Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Jeden z hlavních ukazatelů krásné mužské postavy, která dokáže přitáhnout pozornost dívek - široká ramena. Trénovat tento segment těla je velmi obtížné. Deltoidní sval sestávající ze tří samostatných svazků (předních, zadních a středních) se podílí na jeho tvorbě. Simulátory napomáhají jednotnému vývoji těchto prvků.

Jak pumpovat ramena v posilovně

Aby bylo možné pumpovat deltu v posilovně, je třeba vyvinout tréninkový program. Nejlepší cestou je požádat o radu trenéra, který musí být přítomen v každém sportovním komplexu. Je vhodnější začít se základním programem ramenního svalu, který pomáhá současně vytvořit všechny svazky delta. Trénink pro muže a ženy se liší pouze zátěží.

Sada cvičení na ramenou v tělocvičně pro muže

Cvičení na ramenou v tělocvičně by měla být prováděna tak, aby byla možnost provést přibližně deset výtahů na jednu soupravu. Tímto způsobem se delta (objem a hmotnost) výrazně zvýší. Pokud je úkolem zvýšit sílu, pak musí být váha zvolena o něco větší, například 5 sad 7 opakování. Jak budete dělat cvičení v tělocvičně na ramenou, můžete použít izolační (oddělené) třídy pro čerpání jednoho z paprsků. Vše záleží na tom, co svaly vyžadují další zátěž pro rovnoměrný vývoj.

Jak postavit ramena v hale pro ženy

Cvičení pro ramena v tělocvičně pro dívky se neliší od mužů. Struktura delta svalů ve stejném pohlaví. Jediné, co je třeba zvážit, je zatížení. Vhodná hmotnost skořepin a počet sad pomůže vybrat kvalifikovaného trenéra. Pokud je cílem hubnutí a štíhlé tělo, pak dívky nebudou schopny pumpovat odlišnou deltu.

Chcete-li vytvořit vynikající delta, mohou ty dámy, které se záměrně a profesionálně zabývají kulturistikou. Každý den věnují značné množství času na trénink s obrovskými váhami, jedí potraviny, které mají příliš vysoký obsah kalorií, a také používají léky, které zvyšují hladiny testosteronu v těle. Dívky a začátečníci jsou povzbuzováni k tomu, aby vykonávali několik vybraných wringerů bez oddechu (nadmnožiny) a přidávali nové úkoly. Zatížení můžete postupně zvyšovat.

Cvičení na ramenou v tělocvičně

Mezi úkoly, které pomáhají pumpovat deltu, je několik hlavních a pomocných (pro čerpání jednotlivých svazků deltového svalu). Hlavním vybavením pro trénink jsou činky a činky. Tréninková ramena v tělocvičně by měla sestávat ze sady cvičení. Například základní stolní lis lze provádět ve stoje nebo v poloze sedící. Čerpání svalů s činkami se také skládá z několika úkolů, které jsou uvedeny níže.

Stolní lis

Jedním ze základních cvičení pro trénink delty je práce s činka. Taková cvičení jsou namáhána hlavně průměrným paprskem, zbývající dvě však nejsou méně produktivní. Chcete-li provést stojan na vzpěračský činek, vezměte si výchozí pozici:

 • vzít projektil s přímým horním úchopem;
 • zvedněte činku na úroveň hrudníku.

Správná technika pro cvičení:

 1. Vzduch vdechujte.
 2. Zvedněte projektil nahoru.
 3. Na konci stoupání vydechněte.
 4. Při vdechování pomalu snižte vzpěračku zpět k hrudníku.
 5. Udělejte správné množství opakování.

K rozvoji celého ramenního pletence pomůže takovéto základní povolání, které se provádí při sezení - na lavičce stiskněte. Vezměte výchozí pozici:

 • sedět na lavičce;
 • lehce obraťte záda;
 • Vezměte si vzpěračskou činku.

Třídy výkonu:

 1. Jak budete vydechovat, pomalu zvedněte sportovní vybavení nad vámi.
 2. Ramena by měla být zcela prodloužena po celé šířce těla.
 3. Při inhalaci snižte tyč za hlavu.
 4. Opakujte.

Arnold Bench Run

Jeden z populárních klasických úkolů používaných v čerpání delta je Arnold bench press. Hodina dostala jméno na počest vynikajícího kulturisty A. Schwarzeneggera. Tento trénink se podobá dumbbell bench pressu přes hlavu, ale s jedním rozdílem - počáteční pozice loktů a rukou je před vámi, ne po stranách. Výchozí pozice:

 • sedět na lavičce, která má svislou opěrku zad;
 • ohněte nohy v pravém úhlu;
 • zvedněte činky na úroveň krku;
 • Snažte se udržet lokty v pravém úhlu a otočte ruce dlaněmi dovnitř.

Jak provádět cvičení v posilovně na ramenou:

 1. Mačkejte mušle na výdech a otáčejte rukou dlaněmi vpřed.
 2. Držte několik vteřin.
 3. Proveďte reverzní akci.
 4. Opakujte lekci.

Cvičení pro ramena s činkami

Standardní cvičení v posilovně na ramenou lze provádět pomocí činek. Úkol je jednoduchý a rychlý. První trénink - sedací činka lavice. Počáteční pozice:

 • sedět přesně na lavičce s důrazem na záda;
 • Udržujte bradu rovnoběžně se zemí;
 • lokty by měly být rozmístěny po stranách;

Proveďte trénink:

 1. Vydychujte, vytahujte činky hladce tak, aby zapadaly nahoře.
 2. Udělejte si přestávku.
 3. Vdechuju vzduch, sklopte mušle.
 4. Proveďte požadovaný počet opakování.

Lekce 2 - zvedání činek po stranách:

 1. Lehce se krčí, vezměte si činky na natažené ruce.
 2. Rozložte činky na různých stranách.
 3. Pomalu snižte činky.
 4. Udělejte správné množství časů.

Krvácení ramen pomocí simulátoru

Ramenní pletenec je možné pumpovat pomocí speciálního efektivního simulátoru, který by měl být umístěn v každé moderní tělocvičně - „motýli“. Provedení:

 1. Zůstaňte na simulátoru.
 2. Odpočiňte si tělo na zádech a sedadle.
 3. Uchopte madla a trhněte.
 4. Držte ruce ve stejné rovině.
 5. Ohýbání loktů, výdech, ohýbání - inhalace.
 6. Opakujte podle podmínek školení.

Cvičení na ramenou s hmotností

Použití závaží také pomůže pumpovat deltu. Všechna školení jsou identická s cvičeními s činkami. Zvedání nad hlavu, rozvedení se na stranu, zvedání k hrudi (stání / sezení) - všechny tyto činnosti pomohou posílit deltu. Váha je často používána doma, ale pokud kulturista je vhodnější použít tento projektil během tréninku, pak každá slušná posilovna by měla být vybavena s nimi.

Video: jak potřást rameny

Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Kategorie: