Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

V průběhu staletí se v nejrůznějších oblastech stále uplatňoval nenáročný fyziologický postup: moderní medicína, lidové léčení, kosmetologie, techniky hubnutí. Klystýr doma pomáhá očistit tělo a péči o blízké, ale šetrně odstraňuje zvědavé oči. Provést postup není obtížné, ale musíte dodržovat pravidla a dělat vše pomalu.

Jak udělat klystýr doma

Pro klystýr se používá gumová žárovka, zavěšená stříkačka nebo kombinovaná zahřívací podložka. Jejich společný název je klistir nebo Esmarchův kruh. Mohou být s gumovými, plastovými nebo hlubokými střevními špičkami. Nové nástroje musí být před procedurou umyty horkou vodou, několik minut vařit, víčko je ošetřeno mýdlem a vodou.

Pro tento postup vezměte 1-2 litry čisticího roztoku nebo bylinného vývaru, ne horké, ale ne nižší než pokojová teplota. Je připravena na základě vařené vody (jako poslední možnost, usazené, ale nutně čisté), minerál bez plynu je povolen, některé přidat moč. Pro stanovení objemu tekutiny pro klystýr se vezme v úvahu výška osoby - čím vyšší je, tím větší je celková délka střeva. Množství roztoku se postupně zvyšuje, aniž by se nutilo. Pocit bolesti je zastaven. Zde jsou některá pravidla:

 • Čas pro postup je zvolen kolem 7 hodin ráno, věří se, že toto je maximální aktivita střev. Špička s omezujícím kruhem a řiťem je mazána dětským krémem, vazelínou nebo gelem s xylokainem.
 • Položil klystýr na levé straně a ohnul kolena k žaludku. Další pozice je povolena: v poloze leží v lázni, nohy jsou položeny proti zdi. Špička řitního otvoru se vstřikuje 4-5 cm, otevřete injekční stříkačku. Svaly v oblasti pánve se uvolňují. Dýchání je hluboké a rovnoměrné.
 • Trvá asi minutu, než kapalina z Esmarhského hrnku zaplní střeva. Pokud se voda začne vracet zpět, postup pokračuje.
 • Po manipulaci musíte počkat 10 minut, dokud roztok nevyvolá v těle správný účinek. Současně několikrát zatáhnout a uvolnit břicho, tlačit kapalinu hlouběji dovnitř, pak vyprázdnit.

S hruškou

Pravidla jsou zhruba stejná, ale je vhodnější udělat takový klystýr doma s asistentem (někdo z rodinných příslušníků). Hruška pro dospělé volí objem nejméně 250 ml, předvaří, nechá se vychladnout. Je vhodné, aby olejový klystýr a malé množství léčivé kapaliny (stříkačka používaná pro čištění). Anus a špička jsou promazány, vstřikují se 5-6 cm a kapalina vstřikuje hrušku. Nedoporučuje se to několikrát zaplnit v jednom postupu.

Jak dát klystýr na dítě?

Je zakázáno dělat děti takovým postupem bez vědomí lékaře. Pediatři předepisují klystýr pro malé pacienty s přetrvávající zácpou, otravou nebo pro léčbu drogami. V každém případě předepište složení roztoku. Velikost gumové hrušky se volí podle hmotnosti a věku dítěte: do 6 měsíců - od 30 do 60-70 ml; 6-12 měsíců - 120-150 ml; 1-2 roky - 180-200 ml; 2-5 let - 300 ml; 5-9 let - 400 ml, od 10 let - 0, 5 l. Studentům středních škol je povoleno používat litr.

 • Vložit klystír pod dětskou podšívku. Teplota kapaliny je nastavena na teplotu těla dítěte. Sharp injekce roztoku není povolena.
 • Když se kojenec dostane kojenec, nohy se zvednou tak, že nevytlačí roztok ven.
 • Po zákroku musí dítě ležet asi půl hodiny a pak jít na nočník (nebo na záchod).

Laxativní klystýr pro zácpu

S takovými problémy se doporučuje vyzkoušet jiné prostředky, jako jsou výrobky a léky s projímavým účinkem, svíčky. Pokud nepomáhají zbavit se zácpy, dejte klystýr: olej-přátelský akce, fleeting hypertenze (pokud neexistují žádné kontraindikace) nebo voda-čištění. Pokud je zánět v tlustém střevě, vředy a trhliny sliznice, prolaps konečníku, postup se neprovádí.

 1. Pro první variantu si klystýři vezmou slunečnicový, olivový nebo lékárenský vazelinový olej, zahřívají se na teplotu 37-38 stupňů, takže uvolňují křeče a usnadňují defekaci. Vstupte před spaním, po dobu 10-12 hodin.
 2. Pro druhý - 10% roztok chloridu sodného (obyčejná sůl), nebo 20-30% magnézie. Silný fyziologický roztok po dobu 10-20 minut čerpá tekutinu z tkání do střevního lumen, změkčuje fekální hmotu, aktivuje peristaltiku.
 3. Třetí možností je nouzové opatření, jehož důvodem je nedostatek výsledků z předchozích. Při klystýru s obyčejnou vodou vyprané stlačené výkaly. Pro dosažení nejlepších výsledků přidejte do kapaliny malé množství mýdla.

Složení očistného klystýru pro hubnutí doma

Červená řepa

 • Ve večerních hodinách, třít malá řepa v třílitrové sklenice, napůl zalijeme studenou převařenou vodou, přidáme pár nakrájených stroužků česneku, 1 lžičku. kyselina citrónová. Obal s gázou, trvejte až do rána. Před použitím filtrujte. Klystýr je užitečný v tom, že řepa urychluje metabolismus tuků ve střevě, ostatní složky zlepšují její čištění.

Kavárna

 • Pár umění. Já mletá káva se vaří, filtruje, zředí 1 litrem vody. Kofein zde přispívá k aktivní produkci žluči, detoxikaci.

Glycerin

 • V 1, 5 l filtrované vařené vody přidejte 2 lžíce. Já glycerin, rozpusťte 2 lžíce. Já mořská sůl. Čistící účinek takového klystýru je vysoký, ale neobjeví se okamžitě, po 2-3 dnech.

Více informací o tom, jak udělat klystýr doma se zácpou.

Čištění střevního klystýru před porodem

Tento postup, který byl proveden před tím, než je žena doručen do porodnice, jí umožní, aby se během pokusů neobávala nedobrovolných pohybů střev. Čistící klystýr přispívá k nejlepšímu tónu dělohy a urychluje přirozený proces. Současně následující den po narození není třeba střevní pohyb. Pro domácí klystýr na pět minut, porodit matku je žádoucí.

Jak udělat klystýr? V Esmarchově hrnku se nalije 1, 5-2 litrů vařené vody (s odvarem z heřmánku). Teplota není vyšší než 37 stupňů, špička je mazána vazelínou, veškerý vzduch je odváděn z trubice. Po skončení řešení je žena úplně vyprázdněna na toaletě. Opakování procedury s nedostatečným čištěním střev se doporučuje nejdříve půl hodiny. Na začátku pokusů je klystýr zrušen.

Video: jak postupovat

Pokud nemáte dovednosti provádět lékařský zákrok, je doporučena pomoc s vlastní zkušeností. Video podrobně popisuje, jak se klystýr provádí doma stříkačkou. To se týká otázek týkajících se stravy, četnosti čištění, kvality vody a její příjemné teploty, dalších užitečných věcí. Je snadné vidět a naučit se, jak udělat užitečný a jednoduchý postup, a výhody klystýru přinášejí mnoho.

Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Kategorie: