Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Otrava jídlem u dětí může být diagnostikována v každém věku. Existuje mnoho důvodů, ale v různých případech musíte jednat jinak. Pokud alarmující příznaky jasně naznačují, že dítě bylo otráveno, je nutná první pomoc: to umožní, aby nedošlo k hrozným následkům. Co dát dítě s otravou?

Příčiny otravy jídlem

Tělo dítěte má vysokou citlivost, takže rodiče by měli dbát na to, co používají a v jaké formě své dítě. I ty nejneškodnější produkty na první pohled (mléko, vejce, zelenina, ovoce) mohou poškodit zdraví, pokud nedodržují podmínky skladování. Jaké jsou příčiny otravy jídlem:

 1. Jedovaté jídlo. Houby, rostliny, plody neznámého původu způsobují intoxikaci těla a mohou dokonce vést k smrti. Tyto výrobky je nutné zakoupit pouze od prodávajícího, který je za kvalitu a potvrzuje jej potřebnými certifikáty.
 2. Jíst s toxiny a bakteriemi. To může být běžné jídlo, ale jeho složky jsou během procesu vaření nesprávně zpracovány. Pokud budete jíst maso, které je nepřipravené úplně, nebo tvaroh, který "perelezhal" jeho datum expirace, můžete chytit střevní infekce. Patogeny nemocí žaludku a znamenají pomalý, ospalý stav se seznamem symptomů. Střevní infekce je salmonela, stafylokoky, různé kmeny. Mohou být ve vodě, zakysanou smetanou, tvarohem, jogurtem, vejci, ovocem, zeleninou, masnými výrobky, rychlým občerstvením.
 3. Intoxikace agresivními chemickými sloučeninami.

Známky otravy jídlem

První příznaky otravy jídlem jsou neustálé zvracení a průjem. Pokud se nemoc aktivně vyvíjí, jsou spojeny další příznaky. Kolik projevuje otrava tělem? Jak ho osobně poznat? Otrava jídlem u dítěte je diagnostikována do dvou hodin, maximálně za den. Pokud po krátkou dobu zvracení již bylo několikrát, teplota rychle roste, to znamená střevní infekci a účinek toxinů v těle.

Mírná forma onemocnění je charakterizována slabostí v těle, alergickými vyrážkami na kůži, zvýšeným otokem, rychlým dýcháním a pulsem. Známky otravy u dítěte, kromě průjmu, zvracení jsou bolestivé pocity v žaludku, vysoká horečka, která se těžko snižuje, bolest břicha, proces dehydratace, snižování tlaku, začíná sucho v ústech. Nejnebezpečnějším příznakem je zvracení a průjem bez zastavení, je to signál, že tělo je silně dehydratováno. Aby se předešlo složité situaci, musí být naléhavě přivolána sanitka.

Zvracení v případě otravy

Domácí intoxikace (přes vodu, jídlo) je porušením gastrointestinálního traktu. Pokud má dítě v případě otravy zvracení, ale nedochází k průjmu, znamená to poškození stěny horního GI traktu. Pokud se chemické látky, které ničí epitelové buňky, dostanou do žaludku, receptory jsou stimulovány reflexivně a objeví se nutkání zvracet. Otrava může být akutní a chronická. Akutní období je charakterizováno rychlým vývojem onemocnění. Chronická forma postupně aktivuje nové symptomy, jak se zvyšuje toxicita (dochází při intoxikaci drogami nebo alkoholem).

Teplota při otravě dětí

Horečka během intoxikace není neobvyklá. Teplota v případě otravy u dítěte je ochrannou reakcí těla proti "zlým" mikrobům a toxinům. Nelze porozumět pouze horečkou, která typ infekce (infekční nebo neinfekční) nenastala, lze ji prokázat pouze testy. Jaká je výhoda zvýšení teploty Zlepšuje se krevní oběh, metabolismus je rychlejší, zrychluje se pocení a škodlivé látky postupně opouští tělo. V takovém prostředí mnoho bakterií umírá kvůli nepříznivým podmínkám vývoje.

Teplota je nebezpečná, když:

 • zvracení se nezastaví, ale pouze se zvyšuje;
 • průjem více než 10krát denně;
 • v tekuté stolici se objevují proužky krve;
 • jsou křeče a jiné známky poškození nervového systému;
 • nebere několik hodin s drogami nebo na krátkou dobu nebe;
 • dochází k dehydrataci.

Co dělat v případě otravy

Co dělat s otravou jídlem:

 • prevence následné intoxikace toxiny;
 • zvýšené odstranění patogenů z těla;
 • otrava jídlem u dítěte vyžaduje okamžité očištění střev;
 • terapeutická terapie pro boj s patogenem;
 • léčby symptomů získaných při intoxikaci.

Otrava jídlem - léčba

Jak léčit otravu, která vám poskytne první pomoc:

 1. Opláchněte žaludek. K tomu použijte roztok sody, manganistanu draselného, soli.
 2. Příčina reflex reflexu. Pokud dítě není pět let staré, pak nelze použít léky, které způsobují zvracení. Je možné použít metodu lisování na kořen jazyka pomocí vycpávek prstů.
 3. Naneste sorbent (bílé nebo černé uhlí, enterosgel).
 4. Dejte projímadlo k urychlení odstranění toxických látek nebo klystýr.

Lék na otravu

Jaké léky, tablety pro otravu lze použít:

 1. Aktivní uhlí (1 tableta na každých 10 kg hmotnosti).
 2. Bílé uhlí (maximálně 4 gramy denně).
 3. Smekta (prášek pro přípravu roztoku, pomáhá čistit střeva).
 4. Nifuroxazid. Antibiotikum používané při průjmech.

Všechny tyto léky jsou schváleny pro použití u dětí. Pokud je dítě malé, je těžší dát mu pilulku. V tomto případě je smecta ideální: připravený roztok má sladkou chuť (pomeranč nebo vanilka), děti ho snadno přijímají. Můžete použít bez ohledu na to, kdy dítě užilo jídlo, a denní dávka se vypočítá na základě věku dítěte (od 1 do 3 sáčků denně). Denní objem je rozdělen do několika recepcí a může být přidán do tekutých jídel a nápojů.

Dieta pro otravu dětí

Provádí se nouzová opatření, proces zpracování se provádí úspěšně. Léčit dítě od intoxikace pouze drogami nestačí, proces hojení nekončí. Respektujte správný systém napájení. Jak krmit dítě s otravou? První den je lepší nejíst, trávicí proces je narušen, je možné vyvolat zvýšené zvracení a průjem. Je lepší dát více čisté kapaliny.

Od druhého dne po otravě jsou tukové potraviny ze stravy vyloučeny. Nemůžete používat mléčné výrobky pro výrobu obilovin a jíst potraviny, které dráždí trávicí trakt (syrová zelenina, ovoce, bobule, sladkosti, konzervované potraviny, uzená masa). Všechny následující dny si můžete vzít vývar, čaj bez cukru, sušenky, zeleninové kastrolky, vařené nebo dušené ryby, maso, odvar z rýže, lehké polévky, obiloviny (ovesné vločky, rýže). Aby se zabránilo první týden, nedejte své dítě vejce, jogurt, mléko.

Video: co dělat s otravou jídlem doma

Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Kategorie: