Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Nízký hemoglobin je problémem pro 30% světové populace. Zvláště často se vyskytuje u žen. Lidské tělo potřebuje železo, zatímco vnitřní orgány tento prvek nesynchronizují. Nedostatek vyvolává anémii. Jak zvýšit hladinu hemoglobinu pomocí speciálních léků, dozvíte se z předloženého přehledu.

Návod k použití tablet železa v nízkém hemoglobinu

V lidském těle je přítomno asi 3 g železa, z čehož 2, 1 g je obsaženo ve složení hemoglobinu (protein, který je zodpovědný za vazbu molekul kyslíku v erytrocytech). S nedostatkem železa, člověk začne deprivaci kyslíku. Zásoby této látky vznikají v játrech (hemosiderin). Odtud jsou kompenzovány ztráty nebo nedostatky daného prvku.

Užívání tablet železa pomáhá léčit chudokrevnost z nedostatku železa, protože přípravky obsahují všechny látky potřebné k obnovení tvorby krve. Z potravin, aby všechny chemikálie nemožné. Denní dávky těchto léků obsahují 20krát více železa než denní dieta lidí, takže použití speciálních přípravků nemůže být rovno látce z tablet.

Odborníci doporučují, aby léčba anémie z nedostatku železa zohledňovala individuální vlastnosti těla, rychlost metabolických procesů, kompatibilitu látek, formu podávání léčiv. Injekce jsou méně účinným způsobem zvýšení hemoglobinu než tablety železa. Faktem je, že látka je absorbována střevy. Léky musí obsahovat nejméně 80 mg čistého železa, aby byla zajištěna účinná léčba. Více než 160 mg je již předávkování látkou, která může způsobit alergie a jiné vedlejší účinky.

Žvýkací tablety nelze doporučit, aby je polkly celé, vymačkané vody. Vitamíny se železem pro ženy nebo muže nedávají žádoucí účinek, protože obsah železa v nich je příliš nízký na zvýšení hemoglobinu. Sirup je méně účinný než tabletová forma látky. Pro ochranu žaludku se doporučuje užívat léky v kapslích, které mají speciální obal.

Síran železnatý

Tento typ léků (Hemofer Longatum, Tardiferon, Sorbifer Durules) je předepisován k léčbě stavu nedostatku železa způsobeného krvácením, s nedostatkem příjmu látky nebo k prevenci anémie. Užívejte sulfát 0, 3 - 0, 4 g denně nejméně třikrát. Pokud má pacient peptický vřed, stojí za to užívat pilulky s maximální opatrností. Tento typ látky může barvit zubní sklovinu v tmavé barvě, způsobit selhání jater, kumulaci železa.

Železný glukonát

Norma železa v krvi je doplněna anti-anemickými léky. Glukonát této látky stimuluje tvorbu hemoglobinu, snadno se vstřebává, rychle doplňuje potřebu. Po železných pilulkách. Zvláštní dávku předepisuje lékař v závislosti na věku pacienta, výsledcích vyšetření, testech, příznacích a jiných známkách anémie.

Glukonátové železo (Totem, Ferronal, Ferroglukonát) může interferovat s absorpcí penicilaminu, tetracyklinů nebo fluorochinolonů, takže tyto léky se užívají jednu hodinu po tabletách železa nebo 2 hodiny před. S pomocí kyseliny askorbové se trojmocné železo přeměňuje na bivalentní, což ho činí lépe absorbovaným a absorbovaným. Nedoporučuje se užívat takové tablety společně s doxycyklinem, omeprazolem, ofloxacinem.

Vitamíny se železem

Někteří lidé mají tendenci předepisovat vlastní léčbu, proto si vezměte multivitamin se železem. Nicméně, rovnováha by měla být pečlivě udržována, konzultovat s lékařem, vyhnout se přebytku některých látek. Než začnete užívat vitamíny, stojí za to testovat specifické problémy. Chudokrevnosti z nedostatku železa lze předcházet pouze pomocí vitaminových komplexů, ale neošetřených. Například léky Tardiferon, dospělí Hemohelper jmenují 1-2 tablety denně.

Železné železo

Přípravky s tímto typem železa (Hemofer prolongatum, Ferrogluconate-apo, Tardiferon, Heferol) budou lépe absorbovány, pokud je příjem doplněn vitamínem C. V tabletách Hemohelper je přítomen ferroplex kyseliny askorbové, takže jej nemusíte brát navíc. Hladinu železa můžete zvýšit užitím jedné tobolky denně po dobu 1 měsíce. Pacientům s anémií se doporučuje dávku zdvojnásobit.

Trojmocné železo

Ferlatum, monofer, maltofer, ferrum lek, dextrafer zahrnují hydroxid železitý. Jejich použití je výhodné, protože tento typ látky je podobný přírodní sloučenině (feritinu). Hydroxid polymaltozátu je často předepisován. Má málo kontraindikací, nezbarví zubní sklovinu, nereaguje s jídlem pacienta, má nízkou toxicitu. Užívejte 1-3 tablety denně. Přesná dávka závisí na individuálním pacientovi. Kurz by neměl překročit 6 měsíců.

Vlastnosti léčby anémie

Příčiny nedostatku železa:

  • nedostatek vitamínů B;
  • Crohnova choroba;
  • dlouhodobá záchvatová léčba;
  • kožní onemocnění;
  • těhotenství;
  • gastritida;
  • kojení;
  • alkoholismus;
  • vrozená metabolická porucha.

Aby se korigoval nedostatek železa v těle, je nutné zajistit dodávání přibližně 0, 5 mg železa na kg lidské hmotnosti denně. Nepřekračujte dávku, protože absorpce látky je omezena fyziologickými mechanismy, které mohou zvýšit vedlejší účinek. Hyperchromní (hladina železa v séru v krvi je normální, ale výsledný hemoglobin je vadný) nebo anémie z nedostatku železa nelze vyloučit bez speciálních přípravků.

Těhotná

Doplňky železa pro těhotné ženy by měly být užívány pod přísným dohledem lékaře, protože mnohé z nich mají negativní vliv na vývoj nenarozeného dítěte. Například, ferroceron způsobí močové problémy, tak to je nahrazeno analogem ferrocal. Kromě pilulek potřebují těhotné ženy speciální dietu s vysokým obsahem bílkovin (nejméně 120 g masa nebo vedlejších produktů). Fenule jsou často předepisovány během těhotenství. Tablety železa pomáhají vyhnout se rozvoji anémie v budoucnosti dítěte a udržují normální hladinu látky v krvi matky.

U dětí

Anémie se vyskytuje u poloviny všech dětí starších 6 měsíců, protože do této doby jsou všechny zásoby těla spotřebovány a mateřské mléko je nemůže naplnit. Nicméně, železné doplňky pro děti mohou být užívány ne dříve než 2 roky. Například, VitaMishki opravdu rád děti, protože mají příjemnou chuť a originální formu. Naturetto je další účinný lék, který byl schválen na 4 roky.

Zjistěte, jaké potraviny zvýšit hemoglobin.

Video: jak brát železné doplňky pro chudokrevnost

Recenze preparátů železa

Antonina, 34 let: Bylo zjištěno, že dítě má 3 měsíce anémii. Zkoušené různé sirupy (Ranferon, Aktiferrin) - nic nepomohlo, jen způsobily alergie. Nevěděl jsem, co mám dělat. Poté mi lékař předepsal pilulky a řekl, že to můžete dát dětem až po 1 roce.

Larisa, 31 let: Mám chronickou anémii, takže dvakrát ročně podstoupím léčbu Fenulsem po dobu tří měsíců. Droga je nenákladná a účinná, žádné stížnosti na to!

Natalia, 22 let: Vždycky mám nízký hemoglobin, takže jsem se snažil spoustu různých tablet. Líbí se mi Gemo-pomocník, protože nezpůsobuje zácpu, nevolnost a jiné vedlejší účinky.

Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Kategorie: