2 lžíce. Já květiny nalít sklenici vody. Přiveďte roztok do varu, trvejte na hodině. Po opláchnutí nevyplachujte.
  • Pomocí masky bezbarvé henny můžete získat léčivý efekt - obsahuje látky, které zvlhčují vlasy, podporují růst a dodávají lesk. Před použitím vyzkoušejte výrobek na malém prameni - můžete obdržet nežádoucí zelený nebo žlutý odstín. Příprava takové masky: 100 g henny se zředí 300 g horké vody. Pak se na kořeny a vlasy aplikuje teplý kaše, hlava se zahřeje. Masku je třeba vydržet 15-20 minut, prameny opláchněte teplou vodou. Někdy henna je hnětena na kefír, heřmánkový vývar.

Jak obnovit poškozené vlasy pomocí nástrojů lékárny

Lékárny nabízejí hotová léčiva pro regeneraci - olej z lopuchu, ricinový olej, éterické oleje, bylinné extrakty, dokonale zvlhčující glycerin, vitamín B5 nezbytný pro obnovu - D-panthenol. Používejte je samostatně nebo jako součást masek. Ve své čisté formě není rostlinný olej žádoucí používat častěji každé 2 týdny. Esenciální oleje se přidávají do přípravků na péči o několik kapek.

Jak obnovit poškozené vlasy pomocí lékáren:

  • Mix vaječný žloutek, 2 lžíce. Já Ricinový olej, pak nalijte do roztoku na 1 lžičku. citronová šťáva a glycerin, zředěný ve 2 lžičkách. Já vody. Naneste směs po celé délce, včetně kořenů, po 30 minutách, umyjte si vlasy šamponem.
  • K 2 Čl. Já kapalný panthenol přidat trochu zředěné želatiny, aby se zvýšila efekt - 1 polévková lžíce. Já Dimexidum (existují kontraindikace!), 2 kapsle vitaminu A a 2 lžičky. šampon. Zakryjte si hlavu, držte masku po dobu 30 minut, opláchněte.

Video: jak obnovit vlasy po zesvětlení

Recenze

Kristina, 19 let

Chtěl jsem se rychle stát světlou blondýnkou. Dosáhla toho, co chtěla, a pak "kousněte lokty." Její vlasy byly děsivé, obzvláště mokré. Strávíte to rukou a tam zůstane celý úlomek, a tak je pramenem pramenem. Glycerinové masky a opláchnutí heřmánkem hodně pomohly, ale polovina délky ještě musela být odříznuta!

Victoria, 25 let

Uvědomil jsem si, že je třeba moudře odbarvit mysl - 3-6% peroxidu. I když se čas blíží více, nebudete nic spalovat. V zimě jsem byl upřesněn, seděl jsem na mateřské dovolené, aby se zbavili zrzky. Výsledkem jsou měkké blonďaté vlasy, ale matnost byla přítomna. Zachránil se opláchnutím, maskou kefíru.

Bella, 49 let

Moje nativní barva je světlovlasá, takže problém spálených vlasů mě obchází. Jediná šance je rozdělení. Pro mě byl nález výživnou maskou (položenou jen na špičkách) na žloutek, med a ricinový olej. Dělám to před každým praním, pak opláchněte citronovou vodou.

Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Kategorie: