Historicky, chata pro mnoho lidí není jen místem odpočinku. Léto obyvatelé mají radost z práce na zemi a chtějí vidět její výsledek. Aby se úroda vždy líbila, v arzenálu praktiků jsou nějaké triky. Například obyčejné pekařské droždí pomáhá pěstovat chutné křupavé okurky.

Jak používat kvasinky pro krmení rostlin

Kvasinky jsou jednobuněčné houbové organismy, kterým se lidstvo podařilo „zkrotit“ a používat pro své vlastní účely. Jejich různé typy se používají při pečení, vaření, výrobě alkoholu, vinařství, výrobě piva, kvasu. Směsi kvasinek jsou široce používány v zemědělství, například jako vitaminový doplněk v krmivech pro zvířata nebo hnojivo pro různé pěstované rostliny.

V zahradě a na zahradě se kvasinky "mluvčí" používají ke krmení zeleninových plodin, květinových záhonů a mladých stromů. Zvláště vděčný za takové hnojivo okurky pěstované ve sklenících nebo v otevřeném terénu. Použití hnojení na bázi kvasinek oživuje půdu, vytváří vynikající podmínky pro život a reprodukci půdních bakterií, včetně vázání dusíku. Keře rostou silné, zdravé. Kořenový systém, živený přirozeným stimulantem, se rychle rozvíjí, zvyšuje se odolnost rostlin vůči chorobám a zvyšuje se úroda.

Top obvaz okurek v otevřeném terénu

Mleté okurky se krmí dvakrát nebo třikrát za sezónu. Poprvé - na výhoncích, kdy rostliny měly druhý pravý list. Následující krmení okurek s kvasinkami je vhodné na začátku kvetení, aby stimulovalo vaječník. Zatřetí může být síla kvasničného hnojiva použita, když je první vlna plodení, aby „oživila“ křoví, aby jim poskytla příležitost k dalšímu rozvoji. Pokud to počasí dovolí, můžete získat další plnou úrodu okurek.

Je důležité nepřehánět to hnojivem a růstovou stimulací. Příliš velké dávky povedou k rychlému růstu zelené hmoty na úkor sady ovoce. Přísně monitorovat koncentraci pracovního roztoku, je lepší, aby rostliny nekrmily, než aby je krmily. Alternativní domácí hnojení minerálními hnojivy, aby rostliny dostaly všechny potřebné látky pro život. Osvědčené recepty níže vám pomohou se mýlit s množstvím hnojiv kvasinek pro postel.

Top zálivka okurky v polykarbonátovém skleníku

V průběhu života potřebují okurky ve sklenících týdenní doplňky. Dva nebo tři z nich mohou obsahovat kvasinky, chléb, ječmenné kvasnice. Lidové léky na stimulaci růstu je lepší, aby se nepoužily při pěstování sazenic. Příznivé vlastnosti kvasinek pro okurky ve skleníku se budou zdát lepší dva týdny po výsadbě ve stálém místě. Druhá část roztoku kvasinek může být přidána během kvetení a nastavení prvních plodů, třetí - po první vlně sklizně.

Jak hnojit okurky kvasinkami

Myslíte si, jak nakrmit okurky kvasinkami, aby nedošlo k poškození rostlin, ale aby byl stimulován jejich růst a vývoj? Lidové recepty hnojiv kvasinek jsou rozmanité, jsou jednoduché a cenově dostupné. Seznamte se s funkcemi použití některých z nich, abyste se rozhodli, který recept je pro vaši okurku nejlepší pro dobré plodení.

Kořen krmení okurek během kvetení a plodnice s suché droždí

Fáze kvetení je rozhodujícím obdobím života okurky. V této době položil základ plodiny, její kvalitu. Mírné hnojení kvetoucích okurek s kvasinkami zvyšuje počet vaječníků na bicích, stimuluje růst ovoce, zlepšuje jejich prezentaci. Zelenina rychle roste, vyvíjí, dozrává a potěší tvrdě pracující majitele svým vzhledem a chutí.

  • Pro přípravu stimulující látky je nejjednodušší použít suché droždí, které se prodává v nejbližším supermarketu. Jeden sáček o hmotnosti 10-12 gramů stačí na 5 litrů roztoku. Voda pro něj by měla být teplá.
  • Přidejte ke směsi půl šálku cukru a nechte 5-7 dnů na teplém místě pro kvašení.
  • Výsledný produkt je koncentrát, který nelze použít bez ředění. Nalijeme sklenici top dresingu do kbelíku s vodou a okurky nakvapkáme rychlostí litru kapaliny na keř.

Toto krmení okurek kvasinkami je vhodné jak pro skleníky, tak i pro otevřenou půdu. Provádí se pro kořenovou zónu. No, pokud jsou rostliny vysazeny v drážkách, ze kterých roztok nebude proudit. Chcete-li lépe cítit účinnost prostředků, zavlažujte okurky kvasinkami v teplém večeru. Ostrá stimulace růstu kořenů povede k významnému nárůstu počtu plodů.

Vrchní kvasinky s kyselinou askorbovou

Top obvaz s kvasnicemi může být kombinován s jinými typy stimulantů. Pokud přidáte dva gramy kyseliny askorbové do balení sušiny, dostanete hnojivo, o kterém se předpokládá, že snižuje počet neplodných květin na křoví. Složení domácích hnojiv, můžete zadat kuřecí trus, tinkturu česneku, hořké bylinky. Pozorovatelé a přemýšliví zahradníci mají mnoho příležitostí k experimentování.

Hnojivo pro cukr a droždí okurky

Ne každé krmení okurek ve skleníku s lidovými prostředky je pro člověka bezpečné. Kvasinky - přírodní stimulant, nepoškozují lidské zdraví. Zde je několik tipů pro pěstitele:

  • K přípravě roztoku můžete použít nejen suché, ale i lisované pekárenské, pivní či alkoholické droždí.
  • Smíchejte půl kilogramu se sklenkou cukru a nalijte deset litrů vody, která by měla být zahřátá na 38-40 stupňů. Kbelík takové směsi je dostatečný k tomu, aby zalil sto rostlin okurky.
  • Roztok zřeďte v poměru 1: 5 a zeleninu napijte půl litru na kořen.
  • Nepoužívejte tento nástroj dříve než 10-14 dnů po přesazení na trvalé místo. Rostlinám by mělo být umožněno usadit se, přizpůsobit se novým podmínkám. Po tomto, krmení okurek s kvasnicemi dá silný impuls k růstu a rozvoji keřů okurky.

Top dressing z kvasnic a chleba

Zajímavá varianta stimulátoru pro uzavřené zemní okurky ve skleníku s kvasinkami a chlebem. První složka pro tuto kompozici slouží jako urychlovač fermentačního procesu, ale bez ní je možné:

  • Kousky bílého a žitného chleba (asi půl kbelíku) přikryjte teplou vodou a přidejte 100 g cukru, melasy nebo medu.
  • Pokud přidáte 100 g lisované nebo čajové lžičky suchých kvasnic - hnojivo bude připraveno do 3 dnů, aniž by se za týden přidalo.
  • Připravený infuzní roztok má být vypuštěn a zředěn vodou v poměru 1: 5.

Pracovní roztok lze zalévat a stříkat zeleninu, ale směsi kvasinek se dlouhodobě neskladují. Musí být použity do 2 nebo 3 dnů po přípravě. Při delším skladování, živých kvasnic zemře, složení mikroorganismů směsi se mění, nepříjemný zápach se objeví. Výsledek ošetřování rostlin takovýmto „hnojivem“ bude přinejlepším nulový a může způsobit nenapravitelné poškození rostlin.

Video: živé kvasinky jako hnojivo pro okurky

Kategorie: