Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Mrtvice je vážné onemocnění, které většina lidí ztratí, když ztratí některé funkce pohybového aparátu, řečového aparátu, paměti. Aby se zabránilo opakování nebo komplikacím, musíte dodržovat některá lékařská doporučení. I po těžké mrtvici u starších pacientů s různými patologiemi je možné výrazné obnovení ztracených schopností. Díky společnému úsilí samotného pacienta, jeho příbuzných i zdravotnických pracovníků se mnoha pacientům daří vrátit se do plnohodnotného života.

Jak dlouho trvá rehabilitační období

Rehabilitace vyžaduje obrovské úsilí, trpělivost pacienta a jeho příbuzných, kteří musí být připraveni na dlouhý, obtížný proces obnovení ztracených funkcí pacienta. Podle statistik, jen ve vzácných případech, osoba, která trpěla mrtvicí může plně obnovit činnost mozku, častěji pacienti mohou jen částečně rehabilitovat sami. Doba zotavení závisí na typu mrtvice a závažnosti stavu pacienta.

Rehabilitace v lékařském centru "Tři sestry"

Tři sestry jsou soukromým rehabilitačním centrem využívajícím nejnovější metody obnovy a rehabilitace Spojených států a Evropy. Středisko „Tři sestry“ zaměstnává odborníky nejvyšší úrovně, kteří mají stáže v zahraničních rehabilitačních centrech jako aktiva. Centrum tří sester se specializuje na rehabilitaci po cévní mozkové příhodě, onkologii, dtsp, náhradu endoprotézy kloubů, poranění páteře a hlavy různých stupňů složitosti. Rehabilitační programy jsou vyvíjeny individuálně pro každého pacienta, což umožňuje dosažení maximálních výsledků. Cíle rehabilitace jsou předem dohodnuty s pacientem a jeho rodinou. Výsledky rehabilitace jsou hodnoceny nezávisle a objektivně podle škály funkční nezávislosti FIM.

Recenze

Stepan, 39, Taganrog: Strávili jsme obrovské množství peněz, síly a nervů na rehabilitaci mého otce, který měl před 2 lety mozkovou mrtvici. Zpočátku se s ním snažili cvičit, cvičit paměť, pokoušet se mluvit více. Ale kvůli zaměstnání v práci byli nuceni najmout rehabilitátora. Denní tréninky s odborníkem se setkaly s nedůvěrou a skepticismem jeho otce, ale postupem času začal chodit, i když s holí, ale sám.

Larisa, 45 let, Maykop: Po ischemické mrtvici, která se stala před 5 měsíci, celá pravá strana odmítla svého manžela. Stále se zabýváme rehabilitačním terapeutem (5krát týdně po dobu 2-3 hodin) a provádíme tepelnou terapii. Během této doby jsme dosáhli +2 v žebříčku Rankine, ale zatím nemůžeme chodit a postavit se sami. Vím, že ostatní lidé potřebují více času, aby se plně zotavili, takže se nevzdáme.

Vladislav, 30 let, Soči: Má matka má 65 let. Před třemi měsíci trpěla ischemickou cévní mozkovou příhodou - strávila 4 dny v intenzivní péči, pak 14 dní v obecné ordinaci. Lékař uvedl, že stav matky je důsledně závažný, a na tomto základě byla postižena. Následkem útoku byla selhání levé ruky. Ona je ještě podstupuje rehabilitaci a může už zatínat / odepínat pěst, zvedne ruku s velkými obtížemi. Pravá noha také trpěla, ale maminka může chodit, i když s pomocí tyčinky.

* Před použitím jsou kontraindikace, měli byste se poradit s odborníkem

Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Kategorie: