Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Nedostatek včasného ošetření zubů a dalších problémů může vést k nevratným následkům - jejich odstranění. Zároveň je nutné znát pravidla, aby se zabránilo negativním důsledkům. Jednou z hlavních věcí je vypláchnutí úst po extrakci zubů. Tento hygienický postup pomůže vyhnout se infekci, mikroorganismy vstupují do otevřené rány.

Ústní voda po extrakci zubu

Po operaci se v čelisti vytvoří díra. Naplňuje se krevní sraženinou - to je přirozená obrana proti mikroorganismům a zánětům. Názory lékařů na otázku, co dělat po extrakci zubů, rozdělené na dva opačné proudy. Někteří říkají, že je nutné si opláchnout ústa, jiní to zakazují, aby to dělali alespoň 48 hodin po návštěvě u zubaře (aktivní pohyby mohou umýt krevní zátku v díře a situaci zhoršit).

Následující postup se stává zlatým prostředkem při řešení tohoto problému: prvních 48 hodin k provedení antiseptických procedur ústní dutiny, pouze pak provede úplné opláchnutí. To zabrání vyluhování krevní sraženiny a zajistí péči o ránu. Ale jak opláchnout ústa po odstranění zubu? Existují specializované léky a tradiční metody.

Antiseptika

 • Chlorhexidin (jiný název je Bigluconate). Před použitím se seznamte s pravidly pro aplikaci chlorhexidinu na výplach úst:
 1. Typ v ústech teplé vody. Jemně, bez „bublání“ vypláchněte dutinu.
 2. Vezměte asi 10 ml chlorhexidinu a pohybujte se v různých směrech, abyste zpracovali ústní dutinu. Doba trvání procedury je 20-30 sekund. Počet opakování za den je 2-3.
 3. Proveďte postup po dobu 5-6 dnů. Pokud pochopíte, jak propláchnout chlorhexidin ústy, hojení přijde rychleji.

 • Peroxid vodíku. Antiseptický, známý mnoha dětem. Nedoporučuje se však používat k oplachování. Je indikován pouze pro lokální použití a expanze kyslíkových bublin může poškodit krevní sraženinu.
 • Miramistin. Při nákupu věnujte pozornost obalu. Nejvhodnější bude láhev se sprejem. Ředění není nutné. Nejlepší by bylo tříleté zpracovatelské jamky denně. Miramistin je bezpečný pro zdraví a má širokou škálu činností.

 • Tablety pro oplach úst. Nejběžnějším dezinfekčním prostředkem je furatsilin. Rozpusťte 6 tablet v 1 litru vody a proveďte koupel v ústech tak, aby otvor po extrakci zubu netrpěl agresivním oplachováním. Pro externí léčbu může přípravek Dekasana užívat.

Roztok sodovky

Někteří lékaři stále doporučují použití této metody, ale moderní medicína nabízí účinnější bezpečné prostředky. Hlavní indikací pro použití sodové lázně je tvorba hnisu, protože je schopen ji vytáhnout z rány. Do tohoto roztoku se často přidává sůl, aby se tento účinek zvýšil. Čištění těchto komponent může poškodit krevní sraženinu a díru, takže je nejlepší ji opustit. Jak naředit ústní vodu sody:

 • soda - 2 g;
 • voda (teplá) - 200 ml.
 1. Kombinujte přísady, důkladně promíchejte.
 2. Roztok nalijte do úst, přidržte, plivněte.
 3. Opakujte krok 2 několikrát.

Ústní voda

Prostředky pro oplach úst, vyvinuté odborníky, berou v úvahu všechny zvláštnosti účinku aktivních složek na zuby a sliznici, takže v tomto případě neexistují žádné kontraindikace pro jeho použití. Tyto tekutiny mají výrazný antibakteriální, protizánětlivý účinek a příjemnou vůni. Pro rychlé hojení je možné použít farmaceutické roztoky. Časté jsou Salvin, Stomatofit, Chlorophyllipt pro oplach úst.

Byliny

Bylinné dekorace jsou považovány za šetrné a bezpečné prostředky. Existují hotová řešení, která se prodávají v lékárnách. To znamená například Rotokan. Můžete použít následující byliny: heřmánek, šalvěj, měsíček. Pro zpracování a gumu (pryskyřičný výběr stromů). Ve svých vlastnostech není horší než bylinky.

Chcete-li použít decoctions je třeba řádně připravit. Jak udělat heřmánek nebo šalvěj? To bude vyžadovat:

 • tráva - 1 polévková lžíce. l.;
 • vařící voda - 1 šálek.
 1. Skombinujte ingredience a počkejte, až se odvádí odvar.
 2. Do úst koupele: skóroval - držel - vyplivnout.
 3. Stačí třikrát opláchnout.

Jak vypláchnout ústa

V normálním průběhu regeneračního procesu nedochází k komplikacím. Pro rychlé výsledky se řiďte všemi doporučeními s jasnou představou:

 • Kolik opláchnout ústa po odstranění zubů.
 • Kolik dní na provedení postupu.
 • Vezměte v úvahu zvláštní případy. Například, jak si opláchnout ústa po odstranění zubu moudrosti, nebo když je silná bolest?

S tokem

Flux nebo otok po extrakci zubů je nepříjemný jev. Jejich zanechání pozornosti je nepřijatelné a nejlepší možností by byla okamžitá návštěva u zubaře. Následující řešení pomohou doma zmírnit stav fluxu:

 • Sage decoction. Připravené podle výše uvedených pokynů.
 • Odvar z dubové kůry, Hypericum, šalvěj. Vezměte 2 lžíce. Já každý z nich nalijte 1 litr vroucí vody. Po vaření, namočte a vypláchněte ústa. Vývar dezinfikuje a odstraňuje otok po extrakci zubů.

Léčit dásně

Ihned po operaci krvácí rána. To může pokračovat jeden den a není důvodem k poplachu. Pokud stále chcete pomoci tělu, pak byste měli být obeznámeni s tím, jak zastavit krev po extrakci zubů. Vytvořte solný roztok, opatrně promíchejte všechny krystaly a proveďte koupel v ústech. Dobrý efekt má odvar z dubové kůry.

Od bolesti

Je-li zub po bolení, není panika. Anestezie se používá k odstranění a poté, co přestane působit, nervová zakončení začnou fungovat normálně. Bolest vás může doprovázet po celý den. Pro opláchnutí by měl být použit Stomatofit, má anestetický účinek. Pokud zub bolí dlouhou dobu, než opláchnout a čekat na úlevu, je lepší se poradit se zubařem.

Zjistěte, co dělat, když zub bolí špatně.

Video: co dělat po extrakci zubů

Kvalifikovaní lékaři, známí po celé zemi, řeknou o všem, co souvisí s tímto tématem. Proč může vypadnout zub, jaké důsledky má odstranění. Elena Malysheva předvede důležité body na figurínách. Jasné tipy vám pomohou zjistit, co dělat, aby se zabránilo zubní problémy a jaké jsou první kroky po odstranění.

Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Kategorie: