Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Profesionální sportovci se často uchylují k dopingu, aby dosáhli nejlepších výsledků. Některé zlepšující se fyzikální vlastnosti léků způsobují značné poškození organismu, zatímco jiné krátce mění rychlost produkce a celkovou koncentraci určitých hormonů. Druhou skupinou je Stanozolol (Stanozolol). Lék se také používá pro lékařské účely k normalizaci syntézy proteinů.

Co je Stanozolol

Lék je anabolický steroid syntetizovaný z dihydrotestosteronu. Na rozdíl od jiných derivátů testosteronu, Stanozolol nezpůsobuje silný androgenní účinek, proto jej ženy často používají. V lékařské praxi se lék používá k normalizaci syntézy proteinů a obnovení těla po extrémním vyčerpání. V recenzi, pacienti si všimnou, že krátkodobé užívání Stanozololu výrazně zvyšuje chuť k jídlu. Charakteristické vlastnosti látky:

 • aktivita trvá až 8 hodin;
 • úplný nedostatek aromatizace (přechod na ženské pohlavní hormony);
 • mírné hladiny jaterní toxicity;
 • působí jako antiprogestogen a antiestrogen;
 • odstraňuje přebytečnou vodu z těla.

Zpočátku byl tento anabolický steroid používán ve veterinární medicíně ke zvýšení svalové hmoty a stimulaci chuti ochuzených zvířat. V roce 1962 se lék poprvé objevil v lékárnách. Byl určen k léčbě dědičného angioedému a anémie. V roce 1970 se začala aktivně používat na dostihových koních, aby se zlepšila rychlost a poté se droga začala používat v profesionálním sportu.

Aplikace

Oficiálně, Stanozolol je zakázán používat ve sportu, ale atleti často používají to ke zvýšení síly a celkové odolnosti těla. Látka pomáhá zdůraznit úlevu svalů v důsledku zničení tuků. Lékaři to předepisují, pokud pacienti mají poruchu syntézy proteinů a dochází k celkovému vyčerpání těla. Pro lékařské účely je Stanozolol předepsán pro následující onemocnění:

 • svalová dystrofie;
 • aplastickou a hypoplastickou anémii;
 • osteoporóza;
 • kachexie, včetně rakoviny;
 • popáleniny a zranění různého stupně závažnosti;
 • toxická struma;
 • zvýšená hydratace buněk.

Anabolické činidlo se používá při přípravě pacientů na dlouhodobé operace a po nich. Aby se zabránilo kachexii, předepisuje se Stanozolol během ozařování a během období zotavení po chemoterapii. V malých dávkách látka pomáhá obnovit rovnováhu dusíku v těle během léčby kortikosteroidy.

Farmakologický účinek

Při pronikání látky do jádra buněk u pacientů je pozorována aktivace genetického aparátu. Nástroj stimuluje oxidační fosforylaci, syntézu ATP, makroergní akumulaci. Pod vlivem Stanozololu, zvýšení syntézy DNA, RNA dochází k aktivaci nukleotidových enzymů. Katabolické procesy pod vlivem chemické látky se zpomalují a anabolické procesy se zintenzívňují.

Vápník, draslík, dusík, fosfor a síra zůstávají v těle při používání léčiva. V důsledku tohoto procesu se tubulární kosti stávají hustšími, což umožňuje zpomalit rozvoj osteoporózy. Zvýšení hustoty je způsobeno usazeninami vápníku. Posílení tkáňového dýchání přispívá ke zvýšené svalové vytrvalosti. Stanozolol interaguje s proteinovými sloučeninami Gm-STBP, které vážou glukokortikoidy, což pomáhá snižovat produkci kortizolu.

Léčivo zvyšuje produkci erytropoetinu, což vede ke zvýšení počtu červených krvinek. Anabolický poločas je 24 hodin. Metabolismus léčiva se vyskytuje v játrech. Tělo opouští léky ledvinami. Látka je kompletně odstraněna za 2-3 dny. Moderní laboratoře mohou přesně určit, zda sportovec vzal tento anabolický steroid nebo ne. Doba detekce je 360 dnů.

Návod k použití

Stanozolol můžete získat v perorálních a injekčních formách. Při intramuskulárním podání se aktivita steroidu zvyšuje 1, 5krát. V závislosti na účinku, který chce sportovec dosáhnout, tvoří kombinovaný kurz Stanozololu. Aby se minimalizovaly vedlejší účinky, jsou spolu s látkou užívány hepatoprotektiva, doplňky kloubů, vazy. Povinná je pooperační terapie (PCT), která normalizuje práci hormonálního systému.

Při prvních známkách virilizace u žen (akné, klitoromegalie, změny hlasu) by měla být léčba přerušena. Klinické studie ukázaly, že profesionální atleti mohou užívat 10–20 mg látky denně ke zvýšení anaerobního prahu a ke zvýšení snížení tělesného tuku. Nováček sportovců ke zlepšení kvality svalové hmoty bude muset použít až 50 mg Stanozololu denně k dosažení podobných výsledků. Dávka musí být individuálně volena lékařem na základě testů.

Toxicita léku do jater je minimální. Zdravý člověk bude moci používat až 900 mg týdně bez vážných následků pro tělo. Pokud v průběhu jater pocítíte bolest v játrech, můžete pít Holosas. Tento nástroj přispívá k odtoku žluči a urychluje vylučování anabolických látek z těla. Pokud bolest po konzumaci Holosas nezmizí, je nutné se poradit s lékařem a ukončit léčbu.

Tablety Stanozololu

Pacienti, kteří nikdy neužívali anabolické steroidy, začínají s minimální denní dávkou 10 mg. Pro dosažení maximálního účinku se doporučuje užívat tablety Stanozololu nalačno. Při nepřítomnosti vedlejších účinků během několika dnů se dávka zvýší o 5 mg a postupně se dosáhne dávky 50 mg / den. Minimální délka kurzu je 5 týdnů a maximum je 8 týdnů.

Injekce

Podávání intramuskulárních látek sportovcům při získávání svalové hmoty. Toxický účinek injekčního roztoku na játra je 1, 5krát silnější než tablety. Doporučené dávkování léku je stejné jako u tablet. Za den nemůže trvat déle než 50 mg. Při kombinovaných kurzech s metanem a jinými steroidy by množství použitých látek nemělo překročit 500 mg za týden.

Pro ženy

Dávku vypočítá lékař na základě tělesné hmotnosti a zdravotního stavu pacienta. Ženy se často zajímají o účinek spalování tuků Stanozololu. To se projevuje pravidelným tréninkem. Stanozolol pro ženy neprodukují odděleně. Celkové denní množství látky by nemělo překročit 15 mg. Doporučuje se užívat přípravek rovnoměrně, tzn. 3 krát / den 5 mg. Zvláště citlivé na anabolické ženy by neměly užívat více než 5 mg látky / den. Délka kurzu je 4-6 týdnů. Injekční forma léku není předepsána ženám.

Vedlejší účinky

Stanozolol není konvertován štěpením do estrogenů, takže lidé, kteří ho užívají, nemají edém a gynekomastii způsobenou mnoha steroidními hormony. Aktivní sportovci často pociťují poškození vazů a bolest ve velkých kloubech způsobených těmito anabolickými steroidy. Pro minimalizaci rizika pro sportovce se doporučuje kombinovat Stanozolol s testosteron propionátem nebo nandrolon dekanoátem. Při dlouhodobém užívání léku se mohou vyskytnout následující nežádoucí účinky:

 • vysoký krevní tlak;
 • vypadávání vlasů;
 • zvýšené hladiny cholesterolu;
 • akné;
 • virilizace u žen a mužů (velmi vzácně);
 • progresi aterosklerózy;
 • bolest v dlouhých tubulárních kostech s původně vysokým obsahem vápníku;
 • změny v enzymovém složení krve;
 • zažívací potíže;
 • poruchy krvácení;
 • mírné potlačení syntézy testosteronu;
 • časté močení, priapismus;
 • narušení vaječníků, snížení / vymizení menstruačního krvácení.

Stupeň projevu vedlejších účinků závisí na věku pacienta. Chlapci často mají zvýšenou prsní žlázu ženského typu, prodlouženou bolestivou spontánní erekci a podráždění močového měchýře. V předpubertálním období pacienti, kteří užívají tuto látku, čelí zpomalení nebo úplnému zastavení růstu, dochází k idiopatické hyperpigmentaci kůže.

Starší pacienti často trpí hypertrofií a karcinomem prostaty. U žen s dlouhodobým užíváním této drogy se koncentrace kalcia v krevní plazmě začíná zvyšovat. Tento proces je doprovázen bolestmi ve svalech a kloubech, nočními křečemi, patologickými stahy svalových vláken během spánku. Kvůli změně v rovnováze hormonů, někteří atleti zažívají menstruační poruchy a manifestní viril syndrom.

Předávkování

Při dodržení doporučené dávky se pacienti zřídka setkávají s negativními účinky užívání přípravku. Při předávkování u pacientů dochází ke zvýšení nežádoucích účinků. Pacienti začínají trpět hypertenzí a segmentovou alopecií. Při dlouhodobém užívání látky ve vysokých dávkách trpí pacienti následujícími onemocněními: \ t

 • hypertrofie myokardu;
 • ischemické choroby srdeční.

Jediný způsob, jak normalizovat stav pacienta, je upravit dávku Stanozololu. Ošetřující lékař odkáže pacienta, aby zkontroloval hladinu cholesterolémie, lipidemie a pohlavních hormonů. Před obdržením výsledků testu je pacientovi předepsána minimální denní dávka 5 mg. Pokud po snížení množství použitého léku nezmizí nežádoucí účinky, anabolika se zcela zruší.

Kontraindikace

U ischemické choroby srdeční jsou anabolické steroidy kontraindikovány. Pacienti s onemocněním ledvin a jater Stanozolol není předepsán. Lék není předepsán během těhotenství, během laktace a pokud je pacient mladší 18 let. Deriváty testosteronu se nedoporučují pro osoby s vrozenou a získanou srdeční vadou, protože zvyšují krevní syntézu, což vede ke zvýšení krevního tlaku. Látka by neměla být konzumována pacienty s následujícími onemocněními:

 • rakovina prsu u žen;
 • ateroskleróza;
 • chronická prostatitis;
 • přecitlivělost na deriváty dihydrotestosteronu;
 • karcinom prsu s hyperkalcémií;
 • rakoviny prostaty u mužů.

Interakce s léky

Látka je dobře kombinována s prednisonem, cytotoxickými léky. Při užívání přípravku Stanozolol spolu s hepatotoxickými léky u pacientů se zvýšenými projevy vedlejších účinků. Derivát dihydrotestosteronu zvyšuje biologickou dostupnost antikoagulancií, hypoglykemických činidel, antiagregačních látek. Bez znalosti lékaře se nedoporučuje kombinovat látku s jinými anabolickými steroidy.

Analogy

V katalogech sportovních obchodů místo Stanozololu si můžete objednat Winstrol, Strombafort, Stanabol, Stromba. Všechny tyto léky mají stejné složení a dávkování. Pokud hlavním cílem sportovce je budování svalů, pak Stanozolol může být nahrazen Methandienone, Dianabol nebo Danabol. Standardní doba čerpání těchto prostředků je 4 týdny. Farmaceutické účinky analogů Stanozololu zahrnují:

 • Turinabol. Hlavní aktivní složkou léčiva je derivát methyltestosteronu. Stejně jako Stanozolol, látka nezpůsobuje edém, ne aromatizuje. S kurzem Turinabol je přirozená produkce testosteronu potlačena pouze 30%. Doporučená denní dávka pro muže je 50 mg a pro ženy a dospívající 20 mg. Délka kurzu je 6 týdnů.
 • Oxandrolon. Léčivo má nízkou androgenní aktivitu. Oxandrolon přispívá k čerpání svalové úlevy a růstu výkonových indikátorů. Standardní dávka je 40 mg, maximum je 80 mg / den. Lék se užívá v kurzech po dobu 6 týdnů. Oxandrolon můžete znovu použít po 60 dnech.
 • Boldenon. Látka se vyznačuje nízkými androgenními vlastnostmi, může být použita pro zvýšení hmotnosti a pro sušení těla. Sportovci jej často kombinují s jinými léky, aby dosáhli synergického účinku. Týdenní dávka léku je 800 mg. V menších dávkách pro zvýšení svalové hmoty není Boldenone účinný. Délka kurzu je 10 týdnů.

Cena

Stanozolol v lékárně nelze zakoupit, protože tato droga není považována za nezbytnou a málokdy je těmto institucím dodávána. Anabolické steroidy bez lékařského předpisu lze zakoupit v internetovém obchodě specializujícím se na prodej sportovní výživy. Do Ruska dodávají drogy Američané, moldavské, anglické, španělské výroby. Průměrná cena Stanozololu od různých výrobců v Moskvě:

Výrobce

Formulář vydání

Náklady v rublech

Britská lékárna

10 mg, 100 kapslí

600

EPF

10 mg, 50 kapslí

370

Desma Španělsko

50 mg, 5 ampulí

1000

Ergo

10 mg, 100 kapslí

1020

Olymp Labs

10 mg, 100 kapslí

620

Laboratoře Sp

50 mg, 10 ml, 1 ampule

1400

Balkanpharma

50 mg, 5 ampulí

800

Video

Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Kategorie: