Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Sushi je tradiční japonské jídlo, ale jeho orientální chuť a vůně jsou v naší oblasti dlouho obývány nejen v sushi barech a japonských restauracích. Téměř každá třetí moderní hospodyňka se může pochlubit nezávisle připravenými domácími rolkami. Složky pro jejich přípravu jsou snadno dostupné v každém velkém supermarketu. Produkty pro sushi, které jste zakoupili poprvé, zůstanou po druhý nebo třetí čas. Pokud jde o finanční stránku, bude to levné.

Co potřebujete vařit lahodné sushi doma?

Jak udělat domácí sushi doma? Postupujte podle níže uvedených instrukcí. Správně vybrané ingredience vám umožní vychutnat si jedinečnou, vynikající chuť a vůni thajské pochoutky. Nesnažte se šetřit na kvalitě ingrediencí a doma budete rychle vařit vynikající pokrm restaurace z východu.

Požadované produkty

Nezapomeňte použít základní sushi ingredience. Rýže, mořské řasy nori, červené čerstvé ryby (losos, losos), plátek avokáda a okurka jsou vizuálně rozeznatelné při plnění misky. Často se vyskytují jako dekorace Masago (kaviár z létajících ryb), lososový kaviár. Sushi zahrnuje také nakládaný nebo nakládaný zázvor, smetanový sýr, majonézu (nejlépe japonskou), rýžový ocet a sojovou omáčku. Podávat tradiční pochoutku je nemyslitelné bez východní pikantní hořčice wasabi.

Základem rolí je rýže. Krupice kupují hrubé, kulaté, s dostatečným množstvím lepku, nejlépe se speciální značkou na obalu "Rýže na sushi". Můžete si koupit suché řasy řasy nori ve velkém supermarketu. Balení obvykle obsahuje 10-20 listů. Pro přípravu jedné porce musíte rozdělit každý list na polovinu, takže budete muset balit nori pro další sushi.

Rýžový ocet se prodává v oddělení orientální kuchyně velkých hypermarketů nebo specializovaných obchodů. Chcete-li dát rýži specifickou potravinovou barvu, přidejte do ní chutné poznámky orientálních chuťových preferencí, nezapomeňte si koupit sójovou omáčku. Marinovaný zázvor je základní vlastností japonské pochoutky. Jeho jemná vůně s kořeněnými tóny, aroma dodá pokrmu zvláštní pikantnost.

Sushi je kulinářské stvoření, kde by měly být mořské plody, tedy červené ryby. Filet z lososa, lososa nebo jiných mořských mastných ryb bude dělat. Další specialitou delikatesy je, že ryby se nejlépe používají čerstvé nebo lehce solené. Sushi je téměř vždy podáván s wasabi národní hořčičnou omáčkou. Koupit ve formě pasty nebo suchého prášku. Ten se snadno ředí na požadovanou konzistenci, aby se omáčka.

Smetanový sýr je nutnou složkou pro rohlíky. Tato smetanová hmota dělá suši něžnou a zvlhčenou. V ústech se snadno roztaví, pokud je sýr vysoce kvalitní, ne kyselý. Krabí tyčinky - další přísada pro plnění orientálního pokrmu. Používají se místo mořských rybích filetů, ale lépe. Krabí tyčinky by měly být šťavnaté.

Na sushi náplni nakrájejte okurku, odlupujte ji a odstraňte uprostřed. Proto je lepší koupit mladé, tenké okurky. Avocado vyzvednout jen zralé. Tato zelenina s okurkou by měla být nakrájena na plátky pro plnění a jádro odstraněno. Aby proces vaření nebral mnoho času a vše vypadalo krásně, potřebujete bambusový koberec - makis a ostrý nůž pro řezání potravin.

Vaření rýže na sushi v pomalém hrnci

Rýže je hlavní složkou japonského tradičního pokrmu. Speciální druh tohoto zrna pro rolky má jen velké množství lepku, proto je vhodný pro thajské delikatesy. Pomalý sporák není dnes neobvyklý, ale potřebný domácí spotřebič pro moderní domácnosti. Využijte služeb této elektrotechniky a vařte rýži podle níže uvedeného receptu.

 1. Vezměte rýži, důkladně opláchněte v několika vodách. V poslední době by měla proudit čistá, nekalná kapalina.
 2. Promytá rýže se vloží do mikrovlnné mísy a zakryje se vodou tak, aby zakrývala vrstvu obilovin a byla o 5 cm výše (vypočteno: 250 ml na 200 g obilovin).
 3. Zapněte multicooker (režim "Pilaf" nebo "Pohanka"). Vaření trvá 30 minut.
 4. Po automatickém vypnutí zázračné trouby bude rýže připravena.
 5. Zakryjte misku rýží s víkem, nechte ji bobtnat lépe.

Krájení ryb

Když se rýže ochladí, pokračujte k rybám. Kuchaři japonské kuchyně praktikují pět druhů nebo technik řezání rybí filé, ale zvažují rychlé a cenově dostupné řezání ryb „pod úhlem“. Vaření rybích filetů bez kůže, o velikosti 10 cm x 2, 5 cm, máme velmi ostrý nůž v úhlu 45 stupňů vzhledem k povrchu kuchyňského stolu. Proveďte rychlý řez. Podobně, řezané filety další tenké plátky.

Vaření Acetic dressing

Acetický dresing dodává thajskému pokrmu speciální pikantnost a delikátní, sladkokyselou chuť. Pro její potřebu:

 • rýžový ocet - 2 lžíce. l.,
 • cukr - 1 lžička,
 • sůl - 1 lžička.

Proces vaření:

Obvaz se vaří v pánvi na středním ohni, míchá se ingredience. Cukr a sůl by měly být rozpuštěny, po které bude octový obvaz připraven.

Recept na domácí nigiri sushi (foto)

V japonských restauracích, nigiri je obvykle podáván na talíři ve dvojicích, zatímco tento druh sushi se podobá vymačkaným, oválným tvarovým hrudkám. Vrchní vrstva nigiri - tenké plátky rybího filé, sypaná sezamovými semínky.

Chcete-li nigiri doma, vezměte si:

 • rýžové rolky - 350 g,
 • krevety - 8 ks,
 • losos - 150 g,
 • uzený úhoř - 150 g,
 • Nori - ½ list,
 • sezamová semínka - 1 lžička,
 • wasabi
 • sůl,
 • sojová omáčka
 • nakládaný zázvor
 • sojová omáčka

Jak vařit

 1. Z rýže, předem připravené podle výše uvedené technologie, tvoří oválné polotovary pro nigiri. Musíte pracovat s rýží s rukama zvlhčeným roztokem vody a octem z rýže. Tam bude asi 24 oválů.
 2. Nakrájejte filet z lososa a úhoře na osm tenkých kousků, držte nůž správně v úhlu 45 stupňů.
 3. Krevety umyjte a řádně vařte v osolené vodě po dobu delší než 2 minuty. Pak je dejte do studené vody.
 4. Plátky ryb lehce mazlí s japonskou wasabi, sojovou omáčkou.
 5. Nori nakrájíme na osm dlouhých pásů, jejichž šířka je 6-7 mm.
 6. Krevety se rozdělily podél břicha, aby si vyrovnaly poloviny vzhledem k páteři.
 7. Nigiri bude vypadat takto: rýžový ovál, na kterém se nachází plátek ryb nebo krevety. Zatlačte zaoblení na rýžový blok, čímž získáte tvar „člunu“.
 8. Sushi nigiri s úhozem je třeba zabalit s proužky nori a lepené vodou nebo několika rýže.
 9. Hotové rohlíky se rozprostře na talíř, nahoře se posype sezamem a podává se s nakládaným zázvorem, wasabi.

Japonské Sushi Maki

Restaurace restaurace japonské kuchyně zahrnuje nejen nigiri v podobě oválných shluků, ale i tradiční rohlíky zabalené v mořských řasách Nori. Také se nazývají maki nebo „zkroucené“ sushi. Pro přípravu musí mít bambusovou rohož. Výplně pro máky jsou rozmanité, ale mořské plody, nori a rýže jsou nutné. V závislosti na počtu komponent, výplně, aby máky tenké a tlusté, vycpané a zabalené s listem nori. Ty se skládají z více než dvou složek.

Připravte si obvyklé rolky a jiné druhy orientální delikatesy nebudou snadné. Ale dát zajímavý pohled na japonské "role" pomůže použití sady "Midori" pro role. Speciální formy, stroje a další zařízení výrazně urychlují proces vaření, umožňují vytvářet velké orientální mistrovská díla v syrové, smažené a pečené formě.

Naučte se recepty na výrobu rolí doma.

Video recepty na sushi

Je snadné se naučit vařit zajímavé rohlíky, i když je vaříte poprvé. Odborná video třída vám pomůže pozorovat všechny detaily vaření a získat skvělý výsledek.

Jak vařit pečené sushi

Rohlíky jsou podávány nejen syrové ve formě studeného občerstvení, ale také horké. Naučte se, jak upéct původní kaviár rolích a krevety plnění doma tím, že sleduje video níže.

Vaření Nigiri a Gunkan Sushi

Potěšte své blízké japonskými úhoři a lososovými rolkami pod zajímavými jmény „nigiri“ a „gunkan“. Originální plnicí rolky potěší i ty nejnáročnější gurmány. Podrobnosti - ve videu.

Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Kategorie: