Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Jak zesvětlit vlasy přírodními produkty? Tato otázka se týká mnoha žen, které chtějí, aby byl jejich obraz jasnější a nepoškozovaly strukturu pramenů. Existuje mnoho populárních receptů na barvení nebo zesvětlování vlasů přírodními látkami obsaženými v rostlinách. Pro tento účel používají kosmetologové kefír, citron, heřmánek. Rozjasňující skořicové vlasy jsou skvělým a bezpečným způsobem. Jaké jsou jeho výhody a nevýhody? Jak zesvětlit vlasy skořicí?

Výhody a škody způsobené zesvětlením vlasů se skořicí

Skořice má ohromující aroma a obsahuje spoustu vitamínů, minerálů, takže je široce používána v kosmetologii. Známé koření je bohaté na vitamíny C, A, PP a obsahuje také železo, zinek, hořčík, takže masky mají léčivý účinek. Specifické látky ve složení tohoto koření mu dávají vlastnosti, které mohou změnit barvu vlasů.

Docela nemnoho žen zajímá, jestli skořice rozjasní vlasy? Kosmetička na otázku, zda odlehčit barvené vlasy skořicí, odpoví kladně. Speciální složení se skořicí pro vlasy dává následující zdravotní a estetický efekt:

 • Příznivý účinek na pokožku hlavy, vyživuje kořeny užitečných látek. To je způsobeno efektem oteplování působením skořicové masky, která zlepšuje krevní oběh na pokožce hlavy. V důsledku toho se do kořenů dodává více živin.
 • Posílit kořeny vlasů, což zabraňuje jejich ztrátě.
 • Dejte pramenům krásný lesk a příjemnou vůni.
 • Mají schopnost zesvětlit vlasy.

Ale použití skořice na zesvětlení vlasů má některé nevýhody. K dosažení žádoucího výsledku a zapálení pramenů o 2 tóny budete muset postup provést minimálně 5-6krát. Nepříjemným vedlejším účinkem při zesvětlení s tímto mletým kořením je brnění nebo pálení, takže byste neměli aplikovat tuto metodu na ženy s citlivou pokožkou hlavy. U dívek, které jsou náchylné k alergiím, může skořice způsobit zarudnutí nebo podráždění hlavy. Maska pro zesvětlení bude muset zůstat na hlavě několik hodin, což není vždy pohodlné.

Barvící efekt

Masky s voňavým kořením vytvoří světlejší pramen přirozené barvy. A ukáže se, že se odlehčí dříve barvené vlasy skořicí? Pokud použijete tento čistič na prameny s nepřirozeným odstínem, výsledkem bude vymývání barvy nebo tonika. Z této barvy bude účes méně nasycený. Vědci vysvětlují schopnost tohoto koření učinit prameny jasnější tím, že se jedná o přírodní činidlo peroxidu.

Tyto údaje potvrzují, že schopnost zesvětlit vlasy skořicí není mýtus, ale vědecky potvrzená skutečnost. Kaštanový odstín na černých pramenech je snadno dostupný, pokud smícháte hennu s touto pikantností a dáte směs na hlavu. V tomto případě sladké koření zabije vůni hlavního produktu a zanechá na hlavě příjemný vzrušující zápach. Stále prostředky s tímto kořením budou přístupné k odstranění žloutnutí z pramenů po neúspěšném zbarvení. Tuto metodu úspěšně používají mnohé ženy.

Aby se dosáhlo vyjasnění skořicí pro několik tónů, je nutné provést barvení více než 5krát. Účinek použití masek s voňavým kořením závisí také na původním odstínu, typu a struktuře vlasů. Některé dívky mají tedy přirozený pigment (melanin), který dává pramenům zvláštní přirozenou barvu, pod vlivem směsi se skořicí, snadno se rozkládá, zatímco jiní odolávají pevnosti.

Jak zesvětlit vlasy se skořicí doma

Existují různé způsoby, jak učinit vaše vlasy jasnější se skořicí. Tyto metody jsou ideální pro dívky s černými a tmavými prameny. Ale blondýnky by je neměly používat, protože to povede k vytvoření červeného odstínu na jejích vlasech. Pokud se rozhodnete použít kompozici se skořicí k odlehčení hlavy, pak nejprve dostanete všechny potřebné ingredience a bezprostředně před nanesením na hlavu je promíchejte, dokud nebude homogenní hmota. Zde je několik tajemství:

 • Pro středně dlouhé vlasy vložte do směsi 3 lžíce skořice.
 • Zesvětlit dlouhé prameny rozdrceného koření bude potřebovat dvakrát více.
 • Chcete-li vytvořit skořicovou masku, nepoužívejte kovovou nádobu, protože to způsobí oxidaci směsi. A pokud po tom dáte špatnou směs na hlavu, pak v důsledku toho dostanete nechutný zelený odstín na to.
 • Poté, co jste připravili směs správně, nechte ji vyluhovat 1 hodinu.

Doporučuje se použít test citlivosti před použitím zesvětlovače, aby se vyloučila možnost alergických reakcí na kůži. Za tímto účelem naneste trochu připravené směsi za ucho nebo na ohybu lokte a nechte ji tam 30 minut. Pokud po této době nedochází k zarudnutí nebo svědění kůže, začněte masku aplikovat podle následujících pokynů:

 1. Umyjte si hlavu a použijte ručník nebo vysoušeč vlasů k vysušení hlavy tak, aby z ní žádná voda nekape, ale prameny jsou mokré.
 2. Hřebeny dřevěného hřebene, který má vzácné zuby.
 3. Pomocí štětce s barvivem naneste na všechny vlasy rovnoměrně skořicový prostředek. Směs s voňavým kořením se aplikuje na kořeny, ale neměla by se vmíchat do pokožky hlavy, protože je škodlivá, protože vede k podráždění, poškrábání, pálení a alergiím.
 4. Po nanesení celé masky na hlavu sestavte prameny ve formě svazku.
 5. Nasaďte na hlavu polyetylénovou čepičku pro sprchování nebo ji zabalte celofánem, abyste vytvořili teplo potřebné pro intenzivní barvení. Po 40 minutách odstraňte izolační víčko.
 6. Držte masku na hlavě po dobu 3-8 hodin.
 7. Opláchněte koření šamponem. Opláchněte hlavu odvarem z heřmánku.
 8. Vysušte hlavu přirozeným způsobem.

Recepty na masky na bázi skořice pro zesvětlování vlasů

Všechny recepty na rozjasňující skořicí musí obsahovat med. Působí jako peroxid, když se ředí v destilované vodě. A skořice, olivový olej ve směsi bělení hraje roli urychlovače peroxidu. Přípravky na zesvětlování skořicových vlasů se aplikují jednou za 7 dní po dobu 3-10 týdnů. Odlehčujeme si vlasy dvěma třemi tóny s pomocí skořice podle populárních receptů níže.

- Klasický recept s máslem a citronem

Složky:

 • 3 lžíce. Já prášková skořice;
 • 3 lžíce. Já med, rozvedený v 6 lžíce. Já destilovaná voda;
 • 2 lžíce. Já citronová šťáva;
 • 100 ml olivového oleje;
 • 100 ml kondicionéru.

Rozjasňující vlasová maska se skořicí a medem činí prameny lesklými a krásnými. Připravuje se snadno a rychle. Díky klasickému receptu je výroba skořice jasnou srstí doma:

 • Za prvé, skořice prášek se nalije do plastové nebo skleněné nádoby a med se pomalu zavádí do něj.
 • Vše se míchá do homogenní směsi.
 • Poté přidejte do směsi citronovou šťávu, jakýkoliv kondicionér a olivový olej.
 • Všechno je smícháno a aplikováno na hlavu po dobu 3-8 hodin a poté omyto šamponem.

Olivový olej v tomto nástroji je nezbytný k prevenci hoření.

- S přidáním medu a balzámu

Složky:

 • Skořice (prášek) - 3 lžíce. Já
 • Med - 70 g
 • Balzám na vlasy - 3 lžíce. Já

Pro přípravu zesvětlovače se med roztaví ve vodní lázni nebo v mikrovlnné troubě v režimu „rozmrazování“ do teplého stavu. Nelze ho přehřát, protože výrobek ztratí své příznivé vlastnosti. Ve vyhřátém medu vložte skořici a míchejte, dokud nebude hladký. Poté se do směsi přidá balzám. Připravená maska se aplikuje podle výše uvedených pokynů.

- Recept s kefírem

Kefir má odlehčovací schopnost, takže se používá v prostředcích ke změně odstínu vlasů. Jeho kombinace s voňavým kořením přispěje ke zlepšení srsti a posílení jejích kořenů. Chcete-li připravit takový nástroj, vezměte 5 lžíce. kefír a míchat s 2 lžíce. Já mletá skořice. Naneste kompozici na hlavu, nasaďte čepici a přidržte po dobu 3 až 8 hodin. Poté opláchněte šamponem.

Maska kefíru pro vlasy - vynikající nástroj. Přečtěte si o účinnosti jeho aplikace.

- Další recepty

Pro zesvětlení a uzdravení, aby se zabránilo vzniku štípaných konců, přidejte lesk, posílit kořeny vlasů, maska s přidáním žloutky bude vhodné. Chcete-li připravit, vezměte 2-3 lžíce. Já mletá skořice, 1 žloutek, 3 lžíce. Já přírodní květ medu, 1 polévková lžíce. olivový olej, 1 polévková lžíce. Já citronová šťáva. Nejprve smíchejte voňavé koření a med a přidejte do směsi další přísady. Vše zamíchejte, dokud nebude hladké a naneste na hlavu.

Podívejte se na další způsoby, jak si vlasy doma odlehčit.

Video

Ženy milují ohromit ostatní svou krásou, měnit barvu vlasů. Jak zesvětlit vlasy bez poškození jejich zdraví? K tomu použijte přírodní látky. Rozjasňující vlasová maska se skořicí a medem pomůže, aby vaše vlasy byly jasnější, aniž by to poškodilo zdraví. Jak to udělat a aplikovat? Kolik skořice se drží na hlavě? Kolik cinnamon léčby jsou potřebné k dosažení znatelné vysvětlení? Toto a mnoho dalších věcí řekne specialistovi-kosmetologovi ve videu:

Foto před a po zesvětlení vlasů se skořicí

Pokud se rozhodnete odlehčit tmavé prameny skořicí, pak po tomto postupu dostanete čokoládovou barvu na prameny. A po několika týdnech používání směsi se skořicí, vaše vlasy budou mít červený odstín. Přirozené hnědé vlasy s pomocí tohoto voňavého koření mohou zesvětlit až na měď nebo červenou, a světle hnědé - na zlatou. S pomocí skořicové masky získá červený účes červený nebo hnědý tón. Zjistěte, kdo bude vyhovovat barvě čokolády.

Recenze

Tina, 30 let

K odlehčení vaší přirozené barvy vlasů používám skořice, med a balzám. Položil jsem směs těchto složek na hlavu, držel jsem ji po dobu 4 hodin a pak ji umyl šamponem. Po prvním použití tohoto nástroje se moje vlasy znatelně lehčí. Obzvláště se mi líbí sladká vůně koření, která po odlehčení ještě dlouho spočívá na hlavě.

Maria, 29 let

Moji přátelé mi řekli, že použití koření pomůže omýt barvu a já jsem se rozhodl to zkusit. Po receptu jsem smíchal 4 lžíce. Já mleté koření a 4 lžíce. Já Pravidelný balzám, výsledný produkt se aplikuje na hlavu a chodí s ním po dobu 7 hodin, a pak se vymyje. Výsledkem bylo, že téměř celá barva byla vymyta z hlavy. Má skořice jasnější barvené vlasy? Ano

Victoria, 27 let

Od přírody mám lehké prameny kaštanové barvy. Pro jejich odlehčení používám směs se skořicí. Pro jeho přípravu beru mleté koření, med, balzám nebo masku na vlasy. Míchám všechno a dávám to na prameny. Po 3 hodinách se směs z hlavy omyje šamponem. Tento bezpečný způsob, jak mi pomohl, aby moje vlasy zdravé, lesklé, krásné a lehčí o 1 tón.

Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Kategorie: