Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

V případě plísňových lézí (mykóz) kůže, poruch mikroflóry a dysbakteriózy je u mužů předepsán přípravek Flucostat. Lék je škodlivý pro houby Candida a další patogeny plísňových infekcí. V případě poruchy imunity je Flucostat předepsán k prevenci systémové a lokální kandidózy na kůži a sliznicích.

Flucostat pro muže

Flucostat je léčivo, které patří do skupiny širokospektrých antifungálních léčiv. Léčivo je účinné pro Candida spp., Cryptococcus neoformans, Microsporum spp., Trichoptyton spp., A Histoplasma capsulatum mikroorganismy. Flukostat muži z drozdu předepsán v přítomnosti příznaky kandidózy systémové nebo místní povahy (houba je lokalizována, zpravidla na genitáliích).

Složení a uvolňovací forma

Léčivo je dostupné ve formě kapslí, tablet a roztoků. Farmaceutická rozmanitost je způsobena potřebou plně ovlivnit oblasti postižené houbou. Složení léčiva závisí na formě uvolňování léčiva. Tabulka ukazuje hlavní formy léku, jejich hlavní a další složky.

Formulář vydání

Účinná látka

Pomocné látky

Prášky

50 nebo 100 mg flukonazolu

Bramborový škrob, sacharóza, síran sodný.

Kapsle

50 mg flukonazolu

Laktóza, bramborový škrob, oxid křemičitý, stearát hořečnatý, síran sodný.

Roztok pro intravenózní podání

Flukonazol 2 mg

Chlorid sodný; sterilní voda pro injekce.

Mechanismus účinku léku

Léčivo má škodlivý účinek na houby a ničí jejich buněčnou stěnu poškozením struktury proteinů. Po požití tablet nebo tobolek se léčivo dobře vstřebává v tenkém střevě. Biologická dostupnost hlavní účinné látky je asi 90%. Maximální plazmatická koncentrace flukonazolu po dávce 150 mg nalačno je přibližně 80%. Účinná látka snadno proniká do všech biologických tekutin (krev, moč, sliny, CSF). Lék se vylučuje z mužského těla, zejména ledvinami.

Indikace pro použití

Lék je předepsán po potvrzení diagnózy metodami laboratorního výzkumu. Tablety z drozdu Flucostat platí v následujících případech:

 • chronická kandidóza;
 • balanitis (zánět předkožky penisu);
 • generalizovaná kandidóza;
 • prevence kandidózy u mužů během použití chemoterapie;
 • atypické formy kandidózy u mužů;
 • příznaky dechu u dětí;
 • opakování příznaků drozd u mužů.

Dávkování a podávání

Instrukce pro použití léčiva závisí především na formě použitého léku, oblasti houby a závažnosti symptomů u člověka. Kromě toho je nutné vzít v úvahu průvodní onemocnění kůže a sliznic, současné užívání léků lokálního a systémového působení. Základním pravidlem používání antimykotik pro muže je pravidelnost příjmu.

Tablety Flucostat

Účel konkrétní formy léčiva závisí na závažnosti onemocnění a typu kandidových lézí. Léčivo (v tabletách) pro terapeutické a profylaktické účely se používá následovně:

 1. Aby se zabránilo recidivě meningitidy u mužů s oslabenou imunitou: 200 mg / den. dlouhodobě (minimálně 4-6 měsíců).
 2. U jiných kandidálních infekcí sliznic: 30–80 mg Flucostatu denně po dobu dvou až tří týdnů.
 3. Aby se zabránilo vzniku drozdu u mužů s onkologií: 50-400 mg 1 p. / Den.
 4. S mykózami na kůži (chodidla, oblast slabin, atd.): 100 mg 1 p. / Týden nebo 50 mg 1 p / den. po dobu 2-3 týdnů.
 5. Děti od 6 let s kandidózou sliznic dutiny ústní 1 tableta 2-3 p / den.

Kapsle Flucostat

Přípravek v kapslích obsahuje nižší koncentraci účinné látky, proto je předepisován hlavně pro profylaxi. Medicína pro farmakologickou léčbu mykóz různých etiologií je následující:

 1. Pro prevenci recidivy orofaryngeální kandidózy u pacientů s imunodeficiencí: 150 mg 1 p. / Týden.
 2. S hlubokými endemickými mykózami: 200-400 mg / den. po dobu 11-12 měsíců (kokcidioidomykóza).

Řešení

Flukostat pro muže ve formě roztoku je předepsán pro léčení systémových systémových plísňových infekcí. Standardní schéma pro použití léčiva zahrnuje: podání léku intravenózně (IV) v proudu nebo kapání těžkou, diseminovanou kandidózou v 1. den - 150 ml roztoku flucostatu, pak - 70-100 ml / den (během 3-4 měsíců). Při převodu z / na zavedení tablet nebo tobolek není třeba měnit denní dávku.

Zvláštní pokyny

V některých případech je použití Flucostatu doprovázeno toxickými změnami v jaterních buňkách, zpravidla u mužů se závažnými současnými systémovými onemocněními. Hepatotoxický účinek hlavní účinné látky je reverzibilní: jeho symptomy ustaly po ukončení lékové terapie. S výskytem klinických příznaků závažného poškození jater (zvýšená enzymatická aktivita, hepatomegalie) by měla být léčba ukončena.

Muži s HIV jsou náchylní k rozvoji závažných kožních reakcí při použití přípravku Flucostat. Pokud pacient, který dostává léky na povrchovou plísňovou infekci, by se měla objevit vyrážka po vysušení nebo svědění, mělo by být užívání léčiva zastaveno. Vyrážka u mužů s generalizovanými plísňovými infekcemi ukazuje nesnášenlivost složek léčiva. Současně s antibiotiky je třeba postupovat opatrně. Odstraňte použití alkoholu.

Pokud je u jednoho ze sexuálních partnerů zjištěna kandidóza nebo jiné plísňové infekce, musí být druhá testována na patogenní mikroflóru a měla by být zahájena preventivní opatření, aby se zabránilo exacerbaci drogy na kůži nebo sliznicích. Doporučuje se užívat tobolky jeden po druhém 1 p./den, aby se zabránilo rozvoji příznaků mykózy.

Vedlejší účinky

Pokud pravidelně překračujete předepsanou dávku léků, mohou se objevit vedlejší účinky. Při dlouhodobém užívání přípravku Flucostat v klinické praxi se mohou vyskytnout následující účinky: \ t

 1. Na straně zažívacího traktu: změny vnímání chuti, nevolnost, zvýšená tvorba plynu, zvracení, bolest v epigastriu, průjem, známky abnormálních funkcí jater (žloutenka, hyperbilirubinémie, zvýšená koncentrace jaterních enzymů).
 2. Ze strany centrální nervové soustavy: bolesti hlavy, závratě.
 3. Alergické reakce: kožní vyrážka, svědění, erytém, anafylaktoidní reakce.
 4. Jiné: renální dysfunkce, alopecia areata.

Kontraindikace

Při použití Flucostatu pro srdeční selhání a jiných patologií kardiovaskulárního systému je třeba postupovat opatrně. Kromě toho existují následující kontraindikace pro užívání léčiva:

 • vysoká citlivost na složky léčiva;
 • děti do 6 let;
 • poruchy vedení srdce;
 • selhání ledvin;
 • narušení jater.

Podmínky prodeje a skladování

Flukostat musí být skladován na suchém, chladném místě, chráněném před přímým slunečním zářením, nepřístupný malým dětem a zvířatům. Lék je vydáván z lékáren bez lékařského předpisu.

Analogy Flucostatu

V případech, kdy lék nemá požadovaný účinek nebo způsobuje vedlejší účinky, jsou předepsány léky podobné vlastnostem. Mezi analogy Floukostat na farmaceutickém trhu lze rozlišovat následující léky:

 1. Diflucan. Antifungální činidlo ve formě tablet, krému a masti je zaměřeno na destrukci hub rodu Candida spp s lokálním poškozením kůže. Od Flucostatu se liší vysokou koncentrací aktivní složky, díky které rychleji zvládá mykózy. Lék však často způsobuje vedlejší účinky.
 2. Flukonazol. Léčivo ve formě kapslí, tablet a mastí je analogem léčiva vyráběného v Rusku. Hlavní výhodou této drogy je její cena (od 35 rublů).

Cena Flukostat

Náklady na Flucostat závisí na formě uvolňování léčiva, stupni čištění, kvalitě hlavní účinné látky a pomocných složkách. Cena léku může být ovlivněna regionem a lékárnou, kterou je na prodej. Kromě toho může být cena léčiva stanovena výrobcem. Přibližná cena léků v Moskvě:

Formulář vydání

Název lékárny, Moskva

Náklady, rublů

Tablety, 10 ks

Gorzdrav

210

Kapsle, 6 kusů

Farma Kalina

156

Roztok pro intravenózní podání, 10 ampulí

Lékárnička

220

Video

Recenze

Valentin, 35 let

Za účelem vyléčení drogy na kůži mi lékař předepsal Flucostat ve formě tablet a masti Pimafucin. Druhý den po zahájení medikace začalo svědění a výtok klesal, objevila se nevolnost a pátý den došlo k útoku zvracení. Musel jsem odmítnout vzít prášky, nemoc byla vyléčena pouze mastí.

Gregory, 42 let

Po porodu své ženy se drozd zhoršuje téměř každý měsíc. Poté, co se ve mně začaly objevovat příznaky nemoci, lékař předepsal denně jednu tobolku přípravku Flucostat pro profylaxi. Užíval jsem lék měsíc, nevšiml jsem si žádných vedlejších účinků a svědění a vyrážka na genitáliích mě nepřestávala obtěžovat.

Artemy, 46 let

Když jsem byl léčen na onkologické lékárně, dostal jsem kapátko s Flucostatem. Vedlejší účinky byly silné (nevolnost, zvracení, konstantní ospalost), lékař předepsal další lék, ale zhoršil se, takže první lék vrátili. Lékař vysvětlil, že je to způsobeno současným použitím chemoterapie.

Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Kategorie: