Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Skvělá atmosféra v domě závisí nejen na designových požitcích, ale také na kvalitě vzduchu, který dýcháme. Čerstvé opravy potěší oko, ale čistička vzduchu vám pomůže zpříjemnit pokoje. Zjistěte, který z nich je pro vás to pravé a kolik můžete koupit.

Principy provozu a charakteristiky čističek vzduchu

Každý pokoj, ať už je to společenská místnost s přáteli, školka, kancelář nebo kuchyň, potřebuje pravidelné čištění. Velké hromadění prachu vede k tomu, že je pro běžné lidi obtížné dýchat, a také alergici. Systém čištění vzduchu pro byt nejen odstraňuje, ale čistí prostor od cigaretového kouře, pylu, bojuje s bakteriemi a viry a také zabíjí škodlivé mikroby. Vzduch se při průchodu filtrem čistí.

Hlavní charakteristikou čističe prachu je jeho výkon (v průměru 180-420 m3 / h): závisí na tomto indikátoru, jak rychle se přístroj vyrovná s čištěním vzduchu. Dalším důležitým parametrem je umocnění místnosti - pro každé zařízení se vlastní účinnost vypočítává na určitých číslech: 15, 20, 35 metrů čtverečních. Některá zařízení mají další funkce, mohou sloužit jako ionizátor nebo zvlhčovač vzduchu:

 • V prvním případě částice znečištění procházející ionizační komorou mění náboj a usazují se na deskách sběrače prachu.
 • Ve druhém, prach padá na mokré desky bubnu, ponoření do vody během rotace.

Typy filtrů

Jak si vybrat čističku vzduchu pro byt, pokud existuje mnoho typů z nich? Nejoblíbenější jsou filtrace a fotokatalytické, elektrostatické, iontové, setrvačné, mytí vzduchem je také často žádáno. Čističe jsou považovány za velmi účinná zařízení, jejich práce spočívá ve filtraci vzduchu. Pravidelně potřebují nové náhradní díly. Filtry podle typu jsou rozděleny na:

 • Uhlí. Hlavní složkou je aktivní uhlí. Navrženo pro odstranění nepříjemných pachů a plynných nečistot ze vzduchu.
 • Mechanické. Funkce - zpoždění velkých částic (zvířecí chlupy, velké shluky prachu). Je to pravidelná síť, kterou lze vysávat. Výměna vyžaduje šest měsíců.
 • Filtry HEPA. Vyrobeno z porézního materiálu, který je založen na sklolaminátu. Zachycuje velké a nejmenší částice.
 • Kombinované. Zelený čaj, antialergické látky, antibakteriální enzymy, které tvoří tento typ filtru, jsou zvláště užitečné pro osoby s nízkou imunitou. Kombinace složek bojuje s viry, bakteriemi.

Jak si vybrat čističku vzduchu pro domácnost

Přístup k nákupu závažných zařízení je třeba důkladně provést. Pokud jste pevně přesvědčeni, že potřebujete čistič vzduchu z prachu pro dům, zvažte kritéria, která vám pomohou při výběru. Naučte se nejdůležitější body a nuance jeho použití, sledovat video rozhodnout, co si vybrat čistič vzduchu pro byt, bude to mnohem jednodušší. Faktory, kterým byste měli věnovat pozornost:

 • Prostor pokoje. Rozhodněte se, zda si zakoupíte samostatné zařízení pro každou místnost, nebo plánujete převést. V druhém případě se musíte zaměřit na největší plochu.
 • Úkol, který má být proveden. Velké množství prachu a přítomnost alergií u domácností vyžadují zvláštní přístup k výběru čističe vzduchu. Odstranění částic v místnosti, které lidé dýchají, podléhá čističům, ionizátorům, mycím prostředkům (jsou poháněny vodou). Alergie je způsobena nejen samotným prachem, ale také roztoči, plísněmi, plísněmi v něm obsaženými. S nimi může bojovat fotokatalytická čistička vzduchu, ozonizátor. Chcete-li se zbavit problému rychlé únavy, letargie a nespavost pomůže ozonizátor, ionizátor. V místnostech, kde je nadměrná suchost, je nutný čistší zvlhčovač.
 • Frekvence nezbytné péče. Každý den je třeba přistoupit k čističi "vzduchové mytí", jednou týdně - do elektrostatického režimu. Ne více než jednou měsíčně je nutné vyčistit ozonizátor, fotokatalytický čistič a ionizátor.
 • Přítomnost nočního režimu. Citlivé na spící osoby je důležité minimalizovat hluk vytvářený přístrojem.
 • Způsob a místo instalace zařízení. Který z nich by měl zvolit čističku vzduchu v bytě, je také rozhodnuto v závislosti na tom, kam se chystáte dát. K dispozici jsou podlahové, stěnové (stropní) a napájecí modely (pro čištění a přívod vzduchu z ulice).

Top 10 nejlepších výrobců - 2022-2023 hodnocení

Každý výrobce se snaží přitáhnout pozornost spotřebitele svým vlastním způsobem: někdo nabízí lákavou cenu a další nabízí nejlepší kvalitu. Tento přístup funguje dobře, protože ne každý má možnost si koupit dům pro domácnost. Hodnocení výrobců, populární v roce 2022-2023, pomůže rozhodnout, který čistič vzduchu si můžete vybrat pro byt. Seznam vypadá takto:

 1. Boneco (čističe vzduchu švýcarského původu, značka světové třídy). Boneco Air-O-Swiss E2441A je populární model vytvořený pro zvlhčování vzduchu. Zvlhčovač vzduchu není hlučný, zvládá svůj úkol, šetří energii, snadno se udržuje.
 2. Atmos. Ruský výrobce nabízí multifunkční zařízení pro odstraňování prachu, ionizaci vzduchu v domě. Čističe jsou jednoduché, trvanlivé a spolehlivé, cenově dostupné.
 3. Panasonic. Známý model F-VXH50 pracuje tiše a vyžaduje měsíční údržbu. Díky dlouhé životnosti filtrů (cca 10 let) a vysoce kvalitní montáži stojí čistič vysoko nad konkurencí.
 4. Philips. Značka je známá všem na trhu domácích spotřebičů. Mezi filtračními čističi patří populární model Philips AC 4080, zvlhčovače-čističe - Philips HU 5930.
 5. Lg. Korejská značka, známá svými spotřebiči. Jeden z nejlepších modelů čističe - LG PH-U451WN, spolehlivě eliminuje vzduch z prachu, vlny a pylu a dokonce i klíšťata, bakterie a nepříjemné pachy.
 6. Timberk. Švýcarská společnost zabývající se vydáváním čističů vzduchu a technologií pro udržení komfortního klimatu v domě. Inferring jako vedoucí segmentu montáže, ale má příjemný jedinečný design a dostupnou cenu.
 7. Ballu. Čínští výrobci značky ultrazvukové čističe. Potěší jedinečný design zařízení pro dětské pokoje (zařízení mají podobu oblíbených hrdinů z karikatur).
 8. Sharp. Daleko od rozpočtové linie čističek vzduchu. Kompaktní velikost, krásný design, spolehlivost a výkonná zařízení této značky z nich činí drahé výrobky. Čistič zvlhčovačů Sharp KC-A61RW se stal populárním v roce 2022-2023, Sharp KC-A41 RW / RB je známý mezi filtračními zařízeními.
 9. Mitsubishi Electric. Produkty této značky jsou sestavovány a vyvíjeny v Japonsku. Automatizace - významná výhoda jednoho z nejlepších strojů - MA-E83H-R1 Fresh Home. Samotná čistička určuje úroveň znečištění vzduchu a aktivuje požadovaný režim. Filtr je třeba vyměnit po 8 letech.
 10. Hitachi. Jedná se o japonskou značku, která ukazuje vysokou kvalitu montáže. Oblíbený model - EP-A5000 WH, vybavený senzory pro prach, pachy, vlhkost, pracuje v poloautomatickém režimu.

Kde koupit a kolik je čistič vzduchu pro domácnost

Útvary domácích spotřebičů nemohou poskytovat široký výběr takových drahých zařízení, takže často nabízejí k objednání zboží. Jak si můžete vybrat čističku vzduchu pro byt, zjistit, seznámit se s jejich náklady, které jsou k dispozici v internetových obchodech:

 • Produkty Boneco nejsou cenově dostupné pro každého, jejich cena je kolem 30000 r.
 • Ballu čističe jsou téměř poloviční cenu - asi 15, 000 p.
 • Zařízení pro čištění vzduchu Panasonic má cenu přibližně 23 000 str.
 • Čisticí prostředky Atmos a Folter se pohybují v rozmezí od 2 000 do 10 000 p.

Co je lepší - zvlhčovač nebo čistička vzduchu

Každé zařízení má své výhody a nevýhody, i jejich úkoly se liší. Hlavní funkcí zvlhčovače je řídit suchý vzduch přes závěs vody. Atmosféra v domě se díky tomu výrazně zlepšila. Čističe jsou navrženy tak, aby se zbavily nepříjemných pachů (potravin, cigaretového kouře nebo odpadních vod), alergenů (prachu a roztočů), bakterií. Díky těmto zařízením se zdraví alergiků zlepšuje, zvyšuje se imunita. Pokud jsou obě tyto funkce pro vás velmi důležité - zvlhčování a čištění - získáte zařízení, které je samo o sobě kombinuje.

Hodnocení zákazníků

Konstantin, 37 let

Před rokem jsme s manželkou koupili čistič vzduchu Venta. Všiml jsem si, že voda (7 litrů) se za den vypařuje. Byt se však stává velmi vlhkým. Spíme s otevřenými okny, takže to opravdu necítíme, ale když jsou zavřené, je mokré. Výhodou je, že děti jsou méně náchylné na nemoc a jejich vlastní blahobyt se zlepšil.

Christina, 25 let

Bydlím v malém bytě a chovám několik zvířat (dvě kočky a psa). Čištění trvalo mnoho času, ale nedávno rodiče představili čističku vzduchu (Panasonic). Všimla si, že tam je méně prachu, jako utírání polic - nic se nevrátí. Vlna také není ve vzduchu, bylo snazší dýchat.

Mariana, 40 let

Starší dcera často onemocněla (kýchala a kašlela měsíce, zvláště v létě). Když vyrostla, všechno bylo v pořádku. Před dvěma lety jsem porodila malého chlapce a všimla jsem si stejné věci. Pak jsem si uvědomil, že je to ve vzduchu v bytě. Nešetřil peníze, koupil si normální čističku vzduchu s HEPA filtrem, dítě se cítilo mnohem lépe.

Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Kategorie: