Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Mnoho majitelů smartphonů od společnosti Samsung a dalších populárních značek je obeznámeno s jedním problémem - baterie na systému Android je rychle vybitá. Plná dodávka energie je nulová za 13-14 hodin, dokonce i neaktivní. K podobnému problému dochází u vlastníků tablet v tomto operačním systému.

Proč je telefon rychle vybitý

Bezplatná platforma Android má mnoho funkcí a nastavení, díky kterým je baterie rychle vybitá. Ve výchozím nastavení jsou zapnuty a spotřebovávají i když je displej vypnutý (na pozadí). Většina uživatelů nepoužívá polovinu těchto služeb, takže byste je měli zakázat. Další důvod, proč bude váš mobilní - viry. Charakteristickými rysy tohoto problému jsou:

 • telefon se zahřeje, zpomalí;
 • tam byla reklama, kde by neměla být.

Pravidla pro Android

Dříve, když kupují nové zařízení, prodejci doporučili “třepat baterii” - úplně vybít a několikrát nabít. Tato rada je již zastaralá a na moderních Li-Pol nebo Li-Ion bateriích bude s větší pravděpodobností způsobovat škody než užitek. Ukládání baterie na Android začíná správným použitím zařízení. Ve specializovaných publikacích uveďte několik důležitých bodů:

 1. Úplné vybití a nabití akumulátoru na nulu vede ke snížení jeho „životnosti“. Čím více takových cyklů se provádí, tím rychleji se bude součást poškozovat. To je způsobeno chemickou degradací baterie.
 2. Pokud je to možné, zařízení by mělo být načteno do zařízení Android.
 3. Snažte se vždy používat „nativní“ nabíječku. Ano, nyní téměř všechna zařízení používají stejný konektor, ale existují některé funkce týkající se indikátorů napětí. Zejména často dochází k problémům z dobíjení z počítače.
 4. Nedoporučujeme ponechávat telefon při nabíjení v teple pod sluncem. To je menší faktor, ale může to ovlivnit výkon baterie.

Co dělat, když baterie rychle sedí na Androidu

Není vždy možné obnovit energii v telefonu včas, takže pokud máte v systému Android vybitou baterii, můžete použít metody mobilní optimalizace. Aby se snížila spotřeba energie operačního systému, musíte vypnout nepotřebné služby, senzory. Všechny níže popsané metody jsou vhodné pro jakýkoliv model smartphonu.

Obrazovka

To je nejdůležitější spotřebitel energie, který bude rychlejším tempem zasadit baterii. Doporučení:

 1. Baterie se vybije rychleji při vysokém jasu. Každý telefon má nastavení tohoto indikátoru, takže byste měli být nižší, když jste v místnosti.
 2. Další úspora bude při nastavení kratší doby, po které se obrazovka automaticky vypne.
 3. V zařízeních s displejem AMOLED můžete snížit spotřebu energie použitím tmavé tapety, protože černé barvy při zobrazení téměř nepotřebují napájení.

Komunikační moduly

Tyto služby fungují, i když je displej vypnutý na pozadí, stále načítá některá data a nutí baterii vybít. Téměř všechna nastavení jsou v sekci "bezdrátové technologie". Název se může lišit na různých modelech zařízení, ale podstata je stejná. Tuto stranu lze optimalizovat následujícím způsobem:

 1. Zakázat 4G LTE pokud nemáte pokrytí ve městě.
 2. Pokud jej nepoužíváte, vypněte mobilní internet.
 3. Ve výchozím nastavení je telefon WI-FI v telefonu aktivován. Jedná se o velmi vážného spotřebitele potravin, proto by měl být deaktivován, pokud nebude uplatněn. Modul se pravidelně připojuje ke službě Google Play a stahuje aktualizace aplikací a poté je instaluje na pozadí.
 4. Bluetooth Technologie, která se nyní používá velmi zřídka, ale spotřebovává baterii.

Senzory

Moderní modely telefonů jsou vybaveny velkým množstvím dalších senzorů, díky nimž může přístroj vybíjet rychleji, než je nutné. Jejich vypnutí pomůže zachránit výkon smartphonu. Měli byste deaktivovat:

 1. GPS V nastavení telefonu vyhledejte sekci s geografickým umístěním a vypněte ji. Tato položka je zpravidla umístěna na panelu widgetů nebo v hlavním horním menu telefonu. Nebude zbytečné zakázat odesílání informací o poloze v sekci Osobní údaje.
 2. Funkce automatického otáčení obrazovky navíc rychle vybíjí baterii. Ve verzi 5 Android aplikace Google Fit často používá akcelerometr / gyroskop na pozadí, což snižuje nabíjení baterie.

Ve stejné skupině se uvažuje zpětná vazba vibrací samostatně při stisknutí kláves přístroje. Pro jeho vytvoření se jedná o elektromotor (mechanická část), který vyžaduje určité množství energie. Chcete-li konečně snížit spotřebu baterie na Android, kromě předchozích bodů, jednoduše odstranit účty a zakázat synchronizaci s cloudovými službami. Tyto programy na pozadí také rychle vybíjí baterii.

Jaký je nejlepší program pro úsporu baterie?

Pro provádění všech výše uvedených akcí vytvořili vývojáři třetích stran speciální aplikace, které pomáhají optimalizovat řadu nastavení pomocí uživatelsky přívětivého rozhraní. Pomocí nástroje Battery Doctor můžete rychle vypnout všechny snímače, bezdrátová připojení a další možnosti. Tento bezplatný program s širokou funkčností vám pomůže optimalizovat nastavení, pokud se baterie na Androidu rychle vyčerpá. Kromě schopnosti rychle vypnout všechny zbytečné služby, tato aplikace ukazuje zbývající čas zařízení.

Video: jak rozšířit baterii na Android

Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Kategorie: