Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Před prvním propíchnutím uší pistolí nebo speciální jehlou jsou dospělí a každé dítě stejně nervózní, bez ohledu na věk. Děti se bojí bolesti a jejich rodiče jsou nakaženi infekcí a samotným procesem, během kterého jsou zraněny měkké tkáně a jemná chrupavka. Ale většina strachu je neopodstatněná a miniaturní zlaté náušnice byly a zůstávají nejlepší výzdobou pro ženu, dívku nebo dívku. Hlavní je provést postup za sterilních podmínek a dodržovat všechna doporučení pro péči o propíchnuté ušní laloky.

Co je to propíchnutí uší

Klasická propíchnutí je díra pro výzdobu od zkušeného řemeslníka s jednorázovou jehlou nebo pistolí, která dokáže během několika vteřin propíchnout chrupavku. Ženy nosí náušnice z drahých a jednoduchých kovů, objednávají univerzální kroužky a elegantní hedvábné střapce na spojovacích prvcích v katalozích. Dokonce i archeologové pravidelně nacházejí důkazy zájmu o tyto ozdoby ve starověku. Například věk mumie Ezi s propíchnutýma ušima je starší než 5000 let. To naznačuje jednu věc - náušnice nikdy nevyjdou z módy.

Je škodlivé proniknout do uší

Propíchnuté uši - je krásné a pohodlné, protože náušnice harmonicky doplňují obraz, nýtují pozornost ženského krku a vizuálně ho činí štíhlejším. Ale jak je tento postup škodlivý nebo dokonce nebezpečný? Mnozí jsou zmateni tím, že na laloku je 11 aktivních bodů, které jsou zodpovědné za jazyk, zrak a zuby. V Japonsku, tam je dokonce hrozná městská legenda o nových náušnicích a bílé niti vyčnívat z ucha a být holý nerv. Je snadné se chránit před následky - musíte provést defekty v profesionálním salonu a nezanedbávat pravidla léčby ran.

Kdy je lepší propíchnout uši dítěte

Moderní matky se snaží představit dívky do kosmetického průmyslu ve velmi raném věku, takže náušnice se stávají nedílnou součástí budoucích módy, jako jsou dudlíky a oblíbené chrastítko. Aby nedošlo ke škodě na zdraví dítěte, je vhodné, abyste nechodili do extrémů. Psychologové doporučují piercing do ucha dítěte do 1-1, 5 let, takže vzpomínky na stres zůstávají v hlubokém dětství. Pediatři volají další čísla a nabízejí možnost provést propíchnutí do 8-11 let. Nejlepší možností je podzim a jaro (v zimě klobouk zabraňuje hojení, v létě se zvyšuje riziko infekce).

Piercing do uší

Před propíchnutím chrupavky do ucha je nutné určit typ piercingu. Nejběžnější je propíchnutí laloku, který je na přání rodičů dělán dětem doslova od narození. Kromě toho se provádí pomocí speciálního zdravotnického vybavení propichování šroubovice nebo kudrlinky, což je vzácnější a technicky složitější stupínek pro kruhové nebo septumové cvakadlo, průmyslové pro přímé šperky (pro každé ucho jsou zapotřebí 2 díry), propíchnutí tragusu (tragus) nebo anticelóza (anti-traction) ), tunely, jejichž roztahování může trvat několik let.

Ušní Piercing náušnice

Vysoce kvalitní náušnice pro propíchnutí značně zjednodušily život mistrů a milovníků velkolepých šperků pro uši. Pro výrobu náušnic jakéhokoliv průměru použijte hypoalergenní titan nebo chirurgickou ocel, pro dekorace - perly, umělé nebo přírodní kameny. Tajemství jejich popularity spočívá v tom, že příslušenství plní funkci jehly, nevyžaduje další manipulace nebo následné vkládání náušnic, což způsobuje nepohodlí. Propíchnutí se provádí okamžitě, bezbolestně a elegantní "karafiáty" lze nosit tak, jak chcete.

Jak je postup

Náklady na službu do značné míry závisí na tom, jaký způsob propíchnutí pán nebo klient dává přednost. Může zahrnovat cenu náušnic, pokud je propíchnutí provedeno pistolí. Bez ohledu na pověst salónu, upřímnost recenzí na webu a kolik stojí propíchnutí uší konkrétního specialisty, tento proces se skládá z následujících kroků:

 1. Příprava Ucho je otřeno dezinfekčním roztokem, místo vpichu je označeno aseptickým markerem.
 2. Propíchnutí Postup se provádí jednorázovým nástrojem - jehlou nebo pistolí. V prvním případě může být použita dutá jehla, například k propíchnutí zvlnění ušnice, tragusu, stupínku. Potom se vloží náušnice. Zbraň byla zpočátku „nabitá“ dekoracemi, proražena a odstraněna z ucha, když je příslušenství na požadovaném místě.
 3. Dezinfekce. K tomuto účelu používejte roztoky, tinktury, peroxid vodíku.

Píchnutí uši zbraň

Výhody této metody jsou zřejmé. Náušnice se okamžitě objeví v uchu a sortiment „cvočků“ je velmi široký a propíchnutí samo prochází bez bolesti nebo hluku. Zbraň může dítě vyděsit, možná svým jménem, ale ve skutečnosti není postup stresující, na rozdíl od samotného zdravotnického jehly. Hlavní stav - musí být sterilní. Mistr je povinen přístroj dezinfikovat a pracovat výhradně s rukavicemi tak, aby nenesl infekci.

Jehla

V některých případech je jehla jediným nástrojem, se kterým si klient může proniknout do svých snů. Například, když díra musí být provedena ne v laloku, ale na jiných místech. Jehly jsou normální a duté (prázdné uvnitř), často používané k propíchnutí doma. Musí být sterilní a jednorázové, opakované použití není povoleno.

Jak propíchnout chrupavku ucha doma

Bez ohledu na místo a způsob piercingu se doporučuje postup svěřit speciálně vyškoleným řemeslníkům, kteří chápou jak techniky, tak estetickou stránku problému. Zjistit, kolik to stojí propíchnout uši v centru Moskvy nebo jiného velkoměsta, někteří rozhodnou se dělat to sám. Aby se zajistilo, že pochybné úspory nebudou mít za následek řadu nepříznivých důsledků, musí být dodržena tato pravidla:

 1. Věnujte pozornost stavu zdraví a odmítněte postup, pokud trpíte kožními onemocněními, alergiemi.
 2. Předem připravte zařízení: katétr (nedoporučuje se propíchnout tkaninu šicí jehlou kvůli prodloužení ucha), dezinfekčním prostředkem, vatou, anestetikem (může být zlikvidován nebo nahrazen kostkou ledu zabalenou v látce) a náušnicemi, s výhodou ne kovem. Pro obzvláště působivé je nutný amoniak.
 3. Umyjte si ruce, otřete laku dezinfekčním prostředkem.
 4. Požadovaný bod zaškrtnutí oblasti. Výchozí bod, to znamená, že protilehlá strana může být upevněna kusem jablka tak, aby jehla nepropíchla prst a volně prošla uchem. Pokud nevíte, kde propíchnout uši dítěte, aby nedošlo k poškození, je lepší svěřit ho specialistovi.
 5. Propíchněte sterilní jehlou, jemně vložte dekorace.
 6. Otřete náušnici a otvor bavlněnou podložkou namočenou v peroxidu vodíku.

Jak probodnout uši na bodech

Akupunktura je technika, pomocí které můžete pozitivně ovlivnit biologicky aktivní zóny za účelem zlepšení svého zdraví. Neurologové jsou toho názoru, že poškození jednoho z těchto bodů nezpůsobí tělesné újmě, ale doporučuje se provést defekty podle podrobných schémat - lze je snadno nalézt na internetu. Přesná lokalizace akupunkturních bodů je známa kosmetologům a akupunkturním reflexním terapeutům, proto je vhodné pověřit odpovědnou akci osvědčenými specialisty na klinice.

Péče

Nesprávná péče je plná příznaků, jako je zánět chrupavky, otok, závratě, bolestivost a hnisání kolem otvoru. Aby se předešlo infekci rány a zabránilo se dalším nepříjemným následkům, je důležité dodržovat některá doporučení:

 1. 3 dny po zákroku nenavštěvujte vanu, saunu, bazén. Vzdejte se na výlet do řeky, koupání v jakýchkoliv otevřených nádržích.
 2. V prvních týdnech je třeba dvakrát denně otřít defekty antiseptickým roztokem nebo tinkturou měsíčního léčiva, které procházejí náušnicemi. Ruce by měly být čisté.
 3. Kromě toho, léčit punkce po sportovních aktivitách, koupání, chůze na čerstvém vzduchu, kontakt se zvířaty.
 4. Počkejte na úplné uzdravení. U dospělých se místo vpichu hojí asi 2 týdny. Pokud jde o tělo dítěte, nespěchejte, abyste potěšili dítě dlouho očekávaným novým oblečením. Náušnice by neměly být měněny dříve než za půl roku - nechte si dívčí uši zvyknout na velikost, závažnost příslušenství.

Pokud vaše ucho bolí nebo je hnisající

Sledování zdraví sluchových orgánů je stejně důležité jako stav vnitřních orgánů. Pokud je hojení ran doprovázeno bolestí nebo výtokem hnisu, je nutné je umýt peroxidem vodíku. Nepoškozujte uši dítěte alkoholem, aby nedošlo k popálení. Obdivovatelé tradiční medicíny nabízejí použití mořské soli, aloe šťávy, roztavené pryskyřice jehličnatých stromů, a dokonce i jejich vlastní sliny, ale účinnost těchto fondů je vystavena oprávněnému skepse. Pokud uši vypadají špatně, měli byste okamžitě vyhledat lékaře.

Kontraindikace

Punkce ušní chrupavky je rychlý, relativně levný a prakticky bezbolestný zákrok, bezpečný i pro malé děti. Stylové náušnice s potěšením nosí nejen ženy, ale i muži - to je pocta moderní módě. Existuje však řada kontraindikací a individuálních charakteristik organismu, ve kterých je nežádoucí provádět piercing ucha. Patří mezi ně:

 • diabetes mellitus;
 • onemocnění krve, kůže, chrupavky a uší;
 • revmatismus;
 • neurologické poruchy;
 • těžké alergie;
 • náchylnost ke keloidním jizvám;
 • různé traumatické poranění mozku;
 • slabý imunitní systém.

Video

Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Kategorie: