Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

V případě porušení teploty rodiče dávají omrvinky antipyretika, která nejsou vždy vysoce účinná. Existuje další spolehlivý nástroj, ale recept na lytickou směs není každému známo. Terapeutická kompozice odstraňuje příznaky zánětlivého procesu, normalizuje tělesnou teplotu.

Co je lytická směs

Pokud jiná antiseptika nefungují a dítě stále trpí záchvaty horečky, je nutné učinit odpovědné rozhodnutí. Lytická směs teploty se stává poslední volbou rodičů, ale musí pochopit, že v budoucnu bude účinek benignějších antipyretických léků slabý, průměrný. Ve skutečnosti se jedná o kombinaci takových léků, jako je Analgin s přípravkem Dimedrol, dětem, aby se zmírnil zánět, aby se odstranila vysoká teplota.

Lytická směs tablet

Před užitím takového léku je důležité poradit se s lékařem, určit dávku a způsob použití podle věku pacienta. Lytická směs pro dítě je častěji předepisována ve formě tablet, přesněji z tablet. Přijměte připravenou strukturu uvnitř, opláchněte velkým množstvím vody. Při vysokých teplotách lék působí během 25-30 minut.

Píchnutí z teploty na dítě

Pediatri jsou přesvědčeni, že nejproduktivnějším použitím lytické směsi jsou intramuskulární injekce, které zmírňují bolest, eliminují vysokou teplotu 7-10 minut po podání jednorázové dávky. Lék bude působit několik hodin, pak je nutná druhá dávka. Provádění lytické injekce pro dítě se nestane problémem pro rodiče, problém spočívá v tom, že vysvětlíme dítěti, co je nutné trpět. U jednoletých dětí jsou zobrazeny pouze ampule s Analgin a Dimedrol.

Lytická směs - složení

Abychom pochopili, jak léčivo funguje, je důležité studovat vlastnosti chemického vzorce. Složení lytické směsi teploty se zaměřuje na dvě účinné složky - Analgin a bezpečné difenhydraminové koncentrace u dětí. První syntetická látka je silné analgetikum, druhé - zvyšuje jeho antipyretický, analgetický účinek. Pokud je to nutné, Dimedrol může být nahrazen Tavegil, Fenistil nebo Suprastinum z čeho vybírat.

Třetí aktivní složkou, která nasycuje chemické složení v nízké koncentraci, je papaverin. Jedná se o antispasmodikum, které je schopno potlačit akutní záchvat bolesti, zmírnit příznaky vzrůstajícího zánětu, vyrovnat práci hladkých svalů. Navíc zvyšuje terapeutický účinek přípravku Analgin, je schválen pro použití u těhotných žen a malých dětí. Před zahájením recepce je důležité se poradit s lékařem. Pokud je to nutné, papaverin může být nahrazen But-Shpoy - ne méně účinným antispasmodikem.

Analgin s Dimedrolem

Produktivněji tento lék působí v injekcích, které nejsou tak drahé, jsou dostupné v každé lékárně. Pokud je pro konzervativní léčbu zvolena intramuskulární injekce, složky Analgin a Dimedrol poskytují terapeutický účinek po 10 minutách. po zavedení jednorázové subkutánní dávky. Ve formě domácího prášku bude pacient muset čekat na zlepšení o něco déle, i když ve skutečnosti je chemické složení zvoleného komplexu s injekcemi stejné.

Troychatka - Analgin, Dimedrol, Papaverine

Přítomnost třetí syntetické složky má příznivý vliv na celkový stav pacienta, protože antispasmodikum účinně odstraňuje svalové křeče, zvyšuje účinek analgetika, urychluje výměnu tepla v těle. Léčivo zvané Papaverin může dávat i nemocným dětem do jednoho roku, protože rychlá léčba není doprovázena vedlejšími účinky. Hlavní věc je správně určit dávkování každé složky. Léky Analgin, Dimedrol, Papaverin lze použít v poměru 4: 1: 1, úpravu dávky provádí lékař.

Analgin, Paracetamol, Suprastin na teplotu

Přítomnost antihistaminik v komplexu snižuje riziko vedlejších účinků na jednotlivé složky léčiva. Terapeutická směs Paracetamol, Analgin a Suprastin působí v oslabeném dětském těle jemně a produktivně, nepostřehnutelně se přizpůsobuje, neruší celkový zdravotní stav klinického pacienta. Přítomnost paracetamolu je vhodná, pokud dítě nesnáší syntetické složky Analgin.

Lytická směs pro děti - dávkování v ampulích

Při vysokých teplotách není vůbec nutné zavolat posádku sanitky, rodiče mohou nezávisle na sobě píchat silný antipyretický prostředek, pokud je k dispozici v rodinné lékárničce. Podíl lytické směsi pro dítě závisí na váze a věku dítěte. Pro děti do roku potřebuje Analgin 10 mg na 1 kg, Dimedrol a Papaverina - 0, 1 ml. Starší pacienti násobí dávku, kterou dostávají po celé roky. Pokud je výpočet lytické směsi prováděn správně, dochází k účinnému působení během 10 minut. po intramuskulární injekci.

Lytická směs pro děti - dávkování v tabletách

Pokud se drobky při pohledu na injekční stříkačku a jehly dostanou hystericky, neměli byste testovat sílu nervového systému. Uvedený lék může být podáván ve formě tablet. Rovněž je nutný individuální výpočet, aby se dávka lytické směsi pro děti nakonec ukázala být dostatečně silná, aby mohla začít rychlou obnovu. Je nutné promíchat na čtvrtletní tabletě Analgin, No-shpy, Suprastin, připravené užívat antipyretika ústně, pitnou vodu. Jinak můžete poškodit sliznici žaludku, zpomalit proces vstřebávání složek do krve.

Jak udělat lytickou směs pro dítě

V první řadě je důležité diskutovat s místním pediatrem o chemickém složení budoucího léku, v němž je nemoc povolena, a kdy je lepší upustit od takového jmenování. Léky jsou vybrány tak, aby minimalizovaly riziko nežádoucích účinků během léčby. Před přípravou lytické směsi dětí se doporučuje zjistit proporce, formu uvolnění hotového léčiva. Pokud je to pilulka, není problém. V případě injekcí je dále zakoupena sterilní injekční stříkačka, kapalná kompozice je injikována intramuskulárně.

Jak dlouho lytická směs funguje

Po prostudování indikací pro použití je zřejmé, že účinek prášku je slabší. Proto je lepší provádět injekce. Po tabletách se stabilizuje teplotní režim po 25-30 minutách. Po několika hodinách se zvedne. Pokud si aplikujete injekce s chřipkou, účinek jedné dávky začíná 10 minut po injekci. Terapeutický účinek trvá 3-4 hodiny, potom se symptomy a pocity opakují. Proto je nutné provést další injekci. Jak moc funguje lytická směs pro děti, ale to je relativní indikace - to vše závisí na povaze onemocnění.

Lytická směs - kontraindikace

Snížení teploty tímto způsobem nemůže všechny pacienty. Rodiče by si měli uvědomit, že existují relativní kontraindikace lytické směsi. Pokud aplikujete standardní řešení proti zavedeným pravidlům, zotavení dítěte nepřijde a vedlejší účinky ve formě alergických reakcí a záchvatů jsou možné. Na těchto klinických snímcích se léčba nedoporučuje:

  • vysoká horečka v kombinaci s atakem bolesti v pobřišnici;
  • věková kategorie pacientů do 6 měsíců;
  • tendence k alergickým reakcím;
  • nesnášenlivost syntetických složek léčiva;
  • opakující se onemocnění trávicího traktu.

Od okresního pediatra je nutné zjistit, jak často lze dětem vyrábět lytickou směs. Jinak je možné vyvolat podráždění sliznice gastrointestinálních orgánů, vytvořit příznivé podmínky pro výskyt akutní gastritidy, výrazné známky dyspepsie. V průměru se za den nezobrazí více než tři dávky stejného obsahu. Při předávkování jsou pozorovány příznaky otravy, takže dítě potřebuje umýt žaludek, dát adsorbent. Dále proveďte symptomatickou léčbu ze zdravotních důvodů.

Recenze

Oksana, 27 let

Vždy se snažím přivést dítě na vysokou teplotu s lytickou směsí. Je dobré, že se nebojí injekčních stříkaček a injekcí. Již po první dávce se teplotní režim normalizuje intramuskulárně. Dimedrol má tendenci spát, ale po probuzení jsou patrné výrazné změny. Několikrát dělám injekce a můžeme předpokládat, že dítě je již na cestě k uzdravení.

Jekatěrina, 33 let

Abych snížil teplotu, vařím děti lytickou směsí. Oni jsou strašně bojí druhu injekčních stříkaček, tak jsem si vybrat prášek. Účinek je lepší než účinek antipyretik, ale musíte na to počkat 30 minut. Léčebný účinek je dostačující pouze na pár hodin, pak opět dávám tento prášek. Pár dní v tomto režimu a problém je vyřešen se zdravím.

Angelina, 21 let

Snažila jsem se dát své dítě tomuto léku na radu přítelkyň, ale pak jsem silně litovala takového rozhodnutí. Ukázalo se, že existuje alergická reakce. Dcera byla zpočátku pokryta červenými skvrnami, pak kromě vysoké teploty začala špatně svědit, nespala dobře. Lytická směs rozhodně není pro nás, již experimentuje.

Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Kategorie: