Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Suchý, ostrý kašel, který se podobá štěkání, je často spojován s laryngotracheitidou (záď). Takzvaný edém kolem hrtanu, který může vést k zablokování dýchacích cest. V takových případech jsou malé děti obzvláště zranitelné, když kašel kašel snadno blokuje dýchací cesty, které jsou u dětí již malé. Při prvních příznacích tohoto kašle by děti i dospělí měli vyhledat kvalifikovanou lékařskou pomoc.

Příčiny štěkání kašel

Příčiny štěkání nebo paroxyzmální kašel je mnoho, ale častěji se vyskytuje se zánětem dýchacích cest. Virové infekce mohou být s horečkou nebo bez ní, ale vždy je přítomen bolest v krku a suchý nebo mokrý kašel. Zánět dýchacího ústrojí lze pozorovat u dospělých i dětí, pokud je včas poskytnuta správná léčba, pak reliéf přichází již 3-4 dny. Laryngitida je obvykle doprovázena následujícími příznaky:

 • bolestivé polykání;
 • lechtání, suché hrdlo;
 • snížená chuť k jídlu;
 • únava;
 • chrapot.

Falešná záď nebo laryngitida způsobuje přetrvávající kašel u dítěte mladšího než tři roky, a dokonce i menší edém hrtanu může zcela blokovat kyslík u kojenců, což vede k udušení. Záď u dětí školního věku a dospělých není tak špatná a 90% lidí trpí nemocí bez komplikací a dokonce bez horečky. Astma nebo alergická bronchitida mohou způsobit kašel, který štěká. V tomto případě se vyskytují vedlejší účinky ve formě zarudnutí, svědění, rýmy. Alergický kašel se štěkáním není léčen konvenčními metodami, takže každý pacient potřebuje individuální terapii.

Jak zklidnit kašel

Silný kašel jako štěkání, které nevykašle den nebo noc, je velmi bolestivý stav. Pokud je reflex kašle vlhký a doprovázený sputem, pak vykonává užitečnou čisticí funkci pro tělo. Ale pokud je malá nebo dospělá osoba pronásledována štěkáním a suchým kašlem, pak musíte vědět, jak ji léčit, aby se tělo vyrovnalo s onemocněním rychleji.

Při silném záchvatu kašle u dospělých může vážné léky předepsat lékař, který obsahuje kodein (narkotikum), který okamžitě blokuje centrum kašle v mozku. Můžete se pokusit odstranit neustálé kašlání dítěte pomocí lidových prostředků. Co dát dětem z roku na rok rozhodne lékař po zjištění příčiny onemocnění.

Antitusika

Principem léčby je přeložit suchý, štěkavý kašel do vlhkého. Proces zotavení přijde, když je sputum odstraněno z plic a spolu s ním tělo opustí části infekce. Lékaři na samém počátku léčby předepisují pro dospělé a mladé pacienty léky (sirup) vykašlávání, které přispívají k expanzi průdušek. Patří mezi ně:

 • "Glycodin". Pro děti do 1 roku a dospělé. Obsahuje účinnou látku dextrometorfan, se kterou se v centru kašle zvyšuje práh citlivosti, kanály jsou blokovány, takže léčivo téměř okamžitě přispívá k úplné inhibici problému.
 • "Goderin". Pro dospělé a děti od 1 roku. Léčí nemoci přes břečťanový extrakt, který jemně ovlivňuje hrtan, zmírňuje podráždění a podporuje vykašlávání. Lék rychle odstraňuje z těla patogenní bakterie.
 • Prospan. Lék, který je zobrazen kojenci a děti do jednoho roku. Patří do skupiny bylinných léčiv na bázi listů břečťanu. Hlavní účinná látka má antitusický, antispasmodický, antimikrobiální účinek.

Lidové léky

Léčba zánětlivých dýchacích cest lidovými prostředky zahrnuje pití a inhalaci. Kromě toho musí pacientova místnost neustále zvyšovat úroveň vlhkosti, pravidelně větrat místnost, dělat teplé koupele pro ruce a nohy. Účinné lidové prostředky k vyléčení kašle:

 1. Take 1 polévková lžíce. Já Květy měsíčku nebo heřmánku, vařit ve 2 litrech vařené vody, zabalit nádobu a nechat vařit po dobu asi 10 minut, pak inhalovat po dobu 15 minut denně až do úplného vytvrzení. Také pro tyto účely jsou perfektně vhodné bylinky, jako je třezalka svatá, šalvěj, jitrocel.
 2. Rozemleme sklenici lískových ořechů, přidáme 0, 5 šálky tekutého medu, promícháme do hladka. Při každém záchvatu kašle naneste lžičku, směs omývejte teplým mlékem.
 3. Jemně nakrájejte 10 cibule a jeden stroužek česneku. Vařte do měkka v 0, 5 litru mléka. Ve směsi se přidá 20 g medu. Použijte 1 polévkovou lžíci. Já během dne každou hodinu. Účinek bude okamžitý - zánět hrtanu se sníží, kašel ustoupí.

Alergická léčba kašle

Jakýkoliv lék na suchý kašel způsobený alergickou reakcí má za cíl zpomalit reflex kašle, což snižuje citlivost na alergen. Lidé vystavení této nemoci začínají brát studené léky, ale to jen zhoršuje situaci. Rychlé odstranění alergických projevů by mělo:

 • antialergické léky: "Nozaneks", "Kromaglin";
 • antihistaminika: Suprastin, Ascoril;
 • dekongestanty: Otrivin, Nazivin;
 • stabilizátory membrány žírných buněk: Zaditen, Ketotifen;
 • glukokortikoidy: Beclazon, Fliksonase.

Video: Komarovsky o štěkání kašle u dítěte

Silný štěkavý kašel u dítěte je spojován s různými chorobami, takže je lepší nedělat diagnózu sami, ale obrátit se na pediatra při prvních příznacích zapálených dýchacích cest. Pokud není možné z nějakého důvodu rychle zavolat lékaře, je nutné tento stav zmírnit parní inhalací bylinami, sódou, slunečnicovým olejem a pít teplé nápoje ve velkém množství. Slavný lékař Komarovsky, který ví všechno o nemocech z dětství, se ve videu dozví více o kašli:

Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Kategorie: