Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Snadné a dostupné bude kouření makrely v udírně, pokud znáte všechny vlastnosti a nuance. Stojí za to věnovat pozornost přípravě na použití zařízení, výběru masa a technologie, aby nedošlo k nákupu výrobku v obchodě. Teprve pak dostanete lahodné jídlo vařené podle všech pravidel.

Jak kouřit makrely

Výběr ryb a pilin bude ústředním bodem otázky, jak kouřit makrely v udírně s horkým kouřem. Kvalita jídla bude záviset na těchto faktorech: pokud je ryba velká, doba vaření se zvýší, pokud je malá, sníží se. Výběr pilin ovlivní produkci kouře - hlavní přísadu při vaření masa. Je třeba si vybrat taková plemena stromu, který bohatě kouří - jedinou cestou je zlatá chutná makrela, kterou miluje mnoho. Liší se od jatečně upraveného těla vyrobeného z tekutého kouře.

Kolik kouřit ryby v udírně horké uzené

V závislosti na velikosti jatečně upraveného těla a obsahu tuku v masu je odpověď na otázku, kolik bude uzená makrela 0, 5-1 hodiny. I v této době stojí za to přidávat rozmrazování jatečně upraveného těla, pokud bylo zmraženo, vykuchání a zpracování koření. Je třeba poznamenat, že je nutné nakládat ryby se solankou nebo okurkou před horkým kouřením. Z toho bude záležet na konečné chuti pokrmu.

Průměrná doba vaření horké uzené makrely uzené za použití správného materiálu a zařízení je 25 minut při teplotě asi 100 ° C. Abychom pochopili, že ryba je připravena k jídlu, můžete na tmavě zlaté barvě kůže, brilantním suchém povrchu a příjemné vůni. Hotová uzená ryba má jemnou konzistenci masa a při kontrole nezanechává žádné stopy na párátku.

Na co kouřit makrela v udírně

Důležitým parametrem, jak kouřit makrely v udírně s horkým kouřem, je volba pilin. Ideálním materiálem je olše a vrba, což je důležité, aby bylo možné správně položit, aby se dosáhlo nejlepší chuti. V nepřítomnosti těchto druhů stromů, habr, popel, dub, bříza bude dělat. Když se k hlavnímu palivu přidá několik větví jalovců, ryby získají bronzový odstín, specifickou vůni a jemnou chuť ginu.

Důležitým bodem pro získání lahodného pokrmu je pokládání kouřového materiálu. To se provádí následujícím způsobem:

 • Na dno se položí 2 cm jemných třísek smíchaných s tenkými tyčinkami o délce 5 cm;
 • vrchní vrstva 1 cm kůry;
 • na úrovni spodní mřížky se pokládají mladé listy;
 • v nepřítomnosti udírny doma, proces je nahrazen použitím tekutého kouře.

Jaké kouřové makrely

Nejlepším způsobem, jak kouřit makrela v udírně, je použití nerezové oceli. Pro udírnu je lepší zvolit těsné víko, aby byl přístup kyslíku uzavřen. Optimální výška domácí udírny bude 50-60 cm: není třeba volit více, protože ryby jsou položeny ve vrstvách. Pokud zvýšíte výšku, horní vrstva může zůstat nevařená a spodní může spalovat.

Po každých 5-10 kouřích se kouřovna očistí od dehtu, šupiny a rošty se po každém cyklu vyčistí. Je nutné zvolit zařízení tak, aby vyhovovalo bezpečnostním předpisům: je lepší kouřit v krabičce s pohodlnými madly nebo chapadly, odstranit z ohně pomocí speciálních palčáků. Je lepší používat spolehlivou podporu pro podpěry až 35 cm vysoké spolu s udírnou, aby se zařízení nepřevrhlo.

Pokud má komora udírny podmínky pro zavěšení ryb, použijte kovové háčky. Pro toto tělo musí řezník. Je lepší kouřit se zavěšením hlavy produktu dolů, aby se zabránilo tvorbě modřin. Pichněte ryby tak, aby všechna těla byla otočena jedním směrem. Je nutné je stohovat na malou vzdálenost mezi sebou, ale ne zavřít, aby se kouř rovnoměrně šířil.

Pokud je makrela malá, může se kouřit na jednoduchých drátěných mřížkách ohnutých ve tvaru latinských písmen S nebo U. Současně se na zadní straně pokládají jatečně upravená těla, mřížky jsou potažené olejem, umístěny ve vzdálenosti 10 cm pro lepší kouření a průchod kouře. Po instalaci zařízení je třeba, aby se pod ním požár rovnoměrně zakryl dno. První minuty oheň udržuje silný, stojí za to ho podpořit, dokud se z pod krytem neobjeví intenzivní bílý dům. To bude znamením, že jatečně upravené tělo začalo kouřit. Po 6 minutách je třeba oheň oslabit, aby si kouř udržel tlak.

Vzhled modravého nebo šedého kouře bude špatnou variantou akce - to znamená, že kouřový dům vyhořel, je třeba jej změnit, ale to se stává velmi vzácně, když horké uzené velké ryby v marinádě. Pokud se to však stalo, je nutné odstranit ohřívač z ohně, nechat ho vychladnout, otevřít víko, ujistit se, že kouř nejde. Rybu vyjměte společně s grilem, vyměňte materiál a opakujte postup znovu.

Jak kouřit makrely v horké uzené udírně

Chcete-li získat dokonalé horké uzené makrely v udírně doma, pro recept musíte mít následující přísady:

 • ryby - 1 kg;
 • hrubá sůl - 1 lžíce;
 • marináda - podle chuti.

Můžete připravit chutné a aromatické jídlo podle receptu:

 1. Ryby řádně připravte: pokud bylo jatečně upravené tělo zmraženo, rozmrazí se na dně chladničky.
 2. Vymažte jatečně upravená těla, odstraňte hlavu a žábry, dokud ryba nebude úplně rozmrzlá, aby nedošlo k poškození tkáně.
 3. Opláchněte studenou vodou. V případě potřeby solené hrubé soli s pepřem, v případě potřeby použijte marinádu.
 4. Nechte 5 hodin v chladničce.
 5. Odpad s ubrouskem.
 6. Vložte vhodné piliny do grilu, oheň.
 7. Uspořádejte kostru na grilu tak, aby se vzájemně nedotýkala.
 8. Kouřte přes půl hodiny na mírném ohni.
 9. Pokud je to žádoucí, horké kouření je nahrazeno použitím tekutého kouře, ale výsledek receptu není tak příjemný.

Podívejte se na recepty na solení makrely doma.

Video: jak kouřit makrely v udírně

Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Kategorie: