Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Jak vyléčit kašel, aniž by to poškodilo zdraví, utratit minimum prostředků? Nespěchejte do lékárny: bez zjištění příčiny onemocnění je obtížné najít správný lék a problém vyřešit. Nejprve jděte do nemocnice, projděte nezbytným výzkumem. Pokud je onemocnění způsobeno zánětem, může být předepsáno mukolytické činidlo - suchá směs.

Forma uvolňování a složení léčiva

Suchý sirup proti kašli - prášek k naředění vodou. Instrukce podrobně popisují, jak by měla být míchána a v jakém poměru. Prášek kašle je k dispozici ve dvou formách: ve vrstvených papírových pytlích a čistých skleněných lahvích o objemu 200 ml. Hlavní účinné součásti obsažené v nástroji:

  1. Extrakt z kořenů lékořice. Používá se ke zlepšení stavu dýchacích cest, stimuluje endokrinní žlázy. Lékořice má navíc protizánětlivý účinek.
  2. Olej z anýzu. Má vykašlávací, protizánětlivý, ztenčovací účinek, zlepšuje chuť suchého léku.
  3. Sladový kořen. Má protizánětlivé, imunostimulační vlastnosti.
  4. Hydrogenuhličitan sodný. Složka mění PH bronchiálního hlenu, snižuje viskozitu sputa.
  5. Chlorid amonný. Má efekt vykašlávání.

,

Farmakologický účinek

Přijetí suchého sirupu proti kašli pomáhá zlepšit bronchiální funkci a eliminovat křeče. Účinek terapeutického činidla se dosahuje během několika dnů (každý jednotlivě) po zahájení užívání. Plíce jsou osvobozeny od přebytečného sputa, ve kterém se u pacientů často vyvíjejí patogeny. Užívání léku pomáhá významně oslabit nemoc, snížit bolest. Všimněte si, že sirup proti kašli pro dospělé se často používá k odstranění mokré formy onemocnění, protože když je suchý, není tak účinný.

Indikace pro použití

Lékaři doporučují pro příjem vykašlávacích léků pro pacienty s diagnózami bronchitidy, tracheitidy, laryngitidy, pneumonie. Tyto nemoci jsou často doprovázeny bolestivým, přetrvávajícím kašlem. Suchý sirup proti kašli se předepisuje dětem i jejich rodičům. Doporučuje se užívat si s jinými léky nebo je střídat. V některých případech je povoleno používat jako samostatný lék.

Návod k použití a dávkování

I když je lék zvolen správně, ale osoba nedodržuje návod k použití, jakýkoli lék může být škodlivý. Z tohoto důvodu by měl být suchý lék používán pouze v souladu s pravidly používání. Instrukce je připojena k mukolytice a obsahuje všechny informace nezbytné pro osobu. Přečtěte si o tom více a zjistěte, co je doporučeno pro pacienty různého věku.

Pro dospělé

Lék na kašel pro dospělé může být součástí komplexní terapie nebo může být použit jako nezávislý prostředek. Suchý lék k použití musí být rozpuštěn v chlazené vařené vodě. Pokud je prášek v láhvi - otevřete jej, přidejte vodu až na úroveň 200 ml (na nádobách je odpovídající značka), dobře protřepejte. Pro použití v sáčku musí být obsah zředěn 15 ml vody. Kurz recepce - 1. st. lžíce 3-4 krát denně. K úplnému vyléčení kašle budete možná muset pít až 3 týdny. Před použitím musí být předem připravený výrobek protřepán.

Sirup pro kašel pro děti

Používá se podobně jako u léků pro dospělé. Dávkování a předepsaná léčba v závislosti na věku dítěte. Pediatrický sirup proti kašli se užívá podle standardního schématu: po jídle 3-4 krát denně. Děti jsou předepsány 15-25 kapek léku najednou, děti od 1 do 2 let - 40 kapek, od 3 do 4 let - 2, 5 ml (přibližně 4 tbsp), od 5 do 6 let - 5 lžičky. Na 7 let, můžete začít dávat 1 lžička, ve věku 9-10 let - 2 lžíce, dospívající - 1 lžíce. lžíce. Délka léčby: nejméně 7 dní, maximálně 14 dní. Používejte pouze podle pokynů pediatra.

Můžu užívat během těhotenství a kojení

Kašel pro nastávající matku je velký problém, který může poškodit jak její, tak rozvíjející se plod. Když silně kašle, svaly se automaticky napínají, což může způsobit hypoxii a předčasný porod. Mnoho těhotných žen a žen, které kojí, je zakázáno. Pokud mluvíme o suchém léku, pak jej lze použít po konzultaci s lékařem, přesně pod jeho dohledem. Během příjmu je důležité být velmi opatrný.

Vedlejší účinky

Většina pacientů na léčivo dobře reaguje. Vzácně může dojít k alergickým reakcím, které se projevují svěděním, vyrážkou na těle. Kromě toho může být nevolnost, zvracení, bolest v epigastriu, pokud má člověk problémy s prací zažívacího traktu. Pokud se objeví uvedené nežádoucí účinky, směs by měla být zastavena. V případě předávkování se může začít nevolnost a zvracení - v tomto případě je důležité rychle vstoupit do enterosorbentů, prát.

Kontraindikace

Neberte si lektvar v následujících případech:

  1. Pacient má individuální intoleranci k obsahu léčiva.
  2. Jestliže již užíváte léky proti kašli (Libexin, Stoptussin, Sinekod a další).
  3. Děti do 6 měsíců.
  4. S diabetem (lék obsahuje cukr).
  5. Existují nemoci, jako je pyelonefritida, glomerulonefritida.

Kde koupit a kolik je lék proti vykašlávání

Nástroj je veřejně dostupný. Lze ji nalézt v každé lékárně, bez ohledu na to, kde pacient žije. Kromě toho se suchý sirup proti kašli prodává prostřednictvím internetových obchodů, specializovaných prodejen. Cena jednoho sáčku výroby Mosfarm se pohybuje od 10-22 rublů. Jiní výrobci, například, Vifiteh, náklady na léky proti kašli asi stejně.

Recenze o účinnosti léku

Julia, 33 let: Když náš malý Cyril onemocněl, lékař nám nabídl výběr léků proti kašli pro děti. Seznam se skládal z nejméně 5 názvů tablet. Uplynuly dva měsíce, takže si nepamatuju jejich jména, kromě dvou: Herbion a dry medicine. Použili jsme oba současně, což je pravděpodobně důvod, proč kašel zmizel po 3 dnech. Baby a byli jsme z toho velmi šťastní.

Vera, 24 let: Suchá směs mi pomohla zbavit se mokrého kašle. Znám ji již dlouhou dobu, protože sestra dala dětem nápravu. Lektvar stojí za penny, ale nepodceňujte ho. Kupuji 5-7 sáčků a mám jich dost na kompletní vyléčení. Takže nestráví obrovské peníze za drahé léky! Suché léky jsou účinnější než všechny.

Elena, 31: Včera jsem si koupila suchý lék pro mou matku na léčbu bronchitidy. Trpěla silným kašlem, zvláště ráno a v noci, ale po zázračném léku se její stav stabilizoval. Podle ní, druhý den, kdy bolesti prošly, se hrdlo změnilo, kašel se snížil. Doufám, že lék nezhorší její zdraví (máma má diabetes).

Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Kategorie: