Invaze značně poškozují lidské tělo. Porušují funkce gastrointestinálního traktu, vedou k rozvoji všech druhů infekcí. Pomocí specializovaných léků můžete zabránit rozvoji komplikací. Jedním z nich je Praziquantel - instrukce pro užívání léku vám pomohou zjistit, jak užívat pilulky a jak má terapie pokračovat.

Léčivo Praziquantel

Antelmintická činidla nové generace vykazují vysokou účinnost v boji proti různým formám parazitů. Lék Praziquantel, vstupující do těla, se aktivuje po 1, 5-2 hodinách. Podle instrukcí je dovoleno použít přípravek k boji proti invazi u dětí starších 4 let. Dítě může předepsat pouze lékař. To bude vyžadovat některé testy. Dávka léčiva se vypočítá s ohledem na věk a velikost malého pacienta. Praziquantel je schopen eliminovat následující typy parazitů:

 • vepřové, býčí a trpasličí švestky;
 • kočka, čínský motýl;
 • široká stuha;
 • intestinální schistosome a Japonci.

V lékárně si můžete koupit Praziquantel bez lékařského předpisu. Hlavní účinná látka léčiva se vylučuje po 6-8 hodinách. Tento proces zahrnuje ledviny a střeva, takže tento lék je zřídka předepisován pacientům s gastrointestinálními problémy a genitourinárním systémem. U starších lidí se doba eliminace léku zvyšuje na 12 hodin. V případě akutní formy helminthiasis a trematodiasis je léčivo užíváno samozřejmě.

Formulář vydání

Lék je dostupný ve formě bílých tablet. Chutnou hořce, takže byste je neměli rozdrtit. Tablety přípravku Praziquantel jsou potažené filmem, který se po požití do žaludku rozpustí. Hmotnost jedné pilulky je 0, 6 g. U dospělých nevzniknou problémy s jejím příjmem, ale pro dítě může být obtížné takový lék polykat. Dětští lékaři předepisují analogie přípravku Praziquantel ve formě suspenze.

Tablety se umístí do tmavé lahvičky. V každé nádobě je pouze 6 kusů. Spolu s lahví připojené pokyny pro použití léku. Před použitím přípravku Praziquantel bude nutné jej znovu přečíst, aby se předešlo předávkování a všem druhům negativních účinků na část trávicího systému. Některé recenze pacientů říkají, že lék může vyvolat alergickou reakci, pokud je užíván po dlouhou dobu. Více informací naleznete v návodu.

Složení přípravku Praziquantel

Hlavní účinnou složkou léčiva je chemická sloučenina stejného jména. Kromě toho Praziquantel obsahuje malé množství potravinářského barviva a látek, které tvoří potravinový plášť. Lék zvyšuje permeabilitu buněčných membrán červů, což vede k redukci jejich svalů a pak k smrti. Kromě toho látka poškozuje parazitní epitel, takže léčivo je účinné proti dospělým a proti larvám.

Indikace pro použití

Lék je předepsán, pokud má pacient nějakou formu parazitární invaze. Použití přípravku Praziquantel je spojeno s určitými riziky, takže nemohou být léčeny samostatně. Lék je předepsán po komplexním vyšetření pacienta a stanovení polohy parazitů. Pokud je hromadění červů pozorováno v srdci, játrech nebo plicích, lék není předepsán.

Pacientům je předepsán Praziquantel, pokud: \ t

 • poškození střev a orgánů urogenitálního systému parazity;
 • cestodiasis, trematodózy atd.;
 • existuje sekundární infekce červy.

Patogeny pod vlivem drog umírají uvnitř postižených orgánů. Jejich zbytky jsou odvozeny přirozeným způsobem spolu s výkaly a močí. Vysoká cena léku je plně kompenzována jeho účinností. Spolu s larvami dokáže eliminovat všechny běžné druhy parazitů, což pomáhá předcházet opakování invazí a brání přechodu nemocí na chronickou formu.

Kontraindikace

S oční cysticerkózou nelze tento lék použít. Léčba přípravkem Praziquantel je kontraindikována, pokud je pozorována přecitlivělost na jeho složky. V recenzích můžete najít stížnosti na výskyt nevolnosti, závratě a horečky u některých lidí. Všechny tyto příznaky jsou příznaky přecitlivělosti na léčivo. Přijetí Praziquantelu by mělo být přerušeno.

Vedlejší účinky

Použití anthelmintických léků způsobuje známky mírné toxicity organismu. U některých pacientů se hladina jaterních enzymů dočasně zvyšuje. Před užitím přípravku Praziquantel je nutné se poradit s lékařem, aby se vypočítala správná dávka. Návštěva kliniky a získání odborných doporučení pomůže vyhnout se následujícím jevům:

 • nevolnost;
 • zvracení;
 • problémy se židlí;
 • ospalost;
 • problémy s orientací v prostoru;
 • alergie;
 • bolest v žaludku.

Zvláště nebezpečné vedlejší účinky centrálního nervového systému. Pacienti se začínají chovat inhibovaně, nereagují na podněty. Pokud se takový stav projeví ve vás, musíte přestat užívat lék a vzít si nemocnici na několik dní. Když jsou vedlejší účinky pryč, musíte se poradit s lékařem, abyste vyzvedli další antiparazitární léky.

Dávkování a podávání

Množství léčiva, které pacient spotřebuje denně, stanoví lékař. Přípravek by neměl být používán k prevenci červů: návod k použití přípravku Praziquantel obsahuje jasné pokyny k této problematice. Dávka léčiva závisí na stupni onemocnění, typu parazita a fyzikálních vlastnostech pacienta. Praziquantel pro lidi se prodává ve vyšší koncentraci než u zvířat. Tablety se pijí 30 minut před jídlem.

Pokud jsou postiženy žíly břišní dutiny, pak se lék užívá následovně:

 • 0, 03 g na 1 kg hmotnosti pacienta 2krát denně;
 • interval mezi užíváním tablet by neměl být delší než 6 hodin.

V případě komplikovaných parazitárních lézí na těle se dávka zvýší na 70 μg na kg. Aby se zbavili motolice, je nutné v pravidelných časových intervalech brát 0, 025 g léčiva na kg hmotnosti 3krát za 24 hodin. Průběh užívání drog pro nejobtížnější onemocnění je 4-5 dnů. Pokud po léčbě Praziquantelem nedojde ke zlepšení, musíte navštívit lékaře a vyhledat jiný lék.

Pro děti

Dítě je lepší dát drogu před spaním. Lékaři předepisují praziquantel dětem vzácně. Vysoká koncentrace účinné látky může způsobit otravu. Dítě může užívat ne více než 100 mg látky denně. Lék si můžete koupit ve formě suspenze nebo si jej připravit, rozdrcení tablet a smíchání s mírně slanou vodou.

Během těhotenství a kojení

V prvním trimestru je užívání léku zakázáno. Praziquantel v těhotenství od 15 týdnů se používá pod dohledem lékaře. Léky jsou zřídka předepisovány v případech, kdy jsou analogy neúčinné. Když kojení pít Praziquantel je také nemožné. Spolu s mlékem se může lék dostat do těla dítěte, což vytvoří hrozbu pro jeho život.

Interakce s jinými léky

Použití syntetických antibiotik s lékem je kontraindikováno. Praziquantel již není účinný, pokud je rifampicin podáván během léčby. Chlorochin a některé inhibitory chrómu mají podobný účinek na léčivo. Nepijte pilulky s grapefruitovou šťávou. Zvyšuje koncentraci praziquantelu v těle, což vede k předávkování.

Analogy

Někteří pacienti mají nadměrnou citlivost na složky léčiva. Pro takové pacienty lékař vybere Praziquantel analogy, které mají podobné vlastnosti a ovlivňují stejný rozsah parazitů. Chloxyl, Ditrazina citrát a Vinnosurmyonnonotrium sůl jsou předepsány, pokud jsou příznaky infekce silně vysloveny. Snížená koncentrace praziquantelu může být nalezena v následujících lécích: \ t

 • Azinoks;
 • Cesol;
 • Pickwinton;
 • Dronzit.

Cena Praziquantel

Cena léku je určena dávkou a výrobcem. Průměrná cena Praziquantelu je 700 p. V některých lékárnách lze zakoupit za 300 p. Biltrid, což je jeho nejbližší analog. Průměrná cena suspenze Pranzikvantel je 250 p. Všimněte si, že v suspenzi se koncentrace účinné látky sníží o 2-3 krát. Tabulka porovnání:

Název léku

Cena, rublů

Biltricid (600 mg)

440

Azinoks (300 mg)

260

Cesol (600 mg)

4000

Praziquantel (600 mg)

580

Recenze

Evgenia, 38 let

Léčbu parazity přípravkem Praziquantel předepisoval lékař. První 2 dny bylo v pořádku, ale pak začalo zvracení. Tlak pod vlivem enzymů tohoto nástroje dramaticky poklesl. V důsledku toho jsem musel zavolat sanitku. Zdravotník vysvětlil, že pod vlivem léku paraziti začali umírat, což vedlo k intoxikaci těla. Nástroj musel být změněn.

Alexey, 27 let

Najednou jsem měl těžkou alergii s průjmem. Šel jsem k doktorovi, předepsal krevní test, který detekoval trematodózu. Praziquantel byl předepsán k léčbě. Při užívání léku jsem byl často nevolný, ale lékař to vysvětlil smrtí patogenů. Po absolvování kurzu mi byl předepsán Laktofiltrum k obnovení gastrointestinálního traktu.

Maria, 44 let

Praziquantel se pro mě stal velmi kontroverzní drogou. Pomohl mi vyrovnat se s ascariasis, která se opakovala 2 roky. V průběhu léčby však byl pozorován trvalý pokles tlaku, nechutenství a vyrážka na kůži. Terapeut řekl, že je to kvůli smrti parazitů, ale po zrušení drogy se vše vrátilo do normálu.

Kategorie: