Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Krásné šaty, bodce, bezchybný make-up je jen polovina obrazu úspěšné ženy. Nedbalé ruce s regrutovanou kutikulou a přilepené k laku mohou zkazit. K takovému incidentu nedošlo, musíte pravidelně dělat manikúru. Můžete si projít procedurou v každém nehtovém salonu nebo provést ošetření doma.

Co je to hardwarová manikúra

Co znamená hardwarová manikúra? Klasický přístroj na ošetření nehtů - jeden z mnoha druhů evropské manikúry. Na rozdíl od způsobů ořezávání nehtů, kde se používají vyřezávané pinzety a hrubé pilníky, se to provádí pomocí speciálního zařízení s rotujícími tryskami různých stupňů tuhosti.

Sada pro hardwarovou manikúru

Zařízení pro manikúru se zpravidla skládá z následujících částí:

 • elektrické nebo akumulátorové;
 • Plstěné kotouče;
 • několik kartáčů pro odstraňování prachu a nečistot;
 • Brusné trysky;
 • tyčinky na kůžičku;
 • řezačky pro hardwarovou manikúru.

Počet nástrojů v sadách pro manikúru se může mírně lišit, což výrazně ovlivňuje jejich cenu. Pokud chcete zvládnout technologii manikúry doma, bude to nejjednodušší sada s minimem nástrojů. Pro salonu manikúru vyberte kompletní sadu fréz, zařízení, které je napájeno ze sítě, a další kartáče pro broušení.

Přístroje

Stroj pro hardwarovou manikúru se může lišit nejen přídavnou sadou nástrojů, ale také složením elektromotoru. Pokud jde o druhé, pak je výběr dnes malý. Existují pouze dva typy motorů:

 • Motor kolektorového typu předpokládá přítomnost několika kartáčů, které nastaví vratný zdvih. Nevýhodou je pomalá rychlost práce a nahromadění prachu v nehtu uvnitř zařízení, které se díky vestavěnému ventilátoru pohybuje ven a znemožňuje mu dýchat. Zařízení navíc rychle selže.
 • Střídavý elektromotor místo kartáčů je vybaven elektronickými čidly, které jsou nezbytné pro napájení elektrického proudu. Od profesionálů: rychlý a tichý provoz nehtového aparátu, dlouhá životnost.

Pro začínajícího mistra nebo jako domácí použití bude dělat jednoduchý stroj typu kolektor. Jeho cena je mnohem nižší než konkurence. V salonech pro proceduru často kupují bezkartáčová zařízení pro manikúru. Jejich cena je výrazně vyšší, ale takový přístroj je schopen obsluhovat několik zákazníků denně bez přehřátí motoru.

Co mlýny potřebují

Standardní sada manikúry zahrnuje:

 • několik disků: pro odstranění hrubých částic kůže, leštění vrchní vrstvy, tvarování a ukládání nehtů;
 • Odstraňovač prachu z nehtů;
 • Plstěný kotouč pro leštění povrchu nehtové desky;
 • fisurový mlýn, který je určen k nastavení strany nehtu;
 • tenkou trysku válcového tvaru, která zpracovává vybrání pro hřebíky;
 • Odstraňovač řezných nástrojů;
 • kuželový řezač s ostrým hrotem, který odstraní horní vrstvu nehtu před zahájením postupu stavby;
 • tryska pro rychleschnoucí lak.

V závislosti na účelu jsou všechny typy řezaček na manikúru vyrobeny z různých materiálů:

 • Keramické řezačky se používají pouze pro ošetření problémových oblastí kůže. S jejich pomocí můžete snadno a bezbolestně odstranit mozoly na prstech, odstranit hrubé periungual tkáně, nebo paty na patách při pedikúru.
 • Řezačka diamantů pomůže při korekci jemných oblastí kůže, například odstraní kůžičku nebo vyleští povrch nehtové desky. Nástroje s diamantovým povlakem jsou považovány za nejlepší prevenci křehkosti a laminování nehtů.
 • K dispozici je sada fréz na karbid křemíku. Je to levné a je ideální pro manikúru doma. Tyto trysky jsou považovány za jednorázové a po prvním použití by měly být zlikvidovány. Nedoporučuje se používat karbidové řezačky pro odstraňování kutikuly nebo leštění nehtů, ale dokonale splní úkoly pilníku na nehty.

Jak udělat hardwarovou manikúru

Bez ohledu na to, kdo a kde bude dělat manikúru, technika jeho implementace zůstává vždy stejná. Pro začátečníky je vhodné nejprve absolvovat kurz hardwarové manikúry, podívat se na několik fotoškol, nebo alespoň jít na profesionální mistrovskou třídu. Pokud na to není čas a peníze, zbývá jedna možnost - postupovat podle podrobných pokynů.

Jak vytvořit hardwarovou manikúru:

 1. Na bavlněnou houbu naneste trochu tekutiny bez acetonu a kruhovým pohybem odstraňte zbytky předchozího laku.
 2. Naneste trochu změkčovadla na kůžičku, jemně zatlačte kůži na dno nehtu.
 3. Umístěte trysku se středním abrazivem na zařízení, odstraňte zbytky suché kůže kolem nehtu a snažte se nedotýkat řezačky silně proti prstu.
 4. Vyměňte válcovou frézu kovovou kuličkou, pečlivě odstřihněte kutikulu.
 5. Pro vyhlazení suchých mozolů na špičkách prstů a dlaních použijte tipy s nízkou abrazivitou.
 6. Písek a leštit nehty. Nedotýkejte se špičky nehtové destičky základnou trysky, měla by se jednat pouze o okraj řezačky.
 7. Nakonec pomocí měkkého kartáčku otřete nehet, abyste odstranili prach.
 8. Naneste měkký krém na ruce nebo olej na kůži.

Jak si vybrat stroj pro hardwarovou manikúru

Záleží jen na vás, který stroj pro hardwarovou manikúru si vyberete, ale výrobci důrazně doporučují koupit zařízení na základě jeho výkonu a rychlosti otáček za minutu. Pokud jde o výkon spotřebiče, může být pro nejjednodušší nástroje 15 až 40 wattů a v salonu může být až 100 wattů. Čím silnější je zařízení, tím rychleji bude jeho rychlost a spotřeba energie. Rychlost práce se také liší v závislosti na účelu zařízení:

 • zařízení pro profesionální manikúru má rychlost až 33 tisíc otáček;
 • podobné zařízení, ale s vestavěným vysavačem může urychlit až 60 tisíc;
 • stroje určené pro domácí použití - až 20 000 otáček za minutu.

Nespěchejte si koupit prodejní automat na manikúru. Nejdříve držte špičku přístroje v ruce. Pokud se pero volně vejde do dlaně, nezpůsobuje nepohodlí, pak je možné tento model zvážit podrobněji. Také požádejte prodejce, aby zapnul zařízení a všiml si vibrací. Čím silnější je, tím těžší je držet pero v dlani.

Cena přístroje

V různých oblastech naší rozsáhlé země bude mít zařízení pro hardwarovou manikúru výraznou hodnotu, například:

 • v Moskvě a Moskevské oblasti bude cena zařízení od 8 do 20 tisíc rublů;
 • v Ryazan, přesně stejné zařízení v obchodech lze nalézt na 3-10 tisíc rublů;
 • ceny v Rostově a regionu jsou ještě nižší: asi 2-5 tisíc rublů;
 • Pokud se rozhodnete objednat v internetovém obchodě, počítat s cenami až 8 tisíc rublů.

Přístroje manikúra doma

Přístroj manikúra doma se provádí na stejném principu jako v salonech. Mistr nováčků však může udělat řadu chyb, které v konečném důsledku vedou k poškození struktury nehtu nebo řezání kůže. Aby se zabránilo takovým nepříjemným incidentům, je třeba zvážit několik pravidel:

 1. Držte rukojeť pevně v ruce, abyste minimalizovali vibrace zařízení.
 2. Netlačte trysku pevně na nehtovou desku.
 3. Při práci udržujte úhel 45 °, zejména při odstraňování hrubé kůže a ošetření bočních drážek.
 4. Přemístěte trysku ze středu na okraj, nedržte ji na jednom místě. Pokud je vaše ruka unavená, udělejte si krátkou přestávku.
 5. V počátečních fázích vždy používejte minimální rychlost zařízení.

Jak používat stroj

Pokud chcete, aby vám stroj na manikúru sloužil věrně déle než jeden rok, budete se muset naučit, jak s přístrojem zacházet a jak se o něj starat. Je třeba zvážit několik jednoduchých bodů:

 • Přístroj se nesmí přehřívat. Pokud cítíte zápach nebo nadměrné teplo ze zařízení, nechte jej odpočívat po dobu 10-15 minut a poté jej zapněte a otestujte jeho výkon.
 • Po každém postupu musí být zpracovány všechny nástroje pro manikúru. Kupte si dezinfekční nebo sterilizační zařízení ze skladu.
 • Uchovávejte všechny součásti stroje v krabici, ale než je tam umístíte, ujistěte se, že jsou suché.

Manikúra spotřebičů

Stejně jako u jiných postupů, technika provádění hardwarové manikúry má své výhody i nevýhody. Mezi výhody lze identifikovat:

 • Rychlost postupu. Před zpracováním není třeba stříhat pokožku nebo namočit ruce.
 • Bezpečnost Vzhledem k tomu, že možnost snížit se je minimální, riziko infekce a plísní je sníženo.
 • Šetrné ošetření křehkých, tenkých a exfoliovaných nehtů.

Nevýhody:

 • Trvání procedury z důvodu častých změn trysek.
 • Složitost jednání. Nezkušený mistr může snadno poškodit strukturu nehtu, takže je lepší obrátit se na profesionály.
 • Vysoká cena zařízení.

Video

Recenze

Alina, 33 let

Díky mechanické manikúre se již neobávám všech těchto podivných procedur v salonu. Řezání kutikuly, kalené kůže a malých mozolů pomocí kovových kleští často skončilo řezy. Teď to není a moje prsty vypadají perfektně. Kromě toho, po takové manikúru lak trvá déle.

Marina, 45 let

Dlouho jsem se rozhodl koupit zařízení pro manikúru nebo ne. Rozhodl jsem se nejprve experimentovat a přihlásit se do salonu. Mistr byl velmi pozorný a uklizený, odstranil všechny ztvrdlé části, vyleštil nehty a já jsem zůstal v plném obdivu k postupu. Po návštěvě salonu se všechny pochybnosti rozplynuly do pozadí a teď už druhý rok dělám manikúru bezpečně doma.

Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Kategorie: